Şahinler Grubu'nun hiçbir şirketi iflas etmedi
Şahinler Grubu'nun hiçbir şirketi iflas etmedi

16 Mart tarihli Milliyet gazetesinde yayınlanan haberle ilgili olarak Şahinler Holding açıklama yaptı

`Bilkont'a iflas ,10 şirkete devam kararı' başlığıyla verilen haberde Bilkont İnşaat'la ilgili iddiaların  tamamen asılsız olduğuna ve gerçekle hiçbir alakasının bulunmadığına dikkat çekildi. Öte yandan, Şahinler Holding şemsiyesi altındaki hiçbir şirketin de iflasının söz konusu olmadığının altı çizilerek şu ifadelere yer verildi:
"Bilkont İnşaat'ın, iflas ya da iflas koruma ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Buna ek olarak, gayrimenkulle ilgili hiçbir projemizin de söz konusu süreçle ilgisi olmadığı gibi, projelerimiz aynen devam etmektedir. Grubumuzda hiçbir şirketimizin iflası, kesinlikle söz konusu değildir.
Bilkont İnşaat gibi yurtiçindeki tekstil dışında faaliyet gösteren firmalarımız ve yurtdışındaki şirketlerimizin de söz konusu süreçle hiçbir ilgisi olmadığı gibi, tümü faaliyetlerine devam etmektedir. Ancak yurtiçindeki bazı firmalarımız, dünyanın en köklü ve asırlık bankalarının dahi batmasına neden olan global krizden doğal olarak etkilenmiştir. Her şeye rağmen faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren bu şirketlerimizle ilgili olarak da mahkeme, 1 yıllık koruma kararı vermiştir. Yurtiçi ve yurtdışında bulunan diğer 14 şirketimizin ne dava, ne de dava süreciyle hiçbir ilgisi yoktur ve kendi faaliyet alanlarında büyümelerini sürdürmektedirler."


`600 yeni çalışana iş imkânı yarattık'
Yönetimin aldığı başarılı stratejik kararlar çerçevesinde grup içindeki tüm firmaların süratle yollarına devam edildiğinin belirtildiği açıklamada, şöyle denildi: "Tüm bu çalışmalar meyvelerini vermeye; grubumuzda topyekün olarak müşteri talepleri süratle artmaya başlamıştır. Özellikle son aylarda bir talep patlaması yaşanmakta ve dolayısıyla global kriz sürecinden geçtiğimiz şu dönemde bile şirketlerimizde, yaklaşık 600 yeni çalışana iş imkanı yaratmış bulunmaktayız. Üretim ve ihracat rakamlarımızda da geçen yılın aynı dönemlerine göre, artış kaydetmiş bulunmaktayız."
Açıklamada Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin'in de görüşlerine yer verildi.  Şahin, tüm dünyada 25 şirketle faaliyetlerini sürdüren Şahinler Holding'in hem yurtiçinde hem yurtdışında faal bir şekilde çalıştığını söyledi. Mısır, Ürdün ve Bulgaristan'daki faaliyetlerinin artarak devam ettiğini ifade eden Şahin, Mısır'da kapasite artışına gittiklerini vurguladı. Şahin,  Avrupa'daki şirketlerinin de dünyanın en büyük markalarıyla olan lisans çalışmalarını başarıyla sürdürdüğünü belirtti.


Krizden sonra yatırım planı
Kemal Şahin, Şahinler Holding'in son iki yılda olduğu gibi 2010 yılında da tedbirli olmaya devam ederek büyük yatırımlara imza atmayacağına dikkat çekti. Taşlar yerine oturur oturmaz özellikle gayrimenkul geliştirme, turizm ve enerji alanlarında yatırımlara başlayacaklarını bildiren Şahin, öte yandan şu andaki  turizm çalışmaları hakkında da bilgi verdi. 
Turizmde son derece başarılı bir dönemden geçtiklerini söyleyen Şahin, grubun turizm alanındaki yatırımı olan 1200 yataklı Club Mega Saray'ın yüzde 100'e yakın doluluk oranıyla hem cirosunu hem de karlılığını artırdığını kaydetti. "Şirket, doluluk ve ciro açısından tarihi rekor kırmıştır" diye konuştu.
Tebernüş Kireçci


Bu haber 17 Mart 2010 | 07:17 Tarihinde Girilmiştir...