"" Arama Sonuçları

ümraniye 37. pafta imar durumu

ali eren beşerler | 23 Ekim 2014 | 15:01 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sevgili Tebernüş Bey, Sinpaş'ın da ilgileniyor olduğu, mahkemelik olan 37. paftada yakın gelecekte nasıl bir gelişme yaşanır, tahminleriniz nelerdir? Yıllardır buranın imarının ihtilaflı olduğu bir gerçek. 300 m2lik arsalara 750-800 bin lira isteniyor; buradan alınacak arsa kısa vadede sizce kazanç yaratır mı? Malum burada yapılacak bir mega proje, hem finans merkezinin komşusu olacak, hem de Ataşehir gibi merkezi bir yerde olacak. Bu konudaki fikrinizi çok merak ediyorum, en makul yanıtı vereceğinizi düşünerek. Saygılarımla.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bu işler tahminle olmaz. Dosyayı bu alanda uzman bir avukata inceletin. Orada alınacak arsa kısa vadede kazanç sağlamaz. Daha likit yatırımlara bakın.

236 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Terra Ataehir projesi an itibariyle cazip midir

Mehmet KINACI | 22 Ekim 2014 | 22:17 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Ümraniye Çakmak'ta gözüken Terraçarşı eski adıyla terraateşehir projesi umut vadediyor mu? Fiyatları ilk açılış fiyatlarına göre oldukça yüksek seyretmekte.

Tebernüş Kireçci : Kaç metrekareyi, ne kadara ve hangi koşullarda alacaksınız? Kiraya verirseniz aylık kirası ne olur? Her zaman esas olan işin matematiğidir.

183 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Yatırım Cerrahpaşa ve Ümraniye

Gulten Karahan | 11 Eylül 2014 | 18:06 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey merhaba, 175.000 TL 'lik paramı değerlendirmek için arayış içerisindeyiz. 2 alternatif var ama hangisini karar vereceğimizi bilemiyoruz. Yardımınız ricası ile. 1- Cerrahpaşa da hastaneye çok yakın 30 yıllık binanın son katı. 2+1 daire, 65 -70 metre kare civarı. Mevcut kiracı 850 Tl ödüyor. Toplu taşıma araçlarına çok yakın bir konumda. 2- Ümraniye de 2015 sonu açılacak metro durağına 200 metre ve büyük bir alışveriş merkezine 500 metre uzaklıkta.4 yıllık bina. 80 metrekare, 2+1. Dört katkı bir binanın 2.katı.kiracı 750 Tl ödüyor. Tsk

Tebernüş Kireçci : Merhaba. İkisinin de fiyatı aynıysa ve ikisi de banka kredisine uygunsa ikinci daha mantıklı. Her şeyden önce deprem riski az.

722 Kişi Okudu | Cevabı Oku

İSTANBUL FİNANS MERKEZİ HAKKINDA

cumali coşar | 09 Eylül 2014 | 18:27 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

ataşehir finans merkezi şimdi ümraniye finans merkezi oldu, batı ataşehirde yapmış olduğumuz daire yatırımları değer kaybeder mi? finans merkezi isim değişikliği ataşehir negatif etkileyebilir mi?

Tebernüş Kireçci : Finans merkezi isterse Tuzla Belediyesi'ne bağlansın algısı Ataşehir... Önemli olan algıdırAtaşehir'e değer kaybettirmez. Ama Ümraniye'ye değer katar. Özellikle finans merkezinin Ümraniye tarafına kapı açılırsa... .

819 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Ümraniye esenşehir mahallesi fikriniz?

Fatih kahveci | 03 Eylül 2014 | 22:11 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey, Yatırım amaçlı Ümraniye Esenşehir mahallesinde metrekare fiyatı 2.000 TL civarı olan 85-90 m2 2+1 daire almayı düşünüyorum. Daire fiyatları 170.000 TL civarında. Ben Ümraniye metrosu geçtikten sonra 2 yıl önce imarı açılan bu bölgenin değerleneceğini düşünüyorum. Zira Ümraniye ve Çekmeköyde metrekare fiyatları 3.000 TL den başlıyor. İmes ve Des Sanayileri de bu bölgeye yakın olduğu için kiracı sıkıntısı da yok diye biliyorum. Kira çarpanı da 225 civarı. Sizin fikriniz nedir?

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Banka kredisine uygunsa ve Deprem Yönetmeliği'ne göre inşa edilmişse gayet mantıklı. Metrekare bazlı fiyatı ucuz. Kira çarpanı İstanbul ortalamasının biraz altında.

374 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Çekmeköy Madenler bölgesinde daire alma hakkında

Salim Yavaş | 27 Ağustos 2014 | 10:06 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey merhaba, İstanbul Ümraniye Çekmeköy Madenler bölgesinde yatırım amaçlı olarak ilk etapta kiraya vermek amaçlı bir daire almayı düşünüyoruz, 140 m2 3+1 site içindeara kat , kira değeri aylık 1000-1100 TL civari olan, site dışına bakan bir daire için 330,000 TL civarinda bir rakam isteniyor, sitedeki daireler şu an bu fiyat ve üzeri civarinda, aynı sitede daha çok değil 6-7 ay önce 270,000 TL civari daire satildiğini duyduk, büyük ihtimalle metro duragina yakin olmasi sebebiyle fiyatlarin bu kadar yükseldi, metronun 2015 sonlarinda hizmete gireceği söyleniyor, sorumuz bu kadar kısa sürede böyle büyük artış gösteren yani 6-7 ay önce 270,000 TLye satılan benzer bir daireyi bugün 330,000 TL civarindan almak dogru bir yatirim olur mu ? Fiyatlar en üst seviyeyi görmüş olabilir mi bunu nasıl anlıyabiliriz ? Metro hizmete girdikten 6 ay veya 1 yıl sonra örneğin ayni sitede satılık fiyatlari yine artmaya devam edebilir mi yoksa şu an en üst noktayi görmüştür diyebilir miyiz? yorumlariniz icin teşekkür ederiz, iyi günler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Kira çarpanı açısından baktığımızda fiyat biraz yüksek. İstanbul'da ortalama kira çarpanı 250 civarında. Alacağınız evde 330 kira çarpanından bahsediyorsunuz. Metro muhtemelen 2015 sonuna yetişmez. Metro beklentisi fiyatlara yansımış. Normal koşullarda siyasal istikrar ve makro ekonomik veriler bugünkü gibi olursa fiyatlar gerilemez. Metronun gelmesi ile birlikte uzun vadede daha sağlıklı bir artış trendine girer.

441 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Daire mi yoksa Arsamı ne dersiniz???

Fatih kahveci | 24 Ağustos 2014 | 11:39 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, uzun süredir sizi takip ediyorum ve değerli görüşlerinizden ciddi manada faydalanıyorum. Yaklaşık 2,5 yıldır ümraniye bölgesinde inşaattan uygun fiyata daire alip, bitince satıyorum. Bunu 3 sefer yaptim ve yaklaşık 250.000 tl lik dairelerin her birinden ortalama 30.000 tl kazandım. Bunlar karsılığı tapudaki değer artışı kadar vergi beyanı da verdim. Acaba her yıl 1 daire almak ticari faaliyet gözüküp vergisel ve hukuksal bir sıkıntı olur mu? Üzerime ayrıca sadece oturduğum evim var. Birde böyle devam etmemi mi yoksa sancaktepe de 7-8 yil sonra 3-4 daire karşılığı müteahite verilecek arsa almamı mı önerirsiniz. şimdiden çok teşekkürler...

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. İşin hukuki boyutunu Ahmet Korkmaz'a sormanız daha mantıklı olur. Zamanınız varsa ticarete devam edin. Sermayenizi belirli bir büyüklüğe getirip öyle arsa ve arazi yatırımı yapın. Aslolan her zaman ticarettir.

532 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Tapusuz arsa istimlakı hukuki haklar

Akif Erdogan | 21 Ağustos 2014 | 20:48 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

Babamın 1994 yılında ozaman ümraniye iken aldığı şuan sancaktepe sınırlarında olan 200 m2 üzerinde inşaat bulunan bir yerimiz var ancak tapumuz yok. Tapu harçlarını vergilerini ödedik bugüne kadar tapu vereceklerini söylediler ancak imar değişikliği nedeni ile 3.köprü bağlantı yolu olacağı gerekçesi ile istimlak edileceğini belirttiler. Bu durumda belediyeden bir hak talep edebilir miyim yada hukuki yolla bir yere varabilir miyim ? Teşekkürler iyi çalışmalar

Işıl Seren Keskin : Merhaba. Konu ile ilgili bilgiye Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca hukuki haklarınız için söz konusu taşınmazın size ait olduğunu gösteren belgeleriniz ile birlikte bir avukata danışmanız faydalı olacaktır.

121 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Ado inşaat mağduruyum....

Caner Yazıcı | 20 Ağustos 2014 | 21:37 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey merhaba. Ataşehir hayvan barınağı karşısında daha önceden başka bir müteahhit tarafından yarım bırakılmış olan projeyi devir alan Ado İnşaat bana 150.000 TL. karşılığında toprak sahibi olduğunu söyleyen Mehmet Bülent Üçgül isimli şahısla birlikte 08.03.2012 tarihinde 2 adet 1+1 brüt 52m2 net 27 m2 daire satmışlardır bu satış için yaptığımız adi sözleşmeye göre konutların 31.12.2012 tarihinde teslim edilmesi gerekiyordu. Benim satın aldığım tarihte sorunlarının olmadığı ruhsatlarının olduğunu söylemişlerdi ben sözleşmeyi yaptığım gün inşaat alanında çalışmalar vardı bende bu kişilerin söylediklerine de güvenince böyle bir alışveriş yaptım. Fakat aradan yaklaşık 1 ay geçtikten sonra çalışmalar durdu Ümraniye belediyesi inşaatı mühürledi ve Ado İnşaat tarafından sonradan inşa edilen her şey yıkıldı. Çünkü ruhsatları yokmuş bana da gösterdikleri ruhsat eski müteahhidin projesine göre alınan ruhsatmış. Eski müteahhitte arsa sahipleriyle inşaatı yarım bıraktığı için mahkemelik olduğu için Ado İnşaat sorunları çözmeden bana satış yaptığı için beni ve ailemi de mağdur etmiş oldu. O tarihten bugüne yarım kalan inşaat hala aynı şekilde duruyor. Ataşehir migrosun oradan hayvan barınağına bakarsanız hemen arkasında yarım kalmış inşaatı görebilirsiniz. Hatta hiç unutmuyorum bu daireleri aldığım gün size heyecanla mesaj yazmıştım sizde iyi bir yatırım diye mesaj yazmıştınız anlayacağınız Tebernüş bey o heyecan içimizde kaldı ve bize çok acılar yaşattı ve hala da yaşatmaya devam ediyor. Bana Ado İnşaat gecikmeden dolayı kira ödemesi yapacağına dair yazı verilmesine rağmen ne kira ödemesi yaptılar nede paramı geri verdiler hatta parama karşılık şirket yetkilisi Ali Yılmaz? ın bana vermiş olduğu teminat senedinin geçerliliği bile yok çünkü avukatımın araştırmaları sonucunda Ali Yılmaz? a ait bir mal varlığı da yok. Şirkete icradan ödeme emri gönderdik fakat 2 aydır teslim alan bile yok çünkü şirket adreslerinde kimse yok. Zaten geçen ay şirket olarak kullandıkları ofisi de Ümraniye belediyesi kaçak yapı olduğu için yıkmış. Bu arada sonradan araştırdığım tapu kayıtlarında Mehmet Bülent Üçgül isimli toprak sahibi de hiç olmamış. Ben daireyi satın aldığımda bana gösterdikleri tapuda arsanın 3/1'i Ado inşaata aitti ben birazda o tapuya güvenerek bu kişilere inanmıştım. Sanırım o tapuda ellerinden gidecek çünkü o tapu daha önce projeyi yarım bırakan müteahhit tarafından orada iş yapılması karşılığında onlara devir edilmiş zaten mevcut tapuda da satılmaması için tedbir konmuş bunun dışında da tapuda 7 tane haciz var. Yani anlayacağınız başıma çok şeyler geldi. Evi ilk aldığımızda eşim 6 aylık hamileydi ve şuan da 2 yaşımda bir kızım var ve bu insanların sorumsuzluğu yüzünden hala kirada oturmaya ve borçlarımı ödemeye çalışıyorum. Paramızdan, huzurumuzdan ve sağlığımızdan olduk. Ben artık onları yüce Allaha havale ettim bu saatten sonra paramızı alamasak bile elimde yasal olarak ne varsa bunu sonuna kadar kullanacağım. Benim en büyük hatam karşımdaki insanları da kendim gibi görmem oldu işte ben bu yüzden yanıldım. Aslında olaylar daha da uzun fakat sizi ve okuyucularınızı sıkmak istemiyorum başıma gelen olayları facebookta ve adoinsaatmagduru.com sayfasında paylaşmaya devam edeceğim. Tebernüş bey şimdi size sorumu soruyorum. Mevcut sorumluluklarını yerine getirmeyip, yapması gereken işleri yarım bırakıp hatta ve hatta şirket adresini terk etmiş kişilerin (ki bunu da bugün öğrendim, çünkü emlakkulisi.com da haber yapmışsınız) aynı isim altında sadece ünvanda küçük bi değişiklikle başka bir adreste yeni bir şirket kurmalarının sebebi sizce ne olabilir? Saygılar sunarım.

Tebernüş Kireçci : Başınıza gelenlere üzüldüm. Bu ülkede maketten satışın bitmesini bu ve benzeri olaylar yüzünden istiyorum. Umarım başkaları mağdur olmaz. Yeni şirket konusunu ise muhtemelen yola devam etmek için kurmuşlardır.

333 Kişi Okudu | Cevabı Oku

acaba yanlış bir daire mi aldık ?

zeynep özdemir | 11 Ağustos 2014 | 16:57 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey. ben sitenizi son 1 haftadır takip ediyorum. ev almadan önce sorumu size sormak isterdim ama kısmet değilmiş. Şuanda 1 hafta önce almış olduğumuz ev ile ilgili fikrinizi paylaşırsanız çok memnun olacağım. 8 yıllık evlilğimizde 3 ev değiştirdik. bu sebeple artık isyan noktasına gelen ev sahibi olma düşüncemizi biriktirdiğimiz 47.000 nakit ile gerçekleştirmeye çalıştık. ümraniye ikbal caddesinde 80m2 düz giriş katı kullanışlı yeni yapılmış 2+1 sıfır bir daire beğendik.175.000 TL anlaştık. 128.000 TL için 72 ay 0,85 faizle kredi çektik. (aylık 2.350 TL ) tecrübelerinize dayanarak acaba sizce mantıklı bir ev almış olduk mu? (kira getirisi ile ilgili hiçbir fikrim yok maalesef. emlakçılar bu konuda çok yüksek bilgi veriyorlar güvenemiyorum) ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Gayet iyi yapmışsınız. Bence keyfini çıkartın. Kiradan ve kötü ev sahiplerinden kurtulmuşsunuz ya gerisi çok da önemli değil...

697 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Oturduğum ev İmar Planına baktığımda Park Alanı içerisinde çıktı

hasan yüsel | 03 Ağustos 2014 | 19:50 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Ümraniye Tepeüstü Mah oturuyorum. Şu an kiracı olarak oturduğum evi almak istedim fakat İmar Planında evin önünden geçen yol dahil bitişikteki apartmanlar dahil, yolun karşısındaki apartmanlar dahil PARK ALANI olarak gözüküyor. İki sorum var: 1) Eğer burası park alanıysa bu ortalama 5-8 katlı binalar buraya nasıl yapılmış olabilir? 2) Şu an bu evi alsam ileride belediye tarafından yıkılma durumu olur mu olursa bize evin parasını verirler mi?

Tebernüş Kireçci : Burası Türkiye her şey yapılabilir:)) Anladığım kadarı ile bu işlerde yenisiniz. Şaşırmanızın nedeni bu... Sadece konut ve emlak ile ilgilenmeye başlayalı 10 yılı geçti. Karşılaştığım olaylar nedeni ile şaşırma duygumu kaybettim:)) Bu işin emel kriteri şu: Bankalar konut kredisi kullandırıyorsa alınabilir. Yıkılır mı? İstanbul'da 100 binlerce ev ile ilgili yıkım kararı var. Fazla ciddiye almayın.

354 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Ümraniye Esenevler ileride prim yapar mı?

kaya dorsay | 27 Temmuz 2014 | 00:46 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Ümraniye Esenevler mahallesinde yeni binada yüksek giriş 1+1 65m2 KG inşaatın yapmış olduğu bir daire 180 bin lira. İleride finans merkezinin buraya yakın konumda olacağını ve libadiye metro istasyonunun olacağını düşünürsek bu mahallede fiyatlar daha da artar mı? Böyle bir ev için bu fiyat ideal midir? Tavsiye eder misiniz?

Tebernüş Kireçci : Aynı evi aylık 750 TL ve üzeri fiyattan kiraya verebilir misiniz? Önemli olan bu... Uzun vadede mutlaka fiyatı artar.

210 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Dostkent-Eltes Güneşi karşılaştırma

Senem Görel | 21 Temmuz 2014 | 16:54 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey merhaba, Bir ev almayı planlıyoruz, ancak 2 seçenek arasında kaldık. Ümraniye Madenler civarında Dostkent sitesi ve de Esenşehir de Eltes Güneşi. Eltes güneşinde 360bin TL'ye 2+1 (102 m2) ve de Dostkent'te 360bin TL, 3+1 (125 m2). aktiviteli siteler her zaman daha fazla prim yapıyor, ancak dostkent'te metro'ya çok yakın. Sizin fikriniz nedir? Ayrıca herhangi bir site olmayan bir apartman dairesi nasıl fikirdir? teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Oturmak için alıyorsanız her zaman beğendiğiniz evi tercih edin. Bir daha dünyaya gelmeyeceksiniz. Siz kendinizi neye layık görürseniz hayatta sizi ona layık görür... Yatırım boyutunda ise esas olan kira çarpanıdır...

339 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Bosphorus

Bora Yaban | 10 Temmuz 2014 | 22:05 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey , bosphorus city de 1+1 14 kat site içi peyzaj gören bir daire için yatırım yapmak istiyorum.Kira getirisi boş 950-1000 , eşyalı 1200-1300 , site daha önce hiç prim yapmamış hatta satıcı daha pahalı almış evi zarar etmiş , bundan sonra değeri artarmı ? yoksa burayı bırakıp Ümraniye , Tuzla bölgesine mi yönelmeliyim. Borçla alacağım için kira getirisine ihtiyacım var . çok teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim.Aynı evin fiyatı ne? 250 bin TL civarıysa alınabilir. SİNPAŞ projeleri oturmak ve yaşamak için son derece keyifli projeler. Fakat ikinci elde hak ettiği primi yapmıyor. Nereden alırsanız alın mutlaka kira çarpanına bakın. Ayrıca kiraya verilebilirliği de sizin için önemli olsun... Buraya tıklayınız adresindeki yazımı mutlaka okuyun.

899 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Esenşehirden daire almak istiyoruz. çekincelerimiz var

Ümit Can Özdemir | 02 Temmuz 2014 | 00:04 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba tebernüş bey. biz ümraniye esenşehirden daire almak istiyoruz ancak mevki konusunda sıkıntılarımız var sizce bölge gelişir mi? kendim şuan ümraniye adliyesinin olduğu yerde oturuyorum ve burası çok gelişti. ancak zamanında ev almadık peki esenşehirden alsak ki şuan evler 140-160 arasında gidiyor gelişir mi. biz yatırım amaçlı değil oturum amaçlı bakıyoruz. sizce ne yapmalıyız ?

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Sorunuza 1930 yılından kalma bir gazete küpürü ile yanıt vereyim:))) Buraya tıklayınız adresindeki haberi okuyun.

98 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Ataşehir Flora Evleri

fatma karakuş | 17 Haziran 2014 | 13:40 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, Libadiye cad. 4+1 550-600.000 TL arası satılabilen, kira getirisi 1200-1500 TL olan evimizi (yakın zamanda bitecek olan üsküdar-çekmeköy-ümraniye metrosuna 100 mt.) satıp Ataşehir flora evlerinden 650-700.000 arası satılık kira getirisi 2200-2400 tl olan siteye taşınsak mı karar veremedik. Ataşehir Flora evleri havuzlu butik bir site olmasına rağmen eski ataşehire(doğu)(600-700.000) ev fiyatlarının artışına oranla çok artmadığını görüyorum. Ataşehir Flora evlerinin dere üzerine kurulmuş olması (yalnızca bir duymdan ibaret, dere üzerinde inşaa edildiği bilgisi doğru mu?) mı fiyatlarını arttırmadı?

Tebernüş Kireçci : Ataşehir Flora Evleri'nde fiyatların neden artmadığını bilmiyorum. Platformdaki okurlarımıza soralım. Bilgisi olan varsa paylaşsın.

194 Kişi Okudu | Cevabı Oku

soyak yenişehir palmiye evleri

ersin argun | 12 Haziran 2014 | 16:14 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba. ümraniye/cakmaktaki soyak yenişehir palmiye evlerinden bir daire aldım. Atasehirdeki finans merkezinin faaliyete gecmesi ile bolgenin ciddi prim yapacagı soyleniyor. Nitekim bu bolgeden daire fiyatlarının artmıs olmasına ragmen yine de daire bulmak kolay olmadı. Bu bolgenin prim potansiyeli ile ilgili goruslerinizi almak isterim. Tesekkür ederim

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Ne zaman, ne kadara aldınız? Aynı evin kira getirisi ne? İşin matematiğinden hiç bahsetmemişsiniz. O lokasyonun Ataşehir ile bağlantısı yapılırsa fiyat artışı devam eder. Mantıklı fiyattan aldıysanız orta ve uzun vade için iyi bir yatırım yapmışsınız. Keyfini çıkartın.

252 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Soyak Yenişehir

zafer etik | 12 Haziran 2014 | 14:51 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

10 yıldır Soyak yenişehir Palmiye sitesinde oturuyorum(,4+1 -164 metrekare bir daire) Lokasyonu bizim için uygun ama tebdili mekanda ferahlık var misali taşınmayı düşünüyorum,Ümraniye bölgesi yada ATAŞEHİRDEN aynı büyüklükte ev almak istiyorum. Tavsiyelerinizi saygılarımla alabilirmiyim?

Tebernüş Kireçci : O kadar ferah site bulabilecekseniz olabilir... Buraya tıklayınız adresindeki yazımı okuyun. Buraya tıklayınız adresinde istemediğiniz kadar proje bulursunuz...

57 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Okul alanı ayrılan arsamız.

Şahin Kılıçaslan | 11 Haziran 2014 | 11:58 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar 2004 yılında İstanbul/Ümraniye'den 260 metrekare arsa satın aldım.bulunduğum ada toplam 2100 m.Fakat arsayı aldıktan kısa bir süre sonra bulunan pafta okul alanı olarak imarda ayrıldı ve halen daha aynı şekilde duruyor fakat her yıl arsanın statüsünü kreş alanı,okul öncesi eğitim alanı,lise alanı diye değiştiriyorlar.Bunun için kamulaştırmasız el atma davası açmayı düşünüyoruz fakat eder değerinin bayağı düşük miktarını verdikleri için dava açmaktan çekiniyorum.bunun için nasıl bir yol izlemeliyiz.İyi günler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Konu ile ilgili bilgiye Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz. Hak kaybı yaşamamanız adına bir avukata danışmanız sizin için faydalı olacaktır. (Yanıtlayan: Işıl Seren Keskin)

34 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Expertiz Değeri

ADEM ŞENOL | 09 Haziran 2014 | 11:22 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey, Bi konu hakkında bilgi danışacağım, ümraniye armağanevler bir daire alcağım fiyatı :200.00 TL daire alemdağ cad. ve yeni çekmeköy üsküdar bölgesi 5 dk yürüme mesafesinde ve ve cadde 10 bina , ayrıca bina 20-25 yllık bina expertiz bedeli ne kadar çıkabilir, yardımcı olursanız sevinirim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Konu ile ilgili bilgiye Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz. (Yanıtlayan: Işıl Seren Keskin)

58 Kişi Okudu | Cevabı Oku