"" Arama Sonuçları

Denizli'de emlak piyasası

Rukiye Tekin | 14 Ekim 2014 | 11:32 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar Tebernüş Bey. Ben size Denizli piyasası konusunda soru soracaktım. Denizli'de şu an 0 ev fiyatları 350-400bin civarındakiler için kira bedeli 1200tl. Çeşitli sitelerde ise ev fiyatları/ kira 330bin/850, 280bin/850, 320bin/bin. Yani kabaca kira çarpanı 320ile 400 arasında. Denizli'de yeni büyükşehir olmaya bağlı ev fiyatları çok arttı ve 1milyona dahi apartman dairesi var. Acaba bu fiyatlar dpğru mu yoksa şişirme fiyatlar mı? İstanbulda bile kira çarpanı bu kadar fazla değil. 0 evde en düşük m2 fiyatı ise 2500tl civarında ve 5000tl ye kadar çıkıyor. Acaba Denizli için ideal kira çarpanı ve m2 fiyatı öngörebilir misiniz? Teşekkür ederim kolay gelsin.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Bu işim Denizlisi, Hakkarisi, Mardin'i ya da Edirne'si olmaz. Olması gereken kira çarpanı Buraya tıklayınız adresindeki yazımda belirttim. İstanbul biraz ortalamanın üzerinde seyredebilir. Bu da kentin marka algısını gözönüne aldığımızda normaldir. İstanbul ortalaması 250 civarında. Bu arada Denizli'nin durumunu çok iyi anlatmışsınız. Teşekkür ederim. Anlattıklarınızdan benim çıkarttığım sonuç şu: Denizli'de arz talebi karşılamıyor. Yani yıllık ihtiyaç olan konut sayısı üretilmiyor. Bunda belediyenin hızlı ve geniş alanlı imar çalışması yapmaması da etkili olabilir. Bu sorun sadece Denzili'de değil bir çok kentte karşımıza çıkıyor. Belediyelerin imara açılabilecek nitelikteki tüm arsaları vakit geçirmeden imara açması gerekiyor.

275 Kişi Okudu | Cevabı Oku

ALTINORAN HAK SAHİBİYİM MAĞDURUZ

SİNAN YILDIZ | 21 Ağustos 2014 | 22:20 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sayın Tebernüş bey,benim size sorum 2005 yılında ankara büyükşehir belediyesi 902 parsel olarak bilinen yeri 2400 hak sahibinin olduğu yeri kentsel dönüşüm projesi olarak açıkladı. Bizimle yapılan sözleşmede bizlerin haklarının yenmeyeceği ve projede iyi yerden yer verileceği söylendi. Fakat sözleşmeler imzalandıktan sonra proje değiştirilip istanbul firması sinpaş gyo verildi tabiki bu firma bizlere yani hak sahiplerine projenin kötü yerinden kendi konutlrı daha çok para edecek yerleri kendisine ayırdı ve inşaat devam ediyor. biz hala teslim edilmeyen ve projede iyi olmayan yerdeki haklarımızın düzeltilmesi için ne yapabiliriz?sizden ricam sinpaş altın oran sitesinden temmuz 2014 görüntülerini izleyip hak sahiplerinin mağduriyetini göremeniz ve yardımcı olmanız.SAYGILARIMLA

Tebernüş Kireçci : Bu alanda uzman bir avukatın kapısını çalın.

408 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Apartmanda su sorununun giderilmesi için izlemem gereken yol.

Serkan Kaya | 03 Ağustos 2014 | 09:10 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

Merhaba, Malatya'da kiracı olarak oturmaya başladığım apartmanda ( Apartman 6 katlı ve 12:daireden oluşmakta. Ben 12 nolu yani son katta ki dairede oturmaktayım) hidroforun olmadığını evi kiralayıp su aboneliğini yaptırdıktan sonra öğrendim. 4 ncü kata kadar gelen su son iki kata ulaşmıyor. Bu konuda Malatya Büyükşehir Belediyesi ne bir kaç kez yazı yazdım. Belediye bana apartmanda hidrofor olması gerektiğini aksi taktirde evime suyun ulaşmamasında yapacakları birşeyin olmadığını belirtten bir cevap yazdılar. Apartman yöneticisi ile yaptığımız görüşmede ise onlarda bunu taktırmak istemediğini belirtti ve beni sürekli oyladı. Bu konuda ne yapmalıyım. Savcılığa suç duyurusunda bulunsam bu konuyu çözebilirmiyim. Bana bu konuda yardımcı olup yol gösterirseniz çok memnun olurum. Saygılarımla.

Işıl Seren Keskin : Merhaba. Konu ile ilgili olarak şikayette bulunabilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz hukuki haklar için bir avukata danışmanız sizin için faydalı olacaktır.

5 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Allah Analı Babalı Büyütsün

Abdullah CIFTCI | 01 Ağustos 2014 | 20:29 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba 3. Çocuğunuzu kucağınıza almışsınız. Gözünüz aydın eşinizede ge?miş olsun dileklerimi iletirseniz sevinirim. Başbakanın sık sık vurguladığı gibi 3' ü buldunuz :-)) Allah Analı Babalı Büyütsün.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Çok teşekkür ederim. Ama bizim üçüncü çocuğun Başbakan'ın "üç çocuk kampanyası" ile alakası yok. Biz karımla tanıştığımızda Başbakan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı idi. O zamanlar karıma " En az 4 çocuk yapacağım. Kaç tanesinin senden olacağına karar ver. Senden başkasından çocuk yaparsam 4'te durmayabilirim. Daha fazla olur" derdim:)) İşin esprisi bir yana çok teşekkür ederim.

576 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Hoşdere'de Raylı Sistem Olacak mı? Uzun vadede Kayaşehiri Geçer mi?

Kamil Aslan | 30 Temmuz 2014 | 14:48 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar Tebernüş Bey, daha öncede sorduğum bir çok soruyu içtenlikle cevapladığınız için çokk teşekkür ederim. Geçenlerde Emlakkulisi.com sitenizde Gülcihan Yelkenci'nin hazırladığı bir haber vardı. "Hoşdere Kayaşehir'e karşı" başlıklı haberde Hoşdere'de Emlak Konut tarafından yapılacak olan ilk etapta Mıknatıskent sonradan Bahçekent olarak isimlendirilmeye başlanan projenin Kayaşehir'i geçebileceği yönünde bir vurgu vardı. Haberde kullanılan Hoşdere projesinin fotoğrafı hali hazırda inşaatı devam eden Hoşdere 1. ve 2. etap inşaatlarıyla uyumluluk göstermemektedir. Haber içeriğinde, Hoşdere'de kent içi ulaşımın tramvayla sağlanacağı yapılacak metro yatırımıyla da trafikten arındırılacağı ifade ediliyor. Emlak Konut GYO ulaşım yollarını yaptıklarını ama metro ve tramvay gibi yatırımların Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını bu konuda bir çalışmanın olup olmadığını bilmediklerini söylüyorlar.Sizlere iki sorum olacakhaber içeriğindeki gibi Hoşdere'de kurulacak uydu kentin içinde ulaşım tramvay ile mi sağlanacak? İkinci sorum ise size göre uzun vadede Hoşdere Kayaşehir'i geçebilir mi? Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. İstanbul'un her yerine metro projesi var. Yoksa bile yapılır. Proje yapmak bir şey değil. Önemli olan işi yapmak. Hoşdere'ye mutlaka metro gelecek. Ama ne zaman geleceğini bilmiyorum. Ediöt arkadaşlarıma söyleyeyim, araştırsınlar. Bir lokasyonun prim yapması yapılacak yatırımlara bağlı. Eğer başta ulaşım olmak üzere sağlık ve eğitim yatırımları hızlı yapılırsa geçebilir. Hızlı yapılmazsa geçmez. İki yatırımdan hangisinin daha fazla prim yapacağını yapılacak yatırımların tamamlanma hızı belirler. İstanbul'un nasıl prim yaptığını anlayabilmek için Buraya tıklayınız adresini sık sık ziyaret edin.

649 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Muğla Milas Örende Açılan Yat Limanına ve Denize Sıfır Arsaların Son Durumu

Tezcan ÖZDEMİR | 29 Temmuz 2014 | 10:45 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sevgili Tebernüş Bey Merhaba; Muğla Milas Örende Temmuz 2014 ayında 300 yat kapasiteli ''Ören Marina'' faaliyete geçmiştir. Bölgede 1/1000 ve 1/5000 lik imar planları da geçmiştir. Ancak bölgede denize sıfır arazisi olan birçok insan kıyı şeridi yasasından dolayı arsalarının ilk 50 metresine herhangi bir konut yapamamakta, ikinci 50 metresine ise günü birlik tesis alanı yapabilmektedirler.. Bodrum da Güllükte ise denizden ilk 27 metre yeşil alan ikinci 27 metre günü birlik tesis alanında kalmaktadır. Bu gibi bir durum Milas Ören içinde gerçekleştirilebilirliği varmıdır ? Muğla ilinin Büyükşehir olması ile bölgede yatırımların arttığı ortada, gizli bir cennet olan Ören için denize sıfır arazileri olanlara sizin öneriniz nedir ? Saygı ve selamlarımla, İyi bayramlar dilerim

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Yeter ki istensin yapılmayacak uygulama yoktur. Türkiye Mümkünlü'ye benzer:)) Tıpkı Mümkünlü gibi her şey mümkündür... "Tavsiye" ya da "öneri" değil de geçmiş tecrübelere dayanarak söylenecek söz şu: Sabırla bekleyin.

295 Kişi Okudu | Cevabı Oku

2b arsamın proje kapsamına alınması

ercan yıldırım | 07 Temmuz 2014 | 03:57 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

2b statüsünde arsam var.milli emlak başvurusnu yapmamımıza rağmen,öğrendikki ist.büyükşehir belediyesi proje kapsamına almış.bundan sonraki süreçte belediyenin hak sahibi olarak bana ve benim gibi olanlara karşı izlyeceği yol nedir ve benimde yapmam gerekenler nelerdir.lütfen seçenekler halinde belirtirseniz memnun olurum. şimdiden teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. 2b arsanızın dahil ediliği proje ile ilgili süreç ve bu süreçteki haklarınız için belediyeye danışmanız sizin için faydalı olacaktır. (Yanıtlayan: Işıl Seren Keskin)

89 Kişi Okudu | Cevabı Oku

6. Madde

Hakan uzun | 12 Haziran 2014 | 11:58 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, geçici 6. Maddenin 2016 ya ertelenmesinin ardından büyükşehir belediyesi ve 3 merkez ilçe belediyesinin 2 si uygularken bağlı olduğumuz ilçe belediyesi uygulamamakta ısrar ediyor.yurt genelinde uygulanan ç.ş.b. Kararını uygulamama lüksü ilçe belediyesinin varmıdır?ne yapmak gerekir?teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Konu ile ilgili bilgiye Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz. Belediyeye karşı hukuki haklarınız için bir avukata danışmanız sizin için faydalı olacaktır. (Yanıtlayan: Işıl Seren Keskin)

14 Kişi Okudu | Cevabı Oku

tapu ttaksitlendirme

şafak keskin | 12 Haziran 2014 | 00:49 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba tebernüş bey ben 137 metre kare 4 katlı apartmanıma tapu tahsiz belgemle tapu almak için ilce belediyeme başvurdum ve bana büyükşehirde oldugu söylendi büyükşehir belediyesi metrekaresi 1000 tl oldugunu söyledi taksitlendirmek için gittigimde bana 137 bin tl yerine 178 bin tl gibi rakam cıkardı ve 15 taksit le ödemem gerektigini söyledi sizce benimle dalgamı gectiler aylık ödemesinin hesabını siz yaparmısınız cünki ben okadar parayı bir arada hiç görmedim bu konuyla alakalı bilgi verirseniz cok sevinirim

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Hak kaybı yaşamamanız adına bir avukata danışmanız sizin için faydalı olacaktır. (Yanıtlayan: Işıl Seren Keskin)

12 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Konut parseline ozel ilkokul

Emre Demir | 10 Haziran 2014 | 12:38 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Oncelikle biraz uzunca ancak cok fazla kisiyi ilgilendirdigi icin onemli oldugunu dusundugum bir konuda sabriniz icin bastan tesekkur etmek istiyorum. Besiktas belediyesine bagli Akatlar mahallesinde Cebeci cikmaz sokaginda bulunan Ozel Nese Erberk Ilkokulu belediye planlarinda konut olarak gorunmektedir. Bu ilkokul 2013 yilinda sifirdan insa edilerek belediyeden konut ruhsati almis ancak projesi itibariyle bir ilkokul olarak insa edilmistir. Insaat doneminde verilen reklamlardan da buranin bir ilkokul olacagi ilan edilmistir. Belediyeye o donemde yaptigimiz yazili ve sozlu basvurularda kendilerine okul olarak bir basvuru olmadigini belirtmis ve herhangi bir onlem almamislardir. Bu insaat bitip 2013 Eylulunde okul faaliyete basladiginda henuz MED`den egitim izni yok idi. O donemde mahalleli tum sokak cogunlugu olarak sikayet dilekcesi vererek buraya bir ilkokul yapilmasina itiraz etti. Ayrica Avukatimiz araciligiyla savciliga suc duruyusunda bulunuldu. Ancak hicbir sonuc alinamadi. MEB Il milli Egitimden (Ilce degil) buraya izin verildi. Konut alanı niteliğindeki bir bölgenin, bölge sakinlerinin düşüncelerini almadan tek taraflı tasarruf ile değiştirilmesi -eğitim kurumu olsa dahi- kent ve şehircilik hukuku açısından mümkün mudur? Ayrica Resmî Gazete Sayı : 26735 Karar Sayısı : 2007/12937 ekli ?Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik? geregince Madde 22`deki `Binaya ulasim yollari` geregi ulasım yollarının tamamında itfaiye araçlarının engellenmeden geçmesine yetecek genislikte yolun trafige açık olmasına özen gösterilir denilmektedir. Ayrica iç ulasım yol genisligi çıkmaz sokak bulunması hâlinde en az 8 m olmalidir belirtilmektedir. Bu cikmaz sokakta genislik min 5.6 max 7.2 metredir. Sonuc olarak hicbir noktada 8 metre kuralina uymamaktadir. Ancak burasi IBB Itfaiye Mudurlugunden de onay almis olmali ki MEB buraya izin vermis olsun. Itfaiyeye yazilan yazida biranin yangin mudahale planinin programa alindigini belirten bir cevap aldik ancak buranin yonetmelige uygun olmamasi ile ilgili hicbir yorum yapmadilar. Ayrica Besiktas belediyesine su sorulari ilettim ` 7 Mayis 2013 tarihinde tarafima verdiginiz cevapta, konut alanina yapilan bir ozel ilkokuldan haberiniz olmadigini, size de bununla ilgili bir muracat bulunmadigini belirttiniz. Sozkonusu ilkokul acilali 6 ay oldu. Sizden yanitlanmasini istedigim sorular sunlardir 1) Bu okul size bir muracatta bulunmadan mi acilmistir? 2) Bulundular ise imar mevzuati acisindan burayi konut parselinden ticari parsele cevirmeden bir onay verilmis midir? 3) Yok bu donusum yapildi ise bu konu belediiye meclisinde hangi tarihte onaylanmistir? Onaylamadi ise gorevini yapmayan makamlar hakkinda hangi islemi baslattiniz? 4) Bu karari belediye meclisi alirken muhtarliginizda da bilgisi bulunan sokak sakinlerinin buyuk cogunlugunun (yaklasik 90 adet) imzasi ile yapilmis itirazlari dikkate almis olmaniz gerekmiyor muydu? 5) Sokagin nufusunun cogunlugunun karsi ciktigi bir uygulamaya hangi yetki ile aksi yonde karar verdiniz? Belediye kimin oylari ile secilmektedir ve kimi temsil etmektedir bu durumda? 6) Bu konuda sizlere twitter araciligiyla 5 ay oncesinden itibaren yaptigim hatirlatmalara ve Buyuksehir belediyesi, Milli Egiltim, Valilik tarafindan sizlere ust yazilarla gelen sikayetlere ragmen Belediyeniz neden bir cevap vermemektedir? 7) Bir cikmaz sokagin altyapisi, trafik duzenlemesi, ve nufus yogunlugu vatandasin yangin ve ambulans ihtiyaclarini karsilayacak midir? Karsilamayacak ise bundan Belediye olarak bir sorumlulugunuz oldugunu dusunmuyor musunuz? 8) Beyaz Masa araciligiyla belediyenize 1897143 nolu evrak geldigi bilgisi de kayitlarda mevcuttur, bu konuda herhangi bir islem yapildi ise lutfen yukaridaki sorulara ek olarak belirtir misiniz?` Bu soruma su sekilde cevap aldim `İmar işlem dosyasında yapılan incelemede bahse konu yerdeki Özel Neşe Erberk İlkokulunun Müdürlüğümüze herhangi bir eğitime başlama izni müracaatının bulunmadığı görülmüştür. Ayrıca bahse konu yer imar planlarında konut alanında kalmakta olup söz konusu yerin imar durumunda değişiklik olmamıştır. Bahse konu yerde "Özel Neşe Erberk İlkokulu" olarak faaliyetin planlandığını bildiren şikayet dilekçeleri hakkında özel ilkokulların eğitime başlama izinleri Başkanlığımız görev, yetki ve sorumluluk alanında kalmadığından 31.05.2013 tarih ve M.34.BEŞ.0.13./2668-719676-2330 sayılı yazımız ile İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bilgi verilmiştir. Ayrıca mahallinde yapılan incelemede imar planında konut olarak belirlenen ve yapı ruhsatının konut fonksiyonu şeklinde düzenlendiği yapının iç ve dış tefrişatının konut dışı düzenlenerek konut fonksiyonuna aykırı olarak "Özel Neşe Erberk İlkokulu" olarak faaliyet gösterdiğinin görülmesi üzerine bahse konu yere 08.01.2014 tarih ve 33/0003 cilt/sıra sayılı Yapı Tatil Tutanağı düzenlenerek 04.02.2014 tarih ve K/31-41-774750-51 sayılı Belediye Encümeni Kararı alınmıştır. Bahse konu yer ile alakalı yapılan yasal işlemler hakkında 20.02.2014 tarih ve 24864664/1080-776264-729 sayılı yazımız ile İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bilgi verilmiştir. E-mail şikayetinde belirttiğiniz Beyaz Masa araciligiyla belediyemize 1897143 nolu evrakın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar Müdürlüğünün 17.07.2013 tarih ve 42303748/310.99/2013/S TN:744953-BK:33274-İBB:132960 sayılı yazısı ekinde geldiği ve yazıya cevaben 25.07.2013 tarihli yazımız ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar Müdürlüğüne bahse konu yere 4708 sayılı yapı denetim yasası kapsamında Şimşek Yapı Denetim firmasının yapı denetim sorumluluğunda konut inşaatı için Yapı Ruhsatı düzenlendiği ve mahallinde yapılan incelemede binanın boş durumda olduğunun görüldüğünün bildirildiği anlaşılmıştır.` Acikcasi burada referans verdikleri dokumanlarin icerigini bilmedigimiz icin kendilerine bu dokumanlari ve yazilari gondermelerini istedim ve elektronik arsiv sistemi olmadigi icin yazismalari gonderemedikleri bilgisini aldim. Size su durumda sorularim 1) nese erberk ve sirketi hakkinda yaniltici ilan (henuz ortada resmi izinli bir okul yokken kayit parasi toplayip okulu actigi icin) 2) veya yapi denetim firmasi ve mal sahibi nese erberk adina imar planina aykiri bir yapi insaa ettigi ve kanuni bosluklardan yararlandiklari icin 3) besiktas belediyesi hakkinda konut olarak yapi izni verdigi binanin kullanima uygun olmayarak (bir okul olarak) insaa edilmesine mudahale etmedigi ve burayi zamaninda denetlemedigi icin ayrica vatandasa bilgi edinme kanunu geregi istedikleri referans olark kullandiklari dokumanlari gonderemedikleri icin gorevi kotuye kullanma 4) Itfaiye veya MEB a gerekli sartlari saglamayan bir binaya ve yazili sikayet dilekcelerine ragmen buraya ozel okul izni verdikleri icin gorevi kotuye kullanma veya benzeri baska kurum ya da kisilere dava acilabilir mi? Bu konuda calisan bir basarili hukukcuya nereden ulasabiliriz? Cok tesekkur ederim

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Bence memleketin çivisi çıkmışken bu basit bir mesele. Duyarlı bir vatandaş olarak sonuna kadar konuyu takip etmenize sonuna kadar saygı duyuyorum. Sizin gibi duyarlı vatandaşlara bu ülkenin ihtiyacı var. Keşke sizden milyonlarca olsa... O zaman İstanbul ve bu ülke bu hale gelmezdi. Anladığım kadarı ile kamu yetkilileri top çeviriyor. Bu işte suçlu bulunmaz. Ama yine de sonuna kadar mücadele etmek isterseniz idare hukuku konusunda uzman bir hukuk profesörü ile temasa geçin.

54 Kişi Okudu | Cevabı Oku

yatırım amaçlı daire

ARZU doğan | 04 Haziran 2014 | 23:08 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sayın Tebernüş bey yatırım amaçlı daire almak istiyoruz elimizde 150 bin kadar var.Beylikdüzü Büyükşehir evlerinden 150 bin'e 2+1 daire almak mı yoksa yakın fiyatlarda olan Esenyurt Kiptaş yada Arnavutköy Kiptaş'tan 2+1 almak mı mantıklıdır?

Tebernüş Kireçci : Buraya tıklayınız adresindeki yazımı okuyun. Aklınıza takılan bir nokta olursa buradayım.

109 Kişi Okudu | Cevabı Oku

İNANLAR İNŞAAT GECİKEN TESLİM TARİHLERİ

GÜLAY ERKAHRAMAN | 02 Haziran 2014 | 17:48 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebennüş Bey, İNANLAR İNŞAAT Esenyurt terrace mix projesinden aldığım dairenin teslimi 31/10/2013 olan daire bölgedeki belediye/büyükşehir anlaşmazlıklarından dolayı 6 ay uzamıştı. sözleşmeye göre 1/5/2014'den itibaren firmanın kat maliklerine %0 2 oranında kira ödemesi yapması gerekiyor. firma hemen her konuda olduğu gibi bu konuda da hiç bir bilgilendirme yapmadı.Ben üstelediğimde de bu sürenin 8 ay olduğu bilgisini veriyorlar. Bu konuda ne yapabilirim?

Tebernüş Kireçci : Sözleşmenizi inceleyin. Sözleşmenizde ne yazıyorsa o geçerlidir. İnanlar İnşaat'ın kolay kolay mağdur edeceğine inanmıyorum. Tabi hiçbir bilgilendirme yapmamaları kötü...

210 Kişi Okudu | Cevabı Oku

atasanayi 7 cad kentsel dön.yıkılan 2 katlı dükkanımız

FİLİZ DURSUN | 28 Mayıs 2014 | 10:08 | Cevaplayan : Prof. Dr. Gürsel Öngören

gürsel by merhaba atasanayi 7 cad bulunan 2 katlı yığma beton olup dedemizden miras kalan dükkanımızı büyükşehir belediye iş mak bilgimiz ve rızamız dışında yıkmıştır bize hiç bir beyan yapılmadı ben bize yapılan bu haksızlığı hangi mahkeme birimine şikayet edebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim çok maduruz emekli olduktan sonra biz orada iş yapamak amacımız vardı bazı kişiler rant peşinde o dükkanda kaç kul hakkı var gerekirse insan hakları mahkemesine gitmeyi düşünüyorum ama önce galiba dava açıp onun sonucuna göre gidebiliyormuşum teşekkürler

Prof. Dr. Gürsel Öngören : Yıkım konusunda mutlaka belediyenin bir kararı ve size tebliğ edilen yazı olmalı. Belediyenin hangi gerekçe ve belgeler doğrultusunda yıkım yaptığını bilmek açılabilecek davaların değerlendirilmesinde önem taşıyacaktır. İnsan hakları mahkemesine gidebilirsiniz fakat önce Türkiye?deki bütün yargı yollarına başvurmanız ve tüketmeniz gerekmektedir.

17 Kişi Okudu | Cevabı Oku

planlı alanlar tip imar yönetmeliği.

deniz akın | 23 Mayıs 2014 | 12:07 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba aydın'dan yazıyorum size.suan aydın büyükşehir oldugu için yeni belediye de efeler belediyesi seçim sonrasından bugüne dek tam imar durum raporu verememektedir.geçen yıl değiştirlen planlı alanlarda taban katsayısı denilen yönetmelik 1.06.2013 te değilşmişti.ancak 08.09.2013 te uygulama durdurulmuş bir yönetmelikle.ne kadar süreyle durduruldu?eger 1 haziran 2014 te başlarsa gene ben ve benim gibi belediye magdurları ne yapacak?zaten arsamız küçük 160 metrekare anca güvenilir bir mütahit bulup anlaştık ancak bu yasa yürülüğe girerse ev falan yapılamaz ki.yüzde 50 si kadarı ev yapılabilecekmiş o zaman.bu konuda çok acil bilgi verirseniz çok sevinirim.zamanında başvuru yapmak isrtiyoruz ama işleyen bir belediye yok ne yazık ki.bu magduriyet ne olacak ne yapmam gerekli?

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Konu ile ilgili son gelişmeye Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz. (Yanıtlayan: Işıl Seren Keskin)

38 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Nlogoİstanbul Projesi Arsasının İmar Durumu

Ahmet TABİLOĞLU | 21 Mayıs 2014 | 18:10 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Selamlar. Özyurtlar İnşaatın Satışa çıktığı nlogo proje arsasına(Esenyurt 1440 ada 15 parsel arsa alanı 33.000m²) Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu 350.000 m² gibi yaklaşık 11 emsale denk gelen bir inşaat ruhsatı verdi. Bu mümkün müdür? İmar mevzuatına uygun mudur? Bu ruhsatın İBB tarafından iptal olma durumu olabilir mi? Bu tür projeler Büyükşehir onayına sunulmuyor mu? Riskli gördüm siz ne dersiniz. Teşekkürler...

Tebernüş Kireçci : Selam. Rica ederim. Bildiğim kadarı ile proje İBB onaylı... Emin olmak için satış ofisine uğradığınızda İBB onaylı ruhsatı görmek istediğinizi söyleyin.

123 Kişi Okudu | Cevabı Oku

ERDEK NARLI

MEHMET ALİ MUCUR | 17 Mayıs 2014 | 15:46 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey Merhaba, Erdek Narlı köyü çıkışında Balyoz koyunda denize 150 m mesaede kadastro yola cephesi olan 21 dönüm tek tapulu bir yerim var Ankara da yaşıyorum Balıkesir in büyükşehir olması ile birlikte beklentilerimiz arttı tabiiki buraya Erdek turizm kalkınma alanı diye biliyorum yat limanı projeleri de vardı ama durumlar nedir kaç para eder ne yapmamı önerirsiniz . Teşekkür ederim iyi çalışmalar

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Balıkesir kapsama alanımın dışında... Arazinizin değerini civardaki emlakçılardan öğrenebilirsiniz. Acil paraya ihtiyacınız yoksa bekleyebildiğiniz kadar bekleyin.

19 Kişi Okudu | Cevabı Oku

yapı ruhsatı

esen kurtul | 21 Nisan 2014 | 21:18 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba westside evlerinde yapıruhsatı sorunu var gibi büyükşehir belediyesi onaylamış b.düzü belediyesi değişince yeni belediye 9kata izin vermeyiz diyormuş sizce sorun halledilirmi yoksa beklemeyelim çıkalımmı

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Normal koşullarda mutlaka çözüme kavuşur. Ama zaman alır... Beklemeye tahammülünüz yoksa paranızı alın ve çıkın.

31 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Tapu Tahsis Belgesi Ve Ödenen Paralar Geçersiz Deniliyor

Gülşah Bal | 11 Nisan 2014 | 17:38 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabar;babam 2004 yılında oturdugumuz gecekondunun bedelı olarak 16 bin tl para yatırarak 200 metrekarelik arsamızın tapu tahsis belgesini eyüp belediyesinden almış babama ozamanki memurlar tapular dağıtılmaya başlanınca haber verilecek size demişler ancak 10 yıl gectı bız her sordugumuzda daha sonra gelın gıbısınden cevaplar aldık ve şimdi öğrendıkkı oturdugumuz bu yer once vakıflara sonrada büyükşehir belediyesine geçmiş milli emlak bölümünü aramamı soyledıler odenen paranın ıptal oldugu tekrardan arsa bedelını odeyip anca öyle tapumuzu alabılecegımızı soyledıler para vermeden almak ıstersek yıllar suren davalar sonucu belkı alabılırsınız dedıler bizim ne yapmamız lazım? odenen para çöpemi gitti elimizde makbuzlarımız noter kağıtlarımız tapu tahsıs belgemız hepsı mevcut sizden ricam bize bir yol gösterin ona göre yol alallım bizde teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bu konu hakkında uzman bir avukata danışmanız hak kaybı yaşamamanız adına faydalı olacaktır. (Yanıtlayan: Işıl Seren Keskin)

40 Kişi Okudu | Cevabı Oku

avcılar belediyesi

abdullah bayram | 01 Nisan 2014 | 11:30 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba tebernüş bey biz ıspartakulenin gelişmesini beklerken birileri buna köstek oluyor ancak bu birileri şunu bilmiyor koca avcılardan topladığı vergiyi ıspartakuleden topluyordur. ıspartakuleye neden metro gelmediğinin kanıtı bu kavga dövüştür.büyükşehir akp olur avcılar chp olduğu müddetçe ıspartakule gelişmek için daha çok bekler bunu belirtmek istedim. saygılar

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bu platformda siyaset konuşulmasından pek hoşlanmıyorum. Ama şunu bilmenizi isterim: İyi lokasyonlar eninde sonunda hak ettiği değeri bulur.

67 Kişi Okudu | Cevabı Oku

kentsel dönüşüm

filiz dursun | 12 Mart 2014 | 13:58 | Cevaplayan : Prof. Dr. Gürsel Öngören

atasanayi 7 cad bulunan 2 katlı dükkanımız bize hiç bir bilgi verilmeden büyükşehir belediyesi tarafından yıkılmıştır ,bununla ilgili şikayetlerimi nereyi bildirebilirim belediyenin yeni binasının kentsel dönüşüm bölümünde yetkililerle görüştüm çözüm bulamadım hakkımızı nerede arayalım

Prof. Dr. Gürsel Öngören : Hem ilgili Belediyeye ve hemde Büyükşehir Belediyesine başvurun ama önce sağlam bir avukat bulun, niye yıkıldı, bir incelesin. Durduk yerde niye yıksınlar iki katlı dükkanı?

11 Kişi Okudu | Cevabı Oku