"" Arama Sonuçları

Yorum İstanbul'da yatırım...

Görkem Özgen | 14 Ekim 2014 | 15:27 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş bey, Bayrampaşa Yorum İstanbul Evleri'nden yatırım amaçlı 1+1 ev almayı düşünüyorum. Burada görüştüğüm emlakçı 400.000-450.000 TL bandındaki bir evde, eşyalı olmak kaydı ile aylık 3000 TL kira getirisi öngördü. Kiracılar ağırlıklı Arap olan yabancı uyruklularmış. Bu kira getirisi öngörüsü sizce gerçekçi mi? Eğer bu rakamlar doğru ise sürekliliği konusundaki düşünceleriniz nelerdir? Arap kiracılarla sorun yaşama olasılığım sizce nedir? Teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. 12 ay kiraya verilebilirse ortaya süper bir yatırım çıkar. Gerçekçi mi? Buradan tahmin etmek zor. Bana biraz abartılı geldi. Arap kiracılarla sorun yaşarsınız. Kırılan-dökülen çok eşya olur. Yıllık belirli bir amortisman payı ayırmanız gerekir. İşin güzel tarafı İkea'nın yakın olması:)))

812 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Bayrampaşa doku site dukkanlar hakkinda

Alican Çam | 09 Ekim 2014 | 10:59 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Bayrampaşa doku sitede 36 m2 dükkana sahibim o bölgede suryapinin axis ıstanbul ve nef in projeleri var dükkanların geleceği ile ilgili bir bilginiz var mi

Tebernüş Kireçci : Kentsel dönüşüme girerse değerlenir.

147 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Fulya mahallesi ve Mecidiyeköy'ün ilerisi hakındaki görüşleriniz

Latif Turan | 01 Ekim 2014 | 14:05 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş bey, Size sorum Mecidiyeköy'de Eski Ali Sami Yen, (yeni haliyle pek meşhur, felaketli Torunlar inşaatı) ile Cevahir alışveriş merkezi arasında kalan bölge ve Cevahir avm' nin arka tarafında kalan bölge için olacak. Biliyorsunuzdur mahalle olarak Fulya, Ortaklar diye de adlandırılan bölge burası. Burada son fiyat artışlarıyla 100-130 m2 eli yüzü düzgün daireler 500 bin civarına satılabilir oldu. Ama binalar eski, niteliksiz, park yeri sıkıntılı ve bir çoğunda da bina yönetimi sorunu var. Bu bölgede mülk sahibi olan birinin evini 500 bin lira gibi bir değerden elden çıkarıp markalı bir projede değerlendirmesi şu an için mantıklı mıdır? (Bahsettiklerim bu fiyata daha düşük metrekareli ev alınabilecek en yakın merkezi projeler, yani Kağıthane ve Eyüp - Bayrampaşa civarında ya da Seyrantepe'deki finanskent, avrupa konutları vs gibi.) Ya da beklemek mi daha akıllıca olur? Bildiğiniz gibi bölge şu anda hem Cevahir hem Gayrettepe yönünden, aşağı tarafta da da Ihlamur deresi tarafından rezidence binalarıyla çevrili. Yakın bir gelecekte önemli inşaat firmaları bölgeye girip mevcut binaları bu tip bir yapılaşmaya dönüştürebilir mi? Yoksa daha hatırı sayılır bir süre bu şekilde eski bina formasyonunda yerleşim devam eder mi? Bölge hakkında sizin öngörüleriniz nelerdir? Aslında bu bahsettiğim durum sanırım tüm Mecidiyeköy,Beşiktaş, Ortaköy içinde geçerli. Merkezi yerlerdeki eski binaların bir şekilde daha oturulabilir mekanlara dönüşüp dönüşmeyeceği, dönüşürse ne kadar zamanda ve ne şekilde dönüşeceği sorunu. Teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. İstanbul'da en fazla arz fazlası olan konut türü residence. Eldeki stokların erimesi bir kaç yılı bulur. Muhit sakinleri olarak biraraya gelin. Belediyenin ya da birilerinin bir şeyler yapmasını beklemeyin. Kendi aranızda anlaşırsanız gerisi kendiliğinden gelir. Şirketlerin büyüklükleri sizi yanıltmasın. Her zaman bilançolarına bakın.

735 Kişi Okudu | Cevabı Oku

emlak krizi olursa eski dairenin değeri nasıl etkilenir?

deniz derya | 09 Eylül 2014 | 16:27 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sayın Tebernüş Bey merhabalar, İstanbul -Avrupa Yakasında krediye uygun eski bir daire buldum. Daire bana maksimum tadilatı vergisi vs ile 130bine mal olur.Daire 1+1 neti maksimum 60 metrekaredir.Mutfağı ayrı ve genişçe bir balkona sahiptir.Balkon kapanırsa daire 2+1 olur. Sorum şu bu daire kentsel dönüşüm bekleyen bir alanda iktidar partisinin daha çok ticari dönüşüm düşünmüş olduğu maltepe topkapıda;bayrampaşa Belediyesine bağlı şu an.Emlak krizinde bu dairenin fiyatı düşer mi düşerse sizce ne kadar etkilenir.Ayrıca emlak krizinde kentsel dönüşümde durur mu?lüks konutlardan değil ihtiyaç dahilindeki konutlardan söz ediyorum.ve ilçe merkezi konumda biliyorsunuz.saygılarımla,

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Kitaba göre kriz dönemlerinde merkezi lokasyonlarda fiyat düşüşü daha geç ve daha düşük oranlı olur. Kriz olunca insanlar sokaklarda yatmazlar. Sonuçta ev ihtiyacı hep devam eder. Krizde kentsel dönüşüm bir süre dursa bile bulduğu ilk fırsatta kaldığı yerden devam eder. Sonuçta barınma ihtiyacı bu... Bu kadar krize ihtimal veriyorsanız nakitte kalın. Bence bahsettiğiniz evin daha önemli bir sorunu var. Deprem riski. Deprem riski sizin için önemli değilse gerisi çok da önemli değil. Yıllardır bu platformda zaman zaman emlak krizi gündeme getirilir. Sonuç ortada...

679 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Pashador 2+1 brüt 130 metrekare daire

Abdullah özel | 07 Eylül 2014 | 18:45 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Bayrampaşa'da yapılmakta olan pashador adlı projeden oturum amaçlı ev almak istiyorum. Projenin lokasyonu satın almamdki en büyük kriter.kafama takılan 3 soru var. 1. 2+1 brüt 130 metrekare haliç manzaralı yüksek kat daire fiyatı 530 bin tl %25 peşin geri kalanı 120 ay vade olarak son fiyat teklifi aldım sizce avantajlı bir fiyat mı, proje Haziran 2015 teslimidir. 2. Şirketin referans projeleri iyi gibi metro port ataköy konakları flyinn bunlardan bir kaçı mutlu inşaat hakkında bir bilginiz var mıdır? Örnek dairede gayet kaliteli malzemeler kullanılmış ama aynı söz verilen malzeme ve metrekarelerde ev teslim alabilir miyim bunun bir güvencesi var mıdır? 3. Bölge uluyol bereç tramvay durağının hemen karşısında fakat sanayi sitelerinin hemen yanında da yer alıyor? Ilgili bölgenin kentsel dönüşümdeki son durumu nedir?

Tebernüş Kireçci : Net metrekaresini belirtmemişsiniz. Ama brüt metrekare üzerinden baktığımızda fiyatı mantıklı. 120 ay sıfır faizse süper bir fiyat. Mutlu İnşaat'ın referansları ortada. Kaldı ki kolay kolay bu sektörde kimse yapmadığı projeyi referans olarak göstermez. Örnek daire kalitesinde yapmalarının garantisi yok. Projenin yerini biliyorum. Projenin etrafındaki kentsel dönüşüm ile ilgili net bilgileri belediyeden alabilirsiniz.

427 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Capric Gold Ve Maldivler hk

Seyran YILDIZ | 28 Ağustos 2014 | 18:40 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Mart ayında bayrampaşa caprice golddan bir oda satınaldım(senede1 gün) ve üzerine maldivler hediyesi adı altında maldivlerden (senede 1 hafta tatil)devre mülk aldım toplam 62 bin tl ödedim sözleşme yapıldı 2 aya kadar tapusu verilecek ayda bankaya bayrampaşa dan aldığım devre mülk için 421tl bankaya kirası yatırılıcak denildi maldivler için iise 2015in temmuzun dan itibaren 1100-1200 tl kira yatırılıcağı söylendi .şimdi sorum şu ne tapu alabildim nede düzenli kira sadece 2 defa yatırdılar 2 ay önce aradığımda tapunuz hazır dediler ama göndermediler duyduğuma göre maldivler mahkemelik olmuş ne yapabilirim paramı nasıl alabilirim veya proje devam edebişlirmi

Tebernüş Kireçci : Caprice Gold ile ilgili Buraya tıklayınız adresindeki haberleri okuyun. Tamamlanıp tamamlanmayacağı konusunda bir şey diyebilmek zor.

982 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Nasıl ve hangi şartlarda ev sahibi olabilirim?

Melih Yaman | 09 Ağustos 2014 | 22:52 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, 15 yıllık evli ve 15 yıllık profesyonel kiracıyım. Artık ev sahiplerinin nazını çekten bıktım. Kendi evim olsun istiyorum. Ancak bir sürü hastane işlerinden dolayı bütün birikimimizi harcadık. Düşük peşinatla istanbul avrupa yakasında 2+1 Özellikle (Bayrampaşa da olması çok iyi olur) nasıl ev sahibi olabilirim. Aylık gelirim sabit 3000 + ek işler ile beraber en kötü +500/1500 arası oluyor. ne önerirsiniz? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Peşinat ne kadar az olursa finansal yükünüz o kadar artar. Bayrampaşa ve civarında ikinci elde fırsatlara bakın.

543 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Caprice Gold Yatırımları

Yıldırım Ayaz | 11 Temmuz 2014 | 17:43 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhabalar. 2014 Nisan ayında Caprice gold maldivlerden ve ayrıca Bayrampaşa'dan yatırım yaptım. Maldivlerde 40 yıllık kullanım hakkı var,belgeleri bana mail olarak göndermişlerdi,ben yazıcıdan çıktısını alıp imzalayıp gönderdim,dolayısıyla benim elimde ıslak imzalı bir belge yok. maldivlerin 2014 Eylül ayında faaliyete geçeceği söylendi,Bayrampaşa için noterden vekalet çıkartıp gönderdim(tapu için). 'aslı şirkettedir' kaşeli sözleşmeler geri geldi,bu tesisin de Aralık 2014 de faaliyete geçeceği söylendi. Basında şirketle ilgili iflas,batak vb. haberler yapılıyor,şirket ise bunların karalama olduğunu söylüyor. Sorularım şunlar: -Yeni yürülüğe giren Tüketici yasaları kapsamında,ben cayma hakkını kullanıp ödediğim bedelleri geri alabilir miyim? Bunun için şirkete ihtarname mi çekmem gerekiyor? -Bu şirketin taahhütlerini yerine getirmesi hususunda bir risk görüyor musunuz? -Islak imzalı belgeleri ve tapuyu bir an önce çıkartıp almamda fayda var mı? Tapuyu aldığım zaman cayma hakkımı kaybetmiş olur muyum? Şimdiden çok teşekkürler,iyi Çalışmalar..

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Sorunuzu Avukat Hilal Bayram'a sorar mısınız...

864 Kişi Okudu | Cevabı Oku

EV almak istiyoruz

AYDA yılmaz | 06 Mayıs 2014 | 10:26 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

İstanbul Bayrampaşa Cevatpaşa mah ev almak istiyorum fakat daire fiyatları yüksek. elimde hazır bi peşinat olmadığından kredi çekmem gerekecek faiz oranları yüksek. Ne yapmam gerekir bu yıl konut fiyatları düşer mi

Tebernüş Kireçci : Siyasal ve ekonomik koşullar bugünkü gibi kalırsa fiyatlarda düşme olmaz... Düşmesini gerektirecek bir neden yok.

52 Kişi Okudu | Cevabı Oku

SATIN ALMAK

şahin pek | 22 Nisan 2014 | 21:44 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar Tebernüş bey, İstanbul, Bayrampaşa Miyansera evlerinde 155m2 (3+1) daire satın almayı düşünüyorum kira getirisi (2.000-tl) proje hakkında bilginiz varmıdır? fiyatı ne kadar dır. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Not: Almayı düşündüğüm daire 2.katta blok 3 katlı

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Fiyatların ne kadar olduğunu piyasalar belirler... Masabaşından fiyat belirlenmez. İstanbul'daki kira çarpanına baktığımız zaman 500 bin TL'ye kadar alınabilir...

65 Kişi Okudu | Cevabı Oku

ISPARTAKULE

FATMA ZOR | 17 Nisan 2014 | 17:22 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sayın Tebernüş Bey ben hasbel kader Ispartakule Bizim Evler 4 e taşındım. İnanın hiç araştırmadan neyin ne oldugunu bilmeden aniden evi aldık. 2013 Temmuz da taşındık: Bayrampaşa dan geldik. evimi seviyorum.Burdaki en büyük sorunun yol oldugunu düşünüyorum. Her gün bu yolu sabah akşam gidip geliyoruz. Ayrıca Ispartakule ve çevresindeki olan bitenide tesadüfen sizden öğreniyorum. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. SEVGİLERLE

Tebernüş Kireçci : Rica ederim.

83 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Giyimkent Ofis Satınalma

cem akbulut | 09 Nisan 2014 | 19:17 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sayın Teberniş Kireçci, Şu anda Bayrampaşa' da bir sanayi sitesinde kendime ait ofisim var. Trafik, otopark ve ulaşım anlamında Giyimkent lokasyon olarak bana uygun. Ofis olarak kullanmayı düşündüm 3 katlı dükkanlar 165 m2. Kiralık olarak ortalama 1.700,00 TL, Satılık ise 600.000,00 TL. Sizce satın mı almalıyım yoksa kiralamalımıyım? Saygılarımla,

Tebernüş Kireçci : Uzun vadeli düşünüyorsanız satın alın. Kısa vadeli düşünüyorsanız kiralayın. Kira çarpanı 350'den fazla... İstanbul ortalamasının 2 katı...

47 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Bayrampaşa Cezaevi Arsası

Serdar YILMAZ | 05 Şubat 2014 | 18:57 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim alanı olarak lanse edilen arazi şimdi belediye sayfasında Eğitim tesisleri olarak değiştirilmiş. İBB nin arazi konusunda başka bir tasarrufu var sanırım. Bilginiz varmı acaba bu konuda?? http://kentrehberi.bayrampasa.bel.tr:8082/KentRehberi/#

Tebernüş Kireçci : Muhtemelen harita ile alakalıdır... Bir yanlışlık vardır...

51 Kişi Okudu | Cevabı Oku

kiptaş 2 etap

seda salim | 20 Ocak 2014 | 11:20 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

İyi günler. Kiptaş Vaditepe 2 . etap kamu personeline yönelik projenin 3/1 olanına başvuru yaptım. Şuan 800 tl Bayrampaşa Yıldırımda kirada oturuyorum. Bulunduğum bölgede 3/1 ev fiyatları 350 binden başlıyor 110 metre kara olanları.2/1 buldum 250 bin 110 metre kara yatırım değil oturum amaçlı kullanıcam sizce hangisini tercih etmeliyim. Bahçeşehiri çok bilmiyorum sadece ödeme planı bana uygun olduğu için tercih ettim peşinatım 3/1 lere yetti. bir fikir veririseniz sevinirim. Sonuç 1 defa ev alıcam.

Tebernüş Kireçci : İyi günler. Böyle düşünüyorsanız keyfini çıkartın.

96 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Ispartakule, Bahçeşehir Yatırım Kararı

Mehmet Kanar | 14 Ocak 2014 | 14:12 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey, Bayrampaşa'da 2+1 daireye 2000 TL kira ödüyorum. Merkezi olduğu için burayı tercih ettim ancak oturduğum evi almaya kalksam 500.000 TL ödemem gerekiyor. 150.000 TL gibi bir peşinat çıkarma imkanım var, bununla yatırım yapıp yapmama arasında karar veremedim. Bayrampaşa yerine fiyatların daha makul olduğu Ispartakule ve Bahçeşehir'e gidebilirim. Bizimevler 6 ve Vaditepe projelerini inceledim, özellikle Bizimevler 6'yı beğendim. Tercihen 3+1 veya 2+1 daire bakıyorum. Fiyatlar metrekare başına 2200 TL civarında. Siz olsaydınız elinizdeki peşinatı kullanıp, kalan kısmı için uzun vadeli kredi çekip bol miktarda kredi faizi ödeyerek bir ev alır mıydınız yoksa kira ödemeye devam edip peşinatı farklı bir şekilde mi kulanırdınız? Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Yıllardır bu soruya hep aynı yanıtı veriyorum: İstanbul'da ne yapın edin ve bir ev sahibi olun.

109 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Axis Bayrampaşa Avm Ofis

Metin Turan | 13 Ocak 2014 | 00:23 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Lokasyonu çok güzel olan bu AVM ve OFİS projesinin ofis kısmının ilk katında BRÜT:93 NET:59mt olan bir ofis için ön talepte bulundum. Bu ofisin KDV hariç fiyatı 267300 dolar. 2,10 sabit dolar kuruyla yüzde elli peşin kalan yüzde elli firma bünyesinde 30 ay vade farksız taksitle. Ben dövizle çalışıyorum dolayısıyla dövizle satışı benim için sorun değil. İlk defa ofisle ilgileniyorum bittiğinde karlı satmak niyetiyle tavsiye edermisiniz. Tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Şimdiden Teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Metrekaresi 3 bin doların altı. Kağıthane için mantıklı fiyat. Uzun vadeli düşünülüyorsa alınabilir.

50 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Yatırım Açısından Mantıklı Olan

Serkan Alkan | 03 Ocak 2014 | 20:15 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba, Daha önce de size Bayrampaşa'daki Hayattepe ve Yorum İstanbul projeleriyle ilgili sorum olmuştu. Yatırım amaçlı aldığım Kartal Soyak Evreka'daki dairemi (şu anki kira çarpanı 220-230 ay civarı, m2 fiyatı 3600-3800TL) satıp oturum amaçlı Hayattepe (m2 fiyatı 4000TL gibi) ya da Yorum'dan bir daire almayı planlıyorum. Ancak, Kartal'daki prim potansiyeli (Metro'ya yakınlığı ve bölgenin potansiyeli sayesinde) için dairemi satmayıp Bayrampaşa'daki projelerden ev kiralamak da bir opsiyon. Sizin tavsiyeniz ne olur (özellikle Soyak Evreka'nın gelişim potansiyeli yüksek denirken)? Teşekkürler Serkan

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Siz oturacağınız bir eve kafa yorun. Gerisi boş. Kartal prim yaparsa Bayrampaşa yerinde saymaz.

99 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Banka kredileri

Selami uzun | 02 Ocak 2014 | 13:26 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey öncelikle merhaba biraz farklı bir sorum olacak şöyleki geçenlerde komşuma garanti bankasından bir mesaj gelmiş bankanın krediyi geçmişte yanlış hesapladığı bu nedenle komşumun hesabına 3000 tl yatırıldığı belirtilmiş.aynı kredi ödemelerini bende yaptığım için garanti bankası bayrampaşa şubesini aradım bankadan bana bilgileri oladığını söylediler genel merkezi aradım yine aynı cavabı verdiler bende yanlışlıklla mesaj gönderildi zannettim oysaki oturduğum sitede birçok kişiye 3000-5000 tl arası düzeltme parası yatırılmış.sorum şu banka bu durumu giLediğine göre bizimde para alma hakkımız var banka karşısında nasıl bir yol izlemem gerekir?bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Oturup kredinizi gözden geçirin. Parasını iade alan komşularınızla görüşüp karşılaştırın.

15 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Üniveritede Okuyan kızımız için ev

Duygu Seyrek | 28 Aralık 2013 | 15:23 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

MerhabaTebernüş Bey, Ben Yalova da ikamet ediyorum,Halen bir kamu kurumunda Devlet memurluğu yapıyorum size sormak istediğim;kızımız Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsünde okuyor.Bu sene Güngören'de bir yurtta kalıyor. Malum İstanbul da özel yurt fiyatları çok pahalı bizde kızımıza 1+1 projede yada ne bileyim elimizdeki 95 .000TL ile okula yakın bir projeden ev alabilirmiyiz.? Yoksa 1+1 fiyatına başka yerden site değilde müteahitten ev almak mı daha doğru bilemedik.Şu ara Yalova Çiftlikköy de sıfır dairelerde çok revaçta Köprü yapımı bittiğinde buralarında fiyatlarının çok yükseleceği söyleniyor. Soyakdan düşündük ama söylenenlere bakınca biraz korktum açıkçası. Soyak fiyatına başka projeler Bayrampaşa tarafında varmıdır.Bize yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Önce nereden yatırım yapacağınıza karar verin. İstanbul mu? Yalova mı? Kararınız İstanbul olursa Buraya tıklayınız adresindeki yazımı okuyun. Buraya tıklayınız adresindeki projelere bakın. Yalova'da yatırım yapacaksanız Araplar'ın satın alabileceği arsalara kafa yorun. Böylesi çok daha yüksek getiri sağlar. Alırken kazanmak koşuluyla..

95 Kişi Okudu | Cevabı Oku

yatırım önerisi...

Dilek Uykuçeken | 25 Aralık 2013 | 17:01 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş bey, 90.000 TL nakit param var. Amacım aslında oturacağım evi satın almak. Bölge olarak ta bazı zorunluluklardan dolayı Bayrampaşa'dan satın almam gerekiyor ve bu bölgede fiyatlar gerçekten çok yüksek. İş hayatına yeniden dönüş yapalı 1 ay oldu ve şu anki maaşım kredi ödemeleri için çok müsait değil ve enaz 6 ay müsait olmayacak... Zorunluluklar nedeniyle bu sürede ödeyebileceğim minimum miktardaki kira ile bir eve çıkmayı planlıyorum. İstediğim evi alana kadarki sürede elimdeki nakit paranın erimemesi veya kısa vadede değerlenmesi adına ne yapmamı önerirsiniz??? Beylikdüzü civarında 100.000 - 150.000 TL arası rezidens daire alıp 650 - 900 TL arasında kiraya verebileceğim şeklinde veya yine aynı bölgede müstakil bir sitede yine 1+1 daire alıp aynı miktarlarda kiraya verebileceğim şeklinde öneriler verildi. Yani kısaca aslında; kısa vadede elimdeki parayı katlayarak değerlendirebileceğim ve evimi alırken bu yatırımı kolayca nakite çevirebileceğim bir öneriye ihtiyacım var... İlginize çok çok teşekkürler. Saygılar...

Tebernüş Kireçci : Şimdilik daha iyisi görünmüyor.

18 Kişi Okudu | Cevabı Oku