"" Arama Sonuçları

Bosphorus city- Ağaoğlu My World kararsızlığı...

Fatih Kıran | 16 Ekim 2014 | 11:38 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey Merhaba, Değerli bilgileriniz için öncellikle teşekkür ediyorum. Yatırım yapmak için Halkalı bölgesinden 1+1 daire almak istiyoruz. Önümüzdeki senelerde Marmaray durağının açılacak olması Bosphorus Cityi cazip kılarken fiyatları 220.000TL civarında(74m2) kira getirisi ise 950-1000TL civarı fakat sitede günlük kiralama başta olmak üzere çeşitli sorunlar var. Yine Halkalı bölgesine çok yakın olan Ağaoğlu My Word sitesinde ise yine aynı büyüklükteki bir ev yine aynı fiyat ve aynı kira getirisine sahip, fakat burada da başta yabancı nüfusun çok olması sitenin imajını zedelemekte alım-satımlarda soruna yok açmaktadır. Söz konusu durumda gelecek için hangi tercih sizce daha iyi olacaktır. Şimdiden ilgilinize çok teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Metrekare bazlı fiyatı ve kira çarpanı aynıysa Ağaoğlu My Worlf Europe daha mantıklı. Neden? Doluluk oranı daha düşük. Doluluk oranı yükseldikçe prim yapma ihtimali yüksek. Ayrıca SİNPAŞ projeleri ikinci elde getiri açısından zayıf kalıyor.

860 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Bosphorus City hakkında düşünceleriniz.

Erol ALTUNTAŞ | 10 Ekim 2014 | 23:22 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merabalar Tebernüş bey, Bosphorus City projesinin yatırımcı gözüyle bugünü ve yarını ile ilgili düşüncelerinizi almak istiyorum. Vereceğiniz değerli bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Son fiyatları bilmiyorum. Fiyatlar makulse ve projeyi beğeniyorsanız oturmak için alınabilir. Yatırımsal boyutu için ise Buraya tıklayınız adresindeki yazılanları okuyun. Genel olarak SİNPAŞ projeleri getiride İstanbul ortalamasının altında kalıyor.

655 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Bosphorus city kararsızlığı

Çağdaş Yıldırım | 11 Eylül 2014 | 22:04 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar tebernüş bey; Benim bosphorus city ergüvan evlerinde 3+1 dairem var; 11.katta manzarayı en iyi gören dairelerden ben 3 yıl önce 360.000 tl ye aldım şimdi 400.000 eder diyorlar civarda ki emlakçılar 1 yıl sonra 470.000 tl eder diyorlar sizce satmalı mıyım yoksa beklemeli mi ben deger kazanacagını dusunmuyorum sizin fikriniz nedir?

Tebernüş Kireçci : Merhaba. 1 sene sonra ne olacakmış da 3 yılda yüzde 15'ten az artan bir konut iki katı dğere kazanacakmış? Bana çok mantıklı gelmiyor. SİNAŞ projeleri ikinci elde hak ettiği değere ulaşamıyor.

848 Kişi Okudu | Cevabı Oku

sinpas projeleri hakkıda .prim hakkında

mete bayraktar | 11 Ağustos 2014 | 23:44 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba üstadım. ailenize yeni katılan üye için sizi kutlarım. Sinpaş projeleri için bende düşündüklerimi söylemek istiyorum.1-Sinpas projeleri evlerin kullanışlı olmasını 2.plana iten Konsepti harika olan ve dış mekanlara bahceye en önemlisi SUYA önem veren projelerdir.(Zaten ikisinden birini tercih ediyor müteahitler.İkisi beraber neden olmuyorsa?Yaşamak için çok keyiflidirler.2-Sinpas projeleri 2. elde prım yapmıyor fikrine katılmıyorum.Proje bazlı bakmak gerekir.a) Şahsi düşüncem daire sayısı (yatırımı düşünen insanlar için)1000 gecmemelidir.Bu bosphorosta 3 katına çıkmıstir.Bu alanı üçe bölebilir di.yaklaşık 2760 konut. ayrıca sinpaşın ekonomik durumundan dolayı müthiş ödeme kolaylığı sunduğu için yatımcıları cazip gelmektedir.Mesela sizede yazan bir kişi istanbul saraylarında 450.000 daire almiştir. 1 sene sonra bu daire benzeri sinpasta 650.000 olmuştur.Yatırımcı istemektedir kihemen sinpasla aynı fiyatla karımı realize edeyıim.Bu o kadar kolay değil.1-2 senede bu para kazanılmaz. Çünkü tum daireler satılmamıştır.ve SİNPAS ODEME KOLAYLIĞI FAİZSİZ VE DÜŞÜK FAİZİ İLE BAS EDİLEMEZ. 2_Mesela Agua city 2010 bakın 300000 Tl alınan 3+1 550000 3 yılda.daireler hemen hemen bitmiş ve kiralık daire yok gibi.bu mu prım yapmıyor ?Istanbul sarayları içinde bu böyle .lagün içinde.3-Söylediklerim 1+1 daireler için gecerlı değil. Artık 1+1 daire almıyorum .ve yatırım için 1+1 daire alınmasına inanmıyorum.Kiralarkende 1+1 her zaman sörun.Yani böyle bir genelleme yapamayız. 4-Egeboyu için bunların hiçbiri olmaz .muthiş prim yapar.çünkü 1+1 yok. ve satış fiyatlari çok yüksek .yatırım bu fiyattan almaz.hep oturmak için alınıyor.ve en önemlisi butik bir proje.Ayrıca bosphoros ciyde çok yatırımcı ve çok 1+1 konut var. Yani prım yapmama değil projeye göre değerlendirmek gerekir. bosphorus hariç öbür projeler çok iyi prim yapmıştır.çünkü onun nerdeyse 3 de bir konut sayısı vardır.ve yatım için alanların SİNPAS KONUT LİSTE FİYATLARINA GÖRE EV SATIP KARINI REALİZE ETMEK İSTİYOR Kİ ?Bu zor hatta imkansızdır.Onun finansal gücü ıle bas edilemez. daha düşük karı göz önune almalıdır.hepsi ac gözlü olunca bu sonuç çıkar.sizin söylediğini gibi dairelerin tamamı satlmalı ve 100 de 100 doluluk olmalı sabırla beklanmelidir.hala bosphorusta satımalayan 100 konut vardir. teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Çok teşekkür ederim. Katkılarınızdan dolayı da ayrıca teşekkür ederim. Uzun süredir görünmüyordunuz:)) Meseleyi sadece "1+1 var" veya "yok" ya da konut sayısı düzeyine indirgemek yanlış olur. Fiyatlamayı belirlerken son konutu satarken bile alanlara kazandırma, satış sonrası hizmetler, site yönetimi ve aidat gibi kavramlar gözardı edilemez. Yanlış anlaşılmasın... SİNPAŞ projeleri "Hiç prim yapmaz" demiyorum. Primi düşük kalıyor. Bunu ben söylemiyorum. Piyasalar söylüyor... Ayrıca bir şirketin bir kaç projesine bakarak sonuca varmak yanıltır. Tüm projelerine bakmak gerekir. Bir başka önemli detay da şu: Projeleri lokasyondaki diğer projelerle karşılaştırmak gerekir. Finansal cazibe konusunda ise şunu görüyorum: Hangi şirket ne kadar büyük finansal cazibe ile konut satarsa satsın ikinci elde o projenin prim yapması zaman alıyor. Bunun en güzel örneği Regnum Astrum Towers'ın 2009 yılı Şubat ayında yaptığı kampanyadır. İkincisi ise Aydınlı Grubu'nun 2010'da Solarkent'te yaptığı kampanyadır. Piyasalar konuştuğu zaman ben de dahil herkesin susması ve dinlemesi gerekir:))) Tekrar nezaketiniz için teşekkür ederim.

1168 Kişi Okudu | Cevabı Oku

bosphorus city nin gelceği

umut yücel | 26 Temmuz 2014 | 15:00 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba. Bosphorus city fiyat bakımından bir kaç yıldır sürekli yerinde saymış bir proje. 1+0 ları 145.000-155.000 TL aralığında. göle çok yakın, dolayısıyla kanal istanbul ile çok iyi prim yapacağını düşünüyorum. daha önceki yorumlarınıza baktım, projeyi beğeniyorsunuz. Ancak duyduğuma göre ciddi bir koku ve haşere problemi varmış. aidatlar yüksekmiş. sizce 1+0 alsam 5-10 yıllık perspektifte ciddi getiri sağlarmı? kiralar 600 TL civarı. yada siz halkalıda hangi projeleri ön plana çıkarırsınız? teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Düşünceniz mantıklı. Ama riske girmemek istiyorsanız daha düşük kira çarpanlı alternatiflere kafa yorun. Boshorus City 2008 yılı sonunda satışa çıktı. Geçen 6 yılı aşkın sürede hak ettiği primi yapmadı. Gelecekte mutlaka yapar. Ama aidatı düşük ve site yönetimi daha iyi olan bir alternatife kafa yorun.

1081 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Bosphorus

Bora Yaban | 10 Temmuz 2014 | 22:05 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey , bosphorus city de 1+1 14 kat site içi peyzaj gören bir daire için yatırım yapmak istiyorum.Kira getirisi boş 950-1000 , eşyalı 1200-1300 , site daha önce hiç prim yapmamış hatta satıcı daha pahalı almış evi zarar etmiş , bundan sonra değeri artarmı ? yoksa burayı bırakıp Ümraniye , Tuzla bölgesine mi yönelmeliyim. Borçla alacağım için kira getirisine ihtiyacım var . çok teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim.Aynı evin fiyatı ne? 250 bin TL civarıysa alınabilir. SİNPAŞ projeleri oturmak ve yaşamak için son derece keyifli projeler. Fakat ikinci elde hak ettiği primi yapmıyor. Nereden alırsanız alın mutlaka kira çarpanına bakın. Ayrıca kiraya verilebilirliği de sizin için önemli olsun... Buraya tıklayınız adresindeki yazımı mutlaka okuyun.

916 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Bosphorus city mi olmalı seçim.

Ramazan KURUÇAY | 26 Haziran 2014 | 12:26 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba iyi günler. Eşimle öğretmen olarak atandığımız atakentte satın almak istediğimiz evlerin fiyatları bizi epey şaşırttı. ilk etapta toki konutlarına yöneldik. Bizim için en uygun gibi görünen yerdi. Fakat 94 m2 lik dairelere en ucuzunu 250 bin tl ye bulabildik. Standartlarını zaten biliyorsunuz. Sadece kapalı otoparka sahip. Bölgede dolaşırken bosphorus city de 275 bin tl ye 103 m2 site içine bakan bir daire bulduk. Daha temiz girişi çıkışı ve standardı olan bir yerde oturmak istiyoruz. Alım satım dahil sanırım 290 bin civarına gelecek içine girmemiz. Bosporus için mutfak ve banyoya herhangi bir harcama yapmak gerekmiyor. Aldığımız toki dairesine de ortalama 10 bin masraf yapmak gerektiğini düşünüyorum kaba bir hesapla. Hal böyleyken ne yapmalı. Garsoniyer vs. pek umrumda değil. nurtepede durakların yakıldığı, hırsızlık vakalarının arttığı bir bölgeden geliyoruz. En az 4-5 yıl oturmayı düşünüyoruz. Elimizde 100 bin gibi bir peşinat bulunuyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyiz. Teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Keyifli bir yaşam sürmek adına alınabilir. Zamanla prim yapar. Ama prim beklentiniz yüksek olmasın. SİNPAŞ projeleri ikinci elde beklenilen primi yapmıyor. Ama oturmak için son derece keyifli projeler.

388 Kişi Okudu | Cevabı Oku

SINPAS Bosphorus City sikayetcilerine

KENAN TOKUZ | 18 Nisan 2014 | 10:05 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüs Bey, emlak konusunda bizleri bukadar bilinclendirdiginiz icin ve buradan iletisim kurma imkani sagladiginiz icin tesekkurler. Sitenizde Bosphorus city ile ilgili bitmek bilmeyen olumsuz yorumlar okudum okuyorum ancak atakentte oturan birisi olarak bu fiyatlarla o evlerin cok cazip oldugunu ve sitenin atakentteki en basarili site oldugunu dusunuyorum. Sikayetci arkadaslardan 2+1 dairesini bana satmak isteyen birisi olursa seve seve anlasabiliriz. Hem bir arkadasimiz sikintilarindan kurtulmus olur hem de ben en sonunda ev sahibi olmus olurum.. sürekli kapanıp açılan sosyal medya aracılıgı ile ismimden bana ulasabilirler

Tebernüş Kireçci : Peki...

262 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Sinpaş GYO

Murat Bayar | 15 Nisan 2014 | 11:11 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey Merhaba; Sinpaş Bosphorus City projesinden 150.000 TL 850 TL kira gelirli (yaklaşık 200 ay kira çarpanlı) uzun vadeli yatırım amaçlı stüdyo bir daire almayı düşünüyorum.Stüdyo dairenin 1+0 ve küçük olması düşünüdürüyor. Bir diğer konu da Sinpaş GYO devir işlemleri için 3.000 tl devir işlem ücreti istiyor, emlakçılığa soyunmuş herhalde. Noter ücreti diyebilirler bu hariç. Halbuki direkt tapumu alacağım diyorum. Böylesine küçük hesap yapıyor, sizce Kurtulma şansım olabilir mi? Saygılarımla; Murat Bayar

Tebernüş Kireçci : Merhaba. 150 bin TL'ye aldığınız evi 850 TL'ye kiraya verebilecekseniz ve hemen kiracı bulabilecekseniz sorduğunuz hata... Evin metrekaresini belirtmemişsiniz. Ama kira çarpanı 176 olunca evin metrekaresi, konumu ve katı sorulmaz:)))

237 Kişi Okudu | Cevabı Oku

bosphorus

mehmet türkmen | 20 Mart 2014 | 16:27 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba, öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Sizi sürekli takip ediyorum ve görüşlerinize önem veriyorum. Bizim sorunumuz yaptığımız yatırımla ilgili. 2009 yılında oturmak için Bosphorus City?den 3+1 156 m2 brüt daire aldık. Bize kredi faiziyle birlikte maliyeti 460bin TL oldu. Evi teslim aldıktan sonra içimize sinmeyen şeyler oldu ve eve taşınmadık. Yıllık peşin kiraya verdik, aylığı 1.500 TL?ye geliyor. Ancak biz hala kiradayız ve kendi evimizde oturmak istiyoruz. Bu bilgilerden sonra sormak istediğim şu: Bu evi şu anda satmak istesek en fazla 530bin TL eder. Değeri piyasaya göre düşük seyreden bu evi şimdiden satmak mı, yoksa Tema Park gibi projelerin bitip prim yapmasını beklemek mi mantıklı. Zararın neresinden dönsek kardır deyip, evi elden çıkarıp, üzerine de bir miktar koyup oturacağımız evi alıp kira farkından kurtulmak istiyoruz. Ancak sonra düşük fiyata elden çıkardık diye pişman olmak da istemiyoruz. Arada kaldık, görüşünüz ne olur?

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Her zaman oturacağınız eve kafa yorun. Bosphoruscity'deki ev prim yaparsa alacağınız ev yerinde saymaz... Olaya her zaman geniş açıdan bakın.

276 Kişi Okudu | Cevabı Oku

sinpas için yazılan

mete bayraktar | 19 Mart 2014 | 20:49 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba .üstadım. Sinan Beyin dediklerine katılmadığım gibi kendisi sanırım daire sahibi değil kiracı.Bosphorus city ve Sinpas projelerinden coğunlukla alan kişiler memnun. Herkesi herşeyden memnun edemezsıniz..memnun değilseniz başka bir yerden kiralarsınız veya satar gidersiniz. Siz belkide başka bir proje adına yazıyor olabilirsiniz.Halka acık bir şirketle ilgili almayın demekle bence suç işlemiş de oluyorsunsuz.Kişilerin ticari itibarları ve ticaretlerini sekteye ugratmakla kalmayıp onların zarar etmesine sebep oluyorsunuz böyle kötüleyerek. sahaya cıkan herkes gerçekleri görüyor.Önce ne sizi mutlu ediyor.konsept mi ? mesela daire büyüklüğümü.?Herkesin hemfikir olduğu konsepte sinpaşın üzerine yok. Bazı sorunlar her projede mevcut.. Bence sinpaşın projeleri konsept yonunden ınsana mutluluk huzur ve yaşama sevinci veriyor.gerisi hikaye. Teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim.

181 Kişi Okudu | Cevabı Oku

kötü yönetim ve öldürülen konsept projeler:sinpaş

sinan erdogan | 19 Mart 2014 | 11:48 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

sinpaşa ait bosphorus city de oturuyorum. site konsepti ve imkanları o kadar güzel ama site yönetimleri bir okadar kötü. bosphorus ve istanbul saraylarının durumu içler acısı. bozulan kapılar onarılmıyor,site güvenligi göstermelik. daha da kötüsü sikayetlerinizi ne yönetim dikkate alıyor nede sinpaş. sinpasdan uzak durun diyorum veya site yönetiminin devrolmasını bekleyip daire satın alın.şuan egeboyu diye projeleri var aynı bölgede.uyarıyorum herkesi. aman dikkat...

Tebernüş Kireçci : Peki...

214 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Bosphorus city

Semra Çolpan | 09 Mart 2014 | 22:51 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba,bosphorus city 3+1 172m2 daire için 600-650 tl arası fiyatlar isteniyor. Satmayı düşünüyorum .bölge gelişimi. ,mevcut fiyatlar ve gelecek beklentisi ile ilgili görüşlerinizi rica ederim.dairem kanuni Sultan Süleyman hastanesine çok yakın a kapısının karşısındadır. Teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Evinizi ne zaman, hangi koşullarda almıştınız? Şu an kiraya verecek olsanız aylık getirisi ne olur? İşin matematiği her zaman önemlidir.

164 Kişi Okudu | Cevabı Oku

küçükçekmece bosphorus city değeri hk

ali koban | 15 Şubat 2014 | 14:29 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Bosphorus city 3+1 daire aldım (maalesef) niyetimiz oturmaktı aslında ama özel durumlarımızdan dolayı olmadı Burayı kiralamaya kalksak inanılmaz düşük kiralara gidecek satmaya kalksak zararına satacağız anlayacağınız bu proje hiç değer kazanmadı sizden öğrenmek istrediğim şudur 1) Bu proje neden değer kazanmadı ? 2) Nezaman istediğimiz fiyatlara ve değere ulaşacak ? İyi günler

Tebernüş Kireçci : Bosphoruz City'deki evi, ne zaman, ne kadara ve hangi koşullarda aldınız? Şimdi satacak olsanız ne veriyorlar? Kiraya verecek olursanız nekadar aylık kira getiriyor? Projenin prim yapmamasının nedeni doluluk oranının yüzde 100'e ulaşmaması. Doluluk oranı yüzde 100'e ulaşırsa prim yapmaya başlar... Neden doluluk oranı yüzde 100'e ulaşmıyor? Bunda site yönetimi, aidat ve benzeri etkiler var...

204 Kişi Okudu | Cevabı Oku

sPRADON TERAS EVLER

CAN ELMASLAR | 13 Ocak 2014 | 15:31 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey , Öncelikle bu ortamı yarattığınız içib size teşekkür etmek istiyorum. Soruma gelince , Bosphorus City'de yatırımlarımız var ancak biliyorsunuz burası değer yapmadı aldığımız fiyata bile satamıyoruz.Bu şartlarda da olsa buraya max.ne kadar teklif geliyorsa satıp oturduğum bölgeden (Bahçeşehiren)ev almak istiyorum.Şu anda spradon teras evlerde kiradayım.Oturduğum ev 250 m2 brüt 200 m2 net , 50 m2 teraslı 50m2 salonlu 4+1 bir daire.Evi çok beğeniyorum ve bahçeşehirde bu metrekarelerde bir ev bulamadım.Ev almayı düşünüyorum eğer Bosphurstaki yalı dairesini satabilirsem.Soruma gelince Spradon teras evlerde teraslı 4+1 250 m2 brüt bir daireye istenen rakam 750.000 TL.Önüne gölet projesi yapılıyormuş diye duydum.Pazarlıkla beraber 650.000 700.000 arası bir değere alınabilir.Önerir misiniz bölge açısından nasıl bir fiyat gelecekte prim yapar mı?Amacım oturmak ancak ölü bir yatırım olsun kimse istemez.Şimdiden teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Aynı evin kirası ne? İşin matematiği her zaman önemlidir. Bu fiyata 250 metrekare ev bulmak zor...

131 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Yatırım & Kira getirisi

Zeynep Dilek | 15 Aralık 2013 | 15:46 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Sn. Kireçci.... Bir süre önce eşim vefat etti. Sigortalardan vs elime yaklaşık 300.000 TL bir rakam geçti. Bankaya yatırıp erimesini beklemek yerine bir daire alıp hem kızıma gelecekte bir güvence ( 15 yaşında henüz kızım) hem de kira geliri getirsin düşüncesindeyim. Halkalı da oturduğumuz için bu civarı biliyorum Ege yakası projesini gördüm biraz önce hoş olabilir ama onun bitmesi kiralanması vs daha uzun zaman gerektiriyor. Bosphorus'da bir studio dairem var performansından memnunum ama yine riski bölmek adına acaba başka bir yerde mi baksam diyorum.... Düşüncelerinizi almak isterim.. Saygılarımla...

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Ege Boyu Halkalı'da projenin son şeklini ve fiyat listesini görmeden yorum yapmak doğru olmaz. Bosphorus City'den memnunsanız tercih edilebilir. Hemen teslim. Riski yok. Süprizi yok.

254 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Bosphorus city bilgi aktarımı

Özlem Erdoğan | 27 Kasım 2013 | 08:19 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, 7 yıldır Halkalı da oturuyorum 5 yıl soyak, 2 yıl bosphorus .Bu bölgede yalnız yaz başı gibi 1 ay sinek oluyor sonra bitiyor bu sinekler bosphorus a özel gelmiyor daha önce denildiği gibi sinek varsa terrace tema da da ,Avrupa konutları nda da var tema istanbul da da var.Soyak da giriş katta oturdum, Erguvan da 6.katta oturuyorum bu bir ay dışında sinekler yok denecek kadar az. Bosphorus da tüm su görselleri temiz ve hiçbir koku yok.katı atık merkezine çok yakın bloklarda zaman zaman rüzgarın etkisi ile koku olabiliyor.Yine aidat karşılaştırması yaparsak 90 m2 daireme 2 yıl önce soyak da 190 tl veriyordum şu an 133m2 ye sports int işlettiği spor merkezi dahil 280 tl veriyorum 4 kişilik bir aileyiz bence makül. İyi günler.

Tebernüş Kireçci : Peki...

200 Kişi Okudu | Cevabı Oku

bosphorus city mall of istanbul teslim

ahmet toktaş | 26 Kasım 2013 | 19:07 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba nasılsınız? Mete Bayraktar beyin yazdıklarına bilgi geçmek istedim, malesef sitede çok fazla sinek oldugu ve girişteki katı atık merkezinin koktugu söylenti değil, yazın site yönetimi o gun ilaçlama yapmamışsa sinekler camın onunde pencereyi acmanız için bekliyor:) bosphorusta bu sorun varda aynı bolgede dumankayada yada soyakta yada tema proyesinde olmayacak mı hepsi aynı bölge ama malesef mete beyin dedigi gibi söylenti değil :) aidat konusunda mete beye katılıyorum verilen hizmete göre aidat makul. Ek olarak mall of istanbulda teslime yaklaşınca satış ofisi teslim tarihi hakkında bir bilgi vermemeye başladı, sanırım biraz geç teslim edilecek, bu konuda satış ofisinden net bilgi alamadık, fırsatınız olursa bilgi alabilirseniz sevinirim. kolay gelsin

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bosphorus City'de aidatların düşük olmasına sevindim. Mall of İstanbul'da satış ofisi teslimler konusunda neden bilgi vermemiş anlayamadım. Umarım gecikme olmaz.

131 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Hangisi? Avrupa Konutları 1 - Lounge 2 - Bosphoruscity

Volkan KORKMAZ | 21 Kasım 2013 | 09:17 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey Merhaba, öncelikle bu kadar insanı emlak piyasası hakkında aydınlattığınız için sizi tebrik ederim. Benimde burada binlerce soru soran insan gibi kafam karışık. 3 seneden beri Avrupa Konutları 1 de 1550TL kira ile oturuyorum. Artık bu kirayı ödemekten sıkıldım ve ev almaya karar verdim. Elimde de 3-4 ay sonra 100bin TL olacak. 2 ay sonra baba olacağım. Bu bilgiler ışığında size birkaç proje hakkında kafama takılılanları sormak istedim : 1 - Avrupa Konutları 1'de 3+1 126m2 fiyatı 440bin TL - m2 ort:3,49milyar - Aidat:165TL - Toplam Kredi ile geri ödemesi (6sene) : 567binTL. Şuan diğer seçeneklere bakıldığında en hazır ve sosyal çevre olarak en çok seçeneğe sahip daire bu gibi. Tek sorun 8+ senelik daireler ve artık prim yapar mı? Dairede oturmam için peşinatın gelmesine kadar 4-5 ay daha kira vermem gerekiyor(7.5milyar). 2 - Lounge 2'de 4+1 194m2 fiyatı 618bin TL - m2 ort:3,07milyar - Toplam Kredi ile geri ödemesi (5sene) : 678binTL. Lounge 2'de sitede yazılanları okuduğumda satış sonrası hizmetlerdeki aksaklıklar dikkatimi çekti. Güvenlik bir elden geçmeli! Yönetimin spor aletlerini alıp Lounge 1 götürmeleri. Yazın yandaki sitede oturanların elini kolunu sallayarak havuzlara girmeleri negatif yönler. İşçilik kalitesi olarakda diğerlerine göre 1 çıta altta gibi. Bu daireye ödeme şartlarından dolayı peşinat ödemeyeceğimden hemen taşınabiliyorum. 3 - Bosphorus City'de 3+1 130m2 fiyatı 350bin TL - m2 ort:2,69milyar - Toplam Kredi ile geri ödemesi (5sene) : 429binTL. Fiyat olarak en mantıklı daire seçeneği olmasına rağmen; 2-3 seneden beri prim yapmaması, oturanların çöplük ve dereden dolayı sivrisineklerden şikayetçi olmaları ve en son özellikle 1+1 dairelerin garsoniyer olarak kullanılıyor dedikoduları biraz kafamı karıştırdı. Dairede oturmam için peşinatın gelmesine kadar 4-5 ay daha kira vermem gerekiyor(7.5milyar). Sizce en mantıklısı hangisi? Sonuçta 5 senemizi kitliyoruz ve sonunda güzel bir yatırım ve yaşam alanı alıyoruz? Yardımınız için şimdiden teşekkürler,

Tebernüş Kireçci : Merhaba. İşin yatırımda boyutunda önemli olan kira çarpanıdır. Yani hepsinin kira getiri potansiyellerini inceleyin. En düşük kira çarpanlı alternatif yatırım açısından en iyi olandır. Oturmak için ise hangisini beğeniyorsanız ona yönelmeniz gerekiyor. Bir de işin bütçe kısmı var. Bütçe kısmında ise en cazibi Lounge 2. Lounge 2'de satış sonrası hizmetler iyi ve site yönetimi başarılı olsaydı metrekare fiyatı 4 bin TL'yi zorlardı.

335 Kişi Okudu | Cevabı Oku

bosphorus city

osman gümüş | 19 Kasım 2013 | 22:59 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba. Bosphorus city'de Saraybahçe evlerinde 3+1 dairem var. Şerefiyesi en yüksek evlerden biri. Denizi,gölü,sitenin göletini ve İstanbul Saraylarının göletini gören çok güzel bir ev. 2 senedir oturumdayım ancak beklediğim primi hala yapmadı. sizce satıp bu sevdadan vazgeçmelimiyim yoksa kiraya verip biraz daha mı beklemeliyim? İyi çalışmalar.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. SİNPAŞ projeleri genelde ikinci elde olması gereken noktada olmuyor. Sabrınız varsa doluluk oranının yüzde 100'e ulaşmasını bekleyin.

223 Kişi Okudu | Cevabı Oku