Küçükçekmece - Mrb ben emrullah öncelikle nasılsınız.

"" Arama Sonuçları

Tebernüş Kireçci Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Tebernüş Kireçci sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.

  Emrullah Özcan : Mrb ben emrullah öncelikle nasılsınız. Biz küçükçekmece sefaköy inönü mahallesinin Yüce sokak adlı semtinden ev almayı düşünüyoruz. Acaba bu evin kentsel dönüşümü olabilir mi yardımcı olursanız seviniriz.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Çok teşekkür ederim. Gayet iyiyim... Belediyeden daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz...

  21 Nisan 2014, Pazartesi 23:30:01

  ahmet can : sayın tebernüş bey ofis 3.kat 66 m² brüt. içi full yapılı. residens tarzında home ofis. Küçükçekmece belediyesinin tam yanında. fiyatı 240.000 liraya aldık. lansman fiyatı idi bu fiyat. şimdi aradım 1+1 daire hiç kalmamış. değerli görüşlerinizi bekliyorum. şu an ellerinde olan 2+1 leer 390.000 lira diyorlar.

  Tebernüş Kireçci : Metrekare bazlı fiyatına bakarsak ucuz değil. Lokasyondaki ortalama fiyatlar belli... 2+1'ler kaç metrekare? Katı ve konumu nasıl?

  14 Nisan 2014, Pazartesi 10:20:51

  Cihan Şahin : Merhaba; 150.000 tl kadar bir nakitim var. Yatırım amacıyla bir daire almayı düşünüyorum.Alacağım daire 1+1 standartlarında olacak.Son zamanlarda o kadar çok proje çıktı ki artık kafamız iyice karışmış durumda.Küçükçekmece,Esenyurt,Beylikdüzü alanlarında mantıklı gördüğünüz bir proje var mıdır?Şimdiden çok teşekkürler.İyi Çalışmalar.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Buraya tıklayınız adresindeki yazımı okuyun. Buraya tıklayınız adresindeki projelere bakın.

  05 Nisan 2014, Cumartesi 14:42:14

  EBRU YAVUZ : merhaba tebernüş bey biz yeni evli bir çiftiz , Küçükçekmece halkalıda kiracı olarak oturuyoruz. geçende ev sahibimiz oturduğumuz binayı mütehayyiçte verdiğini ve haziran ayına kadar evi boşaltmamız gerektiğini söyledi. Malum oturduğumuz çevrede hem kiralar olsun hem de ev fiyatları olsun biraz bütçemizi sarsıyor,50.000 TL NAKİTİMİZ VAR size kredi kullanıp ev almak için uygun bir zamanımdır. TSK EDERİM

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Ayağınızı yorganınıza göre uzattığınız sürece tüm zamanlar uygundur...

  02 Nisan 2014, Çarşamba 17:32:53

  Yasemin yaran : Öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Benim sorum şöyle parlementer sitesinde bi dairemiz var aldığımızdan beri kirada şuan aylık 1100tl kira gelirimiz var Kasım 2014 tede kredi taksidimiz bitiyor. Biz yurtdışında olduğumuz için açıkçası piyasalarıda çok takib edemiyoruz. Bu daireyi satıp üstüne biraz daha katıp göktürk bölgesinden bi dairemi almalıyız yoksa bu dairede zaman içinde kazandırırmı? Hangisi doğru olur bilemedik açıkçası. Yada bu daireyi satmadan Küçükçekmece kanarya bölgesinden yine yeni dairelerden daha ucuz bi dairemi almalı. Kanalistanbul projesi dolayısıyla değerleniceği söyleniyor? Ne kadar doğrudur? Yada Beşiktaş bölgesinden eski bi daire alıp kentsel dönüşümü beklemekmi karlı olur? Açıkcası biz bu yatırım konularında çok bilinçli olmadığımız için bi bilene danışalım dedik, tekrar teşekkürler. Umarım cevaplarsınız...

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Anladığım kadarıyla zihniniz berrak değil... Buraya tıklayınız adresindeki yazıyı okuyun. Alternatifleri bu yazıda belirlenen kriterlere göre yapın...

  01 Nisan 2014, Salı 15:06:56

  Yusuf Yaran : Sayin Kirecci Iki sorum olacak; 1- 400,000 - 500,000 TL butce ile (100,000 pesin gerisi kredi) , aylik kira getisiri 2500 - 3000 TL, 170-190 m2 istanbul merkezinde (Taksim e arac ile 10 dakika mesafede) ara kat apartman daairesi (mumkunse site icinde) bulma sansimiz nedir? Onerileriniz olabilir mi? Oturmayi dusunmuyorum 2- 1000,000 , 150,000 TL kredi cekmeden Kucukcekmece bolgesinde yatirim amacli yeni ya da eski bir daire, arsa ya da ev onerir misiniz (oturmayi dusunmuyorum) Cok tesekkur ederiz

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Taksim'e yakın alternatiflerde banka kredisine uygun olmayan evlerde böyle alternatifler bulunabilir... Banka kredisine uygun ve Deprem Yönetmeliği'ne göre inşa edilmiş binalarda ise bahsettiğiniz alternatifler neredeyse iki katından başlar. Küçükçekmece'de o fiyatlara alternatif bulabilirsiniz. Ama sahaya çıkmanız gerekiyor.

  19 Mart 2014, Çarşamba 17:47:11

  dogan ay : Merhaba Tebernüş Bey, Kiptas'in dar gelirlilere yönelik projelerinin ilk etabi sanırım Hadimköy 3.etap ile başladı. İki Sorum oalcak; 1-)Diğer etaplarin hangi bölgelerde yapılabileceği hakkinda tahminleriniz nedir? Başakşehir, kayaşehir, ve küçükçekmece'nin olma olasılığı nedir sizce? 2-) Dar gelirli tanımı nedir? Kiptaş bu konuda açıklama yapmamış. Başvuranların mal varlıkları mı araştırılacak? Ölçü nedir? 2700 TL civarında maaş alan memur bu projelere başvurabilir mi? 3-) Hadimkoy 3.Etap yakınından metro yada marmaray geçme olasılığı nedir? 4-) Hadimkoy 3.Etap yakınında müsiad sanayii arsası var diyorsunuz. Bu ne zaman hayata geçer acaba? Teşekkür ederim.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. 2 sorunuzun olacağını söylemişsiniz. 4 soru sormuşsunuz:) Nereye yapılacağını bilmiyorum. Muhtemelen arazi değerinin ucuz olduğu yerlere inşa edilir. Başakşehir, Kayaşehir ve Küçükçekmece arsa fiyatlarının pahalı olduğu lokasyonlar. KİPTAŞ'ın dar gelirliden neyi kastettiğini bilmiyorum. Uzun vadede mutlaka toplu ulaşım olur. MÜSİAD projesi üzerine çalışılıyor. Son durumu bilmiyorum.

  18 Mart 2014, Salı 20:48:56

  Dr.Reha Alzafer : Sayın Üstadım, Sevgili Dostum Küçükçekmece'de hayata geçecek olan ve Eba İnşaat,Urke İnşaat ve Keleşoğlu İnşaat tarafından gerçekleşecek Cennet Koru Göl Evleri Projesi ile ilgileniyorum. Malumunuz Sefaköy Kiptaş Evlerinde ki dairemizi satarak bu projeden bir daire almayı düşünüyoruz. Tavsiyelerinizi merakla bekliyorum. Şimdiye kadar hep önerileriniz doğrultusunda hareket ettim ve sayenizde hep kazançlı çıktım. Bu proje konusunda ki görüşlerinizi bağışlarsanız minnettar kalacağım. Şimdiden teşekkür eder, hayırlı günler dilerim.

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. kaç metrekareyi, ne kadara ve hangi koşullarda alacaksınız? KİPTAŞ Sefaköy'deki evinize ne veriyorlar? Aylık kira getirisi ne? Her zaman aslolan işin matematiğidir...

  17 Mart 2014, Pazartesi 14:03:47

  Serhat Çelik : Merhaba Tebernüş Bey, İstanbul Küçükçekmece'de Oturduğumuz Bina ve Yanındaki Arsamız Yaklaşık 50 Yıldır var olan karayolları projesi kapsamında. Ne satış yapabiliyoruz nede çivi çakabiliyoruz. 50 yıllık bir proje ne hayata geçiriliyor nede kesin bir bilgi alabiliyoruz. Bu plan değişiklikleri nasıl yapılır alternatifler nelerdir? böyle eli kolu bağlı beklemek mi gerekiyor?

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Belediye ile temasa geçin. Ne yapacağınızı anlatırlar...

  06 Mart 2014, Perşembe 23:28:40

  burhan kaya : Günaydın Tebernüş Bey; Küçükçekmece'nin askıya çıkan ve geçen Cuma askıdan inen imar planını incelediyseniz bununla ilgili bir sorum olacak. E5 ten çoban çeşme kavşağını geçtikten sonra, sefaköy yokuşunu çıkarken E5'in üstünde bir sürü yeni bağlantı yolları görüyorum. Ayamama deresinin üzerinden gelen bir yola bağlanıyorlar. Dere boyu yol gözüküyor. Bu durum o çevrenin dokusuyla ilgili bize nasıl bir fikir verebilir? sizce neler oluyor?

  Tebernüş Kireçci : Günaydın... O bölgede büyük bir rekreasyon projesi var. Onun hazırlığıdır...

  06 Mart 2014, Perşembe 09:18:15

  özer şahin : hayırlı cumalar beni küçükçekmece ilçesinde bağlı halkalı tokşi bezirganbahçe evlerinde oturuyorum söylentiye göre halklaı toki bezirganbahçe evlerin içinden marmaray metro tramvay metrobüs hatları geçecek diyor neresi doğru neresi yanlış bilemiyorum lütfen siz bana cevap verebilir misin

  Tebernüş Kireçci : Emin olun bilmiyorum. Küçükçekmece Belediyesi'nden tüm detayları öğrenebilirsiniz. Öğrendikten sonra burada bizimle paylaşırsanız seviniriz.

  28 Şubat 2014, Cuma 09:44:13

  İSMAİL KOCAMAN : Ben İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE bölgesinde faaliyet gösteren Mavi KONAK inşaattan İsmail KOCAMAN, Bölgemizde yapmış olduğumuz projeleri Arap ülke vatandaşları ve Türk cumhuriyetlerindeki müşterilere pazarlama konusunda bize nasıl yardımcı olabilirsniz. saygılarımla MAVİ KONAK İNŞ. TAAHÜT SAN.TİC.LTD.ŞTİ İSMAİL KOCAMAN

  Tebernüş Kireçci : Arap-Türk Yatırımcılar Derneği Başkanı Abdullah Çiftçi ile temasa geçin...

  24 Şubat 2014, Pazartesi 13:51:55

  ali koban : Bosphorus city 3+1 daire aldım (maalesef) niyetimiz oturmaktı aslında ama özel durumlarımızdan dolayı olmadı Burayı kiralamaya kalksak inanılmaz düşük kiralara gidecek satmaya kalksak zararına satacağız anlayacağınız bu proje hiç değer kazanmadı sizden öğrenmek istrediğim şudur 1) Bu proje neden değer kazanmadı ? 2) Nezaman istediğimiz fiyatlara ve değere ulaşacak ? İyi günler

  Tebernüş Kireçci : Bosphoruz City'deki evi, ne zaman, ne kadara ve hangi koşullarda aldınız? Şimdi satacak olsanız ne veriyorlar? Kiraya verecek olursanız nekadar aylık kira getiriyor? Projenin prim yapmamasının nedeni doluluk oranının yüzde 100'e ulaşmaması. Doluluk oranı yüzde 100'e ulaşırsa prim yapmaya başlar... Neden doluluk oranı yüzde 100'e ulaşmıyor? Bunda site yönetimi, aidat ve benzeri etkiler var...

  15 Şubat 2014, Cumartesi 14:29:55

  İker ere : Tebernüş bey merhabalar tema istanbul satış ofisine gittim bu gün bir hayli yoğundu gözlemlediğim benim orada bulunduğum 2 saat içerisinde en az 5-10 kişiye satış yapıp kapora aldılar bende 2+1 opsuyonladım 2 si 3500 tl den size göre bu karşık günlerde bile bu şekilde yoğun sayılabilecek satış meye bağlı olması muhtemel fiyat artışlarına mı gördğüm inşaatta gayet hızlı ilerlemiş binaların kaba inşaatı neredeyse bitmiş gibi. Örnek daireleri de gezme fırsatım oldu henüz tam tamamlanmamış ancak gezdirdiler o radaki satışdaki arkadaşlArada ilettim size de ileteyi belki süleyman beyle karşılaşırsanıziletirsiniz evler kullanılan malzemeler vs . Çok iyi ancak mobilyalar felaketti sonuçda bizler aldığımızda mobilyalı almayacağız ama yinedd evi gösteren birazda mobilyalar 2+1 mobilya fena kötü idi. 1 martda açılacakmış örmek daireler inşalah değiştirirler. Birde bu kanal istanbul 42 km ile küçükçekmece işaret edildi gibi projeye katlısı ne olur. Yorumlarınızı beklerix

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Hiçbir projeden başkaları ev alıyor diye ev almayın. Tema İstanbul Atakent bölgesinin en popüler projesi. İlgi görmesi normal. Süleyman Bey müşteri şikayetlerini önemser. Mobilyalar konusunda ne gerekiyorsa yapar. Avrupa Konutları Atakent 3'te örnek daireyi 3 defa yaptırtmıştı. Mobilyalar konusunda eleştiri gelirse gerekeni yapacağından şüphe etmeyin. Gayrimenkul uzun vadeli düşünmeyi gerektiren bir yatırım enstrümanıdır. Kısa vadeli düşünceye yer olmaz... Uzun vadeli düşünenler "Bir daha bu faiz oranlarını yakalayamayabiliriz" düşüncesiyle alım yapıyor.

  09 Şubat 2014, Pazar 20:52:40

  burhan kaya : Günaydın Tebernüş Bey. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kanal İstanbul'un tahmin edilen son güzergahı "Küçükçekmece Gölü, Sazlıbosna Barajı, Karaburun" bölgesindeki çoğu yeri rezerv alandan çıkarmış. İşte biz buna sağ gösterip sol vurmak diyoruz....

  Tebernüş Kireçci : Günaydın. Kimsenin kimseye vurduğu yok:))) Buraya tıklayınız adresindeki haberde rezerv alandan çıkarılan noktaları öğrenebilirsiniz. Başbakan güzergahı 42 kilometre olarak açıkladı. Buradan anlaşılan Sazlıdere'den geçecek...

  28 Ocak 2014, Salı 10:48:07

  selcuk sakir : Mrhaba..Bugun basbakanimiz istanbuldaki ilce başkanları tanıtım toplantısında kanal istanbul projesinin uzunluğunun 43 km olacağını söyledi. Bu uzunlukta olacaksa proje daha once de belirtilen Küçükçekmece sazlidere baraji istikametinde olacak demektir zira diger guzergahlar daha batida oldugu icin daha uzun olacaktir.(56 km. )Siz de ayni fikirde misiniz.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Aksi düşünülebilir mi?

  26 Ocak 2014, Pazar 20:32:59

  YUSUF KENAN : sayın kireçci; İSTANBUL İLİ AVRUPA YAKASI REZERV YAPI ALANI SINIR REVİZYONUNA İLİŞKİN BASIN BİLDİRİSİ Buna göre; Arnavutköy İlçesi?ndeki Fatih, Adnan Menderes, Mehmet Akif Ersoy, M.Fevzi Çakmak, Taşoluk, Karlıbayır, Mustafa Kemal Paşa ve Deliklikaya; Başakşehir İlçesindeki Bahçeşehir 1. Kısım ve Başakşehir; Küçükçekmece İlçesi?ndeki Atakent Mahallelerinin tümü; Arnavutköy İlçesi?ndeki Haraççı, Yassıören, Hadımköy ve Ömerli; Başakşehir İlçesindeki Bahçeşehir 2. Kısım, Şamlar, Ziya Gökalp ve Kayabaşı; Avcılar İlçesindeki Tahtakale Mahallelerinin ise bir kısmı Rezerv Yapı Alanı dışına çıkartılmış demek neyi ifade eder sizce yassıörende hisseli yeri olan biri olarak bu bizim lehimizemi yoksa aleyhimize mi sizce teşekkürler.

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Bu rezerv alan işi tam bir saçmalıktı. Buna nokta koyulduğu anlamına gelir. Bürokrasi azalacağı için lehinize bir gelişme...

  26 Ocak 2014, Pazar 02:00:59

  nihal kalfa : Merhaba, Avrupa Konutları Atakent 3'te dış cepheye bakan 84 m2 dairemizi yatırım amacıyla 2013 nisan ayında 245.000 TL'ye aldık. Şu an ki ederi 295.000-300.000 TL kadar diyorlar. Aynı zamanda dairemizin içerisinde 1050 TL'ye kiracımız var. Acıbadem Hastanesi henüz açıldı. Küçükçekmece Belediyesinin yeni binası da duyumlarımıza göre bir kaç ay içerisinde faaliyete geçecek. Hastane ve belediye binasının daha açılmadan fiyatları şişirdiği ve bundan sonra pek bir değişimin olmayacağı, ancak yaz dönemi ile beraber fiyatının biraz daha artabileceği söyleniyor. Bununla beraber İnanlar inşaat Terrace Tema'da 101 m2 7. kat güneydoğu cepheli 1+1 daire için 465.000 TL fiyat aldık. Bu daire için minimum kira bedelinin 1500 TL olacağını duyduk. Şubat sonu Terrace Tema'daki dairelerin teslimi başlıyor. Elimizdeki daireyi yaz sonuna kadar tutmamızı mı yoksa Terrace Tema'dan daire almamızı mı önerirsiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Sorunuzun net yanıtını verebilmek gerçekten zor. Terrace Tema'daki evin katı ve konumu güzel. Denenebilir.

  25 Ocak 2014, Cumartesi 19:36:00

  savas yalçın : mrb Tebernüş bey Atakent bölgesine kampüs lise yapılacakmış tam olarak nereye yapılacağını biliyor musnuz? iyi akşamlar....

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. İyi akşamlar. Şu an proje aşamasında. Yapılıp yapılmayacağı tam belli değil. Yapılırsa İMKB Lisesi'nin güneyine yapılacak. Buraya tıklayınız adresinde detayları bulabilirsiniz.

  23 Ocak 2014, Perşembe 19:53:11

  MAHMUT TAŞKIN : Merhaba Tebernüş Bey, ben Avcılar Firuzköy göl üstü mevkiinde 5 yıl önce 255 M2 hisseli arsa aldım 50.000 tl Tapuda tarla olarak geçiyor. Kanal İstanbul Küçükçekmece gölünden geçerse buralar değerlenirmi? Kanal İstanbuldan dolayı buralar kamusallaştırma olma ihtimali olurmu? arsamı satım satmama konusunda kararsız kaldım. bu konudaki düşüncenizi rica eder iyi çalışmalar dilerim. saygılarımla

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Kanal İstanbul geçerse mutlaka değerlenir. İyi bir alıcı varsa satabilirsiniz de... Önemli olan sattığınızda parayı nasıl değerlendireceğiniz...

  15 Ocak 2014, Çarşamba 11:39:58
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , şelale evleri tebernüş , bahçeşehir loca , oyak sitesi Ayazağa insaat , deli̇kli̇kaya mevki̇i̇nde 3 katli vi̇lla , köylerde kentsel dönüşüm , kiptaş hadimkoy 3.etap tebernus , celaliyeden arsa alınır mı , olimpiyat sitesi halkali , tekirdag saraya acilacak imar alanlari , areon andonos , yeni kentsel dönüşüm , green hill boğazköy , filife premium , tebernüş kireççi çorlu marmaracık , tebernüş kireççi fındıkzade , bornova park serdar dagistan , ant asya , esenyurttan daire alınırmı , ankara yatırımlık konut , esenyurt köyiçi yatırım yapılır mı , makrom yapı city , riva kids town fiyat , osmanlı ınşaatları beylikdüzü , evviva gold tebernüş , esila kentten daire alinir mi ,