"" Arama Sonuçları

ozyurtlar mutfak sız ev teslım edıyor

ahmet mert | 15 Haziran 2014 | 20:40 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernus bey herhalde yorgundunuz çok detaylı okuyamadınız sorumu sorum 1-resıdence takı projede İçine mutfak yapmamış yazdım.sız hayatınızda mutfak yapmayan proje gördünüz mu? Bu şekilde kıtaya verebılırmıyızz tarıhte böle bor örnek varmı 2-Ve katalogda mutfak var diye gösterip sonra yapmayan bir şirket ıçin cozumunz evı satıp kurtulmak mıdır?? Yoksa ozyurtların katalogda gözüktüğü gıbı hatasını anlayıp mutfak yapmasımıdır???

Tebernüş Kireçci : Sorunuzu okudum. Ama söylemek istediğimi galiba anlamadınız. Mutfak yapılmayan proje görmedim. Yapılmışsa da bana denk gelmedi. Tabiki katalogda mutfak varsa yapılması gerekir. Bunu konuşmaya bile gerek yok. Bir konut şirketi katalogda ne gösteriyorsa aynısını yapması gerekir.

20 Kişi Okudu | Cevabı Oku

nish adalar

berkay berkay | 18 Mayıs 2014 | 11:46 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Yorumları okuyunca nish adalarda ses izolasyon çok iyi olduğunu söyleyenler var..banyolar mutfak balkon her taraftan sesler aynen geliyor..Zaten inceleyince bu yerlerin hepsinde -8 +7,8 katlar arası dikey havaladırma dolu olduğundan sesler aynen yankılanıyor..şubat,mart aylarında doğru dürüst ısınmadığımız halde 400-500 tl arası ısınma ödedim..3+1 daire..nasıl ızalasyon iyidir anlamadım..Fortmantonun konuldu 60cm genişiliğindeki duvarda 5cm fark olan bir binanın işçiliğini konuşmaya bile gerek yok ..Aslında bunları yazarak dairemin fiyatını düşürüyorum belkide ama gerçekleri saklamak haksızlık olur..

Tebernüş Kireçci : İşçilik sorunu olabilir mi? Çoğu projede blokları yapan taşeronlar değişebiliyor... Merak ettim... Bu mesajı gerçek adınızla mı yazdınız?

114 Kişi Okudu | Cevabı Oku

özyurtlar nmerkez

ismail zenger | 14 Şubat 2014 | 00:34 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

siz 2 sene öncesine kadar özyurtlar inşaatın projeleri için insanları uyarıyordunuz,aranızda bi problem vardı galiba tamer beyle,fakat daha sonra ne olduysa bi anda yön değiştirdiniz herkese tavsiye ettiniz,teslim edilmedi mağdur kişilere tamer özyurtu savundunuz,noldu şimdi?proje gene uzadı gene uzadı bide en kötüsü hiç ama hiç prim yapmadı.siz akışın bu şekilde olacağını biliyordunuz ancak insanları uyarmadınız. çok yazık.bir sürü insan size güvenip girdi bu projeye,şimdi sorulan sorulara bile cevap vermeye tenezzül etmiyorsunuz.çok yazık.

Tebernüş Kireçci : Mesele sizin için bu kadar basitse üzerine konuşmaya bile gerek yok...

32 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Çekmeköy mü? Şerifali mi?

FİLİZ YALKIN | 28 Nisan 2013 | 12:34 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey.Özellikle son aylarda sizi sürekli takip ediyorum.yazılarınızın da hepsini okudum.Soyak Yenişehir de 10 yıldır oturduğum dairemi sattım.ev eskimişti ve açık otopark olduğu için arabalar görüntüyü fazlaca bozuyor.Hep aynı suratlar, bıktım yani..Şimdi Ataşehir Şerifali yi geziyorum . Bir butik siteyi de daireleri de fazlaca beğendim.2 yıllık neredeyse sıfır yani..Bir de Çekmeköy İdealistkent i beğeniyorum.Metrekare birim fiyatları hemen hemen aynı..kira çarpanı Şerifali dekinin 2 puan daha düşük:))) Çekmeköy nispeten merkeze daha uzak ama çocuğun okulu Beykoz da olduğundan oraya daha yakın.. Çekmeköy bilmediğim çevre olduğundan da pişman olmak istemiyorum elbette.. Şimdi siz korkuyla, emin olmadan yatırım yapılmaz diyeceksiniz:)))Lokasyona karar verin diyeceksiniz:)) ben ancak bu kadarını yapabildim.Gerisi emlak gurmemize kalmış:))Selamlar.Filiz.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. 1) İdealistkent alınabilir... Bulunduğu konum gayet iyi... 2) Yazılarımı okuduğunuza göre biliyorsunuzdur: Bir evin çocuğunuzun okuluna yakın olması yeterince tercih nedeni... Üstüne bir şey konuşmaya gerek yok:)))

158 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Lounge1 tapu teslimleri

can aksoy | 24 Nisan 2013 | 10:02 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

tebernüş Bey Merhaba, Eroğlu müşteri hizmetleri lounge1 facebook sayfasına daha evvel mart sonu tapuların dağıtılacağı konusunda duyuru yapmış idi.Bizide kimse aramadığı için bugün ben arıyım dedim.müşteri hizmetlerini aradım hiç bir cevap alamadım.daha sonra satış ofisini aradım orda bir yetkili ile konuşmaya çalıştım fakat terbiyesizce cevaplar aldım.gidin merkez ofisi arayın diye tersledi ben evi sizden almadımmı bana bir bilgi verin dediğimde cevap mevap yok gibi bir cevap aldım.ve telefonu suratıma kapattı.Burdan Eroğlu yetkilileri bana geri dönsünler.bu kişi satış sonrası bilgi almak isteyen bir müşteriye bu şekilde davranamaz

Tebernüş Kireçci : Peki...

10 Kişi Okudu | Cevabı Oku

19.bölge

yüksel bayrak | 08 Nisan 2013 | 08:23 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba iyi günler 19.bölgeden 2+1 101 m2 ev almak istiyorum.Hep değeri artarmı diyoruz ama değer hep artıyor.Bu bölgenin değer artışı ileride artarmı.Bio kent+19.bölgeye yapılacak 3.alışeriş merkezi+o bölge etrafında yapılacak büyük bir meydandan bahsediliyor+arnavutköye yapılacak havaalanının 19.bölgeye yakınlığı nedir ve etkisi ne olacak.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. İyi günler... Son 10, 20 yada 100 yıl öncesine oranla İstanbul'un getiri şampiyonu yatırım enstrümanı emlak ve konut. Özelde ise arsa ve arazi... Daha fazlasını konuşmaya gerek var mı? 3. havaalanın bölgeye fazla uzak değil.

10 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Maslak ayazağa kent orman sitesi

Ece Zatitürk | 18 Şubat 2013 | 18:00 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Üstad merhabalar; Maslak ayazağa'da kent orman sitesinde, maslak 1453 ile komşu oluyormuş, 120 mt2 lik 3+1 dubleks daire 340,000 TL , sitede acık havuz var, insaat bitmiş, ne dersiniz, ben su anda darussafaka da oturuyorum, yıl sonuna kadar kıra kontratım var, bu sıtede ancak o zamana tam oturur gıbı. fıyat ve lokasyon hakkında yorumlarınızı rıca ederım, saygılarımla

Tebernüş Kireçci : Merhaba. 1) Metrekare bazlı fiyatı gayet mantıklı. Alınabilir fiyat. Banka kredisine uygunsa cazip. 2) Lokasyonu zaten konuşmaya gerek yok. 3) Kiraya verdiğimizde aylık getirisi 1.300 TL ve üzerinde olursa kira çarpanının da mantıklı olduğu anlamına gelir.

226 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Yatırım

Ahmet Can | 01 Kasım 2012 | 23:54 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

tekrar selamlar bahçeşehir uphill 105m2 210000 kurtköy park town 105m2 255000 Her ikisi de 2+1. Yatırım için düşündüğümü söylemiştim. Bahçeşehir genel anlamda bana daha elit ve derli toplu geliyor. Kurtköyde aynı hissi nedense alamıyorum. Ancak yatırım amaçlı düşündüğüm ıcın ne hissettiğim değil ne kazanacağım onemlı.kıra getirileri acısından uphill 900-1100,kurtköy ise 1100-1250 cıvarında seyredıyor.bahcesehırdekı daire en son kat,ve gölet tarafına bakıyor.manzarası kısmen daha cazip. Peki bu durumda tebernus bey benım koşullarımda hangısını tercıh ederdınız?kurtkoy mu,bahcesehırdekı mı? cevabınıza göre hareket edıcem,teşekkür ederım. Ayrıca eskı bır yazınızda mesa ıle uphıll karşılaştırması soran bır okurunuza bırısı Audi ise dıgerı reno-Fiat demıssınız. Sizi bu kanıya sürükleyen etmenlerden bahsedermısınız. Tekrar salonun.

Tebernüş Kireçci : Selam... Bence Bahçeşehir'den alın... Bu sizin için çok daha iyi olacak... Ytırım ypacağınız lokasyon size sıcak gelmiyorsa uzak durun... Lokasyonu sevmeniz önemli bir kriter... Gerisini düşünmeyin bile... Uphill Court ve Mesa konusunu konuşmaya gerek var mı? MESA ev ötesi bir şey yapıyor... İkisini de dolaşırsanız anlarsınız...

39 Kişi Okudu | Cevabı Oku

merhaba tebernüs bey,ben samsunda yasiyorum,arsa almak istiyorum,ama karar veremiyorum,istanbuldan mi alsam yoksa samsunda,istanbuldan alsam,hangi bölgeyi tercih etmem lazim,aslinda aklimda tarla almak var,cünkü büyük arazi alirsin,daha sonra imar gecer,ve degerlenir arsaya göre,tesekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. İstanbul'dan da alınabilir Samsun'dan da... Önemli olan neyi, ne kadara alacağınız... İşin aslını sorarsanız İstanbul kurtlar sofrası... Samsun anladığım kadarıyla yaşadığınız ya da iyi bildiğiniz bir kent... Samsun'un gelişme akslarından alım yapabilirsiniz... Daha doğrusu en hızlı gelişen aksından... Arsa mı? Arazi mi? Çok uzun yıllar bekleyebilecekseniz arazi tabiki daha mantıklı... Bunu konuşmaya bile gerek yok...

7 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Tekfen Bomonti'de 3+1'lerin fiyatı artar mı?

murat yeser | 23 Mayıs 2012 | 20:50 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

tekfen bomonti projesindeki 3+1 lerle ilgileniyorum.fiyatları yüksek gibi daha da artar mı? yatırım olarak görülebilir mi?

Tebernüş Kireçci : Oturmak için düşünüyorsanız Bomonti keyifli bir alternatif... Erişimi ve ulaşımı kolay... Alacağınız 3+1 kaç metrekare? Fiyatı ne? Hangi koşullarda alacaksınız? Bunun dışında lokasyon yabancıların İstanbul'da özellikle ilgi göstereceği yerlerden... Yapımcı şirket ise kendisini ispatlamış bir şirket... Bunu konuşmaya bile gerek yok...

28 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Teşekkürler tebernüş bey .. Çarpan konusunu anlayamıyorum fazla ... Ancak 360 bin tl lik istanbuldaki bir evin kira getirisi 1100 .tl iken bu 360 bin tl ile 4 adet çorlu 1+1 alıp 2000 tl kira getirisi elde ediyoruz .. Yani istanbulun kira getiri verimi azmıdır diyorsunuz çarpan örneği vererek ?

Tebernüş Kireçci : Rica ederim... tam tersine kira çarpanı açısından Çorlu'nun daha cazip olduğunu belirttim... Durum böyleyse tabiki Çorlu daha cazip... Bunun üzerine konuşmaya bile gerek yok...

2 Kişi Okudu | Cevabı Oku

sayin tebernüs bey ii aksamlar yazilarinizi severek takip ediyorum benimde silivride yatirimlarim var tarla bazinda o yüzden silivriyle ilgili haberleri devamli takip ediyorum tarlalarimiz degerlendimi diye bu gün okudugum bir haberde istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3. havalimanı için Silivri’nin seçildiğini söyledi ama tam olarak yerini söylemedi acaba sizin görüslerinizi yada düsüncelerinizi ve sizlerin belki daha fazla bilginiz varmidir son aciklamayla ilgili olarak acikcasi benim kafam karisti cünkü havaalaniyla ilgili olarak devamli haberlar cikiyor suraya yapilacak buraya yapilacak ama kesin bir sey yok.tsk ederim vereceginiz bilgiler icin sizleri devamli takip ediyoruz .iyi aksamlar diliyorum.

Tebernüş Kireçci : Günaydın... Bence bu geyik yıllarca sürer... İnandırıcılığını da kaybetti... Yapılmadan bir şey söylemek doğru olmaz... Bence yapıldığını görelim ondan sonra değerlendiririz:))) İşin esprisi bir yana Silivri ve etrafına bir havaalanı şart... Bunu konuşmaya bile gerek yok... Çatalca ya da Kemerburgaz'a bir havaalanı yapılsa bile Silivri'ye havaalanı yapılır... Nereye yapılır? Silivri'deki emlakçılar biliyor:))

6 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Üsküdar bulgurlu ve örnek mahallesinde iki daire buldum bulgurlu daki daire 85 m 2+1 160.000 tl isteniyor hiç bir masrafı yok ve kaliteli malzeme kullanılmış ama daire bahçe katı hatta bodrum gibidiğer örnek mah.deki daire 3+1 giriş kat 100 m 190.000 TL konum ve kalite olarak bulgurlu iyi ama bulunduğu kat ve m2 olarak tatmin edici değil 6 aydır internetten kendim gezerek sürekli ev arıyorum çok kararsız kaldım fikriniz nedir?

Tebernüş Kireçci : Bence Örnek Mahallesi'ne tercih edin... Bodrum kat iyi bir tercih değil... Üzerine düşünmeye ve konuşmaya bile gerek yok...

12 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Eczabaşı Ormanada'da dubleks mi? İkiz villa mı?

Öznur Şakrak | 24 Nisan 2012 | 14:19 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey iyi çalışmalar Eczacıbaşı Orman ada projesinde iki ev inceledim.Biri sıraevler isimli alanda bahçe dubleks daire.190 metrekare brüt,149,5 metrekare net alanı var.3+1 daire.760.000 usd ve kuru 1,71 olarak sabitlemişler 1.299.000 tl oluyor.metrekare fiyatı brütten gidersek 6873 tl.KDV %1.Diğeri de sıraevler kısmında.Ancak o ikiz villa.306 m2 brüt 247 m2 net alanı var.ancak bunun 81,5 net metrekaresi bodrum kat.Bundan 855.000 usd istiyorlar.(1.462.000 tl) Bunun kdv si %18 teslimde ödeniyor.yani 263.000 tl de teslimde kdv ödenecek.teslimatlar 1 yıl sonra.sizce bu fiyatlar nasıl?biraz yüksek mi?ilerde daha da artarmı?kdv oranları evin metrekaresine göre değil lüks konut sınıfına girip girmemesine göre değişecekmiş sanırım.bu değişiklik ne zaman olur?konutun o sınıfa girip girmeyeceği nasıl tespit edilecek.yani 150 metrekarenin altı diye %1 kdv ile aldığımız daire teslimatta kanun değişip %18 kdv li hale gelebilir mi?şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.syg.

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Ormanada Zekeriyaköy bölgesinin prestij projesi konumunda... Lokasyonun prestij ve lokomotif projeleri genelde hep "gözbebeği" olarak kalır... Ayrıca 3. köprü ihalesinin sonuçlandırılması ve tünelin açılması ile o bölge daha popüler hale gelecek... Yani lokasyon ve proje doğru... Bodrum katlar genelde sorun oluyor... Elden geldiğince bodrumu olmayan alternatife kafa yorun... KDV konusu ise henüz net değil... Üzerine konuşmaya bile gerek yok...Eğer maliye'nin düşündüğü tapusu verilmemiş konutlarda KDV'nin yüzde 18'e çıkarılması konusu uygulanırsa piyasalarda tam bir kaos oluşur... Maliye'nin böyle bir uygulamaya imza atması tam bir süpriz olur... Normalde bundan sonra satışa çıkacak projelerde böyle bir uygulama olmalı...

98 Kişi Okudu | Cevabı Oku

BU KADARIDA OLMAZ ARTIK

selim umdu | 02 Mart 2012 | 03:37 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhabalar tebernüş bey. Malumunuz ntowers daire sakinlerinin tapu olayları durumundan haberdarsınız,siz burdan bizde sosyal paylaşım sitelerinden magdurlar olarak bilgi paylaşımı yapıyoruz.fakat özyurtlardan bir bayan beni arayarak çok rahatsızsanız paranızı size geri verelim,evi bize geri verin,ayrıcada sizi uyarıyorum gibisinden bazı sözler sarfetti,bir inşaat şirketinin müşterilerini bu şekilde ihtar vermek yada benim anladıgım kadarıyla tehditvari konuşmaya hakkı varmıdır.bu tür telefonlar bizzat benim tanıdıgı birkaç daire sakininede gelmiş.sizce bu durumda ne yapılmalı.şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. rica ederim. Tamer bey ile görüşün... Tek yapmanız gereken bu... Yapılan tabiki hoş değil...

3 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Vatan gazetesi yazarı,Ercan İnan'a göre 3.havaalanı Kemerburg

mustafa okay | 14 Şubat 2012 | 12:19 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Vatan gazetesi yazarı,Ercan İnan'a göre 3.havaalanı Kemerburgaz'a yapılacak.25.01.12 - 104042Ercan İnan Etrafımdakilere İstanbula üçüncü havaalanı nereye yapılacak biliyor musunuz? diye sordum. İstisnasız hepsi Silivri dedi. Ben de öyle biliyordum. Ancak duyumlarıma göre üçüncü havaalanı için başka bir lokasyon öne çıkmış durumda.Zaten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Marmaraya ilk kaynağı yaptığı törende bunun sinyalini verdi ama dikkatlerden kaçtı. Üçüncü havaalanı büyük bir ihtimalle Belgrad Ormanlarının batısında, Kemerburgaz Göktürk Bölgesinin kuzeybatısında kömür ocaklarının bulunduğu bir noktaya yapılacak.Marmaray gibi birçok projeyi, Kanal İstanbulu, Avrupa ve Anadolu yakasında iki yeni şehir projemizi, Karadeniz kıyısında ilk etapta 100 bin kapasiteli havaalanı projemizi, Taksim projemizi ustalık döneminde başlatacak, onları da hızla nihayete erdireceğiz. 81 vilayetimizde devam eden projeleri, yeni başlayacak projeleri de hızla tamamlayacak, milletimizin hizmetine sunacağız. Ben şunu, burada altını çizerek ifade etmekte fayda görüyorum. Türkiye, ekonomide,yatırımlarda, projelerde ve demokraside, bir adım bile geriye gitmez, gidemez ve gitmeyecek.Bu sözler Başbakan Recep Tayyip Erdoğana ait. Bu konuşmayı Erdoğan, Marmarayın ilk kaynağını yapmak üzere 14 Ocak 2012de, Kadıköy Ayrılık Çeşmesi istasyonunda katıldığı törende yaptı. Ertesi gün çıkan haberlere baktım, Karadeniz kıyısındaki havaalanı projesi detayı kimsenin dikkatini çekmemiş.Sordum soruşturdum. Çok ilginç bir bilgiye ulaştım. İstanbula düşünülen üçüncü havaalanı herkesin tahmin ettiği gibi Silivriye değil, Belgrad Ormanlarının batısında bir alana yapılacak gibi duruyor. Ön hazırlıklarda bu alanın daha uygun olacağı görüşü öne çıkmış görünüyor.BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN PROJELERHavaalanı için düşünülen yeri nokta atış olarak belirlemem şu an mümkün değil. Ancak ulaştığım bilgilere göre Tayakadın, İhsaniye, Ağaçlı ve Akpınar noktalarının arasında bir yere, eski kömür ocaklarının bulunduğu bölgeye yapılacak üçüncü havaalanı.Konuya yakın çevrelerden edindiğim bilgilere göre, Kanal İstanbul projesi, üçüncü Havaalanı projesi ve Kuzey Marmara otoyol ve üçüncü köprü projesi birbirini tamamlayacak.Kanal İstanbul için yapılacak kazı çalışmaları sırasında çıkacak hafriyatın bir bölümü kömür ocaklarının yarattığı göletlerin doldurulmasında kullanılacak. Böylece o bölgede çok geniş bir alan yaratılacak. Doldurulan noktalardan birine de üçüncü havaalanı yapılacak.Herkes İstanbulun ihtiyacı olan üçüncü havaalanının Silivriye yakın bir noktaya yapılacağını tahmin ediyor. Arsa spekülatörleri de bölgedeki arsaların fiyatını bu bilgiye dayanarak şişirdi. Ancak geldiğimiz noktada Silivrinin yerini Karadeniz kıyısında, Belgrad Ormanlarının batısında, Kemerburgaz Göktürk Mahallesinin kuzeybatısında bir başka lokasyon alabilir. (Bu arada bazı aklıevveller Göktürkte oturduğumu ve bu yüzden oturduğum evin değeri artsın diye tabir yerindeyse spekülasyon yaptığımı düşünebilir. Bir bilgiyi paylaşayım. Göktürkte kiracıyım. Oturduğum ev bana ait değil. Bölgede ne kendime ne de bir akrabama ait tek bir taşınmaz bulunmuyor.)SİLİVRİ'DEN DAHA MANTIKLISilivriden neden vazgeçilmiş olabilir? Atatürk Havalimanı varken, o hat üzerinde ikinci bir havaalanının çok da kullanışlı olmayacağı belirtiliyor. Sabiha Gökçen Havalimanı, Kadıköy ilçesi, hatta Gebze, İzmit ve hatta Bursaya kadar bir alanda yaşayanlara hitap ediyor. Ancak Silivride yapılacak bir havalimanının Atatürk Havalimanı varken tercih edilecek bir alternatif olmayacağı düşünülüyor. Ayrıca havacılık uzmanları, Silivri bölgesinde yapılacak bir havaalanında uçakların iniş kalkış için kullanacağı hava koridoru ile Atatürke inecek kalkacak uçakların kullanacağı hava koridorunun aynı olacağına, dolayısıyla yoğunluğa bir faydası olmayacağına işaret ediyorlar. Buna karşılık Karadeniz kıyısına yapılacak havaalanının da Atatürk ten bağımsız bir hava koridoruna sahip olamayacağını düşünenler de var.Sorulan temel bir başka soru ise İstanbul a gerçekten üçüncü havaalanı gerekli mi?Evet, Atatürk havalimanı ihtiyaca cevap veremiyor. Ancak bazı kaynaklar Atatürk Havalimanı nın hemen yanıbaşındaki askeriyeye ait 800 dönümlük alanın mevcut alana eklenmesi ve dördüncü pistin yapılması halinde burada daha en az 10 yıl daha aşırı yoğunluk yaşanmayacağına dikkat çekiyor. Atatürk Havalimanı evet şehrin çok içinde kaldı ama ulaşım imkanları ile herkesin ilk tercihi olmaya devam ediyor.VatanErcan İnansize dünkü yazımda anlattığım yazar arkadaş ve yazısı,tebernüş bey.bölgeyi iyi bilmeme rağmen,anlam veremediğim şey bu bölgelerde milyonlarce metre orman alanını,tahrip edecek,onlarca sene gölet oluşmuş taş ocaklarını dolduracak ve onlarca sene bu dolgu alanlarının oturmasını bekleyeceğiz.ve arkadaşın dediğine göre 3.havalimanı kanal istanbuldan sonra yapılacak.yani onlarca sene sonra.ancak dünkü sorumu cavaplamayı unuttunuz.sizce 3.havaalanı ve avrupa yakasındaki yeni bir şehir için en uygun bölge neresi?teşekkürler saygılar.

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Ercan Bey eski müdürümdür. Vatan gazetesinde yaklaşık 1.5 yıl beraber çalıştık. Kendisi çok iyi bir gazetecidir. Sağlam haber kaynakları vardır... Sorunuzu unutmadım. Ama artık üzerinde konuşmaya gerek var mı)) Havanda su dövüyoruz)) Mantıklı olan Silivri ve Çatalca'da mülkiyeti kamuya ait arazilerden oluşan bir alan olmalı... Ama kimse bize fikir sormuyor. Göktürk'ün kuzeyine havaalanı yapılması projesi eski bir proje... Fakat mühendislik maliyetleri açısından sizin görüşlerinize aynen katılıyorum.

20 Kişi Okudu | Cevabı Oku

selam beyefendı fi towerdn bi yer ldım senetlerım odemıs oldu

adem ozdemir | 01 Ocak 2012 | 00:23 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

selam beyefendı fi towerdn bi yer ldım senetlerım odemıs oldugum prlaar vr su n benım ne yapmam gerekır teslımde almadık teslım trıhı de gectı 1 2 ay icinde teslım edicez dendı benım su an ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim sygılar

Tebernüş Kireçci : Selam. Öncelikle 2011 yılının ilk sorusu sizden geldi... Sizi tebrik ederim... Galiba 2012'de de Fi-Tower'ı konuşmaya devam edeceğiz) Yasal açıdan ne yapabileceğinizi Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi www.emlakkulisi.com'dan Avukat Hilal Bayram'a sormanız daha doğru olur.

8 Kişi Okudu | Cevabı Oku

mrb tebernüş bey şerifali canan residence hemen yanında (giri

çetin balaban | 26 Aralık 2011 | 23:38 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

mrb tebernüş bey şerifali canan residence hemen yanında (giriş kapısı) karşısı 5 katlı müstakil bir apartmandan 3 +1 125 m kare 4 kattan 235 bine bir daire aldım lokasyon olarak işyeri ve plaza çok fazla sadece canan yapı sarissa ve besa evleri konut olarak var. bizim binada 3 adet ofis var ileride bizimde dairemizi ofise kiraya verebileceğim kesin gibi düşünüyorum siz ne diyorsunuz bu konuda birde ataşehir finans merkezinin bize etkisi prim açısından olurmu.şimdiden teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Ataşehir Finans Merkezi birgün yapılabilirse çevresine katkısı çok fazla olur... Bunu konuşmaya bile gerek yok... Düşünceniz gayet mantıklı ve zekice)) Bu devirde sizin gibi bir emlak yatırımcısı ile karşılaşmak pek alışık olmadığımız bir şey)) Sadece keyfini çıkartın.

28 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Tebernüş Abi merhaba, Demir inşaat yaptığı Ayışığı Vad

Barış Esen | 15 Aralık 2011 | 00:14 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Abi merhaba, Demir inşaat yaptığı Ayışığı Vadi Evleri için %12+2 indirime gitmiş. Sizler firmayı ve sahibini tanıyorsunuz. Daire satışları iyi gitmediği için mi bu indirimi yaptılar? Önceden alanların kabahati ne ki yüksek fiyattan sattıldı? Herkes oturmayı da düşünürken yatırım amaçlı da alıyor. Elindeki parayı değerlendirmek istiyor. Dairelerin değerini arttırmak yerine veya dairelerin değerini koruyup marka değerini arttırmak yerine neden bu yola gidip önceden alanları cezalandırıyor? Demir İnşaat ismine güvenip daire alanlara bu yapılan doğru değil. Bu konuda bilgi verirseniz ve Hamit Bey'e sorup cevaplarsanız sevinirim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Cumartesi günü Hamit Bey ile beraberdik... Satışları fena değil. Teslimine 16 ay var. Satılan konut oranı yüzde 50 civarında. Fiyatlar aynı mı? Buna bakın... Ayrıca fiyatlar aynıysa kampanya kapsamındaki evlerin konumuna... Katına... Sadece kampanyayı yorumlamak doğruya ulaştırmaz. Bence bir haftasonu satış ofisine uğrayın. Bu konuları doğrudan Hamit Bey'e iletin. Yeri gelmişken Ayışığı Vadi Evleri ile ilgili bir kaç şey söyleyeceğim. Tavanları yüksek. Bu çok güzel bir nokta. Brüt ile net arasındaki fark lokasyon ortalamasının çok altında. Kullanılan malzemeyi konuşmaya bile gerek yok.

17 Kişi Okudu | Cevabı Oku

:) cevabınız cok kısa, net ve acı..Bence aksine biraz entelle

Selçuk Karaer | 26 Kasım 2011 | 21:03 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

) cevabınız cok kısa, net ve acı..Bence aksine biraz entellektüel bakmamız lazım bu konulara) Konuşmaya geldiği zaman tüm yetkili ağızlar dünyanın 8.harikasını inşa ediyorlarmış gibiler) Tekrar görüşmek dileğiyle..

Tebernüş Kireçci : )) Maalesef... Bence de entellektüel bakalım. Ama bundan önce mevcut binaların yüzde 70'inden fazlası sorunlu olan bir kentte kentsel dönüşümü gerçekleştirelim... Bu ülkede entellektüel değerler hiçbir zaman hak ettiği yeri bulmuyor. bulamıyor. basit ve ucuz şeyler çok daha fazla ilgi görüyor...

2 Kişi Okudu | Cevabı Oku