"" Arama Sonuçları

evidea değer artışı kıyaslaması

cüneyt kaya | 27 Ağustos 2014 | 20:48 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, Evidea sitesi ile ilgili soruma istinaden kira gelirimin ne olduğunu ve ele geçecek para ile ne yapacağımı sormuşsunuz.. sorum şöyle idi.. 2004 yılında 200.000 tl ye aldım. Bugün (2014) Emlakçılar 600-650.000 satılacağını söylüyor.. Bir buçuk sene sonra 50 mt ötesine metro geliyor.. Bu durumda daireyi tutsam, metronun gelmesi ile, fiyatın daha da yükselme olasılığı var mıdır? Satıştan elime geçecek para ile Bursa'da daha yüksek kira getirecek bir dükkan almayı düşünüyorum. Tabii daha sonra satarsam ve fiyat artarsa Bursa'dan daha değerli bir mülk alabilirim.. Onun da getirisi daha yüksek olur. Bu soruyu bu nedenle soruyorum. Şu anda Bursa'da oturuyorum ve burada fiyatlar, Evidea'daki artış oranının yarısı kadar bile artmadı. Şu anda 3 senelik kiracım 1750 tl kira ödüyor (6 ay sonra yüzde10 zamlanacak) bu kira makul mü yoksa düşük mü kalmış? cevabınız için çok teşekkür ederim..

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Kira gelirine göre fiyatı çok iyi. Satılabilir. Bursa'da düşük çarpanlı bir alternatif bulduysanız Evidea satılabilir. Bursa uzun vadede daha iyi olacak bir şehir. Kaldı ki yatırım için alıyorsanız önemli olan kira çarpanı.

324 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Çekmeköy Madenler bölgesinde daire alma hakkında

Salim Yavaş | 27 Ağustos 2014 | 10:06 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey merhaba, İstanbul Ümraniye Çekmeköy Madenler bölgesinde yatırım amaçlı olarak ilk etapta kiraya vermek amaçlı bir daire almayı düşünüyoruz, 140 m2 3+1 site içindeara kat , kira değeri aylık 1000-1100 TL civari olan, site dışına bakan bir daire için 330,000 TL civarinda bir rakam isteniyor, sitedeki daireler şu an bu fiyat ve üzeri civarinda, aynı sitede daha çok değil 6-7 ay önce 270,000 TL civari daire satildiğini duyduk, büyük ihtimalle metro duragina yakin olmasi sebebiyle fiyatlarin bu kadar yükseldi, metronun 2015 sonlarinda hizmete gireceği söyleniyor, sorumuz bu kadar kısa sürede böyle büyük artış gösteren yani 6-7 ay önce 270,000 TLye satılan benzer bir daireyi bugün 330,000 TL civarindan almak dogru bir yatirim olur mu ? Fiyatlar en üst seviyeyi görmüş olabilir mi bunu nasıl anlıyabiliriz ? Metro hizmete girdikten 6 ay veya 1 yıl sonra örneğin ayni sitede satılık fiyatlari yine artmaya devam edebilir mi yoksa şu an en üst noktayi görmüştür diyebilir miyiz? yorumlariniz icin teşekkür ederiz, iyi günler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Kira çarpanı açısından baktığımızda fiyat biraz yüksek. İstanbul'da ortalama kira çarpanı 250 civarında. Alacağınız evde 330 kira çarpanından bahsediyorsunuz. Metro muhtemelen 2015 sonuna yetişmez. Metro beklentisi fiyatlara yansımış. Normal koşullarda siyasal istikrar ve makro ekonomik veriler bugünkü gibi olursa fiyatlar gerilemez. Metronun gelmesi ile birlikte uzun vadede daha sağlıklı bir artış trendine girer.

283 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Ev almak isityoruz. Yardımlarınız bekliyoruz !

Ali Osman TAMBAŞ | 27 Ağustos 2014 | 01:18 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba öncelikle bizlere yol gösterdiğiniz için teşekkür ederiz. Sizi hep takip ediyorum. Size sorum Arnavutköy Boğazköyün girişinde 11 adet binalı Kooperatif sitesi var. Bu binalar 10 yıllık. Buradan ev almak istiyorum ev 3+1 130 m2 güvenlikli ve yeşil alanlı orman manzaralı sitenin yan tarafına minübüs durakları taşınıyor ve 3. Hava alanına yakın, 3. köprüyoluna çok yakın ve bikaç yıl sonra metro durağıda olacak ve 2 ay sonrada başakşehire anayol bağlantısı yapılıyor bu evin fiyatı gün geçtikçe yükseliyor sizce balon fiyat etkisimi var yoksa gerçekten değer kazanır mı? Yardımlarınızı bekliyoruz.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. İşin en önemli kısmı olan matematiğinden başka herşeyi anlatmışsınız:))) Kaç TL'ye alacaksınız? Aynı evi kiraya verecek olursanız aylık getirisi ne olur?

284 Kişi Okudu | Cevabı Oku

evidea sitesi - çedkmeköy/istanbul

cüneyt kaya | 26 Ağustos 2014 | 13:50 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

burada bir evim var 2004 te temelden 200 bin TL ye aldım. 2007 de daireyi teslim aldım. Bugün (2014) 600-650 bin deniyor. !.% sene sonra metro gelecek. Fiyat daha yükselir mi? çok teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Evinizin aylık kira getirisi ne? Bunu belirtmemişsiniz? Metro uzun vadede getiri açısından İstanbul ortalamasının üzerine çıkmasını sağlar. Sattığınız zaman elinize geçen parayı nasıl değerlendireceksiniz? Asıl önemli olan bu.

153 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Almalı mıyım almamalı mı?

Zeynel Alaca | 25 Ağustos 2014 | 21:54 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar Sayın Tebernüş KİREÇCİ,Maltepe Girne Mah. tarafında 1+1 bahçe TL ye 0 bir daire buldum.Öte yandan Diyarbakır'da 650 TL kira getirisi olan fiyatı 135000 TL eden bir dairem var ve şuan satılıkta.O evi satıp oturacağım bir daire almak istiyorum ve ilerde de para edebilecek.Doğuş Üniversitesinde öğrenciyim bunun için okuluma yakın veya metro duraklarına yakınlığı da benim için önemli bahsettiğim daireyi almalı mıyım? Veya daha doğru bir daireyi nerede aramalıyım?Teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Üniversitenizin kampüsüne yakınsa alınabilir. Alacağınız evin fiyatı ve kira çarpanı da önemli... Bunları belirtmemişsiniz. İstanbul'da yaşayacaksanız elden geldiğince kendinize ait evde oturun. İstanbul'da kiracı olmak zor değil.

414 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Oturmuş Site vs. Yatırımlık Site

Fatih Ahmet Can | 25 Ağustos 2014 | 16:45 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey, Daha önceden başka bir karşılaştırma ile sizi rahatsız etmiştim, şimdi tekrardan rahatsız ederek bir soru soracağım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Bu karşılaştırma ağırlıklı olarak aynı kredi ödemesi üzerine dayalı şöyle ki, Soyak Yenişehir Palmiye Sitesi 6.kat, kuzey doğu cephesi, 2+1, 76 metrekare, 340.000 TL, 1.200 tl kira getirisi vardır. Kira getirisi ile birlikte 3.200 TL ödeyerek 4 yılda kredisi tamamlanmaktadır. (Kira çarpanı yüksek olduğunu daha önce belirtmiştiniz fakat burada bir kaç yıl içinde oturma olasılığım da vardır.) İkinci seçenek daha lansmana çıkmamış fakat dörtte biri satılmış olan Dumankaya Mozaik Sancaktepe; 2+1, 93 metrekare(brüt), kuzeydoğu cephesi, 4.kat, 284.000 TL, burada da 2.000 TL ödeyerek 3,5 yılda kredisi tamamlanmaktadır. Teslimler 2,5 yıl sonradır. İki seçenekte de peşinat aynıdır. Belirttiğim kredi şekilleri ile ödemeler tamamlanmaktadır. Karşılaştırması zor bir durum olduğundan size yazmak istedim, sonuçta Soyak oturmuş bir site kiralama satma seçenekleri çok fazla, Sinpaş'ın yeni Çakmak Projesine ve Ataşehir Finans merkezine yakın, bildiğim kadarı ile 2019 sonrası Finans merkezine gelen metro Soyak'tan da geçecek. Diğer seçenekte ise yine marka bir firma lansman öncesi fiyat avantajı olduğunu düşünüyorum.(Hemen yanında olan kaba inşaatı bitmiş Gedizler Yapı hemen hemen aynı metre kare daireyi 387.000 TL'den satmaktadır) Ayrıca uzun vadede Şehir Hastanesi projesinin Sancaktepe'ye ciddi katkısı olacağını düşünüyorum. Sizden Hem karşılaştırma için hemde lokasyonlar için yorum olabilir miyim? Çok Teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Anladığım kadarı ile sizin aklınız ve gönlünüz Soyak Palmiye'den yana... Bu durumda onu tercih edin. Oturma ihtimalinizin olması da ayrıca avantaj.

490 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Arnavutköy Taşoluk da 151 metre kare arsa.

Eraslan ŞARA | 25 Ağustos 2014 | 09:54 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar Tebernüş Bey! Arnavutköy Taşoluk da 151 Metre kare imarlı ifrazlı bir arsam var. 3 yıl önce metre karesi 377 tlden almış olduğum 57 000 tl lik bu arsaya geçen hafta iki emlakçı metre karesi 1200 tlden toplamda 180 000 tl ye talip oldu. Emlakçının verdiği fiyat bu ise gerçek değeri biraz daha üzerindedir sanıyorum 200 000 tl gibi. Hava limanı ve 3. köprüden sonra kanal istanbul projesi de bittikten sonra bu fiyatların çok daha üzerinde edebileceği belirtiliyor. 2019 yılına kadar o bölgeye metro nun da geleceği yönünde bilgiler var. Sizce ne zaman kadar beklemeliyim arsayı satmak için.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Acil paraya ihtiyacınız yoksa etrafında yapılaşma oranı yüzde 100'e ulaşıncaya kadar beklenebilir.

399 Kişi Okudu | Cevabı Oku

dumankaya ritim 1+1 fiyat ve alternatif

fatih tekkol | 20 Ağustos 2014 | 22:17 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba Tebernüş bey, öncelikle her soru için ayrı ayrı cevap verdiğiniz için teşekkürler. sürekli takip ediyorum. yatırımlık bir ev almayı düşünüyoruz narcity ve narlife projelerini gezdik fakat metre kare bazında hemen hemen aynı fiyata duman kaya ritimde 1+1 bir daire bulduk daire havuza bakıyor ve yandanda denizi görüyor. metre kare fiyatı brüt üzerinden 4.700 tl ve kiraya verildiğinde şuan 1.100 veya 1.200 tl civarı. Metro vs bakımından çok uygun her yere yakın. sizce yatırım için uygun mu? yoksa başka bir bölgeden mi bakmalıyız gerçi hemen her yerde artık 1+1 fiyatları 300.000tl lere dayanmış durumda. Fikir verirseniz sevinirim. teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Hangisinin kira getirisi daha düşükse onu tercih edin. Yatırımda belirleyici olan kira çarpanıdır.

234 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Mahal sancaktepe ev fiyatları

Berkay Torun | 20 Ağustos 2014 | 12:22 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar Tebernüş bey, Bildiğiniz gibi sancaktepede çok fazla konut yatırımları yapılmaya başladı gerek metro gelmesi gerek dünyanın en büyük hastahanesinin bölgeye yapımının beklenmesi gerekse 3. köprüye sancaktepe kavşağı eklenerek bağlantı oluşturması bölgeyi çok cazip yapmakta benim soruma gelince sancaktepede çoğu firma henüz lansman döneminde olup inşaata başlamamasına rağmen metrekare fiyatları 3.600 civarında ve basın tanıtımlarında proje bittiğinde 4.500-5.000 seviyelerinde olucaklarını söylüyorlar inşaatları bu yıl sonunda tamamlayacaklar ise 4.000 4.500 bandını görmüş durumda ama mahal sancaktepe diğer sitelerle neredeyse aynı donatılara sahip olmasına ve bu yıl sonunda teslim edilecek olmasına rağmen 2.500-3.000 civarında projeyi yapan denge yapının elbetteki bi dumankaya sinpaş gyo kadar isminin duyulmamış olmasından dolayı metrekare fiyatının düşük olması normal fakat bu kadar geride olması normal mi?Evi yatırım amaçlı alan biri evi satarken hemen yanı başındaki örneğin ege boyunda metrekare fiyatı 4.000 e yaklaşmışken 3.200-3.500 civarında satmakta zorlanır mı? Son sorum buraya hastahane geldiğinde bölgedeki ev fiyatları 1.5-2 kat artar diye bekleyebilirmiyiz yatırım için?Sabırla okuyup cevapladığınız için teşekkürler iyi çalışmalar

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. her projenin fiyatlaması farklıdır. Genelde büyük şirketlerin fiyatları yüksek oluyor. Önemli olan neyi, ne kadara aldığınız ve ne kadara kiraya vereceğiniz. Alternatifleri buna göre karşılaştırırsanız daha sağlıklı sonuç elde edersiniz. Ayrıca önemli olan satış ofisindeki fiyatlar değildir. İkinci eldeki fiyatlardır. SİNPAŞ projeleri oturmak için alınabilir. Ama ikinci elde umulan getiriyi sağlamıyor.

141 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Pendik Ahmet yesevi mah yatırımlık

Neslihan Görgün | 15 Ağustos 2014 | 08:28 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

1+1 daıre 85 metre kare 85 bın bına yası 4 kıra getırısı ıcın 400-450 cıvarında denılmekte etrafında sıteler var dumankaya gızlı bahce,çamlıbelde vilalları gibi ılerıde metro projesı varmı bu tarafa yada bu bolgede sıte projelerı yatırım ıcın uygunlugunu bıze gerı donusu olurmu sımdıden tesekkurler verdıgınız bılgıler ıcın

Tebernüş Kireçci : 85 bin TL'ye alacağınız evi 400 TL'ye hemen kiraya verebilecekseniz alınabilir. Kira çarpanı İstanbul ortalamasının altında. Metrekare bazlı fiyatı da mantıklı.

145 Kişi Okudu | Cevabı Oku

narlife toplu taşıma ve çevresi

Nergis Özbek | 13 Ağustos 2014 | 15:29 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey Narlife projesinden ev almayı düşünyoruz ancak bölgedeki toplu taşıma yetersizliği bizi biraz korkutuyor.Buraya metro gibi bir sistemin geliş planı var mı bilginiz var mı?Bir de narlife'ın olduğu bölgede yemek yemek ve alışveriş yapmak için pek alternatif yok.Bölgede bu tip yapılar için bir çalışma olup olmadığını biliyor musunuz?Ev almak için bizim için çok önemli kriterlerden biri bunlar.Evi çok beğendik ama çevresinde de hareketlilik olsun istiyoruz, en azından uzun vadede olur mu?Çok teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Narlife sessiz ve sakin bir hayat sürmek isteyenlerin tercihi olabilir. Mutlaka ticari üniteler etrafında olur. Ama Ataşehir gibi olmasını beklemeyin. Bildiğim ekstra bir toplu ulaşım yatırımı yok.

281 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Sancaktepe Resim İstanbul Projesi Son karar

Ayfer Işık | 11 Ağustos 2014 | 14:04 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey Merhaba, Sancaktepe Resim İstanbul projesinde 2+1,Brüt 126 m2, 3.kat, güney cepheli, oturum için çok kullanışlı bir daire için 401 bin lira fiyat aldık. metrekaresi 3.2 TL civarında. Ödeme konusunda peşinatsız projeye taksitle, teslimden itibaren banka kredili bir plan sundukları için çok cazip geldi. Aralık 2015de teslim edeceklerini söylüyorlar. İçinde oturmayı düşünüyoruz. Ama bizi tereddütte bırakan sitenin hemen karşısında yer alan Sancaktepe Kurban Pazarı. Bu pazarın oradan taşınma ihtimali var mı? Bu pazarın varlığı ve yayacağı koku sitenin değerini düşürür mü? Sancaktepe gelişiyor; hastane, metro vb. geliyor ama tüm bu yeni yapılanmalar TEMin üst kısmında kalıyor. Resimİstanbul ve Ringsİstanbul şu an daha aşağıda, Aydos ormanına yakın. Merkeze çok uzak diyebilir miyiz konumunu? Gelişimin uzağında kalır mı? Ortadoğu grup daha önce çok konut projesi yapmamış. Teslimi ve peyzaj için verdikleri sözleri tutacak bir şirket midir? Tanıyor musunuz? Çok teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Oturmak için alıyorsanız bu fiyattan alınır Kurban pazarı İstanbul'un başka yerlerinde sorun olmadı. Orada da olacağını sanmıyorum. Hastane ve metro gibi yatırımlar lokasyonun değerlenmesini sağlar. Lokasyonların bir kısmı değerlenirken diğer kısımları yerinde saymaz. Az da olsa şirketin yaptığı projeler var. Onları dolaşın. Normal koşullarda en sağlıklı bilgiyi belediyeden alabilirsiniz.

449 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Verilen metro sözleri hk.

Hakan Yılmaz | 08 Ağustos 2014 | 10:56 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

malumunuz olduğu üzere kadir bey heryere metro sözü veriyor. sitenizdende takip ettiğim kadarıyla örneğin ıspartakule ye yıllardır metro geliyor ki bunu bir kademe daha ileri taşıyıp hoşdere ye metro sözü verilmiş. Gözlerim çatalca yı aradı ama göremedim. Günümüz sıcak para ortamında bile yıllar boyu geciken ertelenen metro vb. Yatırımlarının olası bir ekonomik sıkıntı ortamında ne kadar ertelenebileceğini tahmin etmek zor olmayacaktır, merak edenler marmaray için planlanan ve gerçekleşen açılış tarihlerini internetten okuyabilir. Sizin vasıtanızla nacizane metro sözü sebebiyle yüksek fiyat çekilen projelere itibar edilmemesi gerektiğini paylaşmak istiyorum. Tarihe not düşmek için yazıyorum hoşdereye metro gelmesi için en iyimser tarih 2027 dir, daha öncesi imkansızdır. Benzer şekilde bahçeşehir-ıspartakule içinde iyimser tarih 2023 tir. inşallah ben yanılırım ama olacak olan budur...

Tebernüş Kireçci : Peki... Tarihe bir not olarak düşelim...

562 Kişi Okudu | Cevabı Oku

çekmeköyden yatırımlık belirtiği fiyatta ev almak mantıklımı

melek tuzlu | 08 Ağustos 2014 | 10:54 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

öncelikle çok teşekkür ederim cevabınız için Çekmeköy Çamlık ta mayıs teslimli bir ev orta kat 2+1 90 m2 160.000 tl. kira getirisi 700-800 arası sizce mantıklı mı yatırımlık alıyoruz çekmeköy sizce nasıl bide metro gelirse yürüme mesafesinde

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Gayet mantıklı. Kira çarpanı 200'ün altında...

416 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Kiptaş Vaditepe birinci etap bloklarda satılan konut sayısı?

Selim Kayas | 07 Ağustos 2014 | 14:50 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey. Kiptaş vaditepe 1. Etapta kaç konut satıldığını öğrenebilirmiyim. Sizce proje bitimine kadar dairelerin hepsi satılabilir mi?Eğer satılamazsa projenin değerini düşürür mü? Başlangıçta proje hakkında olumlu fikirleriniz pek yoktu.Hala aynı fikirdemisiniz?Bahçeşehire metro geleceği söyleniyor.Sizde bu konu ile ilgili bilgi var mı? Teşekkürler...

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Bildiğim kadarı ile satış oranı yüzde 60-70'lerde. Proje ile ilgili görüşlerimi yanlış anlamışsınız. 1.800-2.200 TL bandından satışa çıkarılacaktı. Sonradan gereksiz yere daha yüksek fiyattan satışa çıkarıldı. Niye çıkarıldığı uzun hikaye. Ama orada fiyatların yüksek tutulmasından kimlerin kazançlı çıktığı ortada... Buraya tıklayınız adresindeki haberde Bahçeşehir metrosu ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

664 Kişi Okudu | Cevabı Oku

atapol residance mi, idealist kent mi?

ahmet dağdaş | 07 Ağustos 2014 | 12:23 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş bey, İdealist Kent'te 2+1 118 m2 mi (peyzaj cepheli değil, balkonlu) yoksa Atapol Residance'da 3+1 150m2 (havuz cepheli, balkonsuz) daire mi size göre daha mantıklı? Atapol Residans finans merkezine yakınlığıyla, İdealist Kent ise yanına yapılacak olan AVM ve metro ile öne çıkıyor. Alacağım daireye oturmayı planlıyorum. İdealist kent çevresiyle, site içerisiyle vs. çok daha öne çıkıyor. Atapol Residance'ın ulaşım olanakları, sitesinin içi ve çevresi falan daha sıkıntılı gibime geliyor. Etrafımdan genelde yüksek metrekareli olanı al, geniş geniş oturursun diyenler de oluyor. İlerde prim yapma durumu ve yaşam olanakları açısından sizin fikirlerinizi alabilirsem çok sevinirim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Ben de dahil herkesin söylediklerini boşverin. İki evden hangisi sizin ve eşinizin işine, çocuklarınızın okuluna yakın? İki evden hangisi sizi ve ailenizi mutlu eder? Önemli olan bu...

107 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Hoşdere'ye Metro Gelecek Haberi ve Tebrikler

Kamil Aslan | 01 Ağustos 2014 | 00:04 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar Tebernüş Bey, Hoşdere'nin Kayaşehir'i geçip geçmeyeceğini ve Hoşdere'ye metro ve tramvay pılacak mı diye sormuştum. Sorumdan bir gün sonra sitenizde konuyla ilgili Emre Kulcanay Beyin haberi yer aldı. http://emlakkulisi.com/hosdereye-metro-ne-zaman-gelecek/275990 Bu kadar hızlı haberciliğinizden ötürü sizleri takdir ediyorum. Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi olduğunuzu tekrar gösterdiniz tebrik ederim. İyi çalışmalar

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Çok teşekkür ederim. Arkadaşlarım okurlarımız için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Bizim farkımız bu:) Ayrıca size de teşekkür ederiz. Önemli bir konuyu bize hatırlattığınız için.

645 Kişi Okudu | Cevabı Oku

evımı kaca satabılırım ve kentsel dönusume gırecekmı

kadir aykanat | 31 Temmuz 2014 | 12:12 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

sayın tebernuş bey kartal karlıktepede arsa tapulu 95 metre kare bır daırem var konumu merkezde bına yası 36 kentsell dönusume gırecekmı bu aralardakı bınalar artı evı satmaya kalksam kac tl eder evım ıkı yuzude cadde ye bakıyor hukumet konagı ıtfaye ılk ve lıse 200metre sahıle 5 dakıka uzaklıkta ulasım tren otobus munubus metro var anlıcanız merkezı yerde eger cvp verırısenız sevınırım saygılar

Tebernüş Kireçci : Evinizin değerini civardaki emlakçılardan öğrenebilirsiniz. Evinizin kentsel dönüşüme girip girmeyeceğini ise belediyeden...

164 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Hoşdere'de Raylı Sistem Olacak mı? Uzun vadede Kayaşehiri Geçer mi?

Kamil Aslan | 30 Temmuz 2014 | 14:48 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar Tebernüş Bey, daha öncede sorduğum bir çok soruyu içtenlikle cevapladığınız için çokk teşekkür ederim. Geçenlerde Emlakkulisi.com sitenizde Gülcihan Yelkenci'nin hazırladığı bir haber vardı. "Hoşdere Kayaşehir'e karşı" başlıklı haberde Hoşdere'de Emlak Konut tarafından yapılacak olan ilk etapta Mıknatıskent sonradan Bahçekent olarak isimlendirilmeye başlanan projenin Kayaşehir'i geçebileceği yönünde bir vurgu vardı. Haberde kullanılan Hoşdere projesinin fotoğrafı hali hazırda inşaatı devam eden Hoşdere 1. ve 2. etap inşaatlarıyla uyumluluk göstermemektedir. Haber içeriğinde, Hoşdere'de kent içi ulaşımın tramvayla sağlanacağı yapılacak metro yatırımıyla da trafikten arındırılacağı ifade ediliyor. Emlak Konut GYO ulaşım yollarını yaptıklarını ama metro ve tramvay gibi yatırımların Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını bu konuda bir çalışmanın olup olmadığını bilmediklerini söylüyorlar.Sizlere iki sorum olacakhaber içeriğindeki gibi Hoşdere'de kurulacak uydu kentin içinde ulaşım tramvay ile mi sağlanacak? İkinci sorum ise size göre uzun vadede Hoşdere Kayaşehir'i geçebilir mi? Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. İstanbul'un her yerine metro projesi var. Yoksa bile yapılır. Proje yapmak bir şey değil. Önemli olan işi yapmak. Hoşdere'ye mutlaka metro gelecek. Ama ne zaman geleceğini bilmiyorum. Ediöt arkadaşlarıma söyleyeyim, araştırsınlar. Bir lokasyonun prim yapması yapılacak yatırımlara bağlı. Eğer başta ulaşım olmak üzere sağlık ve eğitim yatırımları hızlı yapılırsa geçebilir. Hızlı yapılmazsa geçmez. İki yatırımdan hangisinin daha fazla prim yapacağını yapılacak yatırımların tamamlanma hızı belirler. İstanbul'un nasıl prim yaptığını anlayabilmek için Buraya tıklayınız adresini sık sık ziyaret edin.

534 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Bizimevler 6 Carsi Dukkanlar

Mustafa Nehir | 29 Temmuz 2014 | 16:46 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Bizimevler 6 projesinin Bizim Carsi olarak isimlendirilen Dukkanlari degerlendirmekteyim. Takip ettigim kadariyla Ihlas bizimevler olarak her projede kazandiriyor. Yine bizimevlerden 2 sene once yapilan evler suan cok iyi prim yapmis durumda. Bizim evler4 dukkanlari 56m2 ilk fiyatlandirmalari 450 /500 bin den baslamisti ve suan 2katina cikmis durumda metre kare fiyati olarak 8/9bin olarak basladi. Suan ortalama kira getirisi 4500/5000 arasi. Fikrinize basvurmak istedigim konu ise suan satisa cikmis olan Bizimevler 6 dukkanlari, baslangic fiyatlari brut 176m2 zemin katli ,60m2 asma katli ve 79m2 bodrumlu , 22 metre derinlik ve 8 metre ana yola cephesi olan bu dukkana kdv ve tapu dahil 2.223.000 fiyat isteniyor yani m2 fiyati 12630 liraya geliyor.. Agustos ayinda zamlanacagida soyleniyor... 1/ Yatirim olarak dusunuldugunde bolgeyide goz onunde bulundurarak dukkan almayi nasil ongoruyorsunuz? 2/ Suan m2 fiyatlari artmis olmasina ragmen 5 senelik zamanda fiyatlari nerelerde gorebiliriz? 3/ Kiraya verilmesi durumunda Istanbul sartlarinda aylik kira getirisi ne kadar olursa mantikli bir yatirim olmus olur? 4/ Projeye cok yakin bir konuma Metro gelecegi soyleniyor ve brosurlerinde yeri belirtilmis buna ne kadar guvenmeliyiz? 5/ Yine bu bolgelerden Arsa olarak m2 fiyatlari ornegin samlar bolgesi veya ilerisi icin 500 TL fiyati uygunmudur? Bio istanbul vb gibi projelerle degerlenecegini dusunuyorum,tavsiye edeceginiz baska mevkiler varmidir? Simdiden degerli zamaninizi aldigim icin cok tesekur ediyorum.. Iyi calismalar

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Son yıllarda tekstil, deri, gıda, mobilya otomobil ve kuyumculuk başta olmak üzere kayıtdışı sektörlerdeki paralar dükkanlara yöneliyor. Matematiği zorlayan rakamlar ortaya çıkıyor. Her zaman işin matematiğine bakın. Dükkan fiyatları 2 kat arttı. Peki kiralar iki kat arttı mı? Arttıysa bile o yüksek kiraları verenler her yıl sözleşmeyi yeniliyor mu? Biraz gerçekçi olun. Alacağınız dükkanın cephesi dar. Bunu unutmayın. Ayrıca Ispartakule'de bol miktarda ticari ünite yani dükkan arzı olacak. Sadece bir tenasi Buraya tıklayınız adresinde. Parayı kayıt dışı kazanıyorsanız alınabilir. Ama vergilenmiş kazançlardan bu fiyatlar yüksek. Ayrıca cephesi dar. Dükkanda cephe önemlidir. Dükkanı teslim aldığınızda aylık 10 bin TL ve üzeri fiyattan kiraya verebilecek misiniz? Vereceğinize inanıyorsanız alınabilir. Arsa ve arazi yatırımı ise başka bir alan. Biraz zaman ayırın ve Buraya tıklayınız adresindeki yazıları okuyun. Aklınıza takılan bir nokta olursa buradayım.

798 Kişi Okudu | Cevabı Oku