"" Arama Sonuçları

Anadolu yakası yatırım amaçlı dumankaya proje karşılaştırması?

Emre | 29 Ekim 2014 | 23:13 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, İleride yaşayabilirim gibi bir amaç düşünmeden sadece yatırım için anadolu yakasında bir daire almak istiyorum. 90.000 nakit 60.000 civarı kredi düşünüyorum(geri ödemesi 68.000). Araştırmalarım sonucu mantıklı gelen projeler için ilk tercihimden başlayarak sırasıyla detayları verdim. Belirttiğim ödeme vizyon için geçerli diğerleri için bir miktar kredide birazda nakitte tutarı arttırmak durumundayım. Bunlar içinde sizin sıralama yapmanız mümkün müdür, sizin fikirlerinizi de öğrenmek isterim. İkinci sorumda stüdyo daire alma konusunda bufüne kadar hiç kafa yormamıştım, İstanbul da hem satılma hemde kiralama açısından avantaj/dezavantaj ve geleceği hakkında fikirleriniz nedir? Çok teşekkür ederim. Dumankaya VİZYON: 43 brüt - 33 net, fiyat 150.000 12. Kat güney cephe deniz manzaralı. Kira piyasası:750-850 görünüyor verilir mi bilemiyorum. Brüt m2 fiyat 3480, net m2 ise 4500 tl Dumankaya İKON:31 brüt 24 net, fiyat 180.000 18. Kat kuzey batı cephe. Kira 950 civarı. Brüt m2 5800Tl net ise 7500tl. Dumankaya Ritim: satış ofisine henüz gidemedim ama sanırım brüt m2 fiyatları brüt m2 de 5700 civarı başlıyor, burada da 36 m2 brüt studyo düşüneceğim. Acıbadem APARTMAN: bu biraz alakasız oldu ama ya ilk sıra ya son sıra netleştiremedim:) 70 brüt 55 net m2. Fiyat 200.000. Acıbademde bitişik nizam katta bir daire, 3 yıllık binada çıkmaz bir sokakta:) metro yürüyerek 3dk, 1. Katta. 1000 tl kiracılıdır. Acıbadem mc donalds arkası hukukçular sitesi civarındadır. Son soru: vizyon için bahsettiğim fiyat neredeyse 4 sene öncesi lansman fiyatları ile neredeyse aynı, neden prim yapamadı(belki bahsettiğim daite de kelepir olabilir) prim yapamado diye böyle düşük primlimi ilerler yoksa tabiri caizse geçmiş yılların öcünü alabilir mi? Teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Soyisminizi lütfedip sorunuzu yeniden sorar mısınız... Bir çuval soru sormuşsunuz. Ama soyadınızı esirgemişsiniz:)))

272 Kişi Okudu | Cevabı Oku

beylikduzu esenyurt ıspartakule

yasin yıldız | 28 Ekim 2014 | 23:20 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

sayın tebernus bey beylukduzu esenyurt bolgesinde son derece hızlılasan yapılasma kentin havadar dokusunu bozmus ben bundan 2 yıl once beylikduzunu cok begeniyordum ama yol proplemi dolayısıyla ev almaktan vazgectim iyikide vazgecmisim en son 1 ay once beylikduzune gittigimde kent cok kalabalıklasmıs binalar kentin havadar yapısını bozmus trafik artmıs tıpkı sehir merkezi gibi stresli hale burunmustu sonra kendime sordum neden insanlar bu kadar trafik cilesi cekip halla bu bolgeyi tercih eder fiyatlar da eskisi gibi ucuz degil satıs olayıda cok hızlı degil bende mi proplem var diye dusunuyorum bir yer alırken ben bunun icin 1 saat trafik cilesi cekerim diyecegim bir artısını artık goremiyorum esenyurtta guvenli bir bolge olamadıgından bir turlu prim yapamamıs bence ilerde konutları en degerli yapacak sey sehrin stresinden uzak kalacak sehre en yakın yesil alanı olan yerler yanılıyormuyum metro metrobuste bir yere kadar her gun sabah aksam ust uste ise gitmenin eve ne kadar deger katacagı da ayrı bir soru isareti bence ben o bolgede ıspartakule civarını begeniyorum oradan almayı duunuyorum halla havadar halla sakin geliyor bana siz ne dusunuyorsunuz

Tebernüş Kireçci : Toplu ulaşıma ihtiyacınız yoksa doğru düşünüyorsunuz. Gayet mantıklı.

424 Kişi Okudu | Cevabı Oku

fındıklı mı ? kurtköymü? yatırım amaçlı

Ahmet Uyar | 27 Ekim 2014 | 15:20 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey Maltepe Fındıklı mahallesinde yada Kurtköy civarında ev satın almayı planlamaktayım. 2+1 yatırım amaçlı olacak alım için kurtköy ve fındıklı arasında nereyi tercih edeceğime karar veremedim. Kurtköy için vadedilen yerlerde metro ve teknoparkın fiyatları önemli derecede arttıracağı söylenmekte. Fındıklı içinde talep cok olduğunu kiraların bile 750 1000 arasında olduğu vadedilmekte . 200000 lik ev bakıoruz yardımlarınızı rica eder İyi çalışmalar dilerim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Herkes bir şey söyler:)) Kimse "ayranım ekşi" demez. Siz her zaman işin matematiğine bakın. Buraya tıklayınız adresindeki yazımı okuyun.

181 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Ataşehir Aşık Veysel mah.

çiğdem süer | 25 Ekim 2014 | 23:49 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş bey; Sizi internette farkettim ve yaklaşık 5 aydır sitenizi takip ediyorum.Öncelikle yatırım hakkında vermiş olduğunuz bilgiler için cok teşekkür ediyorum.Sayenizde cok şey öğreniyoruz.Soruma geçiyim Ataşehir Aşık Veysel mah. ev satın aldık ilk evimiz olduğundan pek yatırıma bakmadık ancak Ataşehir Finans Merkezinin tam karşısındayız.Bu bize değer getirir mi ? Birde bu alanda finans merkezine ulaşım tek yönde sanırım finans merkezi tamamlanınca metro yada farklı bir ulaşım eklenir mi? Şimdiden teşekkürler.Saygılarımla.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Makul fiyattan aldıysanız işin keyfini çıkartın. Şimdilik Ataşehir Finans Merkezi'ne bağlantısının olmamasını dert edinmeyin. Zamanla o yöne de açılır. Birden fazla ulaşım projesi var. Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi www.emlakkulisi.com'un veri tabanından öğrenebilirsiniz.

211 Kişi Okudu | Cevabı Oku

bahçeşehir-avcılar-sirkeci

gülcan aydın | 24 Ekim 2014 | 17:17 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba tebernüş bey, ev almak istiyoruz şu anda avcılarda oturuyoruz ve ben her gün avcılar sirkeci arası o beter trafiğe girmek zorundayım. çocuğumuza baktıgı için babanneye yakınlıktan doolayı şimdilik buradayız şimdi sorum şu az bir nakitimiz var kredi çekip ev alıcaz fakat avcılardan mı alsak buarada avcıların içinde yeni binalar bütçemizi oldukça aşıyor cihangir bölgesinden bahsediyorum, yoksa arminadan mı alsak, arminadan almakla eşimin işine gidiş süresini max 10 dk ya indirmiş oluyoruz ama benim için yol daha da uzuyor. son zamanlarda şunu da düşünmeye başladık arminadan alıp oranın kira getirisiyle bir süre daha mi (çocuk kendini toparlayana kadar) avcılar da kalsak.. burada cihangir mah. de oturmayı aslında hiç sevmiyorum ama kiramız çok uygun. yeni yapılaşma var bir sürü yeni ev yapılıyor. ileriye dönük olarak arminanın yolları sirkeciye ulaşım için iyi olur mu yoksa bu tarafa metro vs gelirse burdan ulaşım daha mı rahat olur. armina mı daha cok degerlenır yoksa avcılarda bu tarafta daha geniş bir daire mi alsak.. bir türlü sonuca varamadık. çocuklu yaşam için bahçeşehir tartışılmaz daha iyi fakat ulaşım problemi var. beni aydınlatırsanız cok sevinirim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. İstanbul'da trafik her geçen yıl daha beter olacak. Son yıllarda büyük ulaşım yatırımları planlanıyor. Ama tüm yatırımlar tamamlansa bile yine yetmeyecek. Neden? Bunun iki önemli nedeni var. Birincisi; İstanbul'da her gün trafiğe çıkan araç sayısındaki artış. İkincisi ise; İstanbul'a gelen turist sayısının yıldan yıla yükselecek olması. Eşinize şunu söyleyin: Evin babanın işine yakın olması önemli değil. Önemli olan annenin işine yakın olması. Ne yapın edin oturacağınız bir ev alın. Gerisiyle ilgilenmeyin bile.

403 Kişi Okudu | Cevabı Oku

park mavera başakşehir 3+1

kayahan kartal | 23 Ekim 2014 | 12:48 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

park mavera başakşehirden 3+1 185 m2 daire için m2'si 3.000 TL talep ediliyor. Bu rakamı daha işin başında primli bir rakam olarak gördüm. Projenin lokasyonu güzel. Net - brüt m2 farkı şu anda belli değil , bu % kaç olursa bu rakamlara göre makul olur ? % kaçları bulur ise pahalı seviyesinde değerlendirilir ? Bu m2 rakam , 2 yıl sonra evler teslim edilince ve 4 yıl sonra metro gelince tahminen % kaç artış gösterebilir ? Bunu - matematiği de kullanarak - tahmin edebilmenin bir yolu var mıdır ? Böyle bir daire 120 ay kredi ile toplamda 800.000 TL.lere geliyor. Dönemin sonu kar mı yazar , zarar mı yazar , kestiremiyorum. İşi bilmeyen birinin , çok sayıda bilgiye sahip olması ve onları karara ulaşmak için kullanamamasının sıkıntısını yaşıyorum. Yardımlarınızı talep ediyorum. Saygılarımla.

Tebernüş Kireçci : Çok yüksek beklentiye girmiyorsanız alınabilir. Brüt ile net arasındaki farkla ilgili Buraya tıklayınız adresindeki yazımı okuyun. Metro uzun vadede sağlıklı prim yapmasını sağlar. Gelince ikiye katlanmaz. Normal koşullarda bu fiyatlardan alırsanız, siyal ve ekonomik koşullar bugünkü gibi devam ederse dönemin sonunda zarar yazmazsınız.

845 Kişi Okudu | Cevabı Oku

bahçeşehir marmaray gelişi uzadı mı

nuri kaya | 16 Ekim 2014 | 08:24 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba tebernüş bey bahçeşehir ıspartakule istasyonunda ne zaman marmaray trenlerini görücegiz bilginiz var mı birde ıspartakule ye metro inşaatı ne durumda ? malum istanbul trafinin göz bebegi mamutbey gişeleri kalkma durumu yok sanırım buradaki komşularımız defalarca bu sorunu dile getirdiler yazılacak her yere yazılar dilekçeler imzalar tolandı ama sonuç bol trafikli 18 00 / 20 00 saatleri insanlar araçlarını kullanmaktan bıktı artık onlarda metro ve marmarayı bekliyorlar ama bir çalışma ben göremiyorum sizin bir bilginiz var mı ? bahçeşehire kiptaş vaditepe projesi yapılıyor fiyatlarıda çok yüksek şu an hemen hemen hepsini sattı proje projede dikkatimi çeken yeni projelerde bulunmayan alaturka tuvalet dikkatimi çekti her kesme hitap ediyor son olarakbahçeşehir fırat caddesine ulaşımın oradan sağlanabilecegi konusunda duyumlar var tabiki bizim yeni ıspartakule eski ıspartakule kardeşleri barıştırırsak henüz ihale yapılmadı yarım kaldı yol çalışması hepsini toparlarsak kiptaş vadi tepe 4000 konut uphill 647 konut toroslar 500 konut ortalama 5000 konut yeni projelerle 6000 konutun olucagı bir geçitte sizce trafik akışı ve yolun durumu ne olur ?

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Marmaray'ı Bahçeşehir-Ispartakule'de bu yüzyılda görürsünüz:)) Ama yüzyılı hangi çeyreğinde göreceğinizi bilemem:)) Espri bir yana resmi açıklamayı Buraya tıklayınız adresinde okuyabilirsiniz. Bir Ispartakule sakini olarak metro çalışmasını siz göremiyorsanız ben nasıl göreyim:)) KİPTAŞ Bahçeşehir Vaditepe'de hepsi satılmadı. O kadar yoğun kampanyaya rağmen üçte birinden fazlası duruyor. İlk başlarda çok fazla rezervasyon olmuştu. Rezervasyon satış olarak algılandı. Sonra iptaller geldi. Tüm projeler tamamlandığında Ispartakule ve Bahçeşehir'in trafik sorunu katlanarak artar.

959 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Çekmeköy'deki dairemi kiraya mı vereyim yoksa satayım mı?

Hakan Kıyat | 14 Ekim 2014 | 20:02 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sayın Tebernuş Kireçci, aydınlatıcı açıklamalarınız bize ışık tutuyor. Size ne kadar teşekkür etsem az olacaktır. İyi ki varsınız. Ben bir yazınızdaki insan hayatındaki en değerli şeyin rant değil zaman olduğuna dair tavsiyenize uyarak evimi işyerime yakın yere taşıdım. Mali müşavirlik yapıyorum ve Maltepe'de ofisim ile aynı binadan bir de daire aldım. Bir kaç güne kadar taşınmak üzereyim ve işe asansör ile gidip geleceğim. İstanbul trafiğinde bundan daha güzel ne olabilir? Yalnız bir sorunumuz var. Boşaltmak üzere olduğumuz Çekmeköy'de Kirazlıdere'de Parkverde Sitesi'ndeki 3+1 giriş katı dairemizi satalım mı yoksa kiraya mı verelim alternatifleri arasından kararsız kaldık. Bizim sitede en son işlem gören iyi konumda ara kat 3+1 daire 460 binden satıldı. Benim dairemde havuza tam cepheli yani iyi konumda olmasına rağmen giriş katı olduğundan 405 ediyor. Şu anda bu fiyattan müşterisi hazır. Kiraya verirsek aylık 1.500 ediyor. Kira çarpanı 270. Bana bu sayı hayli yüksek gibi geliyor. Satarsam yeni aldığım ev için kullandığım banka kredisini kapatabilirim. Kiraya verirsem ileride yaşlılık günleri için kenarda rant gelirim olur. üstelik 2015'de Çekmeköy'e metro geleceğinden evimin değeri de artabilir? Ama içine kiracı soktuktan sonra dolu halde satmam çok zorlaşır. Bu yüzden kararsız kaldık. Kira çarpanı 270 olduğundan kiraya vermek cazip gibi değil. üstelik vergisini düşerseniz net haliyle bu çarpan 300'ü geçecektir. Öte yandan düzgün kiracı bulmak da zor. Kiranın tahsil riski de var, ha deyinde tahliye edemezsiniz. Dolu evin satışı da zordur. Açıkçası eşimle beraber ne yapacağımıza karar vermiyoruz. Acaba bize yardımcı olabilir misiniz? Saygılarımla.

Tebernüş Kireçci : Satmazsanız ekonomik ve siyasal koşullar bugünkü gibi devam ederse kazançlı çıkma ihtimaliniz yüksek. Ama hayat kısa... Konforu sürdürmek istiyorsanız borçsuz bir hayatı tercih edin. Hayatta fırsatlar bitmez. İşinizi evinize yaklaştırmışsınız. Borçtan da kurtulursanız en az 10 yaş gençleşirsiniz:)))

418 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Dilovası'na ulaşımın rahat olduğu hangi ilçede oturmak için ev arayalım?

Dilek HAYRAN | 13 Ekim 2014 | 13:21 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar, Eşim in işyeri 2015 yılında İstanbul'dan Gebze Dilovası'na taşınıyor. Biz de Avrupa yakasından Anadolu yakasına taşınmak zorunda kalacağız. Anadolu yakası hakkında sağlıklı bilgi sahibi değiliz. Eşimin Dilovası'na ve benim de Fatih Vatan caddesine ulaşımımızın en kolay olacağı anadolu yakasındaki ilçeler hangileridir ve bu ilçelerde mimari projeleri kullanışlı olan, bitmiş ya da 2015 teslim tavsiye edebileceğiniz konut projeleri var mıdır? Maksimum 400bin TL ye kadar konut için bütçemiz var. Tek katlı bahçeli konut çok istiyorum ama bu fiyata var mıdır bilmiyorum. Ayrıca konutların metro, marmaray vb ulaşım sistemlerine de yakınlığı önemli midir? Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Siz biraz zaman ayırıp sahaya inin. Sadece Dilovası'na değil Vatan Caddesi'ne de yakın olmasından bahsediyorsunuz. Ciddi anlamda kafa yormanız gerekiyor.

235 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Uzun Vadede Dumankaya hi fit mi Kayaşehir mi?

hilal beren | 10 Ekim 2014 | 16:30 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba , uzun vadede yatırım amaçlı yaklaşık 10 sene için Duman kaya Hi fit 1+1 mi daha mı karlı olur yoksa yoksa Kaya şehirden 2+1 mi Duman kaya Hi fit 140 bin TL civarında 1+1 i Kayaşehir'in ise 2+1 leri 120 bin Tl sizce ne yapmalıyım yada şöylede sorabilirim lokasyon olarak bahçeşehir mi yoksa kayaşehir mi ? Teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. İki loasyona da kendinizin çalışması gerekir. Lokasyonların beklentilerini araştırın. Ayrıca son 5 yıldaki fiyat hareketlerini de... Normal koşullarda Kayaşehir'in geleceği daha parlak. Ama metro gelirse Esenyurt'un o bölgesi getiri de öne çıkar. Belirleyici olan metro.

557 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Tem 2 yatirim hakkinda gorusunuz

ahmet nazif | 07 Ekim 2014 | 15:28 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernus bey, Tem 2 projesinden. Brut 79 net 55 m2 1+1 daire daire aldik daire bize 322 bin TL ye geldi Tem 1 de suan kiralar 1600-1700 TL arasinda degisiyor bizde 3 yil kadar sonra satmayi dusunuyoruz bu arada metroda geliyor sanirim sizce prim olanagi nedir? Cevabiniz icin tesekkurler iyi bayramlar

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Size de iyi bayramlar. Metrekare bazlı fiyatı için bir şey diyemeyeceğim. Metrekare bazlı fiyat için Avrupa Konutları TEM'de aynı kat ve konumdaki evlerin fiyatına bakın. Kira çarpanı açısından ise İstanbul ortalamasının altında. Mantıklı görünüyor. Metro ile çok daha iyi noktada olur. Ne kadar iyi noktada olacağını kestirebilmek zor.

587 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Alemdag Emlak Konut evleri

Acar Alpin | 06 Ekim 2014 | 18:20 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernus bey iyi bayramlar, Alemdag emlak konut evlerinin kalitesini ve gelecegini nasil goruyorsunuz? Su an m2 si 2,500 tl civarina gelen 3+1 evler mevcut 128 m2 brut. Kira carpanlari 250 civarinda. Normal kosullarda 3. Kopru bittikten ve metro cekmekoye geldikten sonra, ozyegin universitesinin de etkisiyle 5 yil ve uzerinde enflasyondan daha fazla deger kazanmasi beklenir ancak evlerin kalitesi ve site yonetimi hakkinda bir bilgim bulunmuyor. Gidip gorecegim ancak once sizin degerli yorumunuzu almak istedim. Tesekkur ederim Saygilarimla

Tebernüş Kireçci : Size de iyi bayramlar. Şu ana kadar herhangi bir şikayet gelmedi. Metrekare bazlı fiyatı mantıklı. Kira çarpanı İstanbul ortalamasında. Alınabilir.

352 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Sizin fikriniz nedir abim

BAYRAM GÜCÜKODACI | 06 Ekim 2014 | 13:30 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Abim iyi baramlar.nasılsınız insalah iyisinizdir.silivrive yada çatalcada arsa bakacagım 15 bin tl birikmişim var.2.tarlayı alacağım bu paraya tarla yok biraz kerdi çekmek istiyorum 40 bin tl ye kadar düşünüyorum.Siz kredi ile tarla alınmaz diyorsunuz fakat tarla parası için 40 bin için 3 sene ye ihtiyacım var ayrıca 3 sene sonra fiyatlar daha artabilir bu durumda ne yapmamı önerirsiniz .ÇEKMEKÖY de oturuyorum metro 1 sene sonra üsküdardan buraya kadar ulaşacak acaba şileye kadar ilerde uzarmı diyerek şileden mi tarla alsam diyorum.orada şu an tarlalar daha uygun fiyatlı fikrinizi alabilirsem sevineceğim.Kİtabınız için adresimizi nereden vereceğiz. bilgi alırsam sevineceğiim

Tebernüş Kireçci : İyi bayramlar. Çok teşekkür ederim. Gelecek 3 yılda kazanacağına çok inanıyorsanız kredi çekin. Çekmeköy'e metro 10 yılda zor geldi. Şile'ye götürülmesine ilişkin proje yok. Varsa da duymadım. Alırken kazanmaya bakın. Tek tapulu yer alın.

703 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Bornovoda Gümüş metro plazada ofis fiyatları

sevil yılmaz | 02 Ekim 2014 | 15:20 | Cevaplayan : Serdar Dağıstan

merhaba ben oldukça acemi bir yatırımcıym.Bornova da Gümüş Metro plazada(stadyum metro durağının yanı) 56 m' bir ofis almak istiyorum 80000 pesin 100000 kredi çekerek , toplam 180000 TL ye almayı düşünüyorum bu ofisi.Ama yanlış bir şey yap maktan korkuyorum.Çok kısa sürede karar vermem gerekiyor lütfen bana yardım cı olur musunuz Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Birde bu ofisin kira getirisi yaklaşık ne kadar olur.

Serdar Dağıstan : Acemi olmasanız bile acele etmemenizi önerirdim. İyice piyasayı inceleyin. Orada alacağınız mülkü ne yapacaksınız, kiralayacaksanız kime ve nasıl, kaç paraya diye araştırın. Emsal projeler kaçtan gidiyor bakın. KDV dahil mi, tapu devri ne zaman ve nasıl yapılacak, oturma raporunu kim alacak vs... öğrenin ondan sonra hızlı davranırsınız.

109 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Alaybey 30 yaşında 65 m2 satmalı mı tutmalı mı

Yusuf Kaya | 30 Eylül 2014 | 16:14 | Cevaplayan : Serdar Dağıstan

Merhaba Serdar Bey, Alaybey Metro durağına yakın , 30 yaşında bir binada , net 65 m2, 2+1 evim var. Şu an 500 TL 'ye kirada, belki 550 'ye de verilebilir bir daire. Sizce bu daireyi kentsel dönüşüm fırsatını kaçırmamak için tutmak mı mantıklı, yoksa satıp bu para ile başka gayrimenkul fırsatlarının peşinde mi koşmalı? Eğer uygunsanız, bir diğer sorum, Alaybey 'in topyekun yıkılıp yeniden inşa edilmesini gerçekleştirilebilir bir proje olarak görüyor musunuz?

Serdar Dağıstan : Gerçekleştirilebilir ama biz görür müyüz bilmiyorum :). O daireyi maximum 100.000 TL'ye satarsınız, en en en en en iyi ihtimalle. Bu paraya acele ihtiyacım yok, kumbara gibi kalsın bu ev derseniz o zaman tutun. Eğer söylediğim fiyatı alabiliyorsanız satın geçin.

94 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Evimi Satmali Mıyım?Zarar Eder Miyim?

Emine Kurum | 28 Eylül 2014 | 21:06 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tuzla 2 de bahçe kat havuza bakan tarafta 1+1 daire sahibiyim.İki ay önce evimi satışa çıkardım.Tuzlada yeni projelerin başlayacağını (metro,hızlı tren)duydum.Ayrica Sitenin etrafina baska inşaat şirketlerinin yeni konut yapimina başlayacagini duydum.Evimin degeri artar mı,satarsam zarar eder miyim?Artarsa ne kadar artar?Bana yardımcı olursaniz sevinirim.Cok kararsiz kaldım.Paraya ihtiyacım yok.Satip memleketten ev almayı düşünuyordum.Teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Ev kaç metrekare? Kiraya verecek olursanız aylık ne getiriyor? Satarsanız ne teklif ediyorlar? Memleketinizde alacağınız evin fiyatı ne? Kiraya verecek olursanız aylık getirisi ne olur? Her zaman işin matematiğine bakın.

516 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Dumankaya adres natura hakkında

Can Polat | 20 Eylül 2014 | 05:25 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

İyi günler Tebernüş Bey. Dumankaya adres naturadan 3+1 daire almak üzereyim .bürüt 159 net 106m2 . 3 cepheli 8.kat en üst kat. 3 odasından deniz manzarası var, sitenin peysaj alanını görüyor.kira çarpanı olarak şuanda sitede yaşam olmadığı için 1000-1200tl arasında kira ön görülüyor fakat civardaki oturmuş sitelerde kiralar yaklaşık 1500 tl civarında.Hernekadar metro durağına 4km mesafede konuşlandırılmış olsada toki evlerinden dolayı toplu taşıma aktif bir şekilde işliyor ayrıca evin 100m civarında ev ihtiyaçlarını giderebileceğimiz büyük markaların semt dükkanları mevcut.Bu daireyi 292000 tl ye almak 5 yıllık bir yatırım için uygunmudur?

Tebernüş Kireçci : İyi günler. Aylık 1.200 TL üzeri fiyattan kiraya verecekseniz kira çarpanı açısından mantıklı.

218 Kişi Okudu | Cevabı Oku

filife daire almak hakkında

ismail çetin | 18 Eylül 2014 | 13:13 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

tebernüş bey İNŞAALLAH sizi sorularımla sıkmıyoruzdur?avukatın bana söylediği 25000tl verip tapuyu al diyor.firma iflas erteleme aldığı için para iadesi alman zor diyor.filife 60m2 1+1dediğim gibi bana maliyeti 100-110000tl.ntowers 66m2 95-110000tl,regnum astrumda 56-59m2 120-135000tl,life in vera ve terrace mix dem2 si 2750-3000tl civarı filife lokasyon aynı fiyapı 60m2 yi 130-150000tl diyor.sonuç olarak beylikdüzü metro hattınıda düşünürsek iyi birsite ynetimiyle %100 dolulukta 150000tl edebilirmi? saygılar..

Tebernüş Kireçci : Siz hemen taşınabileceğiniz ya da kiraya verebileceğiniz bir alternatife bakın.

443 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Egeboyu 4+1 daire hakkında

Evsen Ucar | 16 Eylül 2014 | 10:32 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba, Biz kurtköyde, 1 tanesi Dumankaya Konsept, 1 tanesi de Dumankaya Cadde projesinde olan 2 adet 3+1 dairemizi satıp, Sinpaş Egeboyu projesinde 4+1 192 m2, sitede sadece 3 tane alternatifi olan, yaklaşık 40 m2 li terası bulunan bir daireye geçmek istiyoruz. Dumankaya Cadde projesi neredeyse hiç prim yapmadığı için zararına satmak durumundayız, Dumankaya Konsept'te bulunan evimiz ise çok güzel ve yeteri kadar prim yaptı. İkisinin toplam satış fiyatı ile Egeboyundaki 4+1 daire alış fiyatı + dekorasyon masrafı 1'e 1 tutuyor. (750.000 TL) Sancaktepe metro, botanik park ve hastane projelerinden çok bahsediliyor. Öte yandan eşimden ziyade bu alışverişi yapmak isteyen benim ve gelecekte pişman olmaktan korkuyorum. Sizce doğru bir yatırım olur mu? Şimdiden teşekkür ederim..

Tebernüş Kireçci : Merhaba. İki evin aylık kira getiri potansiyeli ne? Ege Boyu'ndaki evin aylık kira getiri potansiyeli ne? Her zaman işin matematiği önemli. Prim için alıyorsanız SİNPAŞ projeleri ikinci elde hak ettiği değeri yakalayamıyor. Beğeniyorsanız ve proje hoşunuza gidiyorsa alınabilir.

805 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Mütahit girecek yerden konut alma

Filiz Kaya | 15 Eylül 2014 | 14:37 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba; Kartal Kaper sitesinde giriş kat 2+1 60metre satılık daire var. kira getirisi en fazla 500-550 tl. çok eski bine 32-33 yıllık binalar. 170.000 tl ye satıyor ev sahibi mütahit girme durumu var diye. Şuanki değeri 80.000-90.000 tl ancak eder. Mütahit girecek diye abartılıyor fiyatlar. Mütahitlerle görüşülüyor ancak 3 yıldır netleşen bir durum yok. 292 hanelik site ne zaman mütahite verilir belli değil. görüşmeler devam ediyor. Kaper sitesinin bulunduğu yer e5 çok yakın- 1,5 yıla kadar metro geliyor, birde metsan firmasının inşaatı var hemen yanında. ancak 170.000 tl tutar vermek şu şartlarda mantıklımıdır. Kaper sitesine mütahit değilde tokinin girme durumu olabilir mi almak mantıklımıdır. karar veremedim. Yatırım amaçlı alacağım bu arada oturmak için değil.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Sırf yenilenecek diye bu kadar fark verilir mi? Müteahhidin ne vereceği de belli değil. Kaldı ki deprem riski de var. Arsa payı genişse alınabilir. Yoksa ayakları yere basan bir alternatife bakın.

536 Kişi Okudu | Cevabı Oku