"" Arama Sonuçları

Yeni Sahra Kentsel Dönüşümde Yatırım Durumu

Gürkan Senemoğlu | 28 Eylül 2014 | 18:42 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey Merhabalar uzunca bir süredir sizi takipteyim. Yeni Sahra kentsel dönüşüm planlaması içinde yer alan bölgede 3 adet arsamız var ve nakit ihtiyacı nedeniyle satmak istiyoruz. Fakat buranın haricinde kandırada da taşınmazlarımız bulunuyor. Yeni Sahra arsalarından beklentimiz yüksek fakat şu an 1/5000 lik notlar durduruldu mahkeme kararı ile o nedenle tereddüt yaşıyoruz. Sizce imar planlamasında eksiye mi gidilir artıya mı. Fikirtepeyi yakından takip ettik. Apayrı bir emsalle devam kararı alındı ve arsa sahiplerinin beklentilerini karşıladı sizce yeni sahra içinde aynı durum ilerki dönemde geçerli olabilir mi. Yeni plan notlarında emsal düşer mi çıkarmı ?

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bir şey demek zor. Tahminle bu işler yürümez.

222 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Lojistik Depolama Arazisi

ayhan öznaz | 27 Eylül 2014 | 14:45 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, bu güzel çalışmalarınız ve verdiğiniz emekler için şimdiden teşekkür ederim. Vereceğiniz yanıt benim için gerçekten çok önemli. Tekirdağ Muratlı ilçesinde dönümü 50 tlden 18 dönüm, yani 900bin tlye tekirdağ muratlı karayoluna cepheli lojistik depolama arazisi buldum 3 arkadaş almayı düşünüyoruz. siz bu konuda ne düşünüyorsunuz sizce iyi bir yatırım mı, bir de bu bölge lojistik depolama bölgesi oldu mu resmi olarak antrepo imarı çıktı mı, 1/5000 ve 1/1000 ölçek planı çıkınca fiyatlar çok artacak diyorlar yılbaşından sonra çıkacakmış galiba plan bu bölgede, bir bilginiz var mı yoksa bunların hepsi şehir efsane mi. simdiden teşekkür ederim, cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum, iyi günler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Daha önce bu soruyu 2 defa sormuşsunuz. 2 defa yanıtlamışım. Buraya tıklayınız adresinde sorularınızı ve yanıtlarınızı okuyabilirsiniz. Eminim siz dördüncü kez de sorarsınız:))) Size olan güvenim tam:)) İyi ki vereceğim yanıt önemli. Bir de önemli olmasa ne olurdu? Merak etmiyor değilim:))

428 Kişi Okudu | Cevabı Oku

bir dairenin 2 adet tapusu olabilir mi?

tolga tolga | 25 Eylül 2014 | 15:56 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Satın almayı planladığım bir daire var. Bu dairenin kat mülkiyeti tapusu binanın ruhsatı var . binada normal şartlarda 14 daire bir dükkan var iken yapı kullanma izin belgesinde 12daire 1dükkan görünüyor. Almayı planladığım dairenin katında 2 daire görünüyor. fakat hali hazırda 3 daire var. anladığım kadarı ile bina inşa halinde iken müteahit kendisi kullanmak için 2 daireyi birleştirmiş ruhsat almış. sonrasında daireleri bölmüş ve satmış. imarda herhangi bir tadilat ruhsatı yok. (imar işlerinde ve tapu dairesinde 12 daire 1 dükkan görülüyor)bana araştırmam için verilmiş olan tapu fotokopisinde hisse ortak vs de görülmüyor. Sorularım; 1- bir daireye aynı kapı numarası ile farklı kişilerin sahip oalcağı şekilde iki adet tapu çıkarılabilir mi? bu iki tapu farklı kişilere verilebilir mi.( hisseli tapudan bahsetmiyorum) böyle bir durum varsa nasıl anlaaybilirim 2- konu ile ilgili devletin hangi birimlerden net bir bilgi alabilirim (tapu bölümünde haciz borç vs yok deniliyor imar bölümünde bina ruhsatlı ve kat mülkiyetli olarak görünüyor sorun olmadığından bahsediliyor ama mevcut durumda bir terslik var). 3- bu şekilde bir yer alındığında gelecekte ne şekilde sorunlar ile karşılaşabilirim. 4-satın alınacak bir mülk ile ilgili hangi birimlerden bilgi almalıyız(imar bölümü tapu bölümü hariç) bu bölümlere hangi bilgileri sormalıyız. vereceğiniz bilgiler için teşekkürler.

Işıl Seren Keskin : Merhaba. Normal şartlarda bir dairenin 2 adet tapusu olmuyor. Dairenin ikiye bölünmesi için öncelikle plan tadilatının yapılması ve farklı kapı numarası verilmesi gerekiyor. Daire hakkında bilgiye bağlı olduğu belediyeden ulaşabilirsiniz. İleride hak kaybı yaşamamanız için araştırmalarınızı bir avukat aracılığı ile yapmanız faydalı olacaktır.

227 Kişi Okudu | Cevabı Oku

yol terkinden ve rezerv alanından doğan sorun

tağı aslan | 20 Eylül 2014 | 21:06 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

merhaba tebernüş ben başakşehir güvercin tepede ikamet ediyorum 2 yıl önçe arsama ev yapaçaktım yol terki var dediler arsanın başından yol geçiyor bende yol terki yeptırdım 472 m olan arsam 293 m düştü arsamı plan projeye verdim yanlız verdikden sonra kanal meselesi çıktı imar durduruldu şimdi imar yok rezerv alanı diyorlar ne yapmam gerekiyor mahkemeye verip yolterki yaptırdığım yeri gerimi alayam yoksa istimlak ederlerse yolterki yaptığım yer tekrar banamı sayılır bilgilendirirseniz sevinirim...

Işıl Seren Keskin : Merhaba. Yola terkin iadesi ile ilgili bilgiye Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz. Rezerv alanı sürecindeki hukuki haklarınız için bir avukata danışmanız sizin için faydalı olacaktır.

99 Kişi Okudu | Cevabı Oku

m2 kucultme durumunda yasal haklar

isa aykaç | 20 Eylül 2014 | 18:24 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

Viaport venezia projesinde yapilan imar planı degisikliği ile dairelerin büyük bir kısmı kuçuldu orneğin bana vaad edilen 14 m2 balkon 6 m2 dustu yatak odasi 2 m2 salon 2 m2 küçüldü.ama bunu şans eseri fark ettim satis muduru cenk bey ile gorustugumde plan degisikligi yapma haklari oldugunu soyledi.bende sunu soruyorum bunu müşterilere bildirmek zorunda değiller mi yada farki iade etmeleri gerekmez mi suana kadar 9 kisi toplandik nasil bir dava açmaliyiz

Işıl Seren Keskin : Merhaba. Hukuki haklarınız için firma ile yaptığınız sözleşme ile birlikte bir avukata danışmanız sizin için faydalı olacaktır.

189 Kişi Okudu | Cevabı Oku

TEM EK GİŞE YAPIMI HAKKINDA

Mahmut Yarıcı | 20 Eylül 2014 | 11:17 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba, Atakent bolgesine Hadimkoy, Esenyurt bolgesinden gelirken ya ispartakule giselerinden cikip donup dolasip yan yoldan ya da mahmutbey giselerinden cikip basin ekspres yolunda kitlebipgirebiliyoruz. Tema İstanbul, Agaoglu projeleri ile Tem'e ek gise yapimi planlanmaktadir.Ya da plan asamasinda ise tamamlanma tarihi hakkinda bilginiz mevcut mudur. Cevabiniz ve ilginiz icin simdiden tesekkur ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Bir sürü ulaşım projesi var. Ne zaman başlayacağını ne zaman biteceğini Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi www.emlakkulisi.com'un veri tabanında araştırma yapın.

264 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Lojistik Depolama Arazisi Muratlı

AYHAN ÖZNAZ | 19 Eylül 2014 | 19:35 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, bu güzel çalışmalarınız ve verdiğiniz emekler için şimdiden teşekkür ederim. Tekirdağ Muratlı ilçesinde dönümü 50 tlden 18 dönüm tekirdağ muratlı karayoluna cepheli lojistik depolama arazisi buldum 3 arkadaş almayı düşünüyoruz. siz bu konuda ne düşünüyorsunuz sizce iyi bir yatırım mı, bir de bu bölge lojistik depolama bölgesi oldu mu resmi olarak, 1/5000 ölçek planı çıkınca fiyatlar çok artacak diyorlar yılbaşından sonra çıkacakmış galiba plan bu bölgede, bir bilginiz var mı yoksa bunların hepsi efsane mi. simdiden teşekkür ederim, iyi akşamlar.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Sorunuzu daha önce yanıtlamıştım. Buraya tıklayınız adresinde sorunuzu ve yanıtını bulabilirsiniz.

221 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Lojistik depolama arazisi

ayhan öznaz | 16 Eylül 2014 | 00:49 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, bu güzel çalışmalarınız ve verdiğiniz emekler için şimdiden teşekkür ederim. Tekirdağ Muratlı ilçesinde dönümü 50 tlden 18 dönüm tekirdağ muratlı karayoluna cepheli lojistik depolama arazisi buldum 3 arkadaş almayı düşünüyoruz. siz bu konuda ne düşünüyorsunuz sizce iyi bir yatırım mı, bir de bu bölge lojistik depolama bölgesi oldu mu resmi olarak, 1/5000 ölçek planı çıkınca fiyatlar çok artacak diyorlar yılbaşından sonra çıkacakmış galiba plan bu bölgede, bir bilginiz var mı yoksa bunların hepsi efsane mi. simdiden teşekkür ederim, iyi geceler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Alırken kazanıyorsanız yani makul ve mantıklı fiyattan alıyorsanız sorun yok. Tek sorun şu: Ortak almanız. İmar planlarından umduğunuzu bulamayabilirsiniz. Fazla yüksek beklentiye girmeyin. Uzun vadede iyi olacağından şüpheniz olmasın.

466 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Daire arsa payının hesaplamasını kim yapar?

Kaan Kortürk | 06 Eylül 2014 | 19:50 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

Merhaba, Merkezi bir yerde 4 yıl önce bir daire aldım. Bina 17 hisseli, binadaki tüm mesken nitelikli daireler aynı plan üzerine yapılmış karşılıklı çift dairelerden oluşuyor. Diğer tüm daireler 24/450 iken benim 5. ara kattaki daireme 12/450 arsa payı verilmiş. Dairem net alan olarak alt kat ve karşı daire ile aynı, tek farkımız benim dairem balkonlu. Yani 5m2 kadar balkon nedeniyle kapalı alanı küçük, anacak bildiğim kadarıyla net m2ye balkon ve teraslar da dahildir. Arsa payının bina değeri üzerinden her daireye biçilen değere göre verildiğini okudum. Benim dairemi alt veya karşı daireden yarı yarıya düşük değerde gösterme hakkına sahip olan kişi ya da kurum kimdir bunu merak ediyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Işıl Seren Keskin : Merhaba. Konu ile ilgili bilgiye Buraya tıklayınız ve Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz.

101 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Nissa O2 projesinde son anda yapılan plan değişikliği

Kenan Sönmez | 04 Eylül 2014 | 01:43 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey; Bahçeşehir Nissa O2 projesinde satışların tamamlanma aşamsında yeni bir blok olduğu ortaya çıktı. Önceden 3 katlı olacağı ve çatısının blokların ana giriş kısmında teras olacağı şeklinde lanse edilen projede son anda yapılan değişiklikle 3 katlık bina 8 kat yüksekliğe çıkartılmış. Sadece 1+1 ve 2+1 şeklinde planlanan bu blok yüzme havuzunun bitişiğinde yükseliyor. Bu güne kadar satış yapılırken bahsedilmeyen bu değişiklik mevcut ev sahiplerini olumsuz etkiliyor. Son anda eklenen bu bloğun yapılmaması için daire sahiplerinin kanuni hakları nelerdir. saygılarımla

Tebernüş Kireçci : Sorunuz daha önce yanıtlanmış. Buraya tıklayınız adresinde sorunuzu ve yanıtını okuyabilirsiniz.

296 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Nissa O2 projesinde son anda yapılan plan değişikliği

Kenan Sönmez | 01 Eylül 2014 | 00:25 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

Tebernüş bey, Bahçeşehir Nissa O2 projesinden daire aldık, ancak son ziyaretimizde bize daha önce söylenmeyen bir blok olduğunu ve 8 katlı bu bloğun bize peyzaj alanıolark gösterilen alan içerisinde yer aldığını, havuzun bitişiğine inşa edileceğini öğrendik. Proje tamamlanmak üzereyken ortaya çıkan ve bu güne kadar onlarca ziyrette bahsedilmeyen böyle bir geğişiklik yapılmasına karşı yasal haklarımız nelerdir. saygılarımla

Işıl Seren Keskin : Merhaba. Bu hususta firma ile imzaladığınız sözleşmede yer alan maddeler önem taşıyor. Sözleşmede konu ile ilgili madde yer almıyorsa, haklarınız için bir avukat ile görüşebilirsiniz.

221 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Beykoz Kavacık'ın yeni imar planı

Emrah Güleş | 28 Ağustos 2014 | 23:30 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Öncelikle böyle bir site kurduğunuz için teşekkür etmek isterim. Benim sorum Beykoz'un Kavacık'ı da icine alan yeni imar planının akıbetini öğrenme amaçlıydı. En son sanıyorum TVK 2 No'lu Bölge Komisyonunun 117. Toplantısinda görüşülmüş. Ancak alınan karar ne oldu ya da bundan sonra süreç nasıl işler hiçbir bilgiye ulaşamadım. Bilginiz varsa ve aydınlatırsanız sevinirim.

Tebernüş Kireçci : Bizdeki son bilgiler Buraya tıklayınız adresinde. Son durumu bilmiyorum. Platformdaki okurlarımıza soralım. Bilgisi olan varsa paylaşsın.

319 Kişi Okudu | Cevabı Oku

ruhsatsız kat inşaatı için

hüseyin akman | 22 Ağustos 2014 | 09:57 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

İnşaatın zemin ve üzeri 2 kat olacak şekilde plan projesi olup zemin ve zemin üstü katı zamanında tamamladık.geri kalan katı yapamadık.1992 yılı içersinde geri kalan kat ruhsatsız olarak (maalesef) inşaatını bitirdik. Bu kata ruhsat alabilmek için imar affı dışında bir çözüm olabilirmi.Saygılarımla

Işıl Seren Keskin : Merhaba. Sorunuzun yanıtına Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz. Süreç hakkında, bağlı olunan belediye ile irtibata geçebilirsiniz.

164 Kişi Okudu | Cevabı Oku

kentsel dönüşümden kaç daire alırım

eyüp toraman | 18 Ağustos 2014 | 21:52 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

17 ağustos 2013 te başbakanımızın katılımı ile bursa mevlana mahallesinde kentsel dönüşüm başladı şuan pek bir ilerleme yok ama benim sorum şu olacak. benim bu bu plan içerisinde 320 m2 ve 120 m2 arsam bulunmaktadır. birbirine fazla yakın sayılmazlar bunlardan tahmini kaç daire alabilirim ortalama 10 daireli bir bina dikilse? asıl sorum şu olacak. 1000 m2 arsam daha var ama bu tapuda bir kaç ailenin daha hakkı var bana ait olan kısmı 150m2 fakat arsa uzerıde 5 katlı bir apartman bulunmakta ve aherhani bir bölme alma satma işlemi yapılması yasak bu arsanın durumu ne olur ?

Tebernüş Kireçci : Yanıtı olmayan sorular. Keşke olsa... Seve seve yanıtlardım.

239 Kişi Okudu | Cevabı Oku

evlerimizin durumu ve yenilenmesi

sevgi özcan | 11 Ağustos 2014 | 23:16 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey merhaba,2013 senesi şubat ayında ikamet ettiğim yer ilçe belediye başkan yardımcıları bizden isteğimiz dahilinde evlerimizin kentsel dönüşüme gireceğini beyan ettiler. %90 imzalı dilekçelerimizi belediyeye verdik.6 mayıs 2013 tarihinde ikamet ettiğimiz site kentsel dönüşüme girdi.Resmi gazetede yayınlandı. Site 8 adadan oluşan her ada 5 er kat 10 daireden toplam 20 apartmandan oluşuyor.toplamda 2500 daire olduğu biliniyor.hepsi 1970-1975 tarihlerinde bitirilmiş herkese ait tapulu daire. İlerleyen zamanda yeni imar planları hazırlanıp bize sunuldu ( plan örnekleri çevre bakanlığından çıktı) fakat her adanın metrekare alanı ve apartman daire sayısı farklı olduğunda 2 adada ikamet edenlere daha küçük ev düştü ve itirazlar yapıldı.Kısaca benim sorunum bundan sonra işleyiş nasıl olur? Kimileri evler yıkılıp yenilenir diyor kimileri de yıkım durdurulmuş diyor ?Biz malikler nereden tam detaylı bilgi alabiliriz? İki arada kaldık. Evlerin değeri yıkılacak diye 2 ye katladı. Evlerimizi satsak mı yoksa nasılsa kentsel dönüşüme girdi eninde sonunda yıkılıp yenilenecek diye beklesek mi?.(Evlerimiz ankara altındağ seyfi demirsoy mah. türk iş blokları )Şimdiden teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Site sakinleri olarak birlik olun. Belediye ile temasa geçin. En sağlıklı sonucu ve bilgiyi böyle alırsınız.

196 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Sancaktepe Resim İstanbul Projesi Son karar

Ayfer Işık | 11 Ağustos 2014 | 14:04 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey Merhaba, Sancaktepe Resim İstanbul projesinde 2+1,Brüt 126 m2, 3.kat, güney cepheli, oturum için çok kullanışlı bir daire için 401 bin lira fiyat aldık. metrekaresi 3.2 TL civarında. Ödeme konusunda peşinatsız projeye taksitle, teslimden itibaren banka kredili bir plan sundukları için çok cazip geldi. Aralık 2015de teslim edeceklerini söylüyorlar. İçinde oturmayı düşünüyoruz. Ama bizi tereddütte bırakan sitenin hemen karşısında yer alan Sancaktepe Kurban Pazarı. Bu pazarın oradan taşınma ihtimali var mı? Bu pazarın varlığı ve yayacağı koku sitenin değerini düşürür mü? Sancaktepe gelişiyor; hastane, metro vb. geliyor ama tüm bu yeni yapılanmalar TEMin üst kısmında kalıyor. Resimİstanbul ve Ringsİstanbul şu an daha aşağıda, Aydos ormanına yakın. Merkeze çok uzak diyebilir miyiz konumunu? Gelişimin uzağında kalır mı? Ortadoğu grup daha önce çok konut projesi yapmamış. Teslimi ve peyzaj için verdikleri sözleri tutacak bir şirket midir? Tanıyor musunuz? Çok teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Oturmak için alıyorsanız bu fiyattan alınır Kurban pazarı İstanbul'un başka yerlerinde sorun olmadı. Orada da olacağını sanmıyorum. Hastane ve metro gibi yatırımlar lokasyonun değerlenmesini sağlar. Lokasyonların bir kısmı değerlenirken diğer kısımları yerinde saymaz. Az da olsa şirketin yaptığı projeler var. Onları dolaşın. Normal koşullarda en sağlıklı bilgiyi belediyeden alabilirsiniz.

549 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Silivri Çanta da satılık arsa hakkında

Murat Tok | 31 Temmuz 2014 | 15:35 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sayın kireççi merhaba,Silivrinin çanta ilçesinde 2 tarla arasında kararsız kaldım.Tarlanın biri 5000 lik planda bağ bahçe görünüyor yolu var ve deniz görüyor ( 2 km) .2. tarla ise plan dışı ve yolu yok metrekare fiyatı 13 tl (diğerinin 25 tl). 5000lik planda bağ bahçe geçen yerler alınabilirmi? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?Cevabınız için şimdiden teşekkürler...

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. İkisi de alınabilir. Riski seviyorsanız ikincisi tercih edilebilir. Sevmiyorsanız birincisine bakın.

553 Kişi Okudu | Cevabı Oku

İstanbul Esenyurtta aşağıdaki arsa alınır mı?

Meltem SERT | 24 Temmuz 2014 | 11:38 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Selamlar, Aşağıda detayları bulunan arsayı ileride değerlenebilir düşüncesi ile satın almak istiyorum, ancak kullanılan terimler vs. bana çok yabancı olduğu için algılayamıyorum. Sizce bu arsa yatırım amaçlı satın alınabilecek bir arsa mıdır? Üzerine bina yapılmasına engel bir durum var mıdır? AJE konusu bir sıkıntı mıdır? 10.589,21 m² yüzölçümlü, ?Arsa? vasfı ile kayıtlı taşınmaz. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parsel, %10-15 eğimli ve engebeli bir topoğrafik yapıya sahiptir. Sınırları belli olmayıp zemini tabi toprak ve bitki örtüsü ile kaplı haldedir. Parsel imar planında 3 yola cephelidir. Planında görülen bu imar yolları mahallinde henüz oluşturulmamıştır. Taşınmaz D-100 Karayoluna ve metrobüse 1,3 km mesafededir. Yakın çevresinde boş parseller, Yeni Doğuş İnşaat, İnnovia-4 inşaatı, Fildişi Konakları, Nadide Evleri ve İstHanBul Evleri, bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölge hızlı bir gelişim göstermektedir. Parsele stabilize mıcır kaplı yol ile ulaşılmaktadır. İmar Durumu: Esenyurt Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün dosyada mevcut yazısına ve yapılan incelemelere göre; parsel, İ.B.B. tarafından 13.09.2013 onay tarihli Esenyurt Tem Güneyi 6. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Taks:0.30 , Emsal: 1.50 , Hmax: 30.50 m yapılaşma şartı ile ?Ticaret+Konut?? alanından kaldığı belirtilmiş olup plan örneğinde parsel ?AJE? alanında kalmaktadır. AJE sembolü ile gösterilen alanlar ?Ayrıntılı Jeoteknik Etüt Gerektiren? Alanlardır. Not: Esenyurt Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde yapılan incelemede parselin yapılaşma şartlarının değişmediği, ancak ?Konut? alanı iken ?Ticaret+Konut? alanı olarak değiştiği tespit edilmiştir.

Tebernüş Kireçci : Özetle "zeminini iyi araştırın" diyor... Fiyatı makulse alınabilir...

526 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Site iskanı hakkında soru

Adnan Korkmaz | 22 Temmuz 2014 | 01:17 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

Tebernüş bey merhaba, Zekeriyaköyde bir yeni siteye taşındım. Henüz iskanı alınmamış ancak alınmak üzere olduğunu inşaat firması belirtiyor. İskan alınabilmesi için belediyeye verilen plan ile evin planının birebir aynı mı olması gerekiyor? Yani belediyeye verilen plana göre ortak depo alanı olarak görülen bir alan dairelerden birisinin içine katılırsa bu durum iskanın alınmasını engeller mi ? Çünkü öğrendiğimiz bilgiye göre belediye planlarında olmayan bir ortak alanı müteahhit firma kendilerine ait bir daire içine katmış. Bu durum sitenin iskanının alınmasında sorun yaratır mı ? Saygılarımla Adnan Korkmaz

Işıl Seren Keskin : Merhaba. İskan alınabilmesi için yapının ruhsat ve eklerine uygun yapılmış olması gerekiyor. Bunun için ortak kullanım alanlarının tamamlanmış ve kullanılabilir olması ve yapıda mevzuata aykırılığın bulunmaması gerekiyor. Bu nedenle yapının bu durumu iskan açısından problem teşkil edebilir.

165 Kişi Okudu | Cevabı Oku

kidstown riva hakkında...

Sukru Secel | 18 Temmuz 2014 | 13:12 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey Merhaba, Azıcık gecikme ile dairemiz teslim edildi, animatörler, yüzme hocaları her gün artan kapasiteyle kidstown riva'da yaşam başladı. "Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim... Kahveye davet derseniz uğramaya çalışırım:)) Tabi 2014 yılına çıkarsak:))" Hatırlatayım dedim. :) Kızımız için çok iyi oldu. Olumlu referansınız için teşekkür etmek istiyoruz.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim... Son halini görmedim. Mutlaka uğrayacağım... Bizim üçüncü çocuk geliyor... Şu sıralar biraz bu işlerle uğraşıyorum... Uzun vadeli plan yapamıyorum...

543 Kişi Okudu | Cevabı Oku