SİT alanı - merhaba izmirin urla ilçesinde 1

"" Arama Sonuçları

Tebernüş Kireçci Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Tebernüş Kireçci sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.

  fadime erol : merhaba izmirin urla ilçesinde 1 derece sit alanı 4 dönüm arazim var ne satabiliyorum nede kullana biliyorum içine bir ev yapma hayalim var ama olmuyor sit kanununda bir değişiklik varmıdır bilgi verirmisiniz ilginize şimdiden çok teşekkür ediyorum.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Konu ile ilgili bilgiye Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz. (Yanıtlayan: Işıl Seren Keskin)

  23 Nisan 2014, Çarşamba 23:59:45

  Murat Karakoç : Merhaba benim izmir bornova yakaköy'de 2007 yılında almış olduğum 5 dönüm arazim var.arazimiz ve cevresi sit alanı olduğu söyleniyor,bi kaç sene sonra arazilerimizin çok değerleniceğini duyuyorum,acaba imar açılacakmı o bölgelere?saygılar...

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Arazi ile ilgili bilgilere bağlı olduğu belediyeye müracaat ederek ulaşabilirsiniz. (Yanıtlayan: Işıl Seren Keskin)

  22 Nisan 2014, Salı 23:14:34

  CİHAT ELBAN : mrb sayn TEBERNÜŞ abim bizleri aydınlattığınız için size çok teşekkür ederim ben ist/başakşehir şahintepe mah sinde ikamet etmekteyim burada aşıkveysel cadde sinin üst tarafları hisseli ve alt tarafı ise ifrazlı ben ifrazlı olan bölümdeyim yerlerimiz ölçüldü biçildi bir yeşil alan dediler arkıyolojki sit alanı diyorlar öncelikle emlak kanununun 15ve 16n cı yasası gereğince kamu alanı otoprk yaşil alan vb yerlere ifraz verilemez yani verilmişse bunlarda söylenemez ancak bunlar söylenip yerlerimize şu an olduğundan çok daha az değer biçil miş hatta bizim yıllardır ödediğimiz vergi lerin üzerinden değil yeni belirledik leri vergi üzerinden biçmişler. bu konuda ne düşündüğünüzü merak ettim ve şimdiden çok teşekkür derim size.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bilmediğim bir konu... Bilseydim seve seve yardımcı olmak isterdim.

  20 Nisan 2014, Pazar 23:27:59

  nuri kaya : merhaba tebernüş bey ıspartakule ile bahçersehir arası yolun temelini topbaşın atmasından 1 hafta sonra sit alanı yakınında çalışma var diye zabıta ve müze yetkilileri yolun yapımını durdurdular ve benim gördügüm kadarıyla çalışma yok yetkililer yaparız ederiz diyolar ama izin alınamıyor bunun ön calışması yapılmadı mı hiç bu kadar amatörlük olur mu sizce yolun şimdi viyaduk kolonlarının kazıkla cakılması gerekti ama hiçbir çalışma yok ibb belediyesi başakşehir belediyesi avcılar belediyesi karayolları hepsi birbirine atıyor kim alıcak izni mütahit bekir abi mi =) komik ya

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Sorunun tam nedenini bilmiyorum. Ama Türkiye'de bu ve benzeri sorunlarla karşılaşılması normal... Bir şekilde sorun çözülür... Ama zaman alır...

  10 Nisan 2014, Perşembe 14:29:29

  OSMAN NURİ DARBAZ : Sn Tebernüş bey; 15 gün önce İBB başkanı Kadir Topbaş tarafından temeli atılan ve yapımına başlanan Ispartakule-Bahçeşehir bağlantı yolu inşaatı dün sabah 09.30 itibariyle Avcılar Belediyesi zabıta ekiplerince mühürlenip durduruldu.Gerekçe olarak bölgenin sit alanı olduğu ve Avcılar Belediyesi sınırlarında olduğunu öne sürdüler. Bölge halkı için hayati öneme sahip bu yolun biran önce yapılması gerekiyor.Seçim ertesi sabahı yolu mühürleyen Avcılar Belediyesi bölgedeki ilk icraatınıda !! yapmış oldu. Konunun yetkili merciler nezninde gündeme getirilmesi konusunda destek vermenizi rica ederiz. Ispartakule Sakinleri Adına,

  Tebernüş Kireçci : Peki...

  01 Nisan 2014, Salı 09:17:13

  Kenan Polat : Merhaba Tebernüş Bey Kandıra bölgesindeki köylerden tarla vasfında arazı alımı yapmayı planlıyorum . metrekare fiyatı 8.00 TL ile 20.00 TL arası değişiyor. sizce uygunmudur yoksa daha düşük fiyatlara mı bakmalıyız.. ayrıca verebılecegınız bir avsıye olursa sevınırım Bu arada yazılarınızdaki tavsiyeleri göz ününde bulundurarak arsanın su havzası ve sit alanı dışında bulunmasına dikkat ediyorum Başarılarınızın devamını dilerim

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Her zaman daha ucuzunu bulmaya çalışın. Kandıra kapsama alanımın dışında. Arsa ve arazideki son fiyatları ise bilmiyorum...

  06 Mart 2014, Perşembe 23:43:49

  Mahmut Ateş : 2923m2 dere kenarında olan arsamızın 1200m2 çevre ve şehircilik il müdürlüğü tarafından 1 derece sit alanına çevirlmiş durumdadır. Bizden alınan bu arsa hakkı geri iade veya parasal mevzuatı nasıl olmalıdır. Aynı zamnda tarihsel değeri olmayan arsalar 1 derece sit ilan edilebilirmi Arsamızın konumu Samsun 19 mayıs ilçesi yörükler köyü.

  Tebernüş Kireçci : Sadece tarihsel değil doğal sitler de var... Durup dururken kimse bir alanı 1. dereceden SİT alanı ilan etmez... Siz bu alanda uzman bir avukatın kapısını çalın.

  01 Mart 2014, Cumartesi 02:57:41

  Elesa Doyranlı : Merhaba. Ben Çatalca İnceğiz`den 500 metrekaresi 60.000 lira olan arsa tipi tarla imarsız bir yeri yatırım yapmak amaçlı beğendim. Karşısında piknik alanı , arsanın bulunduğu bölgedede meyve ağaçları ve çam ağaçları var. Yatırım amaçlı bu bölge nasıldır, paramı rahatlıkla yatırabilirmiyim. Yardımlarınızı rica ediyorum.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Tek tapuluysa alırsanız uzun vadede pişman olmazsınız... Tabi su havzalarında ve SİT alanlarında olmadığını var sayıyoruz:))) Kısa ve orta vadede ise belirleyici olan makul fiyattan almanız.

  26 Şubat 2014, Çarşamba 23:01:46

  reha erdem : 3.derece doğal sit alanı içerisinde kalan 12.5 dönümlük arazide çevre bakanlığından izin alarak tarım imarı ile inşaat yaptım ve oturma ruhsatını aldım..daha sonra binanın önüne kot farkından yararlanarak hiç toprağı kazmadan fiber hazır havuz yaptırdım ve etrafını taş duvarla çevirdim..taş duvarın içindeki havuzun etrafını toprak dolgu ile doldurarak üzerine beton attım..belediye bu duruma cezai işlem yapar mı?

  Tebernüş Kireçci : Normalde yapmaması gerekiyor... Bu kadar pimpirikli davranmayın:))

  21 Şubat 2014, Cuma 01:34:58

  Arda GaRaL : Tebernüi bey merhaba, İstanbul maltepe küçükyalı çınar mah. ada pafta nosu 2775/375 olan toplamda 540m2 lik arazi üzerine kurulmuş yaklaşık 60 yıllık bir binada evim var. İskan ve tapuları tam. Ancak yan tarafında (yaklaşık 50 mt) bulunan Arkeoloji kazı alanı mevcut. Bu durumda evimize gelen yazıda binamızın bulunduğu arazi 3.dereceden sit alanı olarak gösterilmiş. Bu bağlamda evimizi yenilememiz yada müteahit firmalara vermemiz mümkün görünüyor mu? Olası bir depreme karşılık binanın zarar görmesi muhtemel, ancak 3.derece sit alanı ibaresinden dolayı müteahitler pek yatırım yapmaya yanaşmıyor. Açıkcası bu parselde yapılan emsal değerinide bilmiyorum. Bu bağlamda devlet bana evimi yenilemem için hem şans tanımıyor hemde deprem olasılığında yaşamımı tehlikeye atıyor. Size sorum 3.derece sit alanlarında inşaat izni vs. durumlar nedir? Yani en azından depreme dayanıklı olmadığını resmi raporlarla göstersek bir çözüm üretebilirmiyiz? saygılar teşekkürler

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Buraya tıklayınız adresindeki haberi inceleyin.

  17 Şubat 2014, Pazartesi 16:30:35

  Serdar YILMAZ : Merhaba Gürsel Bey.. Akşemseddin mah. sit alanı imara açılmış ve gül proje buradan imza karşılığı yer sahiplerine 90m2 daire verecekmiş. Bu durum karşısında mahallelinin tapularını alabilmesi mümkün mü? Yasal olarak böyle bi hakkımız var mı? Şimdiden teşekkür ediyorum Gürsel bey.

  Prof. Dr. Gürsel Öngören : Maalesef bu konuda bir duyumum yok. Konuyu belediyeden takip etmenizde yarar var.

  16 Şubat 2014, Pazar 18:58:21

  Oguzhan Türk : Sayin Tebernüs.Öncelikle vermis oldugunuz bilgiler icin cok tesekkür ederim. Ben Arnavutköy boyalikta Tapusu hemen verilen bin m2 bir yer almak istiyorum, Hava alanina 6km kuzey marmara otabanina 1,1 km kanal istanbul projesinemesafe 2,3 km 3 köprüye 4 km.istenefyat 190000 bin TL. sizce iyi bir yatirim olurmu.Simdiden cok tesekkür eder,Sihhatli b-günler islerinizde basarilar dilerim.

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. tek tapuluysa, SİT alanı ve su havzası kapsamında değilse ve etrafında daha ucuzunu bulamıyorsanız alınabilir.

  15 Şubat 2014, Cumartesi 16:40:14

  Oya ÇİĞDEM : merhaba hilal hn. 1.derece arkeolojik sit alanı olan yerlerin koruma amaçlı imar planlarının olmaması ne anlama geliyor o zaman sit olmasının ne anlamı var korunamadıktan sonra. teşekkürler.

  Hilal Bayram : Anıtlar kurumundan son durumunu isteyebilirsiniz. Yasal olmayan bir durum olduğunu düşünüyorsanız dava açabilirsiniz.

  22 Ocak 2014, Çarşamba 22:30:47

  özgür Gemici : Merhaba, İmarlı bölgeye 400 m. yakında 3. derece doğal sit alanı olan kısmen meyilli ve buradan ılıca ve denizi gören (önü kapanmayacak) bir zeytinlik/ tarla (3 dönüm) sahibiyim, bu bölgede epey bir yapılaşma oldu, artı yeni turizm yatırımlarının ve termal sağlık merkezinin açılmasıyla nüfus epey artacak, bir bölgede imarın gelmesi ve sit kararının kalkmasının göstergeleri sizce ne olabilir, ne kadar bir zaman alabilir tahminen, çok teşekkürler. Saygılarımla, Özgür Gemici

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Bu işin tahmini olmaz... Buraya tıklayınız adresindeki haber umarım işinize yarar... Alaçatı trendini koruduğu sürece gelecek vaat ediyor.

  21 Ocak 2014, Salı 20:14:42

  Özeyir Durmaz : Öncelikle Saygılarımı Sunar Sağlıklı Günler Dilerim...Avcılar Firuzköy'de konut rezerv alanı içinde çevre ve şehircilik bakanlığına geçen bölgede mustakil tapulu tarla vasfında yerimin üzerinde birinci katı 2000 yılında ikinci ve üçüncü katı 2004 yılı ortalarında bitirilmiş içinde iki ailenin oturduğu iki daireli kaçak yapı binam var ,Binamız belediyede ev olarak kayıtlı ev vergilerini ödüyoruz ve iki dairenin'de elektirik su abonelikleri var ...Ayrıca yerimizin üçüncü derece sit alanı kapsamında kaldığınıda eskiden beri bilmekteyiz ... Binamızı çevre şehircilik bakanlığının istimlak etmesi durumunda maddi olarak zarar görürmüyüz tüm mahalleliler olarak kaygı ve endişe içindeyiz her kafadan bir ses çıkmakta bazıları kaçak binalara bina parası degil sadece arsa bedeli verilecegini söylüyor bu durumda biz bina sahibleri çok zarar eder ve sıkıntıya gireriz ...Sizden ricam bilgilerinizi biz firuzköy halkı ile paylaşmanızdır ,şimdiden teşekkür ederiz...

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Kamulaştırmalarda kimse zarar görmüyor. O yüksek enflasyon dönemindeydi. Mağdur olduğunuzu düşünürseniz dava açıp hakkınızı ararsınız. İçiniz rahat olsun.

  19 Ocak 2014, Pazar 18:43:29

  Sevim Öz : Merhaba Tebernüş Bey, Ayvalık Cunda'da 30 yıldır sit alanı olan (zeytinlik ve şu an 3. derece olmuş) arsam var. Daha önceki mesajımda devletin lüzümsuz sit alanlarıyla ilgili çalışmaları olacağını söylemiştiniz. Konu ile ilgili olarak aldığınız yeni bir duyum veya güncel bilgi / gelişme var mı? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. SAYGILARIMLA

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Böyle bir çalışma var. Ama ne aşamada bilmiyorum.

  28 Aralık 2013, Cumartesi 14:05:15

  ayhan topuoğlu : 2000 yılından beri 23. dönüm yerim 1.ci derece sit alanı ne yapabilirim nereye başvurmam lazım

  Tebernüş Kireçci : Bu alanda uzman bir avukatın kapısını çalın.

  27 Aralık 2013, Cuma 17:57:17

  hülya ersoy : Tebernüş bey merhaba, beşiktaş ilçesi sinanpaşa mahallesinde bulunan beş katlı kagir apartmanda (5 kat 10 daire var )bir apartman sakinimiz binamızın 50 yaşüstü olması nedeniyle apartman çogunluğu olmaksızın kentsel dönüşüm çerçevesinde binanın güvensiz olduğu raporu alıp binayı diğer tüm malikleri çıkmaya zorlayarak arsalaştırmak istiyor sit alanı olduğu halde kentsel dönüşüme girer mi ,girerse mortgage ile aldığım hala 7 yıl ödemesi olan mülkün ne olur .Devlet kamulaştırma yapailir mi yaparsa benim bankaya olan borcum nasıl ödenir madur olur muyum şimdiden teşekkür ederim .

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. SİT alanındaysa tehlikeli bir durum. Bu alanda uzman bir avukatın kapısını çalın.

  20 Aralık 2013, Cuma 22:32:47

  bayram gücükodacı : hocam iyi akşamlar sürekli geniş ve m2 si ucuz arsa alın diyorsunuz belli bi mantıgı varmı acaba ve bu arazileri bulduk diyelim istanbulun heryerinden alınabilirmi yoksa beklli bölgelerimi önerirsiniz.zira şile ve köylerinde bayagı var bu arazilerden ne dersiniz alınabilirmi.

  Tebernüş Kireçci : İyi akşamlar. Burada söylediğim şeyleri kendim belirlemiyorum. Piyasaları takip ediyorum. Kurt arsa yatırımcılarının stratejisi bu. Bundan dolayı bu tavsiyede bulunuyorum. Şile ve köylerine makul fiyattan almak, su havzası ve SİT alanı kapsamında olmamak koşuluyla uzun vadeli düşünülüyorsa yatırım yapılabilir.

  16 Aralık 2013, Pazartesi 21:44:03

  Süleyman aksoy : Tebernüş bey merhaba nasılsınız... Berna hanımın sorusuna paylaşmak istedim marmaris turgutköy hisarönü söğütköye bende bakmıştım biliyorsunuz datçadan villa almıştım... O bölgede tarlaları arsa diye satanlar var... Birde ne yazıkki büyükşehiroldu kaçak yapın diyenler var unutmamak gerek ki büyükşehir belediyeleri daha titiz ve detaycı çalışır... Önce göz yumulur gibi oluyor ama elektrik su gelmez gelsede çok zor aydem ve belediye vermiyor... Sonra yapı ruhsatı inşaat ruhsatı alması çok zor birde muğlada heryerde arkeolojik sit alanı var daha sonra kat irtifak tapu almadı çok zor olur iskani söylemiyorum bile... Birde datça marmaristeki işçilik maliyeti lodra gibi çok pahalı ...yan komşudan yol alması çok zor eğer vermesse dava açmak gerkir... Eski datçada 1. Derce sit alanı olan üstünde kaçak ev olan bi sürü satılık yer var krediye uygun depil dediğiniz gibi likididesi düşük... Öneri olarak yeni datça yı öneririm kat irtifaklı villalar var.. Yeni deprem yönetmeliğine göre yapılmış yerler var..yine öneri yeni bitmiş bir iki senelik koopatatiften ferdileşme yapılmış kat irtifak tapulu evler var villa tipi çok sağlıklı olur ömrü uzatır.. Birde tam müstakil villa bağımzız bahçeli site içinde bulursa çok güzel olur...son olarak iki gündür yine ıspartakule başakşehir atakentten ev baktık çok yakın arkadaşıma.. Trafikten yine sahil yolundan yarım saatte vardık atakente ıspartakuleyede götürdüm ama ikna edemedim ciddi ulaşım sorunu var diye,birde emlaktan anlamaz ama hemen dedi arsa arzı ıspartakulede çok çok ev yapılır buraya dedi zaten ıspartakule kayabaşı başakşehir tokinin depo konut bölgesi... Son olarak soyak park aparts evostara uğradık 1+1 45 metrekare brüt net 30 metrekare 185000tl üst katlar gd cephe, 2+ 1 brüt 70. Metrekare net 49metrekare 250000tl yani metre kare fiyatı 3500tl ile 4100tl arası, temaworddede yine metrekare fiyatı 3600tl ile 4300tl arası@ konseptini yatay blok özelliğini çok beğendiğim konsetp halkalıda 800 küsür daireden satede 118 adet kalmış sadece en küçük 2 + 1 daire fiyatlarıda metrekaresi 4050 tl den başlıyor... Yani şuan atakentte boş arsa yok 4. Caddede ve min metrekare 3500tl geçmiş .. Şahsi fikrim bu fiyatın altına düşmeyeceği bir iki tane sıkışıp satan dışında... Lounge sitelerindede min metrekare 3600tl den başlıyor... Bizim arkadaşım da tokilere yöneldik akadya fulya gezdik karda ve yine menekşe sitesinde bulduk çareyi... Menekşe sitesi b1 8 bloktan brüt 84 metrekare net 78 metrekare 2+1 4. Kat iskanlı kat mülkiyetli aidatı 79tl içinde kiracısı iki aydır var 790tl ödüyor 219000tl ye aldık kapora verip sözleşme yaptık şansımıza mal sahibi o yüzden emlakçı komisyonuda olmadı.bu arada acıbadem hastanesi açılmış ve ciddi kiralık satılık ev arayanlar gördük ...belediyedende iki menekşe sitesi arasındaki kapalı yolun hazirana açılacağını ıranındaxdirekt bahçeşehir koleji önüne çıkıyor zaten hemennsolubevostar sağı dumankaya konsept tema teras, atakent 3 ede baktık ama metrekare fiyatı ikinci ellerde 4200tl lerde... Yatırımlıknaldı arkadaş metrekaresi 2550tl ye kira çarpanı 265lerde almış olduk sizce nasıl?birde atakentte ulaşım ısından o bölgenin en iyisi bence.. Kanalistanbulngüzegahıda kesin belli galiba altınşehir hüvercintepede bi çok kişide kamulaştırma tebligatı gördüm... Bari ben açıklayayım kanal istanbul küçükçekmece sazlıbosna karadeniz hattı 43km 23 km zaten doğal açılmış:)) bundan 8 sene önce 4. Caddeyi atakent merkezi olacak demiştim yakın arkadaşlarıma bugün bi kez daha emin pldum son kademe dumankaya tema teras yanı devlet okulu açılışı cani sosyal tesis açılışı iki menekşe arası yol sçılışı temaword tranvay hattı.. Marmaray atakent hattı temaworld açılışı ve yetema world yamaç araziye fuar merkezleti yapılması ve bğyük tema wordl avm açılıiı birde ikincintem kavşağı açılışı bunlarda 3 seneye bitiyor...bu arada arkadar size selamlarını iletmemi istedi... Kendinize iyi bakın tebernüş bey..

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Teşekkür ederim. Gayet iyiyim. Arkadaşınıza çok selam söyleyin. Bir gün mutlaka Florya'da buluşalım. Fiyatlar biraz yüksek. Ama lokasyonun güçlü beklentileri dolayısıyla alınabilir. Diğer konularda verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

  11 Aralık 2013, Çarşamba 12:20:02
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , şelale evleri tebernüş , bahçeşehir loca , oyak sitesi Ayazağa insaat , deli̇kli̇kaya mevki̇i̇nde 3 katli vi̇lla , köylerde kentsel dönüşüm , kiptaş hadimkoy 3.etap tebernus , celaliyeden arsa alınır mı , olimpiyat sitesi halkali , tekirdag saraya acilacak imar alanlari , areon andonos , tebernüş kireççi bahçetepe , edirne kırcasalih arsaları , konutlarda batı cephesi , ticari kredilerde erken kapama cezası , istanbul sultanbeylide kireççi , tebernüş ege boyu , hisseleri ayırmak için yeni tapu masrafı , sinpaş oran , toki beylikdüzü beykent , şerh kaldırma , kiptaş sefaköy evleri tapu , dükkan satın almak , 50 yıllık bina alınır mı , aydos konakları , iskan bedeli hesaplama ,