Selimpaşa Emlak Konutları - merhaba, İstanbulda yaşıyorum..yatırım amaçlı Emlak

"" Arama Sonuçları

Tebernüş Kireçci Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Tebernüş Kireçci sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.

  Fatih Doğan : merhaba, İstanbulda yaşıyorum..yatırım amaçlı Emlak konuttan ev almak istiyorum..TOKİ Selimpaşa Konutlarından 2+1 mi yoksa Körfezkent 3 ten 2+1 mi alsam karar veremedim.. ilerisi için hangisi daha çok prim yapar . cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Buraya tıklayınız adresindeki yazımı okuyun. Rotayı kendiliğinizden bulursunuz.

  14 Aralık 2013, Cumartesi 13:34:19

  Engin Korkmaz : Cengiz Aktaş Bey İnşallah sizin oralara gece kondu yaparlar bu nasıl bir zihniyettir çok yazık gerçekten... Tebernüş Kireşçi Bey Sabahları şirkete geldikden snr maillerimi açmadan sizin sayfanızı açıyorum:) Selimpaşada herhangi bir proje yada gelişme varmıdır emlak konutları yakınlarında...

  Tebernüş Kireçci : Bunu bir zihniyet olarak görmeyin. Bir düşünce... Katılırız ya da katılmayız.. Ama KİPTAŞ'ın oraya gelmesi belediyecilik ve şehircilik açısından önemli bir nokta olacak. Bahçeşehir ve Ispartakule'ye faydası olacak. Selimpaşa sahil bandında birileri bir şey düşünüyor. Ama ne zaman yaparlar bilmiyorum. İstanbul'da sabah namazından sonra uykusu kaçan saat 10.00'da basın toplantısı düzenliyor. Dolayısıyla projeleri fazla ciddiye almayın.

  27 Eylül 2013, Cuma 09:39:24

  Engin Korkmaz : Tekrardan Merhaba güzel söylemlerinizi için teşekkür ederim. Peki selimpaşa, ortaköy civarının ileri ki zamanlarda durumu sizce ne olur? 3. köprü ve havalimanın bir faydası olur mu? bu bölgelereYatırım dogru bi yeremi yatırımdı? Duyduguma göre yanındaki araziye okul,saglık merkezi yapılması ve onaylanmış bir plan varmış , ozaman yanlış bilgilendirildik.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Uzun vadede mutlaka prim yapar. Sonuçta İstanbul'un gelişme aksında yer alıyor.

  02 Mayıs 2013, Perşembe 16:52:17

  Engin Korkmaz : Merhaba Selimpaşa konutlarından 1 daire aldım henüz yaşım 26 iken ve kendi şartlarımda çalışarak ailemden 1 kuruş almadan ki alınacak bir durum yok ve 1 senedir kiraya verememekteyim. Sizce ilerisi için yada şimdiden planlanmış herhangi bir proje varmıdır?

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Öncelikle sizi tebrik ederim. Yaşıtlarınız karşı cinsleriyle kazandığı paraları harcıyorken sizin tasarruflarınızla böyle bir yatırım yapmanız takdir edilmesi gereken bir hareket. Yakı zamanda bir proje yok. Hiç kiracı yoksa kötü. Ama düşük bedelle de olsa kiralamak isteyen varsa bu güzel bir olay. Bence biraz daha sabırlı olun.

  02 Mayıs 2013, Perşembe 12:27:32

  Fatih Ata : Merhabalar; yazılarınızı uzun zamandır takip ediyorum, size soru sorabilmek bugüne kısmetmiş. Selimpaşa da TOKİ Emlak konut evlerinde 3+1 brüt 196m2 ev almak mantıklı mı? İlerisi için gelecek vaat eder mi? Evi fiyatı 178000 tl bu tutarın 9000 tl sini peşin verip kalan tutarı 150 aya bölüyorlar. Her yılda tefe tüfe oranına göre artacak almak mantıklımıdır ne dersiniz ? Ayrıca şu an kirada oturuyorum 700 tl ödüyorum, evi alırsam 1100 tl ödeyeceğim. Yardımlarınızı bekliyorum.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Teşekkür ederim. 1) 700 TL kira ödüyorsanız 1.100 TL ödemek bütçenizi zorlamayacaksa hiç düşünmeyin bile. 2) TEFE-TÜFE ile borçlanmak biraz riskli. Ama borcunuzu bir kaç yıl içinde ödeyebilecekseniz bu risk alınabilir.

  10 Şubat 2013, Pazar 20:04:39

  buket özlem yurt : merhaba tebernüş bey ben bir ev sahibi olmak istiyorum ve bununla ilgili bir çok araştırmada yaptım malum faiz oranlarıyla biraz zor neyse selimpaşa emlak konutlarında üst kat bir daire buldum 5 yıl ödemeli yalnız çatı problemi yaşarmıyım diye düşünüyorum ilk eteapta bir şey olmaz diyorlar ama olduğu zamanda emlak gyo hiç bir şekilde karışmaz diyorlar ne yapmalıyım bana bilgi verebilirmisiniz acaba şimdiden teşekkürler.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. 1) Çatı katlar ile ilgili Buraya tıklayınız adresindeki videoyu izleyin... 2) Çatı kat aklınıza yatmıyorsa normal katlara bakın.

  13 Ekim 2012, Cumartesi 17:02:38

  Ercan Perçin : İyi Akşamlar Tebernüş Bey.Ben oturmak amacıyla Selimpaşa Emlak Konutları'ndan Apart Dubleks olarak tabir edilen,Bahçe ve Kat Dubleks'inden ibaret olan ve yanyana bitişik nizamlı 3 Katlı Bloklardan oluşan siteden Kat Dubleks'i almaya karar verdim.Burasını tercih etmemin nedeni havasının temiz ve sessiz sakin bir yer olması.Önümüzdeki 10 yıl içerisinde sitenin dışında bulunan boş alanlar kısa katlı konut veya villa tarzı yapılaşmaya mı yoksa yüksek katlı konut yapılaşmasına mı açılması muhtemel görünüyor?Ayrıca Kat Dubleksi veya Bahçe Dubleksi Normal Apartman Dairesine göre ileriki yıllarda o bölgede daha mı iyi prim yapar?Teşekkür ederim.

  Tebernüş Kireçci : İyi akşamlar... 1) İstanbul'da binaların boyu yükseliyor.. Selimpaşa'da ne olur bilinmez... 2) Geniş dairelerin prim oranı genelde düşük olur...

  24 Haziran 2012, Pazar 21:46:36

  Ercan Perçin : Merhaba Tebernüş Bey,Selimpaşa Emlak Konutlarından 3 artı 1 115m net peşin 160 bin TL daire mi yoksa 3 artı 1 145 m net kat dublexi 185 bin TL'sına almak mı daha mantıklı olur.İleriki yıllarda hangi konut tipi daha çok prim yapar?Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim... Anladığım kadarıyla oyurmak için alacaksınız... Bence geniş evi tercih edin... Ama dubleks evde yaşamanın iyi ve kötü tarafları vardır... Almadan önce evi defalarca gezin...

  15 Haziran 2012, Cuma 21:07:41

  ebutalip menenediz : kiracıyımhayalim bir ev sahibi olmaktıremekliyim aynı zamanda çalışmaktayım.tokinin istanbul avrupa yakasında selimpaşa celaliye veya büyükcekmece cıvarında başlamış veya başlıyacak olan projelerinizden ev sahibi olmak istiyorum.saygılar,

  Tebernüş Kireçci : Bence ev sahibi olmak istiyorsanız iyi araştırma yapmayı öğrenmelisiniz. TOKİ'nin iştiraki Emlak Konut GYO'nun Selimpaşa'da yaptığı evler var. Alıcı bekliyor.

  27 Mayıs 2012, Pazar 10:27:27

  HAYATİ TÜRKOGLU : silivri selimpaşa toki emlak konutlarından 2+1 daire aldım bu konutların önünden silivri otobüslerinin 24 saat geçme olasılığı nedir ve kanal istanbul projesinin kapsamı alanı içerisinde midir vede bu bölgenin geleceği konusunda görüş ve düşüncelerinizi rica ederim .saygılarımla İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDER ÖZÜR BEYAN EDERİM.

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim... 24 saat otobüs geçmesini beklemek biraz fazla bir istek.. Hiç olmazsa günün makul saatlerinde geçsin... Site sakinlerinin belediye üzerinden girişimde bulunması gerekiyor. Kanal İstanbul yapılırsa katkısı pozitif yönde olur. Selimpaşa sonuçta İstanbul'un gelişme aksında yer alıyor. Eski parlak günlerinde değil... Ama gelecek yıllarda iyi bir noktada olacağı kesin...

  21 Mayıs 2012, Pazartesi 16:44:40

  AYTAÇ ÖZKAN : Selimpaşa emlak konutları uzun zamandır satışta olmasına karşın yeterince ilgi görmedi. Ödeme koşullarını da hayli kolaylaştırdılar.3.Havaalanı ve kanal istanbul bölgesine yakınlığına rağmen ilgi görmemesi biraz tuhaf değil mi.Yıllardır biriktirdiği para ile ev almak isteyen bir öğretmen olarak tereddüd yaşıyorum. Konu ile ilgili fikir ve öngörülerinizi paylaşabilirmisiniz. Teşekkürler.

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim.. Oturmak için alıyorsanız sadece keyfini çıkartın...

  02 Mayıs 2012, Çarşamba 12:31:14

  ŞAFAK GÜLLÜ : merhabalar, selimpaşa emlak konutlarından oturmak için bir daire almayı düşünüyorum, hatta birde yatırım maksatlı 2-1. ödeme koşulları çok cazip fakat malum şehir dışı bizim için. kararsız kaldık.sizinde konuyla ilgili fikirlerinizi alabilirmiyiz?teşekkürler.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Sizin ve eşinizin işine yakınsa, çocuklarınızın okulu açısından sorun olmayacaksa olabilir. Sessiz sakin ve huzurlu bir yer. Kısa vadede prim yapmasını beklemeyin. Uzun vadede iyi olur...

  07 Kasım 2011, Pazartesi 17:46:58

  mehmet kaygusuz : bağcılar merkezde 110 metrekare, 5 kat,16 yıllık bir binada dairem var 160.000 tl ediyor,selimpaşa, emlak GYO sitelerinden 3+1 aynı büyüklükte 173.00 tl ye bir sıfır daire almak istiyoruz, yarısını peşin verip yarısı ile daha önce yapmış olduğumuz bir iş yeri açmak ve taksitlerini, 72 ayda vade farksız ödemek istiyoruz.ancak çevredeki çok bilenler aklımızı çorba yaptı, lütfen bana bir şey söyleyin.

  Tebernüş Kireçci : Bilidğiniz yolda ilerleyin... Selimpaşa'da evde oturacaksanız alınabilir... Emlak ve konut yatırımı yaparken önemli olan bir strateji dahilinde hareket etmeniz... Önce bir strateji oluşturun.

  13 Ekim 2011, Perşembe 18:12:52

  vedat akseki : selimpaşa emlak konutlarından tüfe ye endeksli bir konut almayı planlıyorum.sürenin uzunluğu beni düşündürüyor.150 ay.ilk 5 yıl ara ödemeler yaparak toplam süreyi kısaltmak istiyorum.30,40 bin tl gibi.bu şekilde bir satınalmanın riski ne kadar olur.teşekkürler

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Riski 5 yıl ile sınırlı... 5 yıllık süreçte siyasal istikrar bozulmadığı sürece artışlar fazla olmaz.

  15 Eylül 2011, Perşembe 15:54:35

  ALPER ASLAN : merhabatuzla emlak konutlarından 85m2 net 2+1 teraslı (her binada 1 adet bu şekilde daire var) fiyatı 143,500tl dir.yaptığım bun yatırım sizce ilerde bana para kazandırır mı yoksa başka yerde bu fiyata daha iyi bir yatırım yapılırmıydı.gerçi suan bankaya ödenen toplam konut faizleride değerlendirersek sizce kredi çekip mi kapatmak daha mantıklı yardımlarınız için tsk ederim.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Emlak Konut'un bu şekilde yaptığı İstanbul'daki ilk projesi... Gerçi daha önce Seyilpaşa'da da yaptı. Selimpaşa özel bir olay... Emlak Konut GYO satış sonrası hizmetlerde başarılı bir frafik çizerse ve alanları mutlu ederse o proje çok prim yapar. Metrekare bazlı fiyatı gayet iyi. Borcunuzu bir kaç yıl içinde kapatacabilecekseniz bu sistem iyi. Fakat kapatmayı düşünmüyorsanız banka kredisi kullanın.

  14 Eylül 2011, Çarşamba 11:24:23

  sedef karanfil : selimpaşa emlak konutlarından ev almayı düşünüyorum,bulunduğu konum itibariyle gelişime açık mı,8 sene tüfeliye girersem akıllıca mı olur,yoksa sabit taksitimi önerirsiniz. not.daire fiyatı 122500tl,%5 peşin,gerisi tüfe.

  Tebernüş Kireçci : Borcunuzu kısa vadede kapatacaksanız değişkenli faizli kredi kullanabilirsiniz. Uzun vadede kapatacaksanız, rahat ve huzurlu olmak istiyorsanız sabit faizliyi tercih edin...

  02 Mart 2011, Çarşamba 16:52:05

  ufuk karanfil : selimpaşa emlak konutları hakkında detaylı bilgi rica ediyorum iyi çalışmalar

  Tebernüş Kireçci : Teşekkürler. Emlak Konut GYO'nun satış ve pazarlama departmanını ararsanız istediğiniz bilgiyi mutlaka verirler...

  27 Şubat 2011, Pazar 17:10:17

  hüseyin tuncer : iyi akşamlar sn.kireççi,daha öncede size yazmıştım,ayazmamı,avrupa konutları halkalımı diye,fakat ben bekleyemedim,ayazmadan 2-1 aldım arenadan 252000tl benim sıkıntım selimpaşa emlak konutlarından 2-1 almıştım 2007 onikinci ayda fakat hiç prim yapmadı,beklememmi gerek yoksa kiraya vermek dahamı mantıklı,ilerde prim yaparmı,şimdiden teşekkürler,iyi akşamlar

  Tebernüş Kireçci : İyi akşamlar... Alınmışın kötüsü olmazmış... Kısa vadede Selimpaşa'dan pek bir şey olmaz... Satın gitsin... Aynı dönemde Silivri'den arsa alsaydınız parayı ikiye katlamıştınız)) Lokasyon doğru, enstrüman seçimi yanlış olmuş)) Neyse hayatta fırsatlar bitmez...

  25 Eylül 2010, Cumartesi 20:35:15

  sezgin çalışkan : selimpaşa emlak konutlarından ev almayı düşünğyorum görüşlerinizi nelerdir. iyi günler

  Tebernüş Kireçci : İyi... Oturacak mısınız? Yoksa yatırım için mi alıyorsunuz? Oturmak için alıyorsanız olabilir. Yatırım için alacaksanız en az 5 yıl beklemeniz gerekebilir...

  08 Mart 2010, Pazartesi 16:12:44
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , şelale evleri tebernüş , bahçeşehir loca , oyak sitesi Ayazağa insaat , deli̇kli̇kaya mevki̇i̇nde 3 katli vi̇lla , köylerde kentsel dönüşüm , kiptaş hadimkoy 3.etap tebernus , celaliyeden arsa alınır mı , olimpiyat sitesi halkali , tekirdag saraya acilacak imar alanlari , areon andonos , soyak siesta evleri satılık , anka gyo fikirtepe , bulut inşaat esenyurt , halkalı gölşehir evleri , evin cephesi nereye bakmalı , kira çarpanı dükkan , hürhaber çılgın proje , innovia üç , sit alanında evim var , hisseli tapu kredisi , çorlu marmaracık arsa yatırımı , ağaoğlu 1453 maslak , veliefendi işçi blokları , başakşehir onurkent tapu harclari nekadar , akbaba beykoz tebernus ,