TOKİ İstanbul - Sayın Tebernüş Kireçci, İstanbul Kartal sahil

"" Arama Sonuçları

Tebernüş Kireçci Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Tebernüş Kireçci sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.

  serkan altınay : Sayın Tebernüş Kireçci, İstanbul Kartal sahil Emlak Toki ve Dap yapının yapıcağı projenin arka kısımına düşen arsalara neden herhangi bir inşaat yapılamıyor.Parselleri belli değil,emsal belli değil denip devamlı bekleniyor.Yok mimarlar odası itiraz ett,yok danıştayda bu Kartal sahil alt bölge denilen yerde ne zaman bu işler sizce hallolur. Şimdiden teşekkürler.

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Zamanı geldiği zaman yapılır... Şua İnşaat ve DKY İnşaat'ın o bölgede projeleri var.

  21 Nisan 2014, Pazartesi 11:45:19

  AHMET RAMİ HIRTLAK : Merhabalar,ben 24 yaşındayım ve çağrı merkezinde 980 tl maaş ile çalışmaktayım.gerçekten ev almak benim için bir hayalmıdır.en az ne kadar peşinat biriktirmem gerekiyor.ve istanbul bahçelievler de oturuyorum.durumumla ilgili karamsarlık hakim bende.yapacağınız yönlendirme ile ilgili merak etmeyin her türlü cevaba hazırım.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Yaşınız kaç olursa olsun, ne iş yaparsanız yapın önce hayalleriniz olsun. Hedefleriniz olsun. Hiçbir zaman karamsar olmayın. Her zaman ümitvar olun. Siz kendinizi nasıl konumlandırırsanız hayatta sizi öyle konumlandırır... Hayatınız boyunca 980 TL maaşla çalışacaksanız ve aynı işi yapacaksanız ancak TOKİ'nin sosyal konutlarında ev sahibi olabilirsiniz...

  15 Nisan 2014, Salı 18:03:14

  Ozlem Alın : Tebernus Bey, Tuzla Aydınlı Toki konutları yakınında baslayacak yeni bir projeden yatırım amaclı ev bakmaktayım. 2+1 82 m² (brüt) / 102 Bin TL. (ara kat). 50 bin TL nakitim var. Proje banka aracılıgıyla kredi veriyor. Kalanını kredi ile odeyecegim.Daire 18 ay sonra teslim olacak. Civarda kiralar 450-500 tl arasında. Ancak proje bittiginde ev degerlerinin %50 yakın degerlenecegini soyluyorlar. Sizce akıllıca bir yatırım mı olur yoksa hali hazirda satiliklara mı yonelsem?

  Tebernüş Kireçci : Ev alırken yapmanız gereken çok detaylı araştırma yapmak olmalı. Sonuçta hayatınızın en büyük alımlarından birisini yapıyorsunuz... Gözünüzü dört açmanız gerekir. Buraya tıklayınız adresindeki yazımı okuyun. 18 ayda yüzde 50'lik beklenti yüksek bir beklenti... Gerçekleşmez mi? İstanbul'da her şey olabilir... Daha fazlası da gerçekleşebilir... Daha azı da...

  10 Nisan 2014, Perşembe 15:19:07

  murat karakuş : Tebernüş bey merhabalar, sorum kayabaşına yapılacak toptancılar sitesi hakkında projede ki hak sahipleri olarak dört gözle ilk kazmanın vurulmasını bekliyoruz,derneğin proje ile ilgili açıklaması şöyle. TOKİ nin istediği arsa avansı yatırılmış, projeler hazırlanarak arsanın tamamı ek yerle birlikte, inşaat ihalesine hazır hale getirilmiştir. Bu arada arsanın tamamı içerisinde kalan bir miktar hisseli mülkiyet için, ilgili kamu idaresi İmar kanunumuzun 18 maddesine uygun olarak 1:1000 ölçekte uygulama planlarını ve yeni mülkiyet cetvellerini hazırlayarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına onay için göndermiştir. Bu planlar ve mülkiyet cetvelleri TOKİ nin arsa daire başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Harita ve kadastro daire başkanlıklarında onaylanarak, aynı bakanlığın Mekansal Planlama Genel Müdürlüğüne gelmiş olup, bu noktada ilgili genel müdürlük ve sayın bakan gerekli talimatları vererek konunun hızlandırılmasını sağlamıştır. Bu son bürokratik işlemde tamamlandıktan sonra Plan ve mülkiyet cetvelleri İstanbul Çevre İl Müdürlüğüne gönderilip askıya alınarak kesinlik kazanacaktır. Bu arada unutulmaması gereken bu uygulama planı ve mülkiyet cetvelleri sadece bizim için yapılmamış Bio İstanbul ve bölgedeki diğer önemli yatırımlar için de yapılmıştır. Bu nedenle ilgili kamu idareleri, konuyu, konunun önemine binaen hassasiyet göstermiş ve daha sonra mahkeme tarafından iptal edilmesini önlemek için tüm incelemeleri yapmıştır. Askıya kadar geçen sürenin uzamasının sebebi budur. Dolayısıyla işlemlerde herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Bundan sonra ise, kura ve ihale yapılacaktır. Bu yazının dernek tarafından yayınlanma tarihi 25,02,2014 sizce bu yazıdan projenin nezaman başlanabileceği hakkında bir görüşünüz varmı,derneğin söylemi eli kulağında her an başlanabilir diyorlar, benim acele etmemdeki sebep hakkımı devretmeye çalışıyorum istediğim miktar verildi fakat,ilk kazma vurulduğu anda çok daha fazla edeceği söylendi ben de biraz bekletmeye aldım,sizin görüşleriniz gerçekten çok önemli benim için, şimdiden çok teşekkür ediyorum , saygılar

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Buradaki bilgilerden yola çıkarak ne zaman başlayacağını tahmin etmek zor... İlk kazma vurulduğu zaman mutlaka daha değerli olur... Bundan şüpheniz olmasın. Ama değerinin ne kadar artacağını tahmin edebilmek zor.

  06 Nisan 2014, Pazar 23:15:52

  Pınar KİREÇCİ : 2014 yılı içerisinde yapılması planlanan toki evleri var mıdır? Hadımköy - Kiptaş evleri için başvuru nasıl yapılıyor?

  Tebernüş Kireçci : TOKİ İstanbul'da yeni proje satışa çıkarırsa Buraya tıklayınız adresinde yayınlanır. KİPTAŞ Hadımköy 3. Etap başvuruları için biraz geç kaldınız... Buraya tıklayınız adresindeki haberleri okuyun.

  05 Nisan 2014, Cumartesi 13:44:06

  AYHAN BÖLÜKBAŞI : Merhaba Tebernüş Bey, Sitenizi düzenli olmamakla birlikte takip etmekteyim. Öncelikle teşekkür etmek isterim. Özellikle yeni projelerde brüt metrekareler verilirken nedense net alanlardan pek bahsedilmiyor. Oysa eski TOKİ ve EMLAKKONUT projelerinde bu bilgiler de çok rahat ulaşılabilir durumdaydı. Ataşehir Bulvar üzerinde yer alan Ata Blokları'nın önünde Metropol Projesi -ki herhalde 2016 yaz veya sonunda ancak biter- arkasında ise Ağaoğlu projeleri var. Atatürk Mahallesindeki Evinpark ve Trend İstanbul sonrasında başka da inşaat yapacak alan kalmayacak. Bu dönemde Ağaoğlu projesi biraz arz fazlası yarattığı için Ata Bloklarının fiyatı blok yedi:) Sorum : Satış fiyatlarına bakıldığında Ata Bloklarının net m2 fiyatları 4.bin TL/m2 lerde gezinirken, hemen karşısındaki Metropol İstanbul projesinde teslimine daha 2,5 yıl beklenilmesi gerektiği halde net m2si 16.000 TL/m2 fiyattan satılıyor. Evet, yeni proje, altında AVM var ama Ata Blokları da hemen karşısı, yürüyerek 2 dakika bile değil. Proje başlarken Metropol 10 bin/m2 olursa Ata Blokları da yarısı olur diye tahmin etmiştim. Bu işten anlamadığım için sapma yüksek oldu:) Sizce; proje bitiminde bu aralık Ata Blokları lehine daralır ve Ata Bloklarını yıllardır prim yapacak beklentisi ile elinde tutan benim gibi bu işten anlamayanlara kader güler mi? Örneğin biri 20 bin TL iken diğeri 10 bin TL olabilir mi? Yoksa satıp başka yatırımlara mı yönelmek gerekir? Tekrar teşekkürler..

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Normalde yükseliş lokasyon bazlı olur... Normal koşullarda Ata Blokları prim yapar... Sattığınızda yapacağınız yatırım önemli...

  31 Mart 2014, Pazartesi 16:03:23

  kemal altun : Tebernüş Bey saygılar, Kayaşehir'de oturma ihtimalim neredeyse sıfır olan, borcu toplamda 65 bin kalan, kira getirisi 500-600 bandında, 85m2'lik 2+1 dairemi 145 bine borcuyla birlikte devredip, yine aynı bölgeden 1+1 ya da 2+1 48-68 m2 lik daireler var. fiyatları 60-80 bin arası. toki ye kalan borçları da 30 bin. kira getirileri 400-500 arası dairelerden almayı düşünüyorum. böyle bir şeyi düşnmemin temel nedeni de benim Toki aidatlarım 700 tl. kira gelirim 500. kiracım sorunlu birisi maalesef. yatırmadığı zaman ben kendi bütçemden bu parayı yatırmakta sıkıntılar yaşıyorum. almayı düşündüğüm küçük ölçekli dairelerin borçları ise 258 ayx 120 tl mesela. tamamen yatırım amaçlı daireler için küçük daire tavsiyelerinizi hatırlıyorum sanki. hatta bu alım-satım rakamlarına göre iki daire bile alabilirim, ya da Tokinin indirim kampanyası geince birisinin borcunu tamamen kapatırm. aynı bölgeden almak suretiyle bölgenin yükseklişinden de kopmamış olacağımı düşünüyorum. mevcut dairemi satıp ta küçük dairelerden almak mantıklı mı? Siz ne dersiniz? teşekkürler.

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Sorunlu kiracı yatırımcıya ev sattırır... Düşünceniz gayet mantıklı... 5 yıl ve daha uzun vadede getirisi İstanbul ortalamasının üzerinde olur. Borcu erken ödeyebilirsiniz de süper olur...

  23 Mart 2014, Pazar 10:03:35

  Burak Gül : hlkalı Toki defne 1 evlerinde 84 mt guney batı cephe dairenin kirası 800-850 civarı fiyatı ise 210 bin lira sizce yatırım için uygun mu? iyi günler.

  Tebernüş Kireçci : İyi günler. Cephesine göre fiyatı iyi. Sitede son alınan satılan evlerin fiyatına bakın. Kira çarpanı İstanbul ortalaması.

  18 Mart 2014, Salı 16:43:27

  Kıymet Şengül : İstanbul'da yaşıyorum.3 çocuğum var.Eşimde benim gibi ortopedik engelli.Ben ve eşim devlet memuruyuz.Benim %56 engelli raporum var.TOKİ Veya başka kurumun engellilere yönelik indirimli konut sağlama imkanı varmı,varsa şartları nelerdir Aydınlatırsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. TOKİ ve KİPTAŞ kampanyalarını takip edin. TOKİ ve KİPTAŞ kampanyalarında özürlülere yönelik kontenjan ayrılıyor.

  12 Mart 2014, Çarşamba 12:03:30

  BURHAN ÖZTÜRK : Merhaba, Tekirdağ da Toki alt gelir gurubu taksiti ödüyorum. İstanbul da Kiptaş dar gelirli gurubu için yapılan konutlara müracat edebilirmiyim.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Yapılacak kampanyalardaki koşullara bakmak lazım. Ciddi bir aksilik olmazsa KİPTAŞ'ın Hadımköy'de yapacağı kampanya 15 Mart'ta başlayacak...

  03 Mart 2014, Pazartesi 16:11:37

  Onur Yıldız : Merhabalar Tebernüş Bey, İstanbul Başakşehir ilçesi Kayaşehir semtinde yapılacak olan Toki konutlarının ve bölgeler hakkında detaylı bir bilgi verir misiniz ? Teşekkürler...

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Buraya tıklayınız adresinde tüm detayları bulabilirsiniz.

  30 Ocak 2014, Perşembe 21:35:38

  Fatma Kaplan : Merhaba Tebernüş bey, benim sorum tokiye ne zaman başvurmak gerektiği ile ilgili. örneğin İstanbul İli Başakşehir İlçesi Kayabaşı 18. Bölge 2. Etap 464 Adet Konut için şimdiden mi başvurmak gerekir yoksa bu konutlar bitip kuraya çıkartıldığında mı? ya da bu konutlar daha kuraya çıkartılmadan satıştayken mi başvurmak gerekir?

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bu platformu ve Buraya tıklayınız adresini yakından takip edin.

  27 Ocak 2014, Pazartesi 14:29:09

  BAYRAM ALBAYRAK : Merhaba Teberrüş bey toki istanbul da 2014 yılında alt gelir grubu için projeji varmı. Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. İyi Çalışmalar

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bildiğim kadarıyla şimdilik yok. Buraya tıklayınız adresini takip edin. yeni proje olursa bu adreste yayınlanır.

  30 Aralık 2013, Pazartesi 09:57:13

  fuat Ark : tebernuş bey tokinin yeni projeleri varmı.ev alımında uygun taksit olanakları varmı.uygun fiyata ev sahibi olmam gerek.

  Tebernüş Kireçci : Vardır mutlaka. TOKİ'nin İstanbul ve Türkiye genelinde yaptığı kampanyaları Buraya tıklayınız adresinden takip edebilirsiniz.

  12 Aralık 2013, Perşembe 21:11:22

  Erol korkmaz : Merhaba Tebernüş bey bugün bana toki emlak dairesi başkanlığı ve GEDAŞ diye bir posta geldi,şahintepe taşocagı mevkiindeki 260 m2 arsam kamulaşmış toki veya gedaş beni pazarlık görüşmeleri için 15 gün içinde çagırıyor,anlaşma halinde nakit ödenecek diye yazıyor,ne yapmam gerekiyor,rayiç degeri 70 bin belediyede gözüken ama yer degerli bi yer kanal istanbul ve göl manzarası var boş arsa, fikrinizi öğrenebilirmiyim, Saygılar...

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Sorunuzu Avukat Hilal Bayram'a sorar mısınız...

  10 Aralık 2013, Salı 18:20:25

  Süleyman aksoy : Tebernüş bey merhaba... Nasılsınız...üç gündür kuzeyden güneye istanbulu geziyoruz... Kuzeyde kayabaşı karaburun civarı sadece kanal istanbul beklentisiyle ev metrekareleri 3000tl civarı olmuş durumda allta ıspartakuleyede uğradık arz geleceğine rağmen metrekareler 2600tl den başlıyor... İkinci ellerdede haraketlilik çok ciddi sanki ikinci eller biraz düzeltme yapmış gibi... Başakşehir iste düz gidiyor minumum metrekare 2800tl lerde bu söylediklerim 2007 ve sonrası yapılan siteler için... Sonra çok beğendiğim atakente indik... Atakentte trafik sıkışıklığından bahseden bir okurunuz vardı şu şekilde bilgiler var... Birincisi menekşe sitesi iki siteden oluşuyor ortadan şuan kapalı bir yol var o yol bu yaza açılacak ve o yol tema teras dumankaya önünden altınşehir yıluna bağlanacak... Oradanda zaten daha önce konuşulmuştu ikinci tem bağlantısı geliyor... Bir yeni bağlantıda e beş basın eksprese olacak ... Birde bugün belediyeden ve şehircilik bakanlığından atakentin tamamının rezerv alanı olmasından çıkarıldığını öğrendim yani tapuşardaki şerg kalkacakmış zaten avrupa konutlarından daire alan bi arkadaşında tapuda şerh rezerv alanı yazıyordu bu smalık sona eriyor... Yeni öğrendiğim bir bilgide menekşe sitesi arkasına ilk ve ortaokul yapılıyordu devletin şimdi anaokulu da varmış içinde seneye kayıt alınacakmış... Birde temaworld açılmaya yakın projesi den bahsettiler dumankaya altı menekşe arkadından tranvay projesini gördüm... Bu haftada hükümet kanal istalbul güzergahını açıklayacak dedi bi bürakray arkadaş a köşkündeydik... Zaten tebligatları bi kaç kilise gördüm... Şuan atakentte projelerde minumum metrekare 3000tl.. Bu bence diğer lokasyonlara göre gayet mantıklı fiyat çünkü atakentte örneğin florya yeşik köye menekşe önündeki 4. Caddeyi takip ederek hiç trafiğe girmeden 5 km de floryada ordan bakırköydesini yada aynı yolun tersi temdesiniz... Bugün son durak 4. Cadde önünde otobüs seferlerine baktın nerdeyse çoğu sefer 4 caddeden geçiyor.birde revize edilen metro hattı marmaray bir yıl erken yani 2015 sonu devreye girmesi için plan yapılıyormuş eğer öyle olursa atakentten sabah metroya binip ce vizapacı acıbademde kahvaltı yapıp dönebilicek oturan yada bakırköy özgürlük meydanında inebilecek.. Yani atakent bence bir iki yıla beklentisi çok yüksek... Bugün bi arkadaşa atakentten bi daire baktık park aparsta beğendi ama sorunlar yüzünden brüt 72 metrekare nette 50 altına düşmesi oda küçüklükleri fiyatı 260000tl olmadından toki konutlarına yönelttim ben satacaktım biliyosunuz ben satmaktan vazgeçtim arkadaşa daire aldırdım 84 metrekare brüt neti 79 metrekare 219000tl ye anlaştık peyzaj manzaralı 3. Kat kiradı 750tl aidatı 79tl bu sitenin yönetimide düzeldi otomatik araç tanıma sistemi ogs takıldı site kamera sayısı iki katına çıktı basketbol sahadı yapıldı şindi renkli interkom takıldı önümüzdeki ay her daire beslemeli jeneratör takılacak... Ve lokasyonu bendce daha iyi... Sizce iyi olmuşmu almadı kira çarpanı meyrekare fiyatına göre bana iyi geldi... Birde burdan çıkıp göktürke gittik göktürk ve kemerburgazı çok beğenirim ama yine sadece tem bağlantı yolu beklentisi ikinvi elleti canlandırmış... Yani ikinci ellerde fiyat artışları gördüm bu lokasyonlarda.. Kendinize iyi bakın

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Çok teşekkür ederim. Atakent'teki mantık bir yatırım olur. Riski az. Kira çarpanı ve metrekare bazlı fiyatı biraz yüksek. Ama zamanla dengelenir.

  08 Aralık 2013, Pazar 12:36:27

  murat dursun : üstad merhaba,,istanbulun kuzeyinde özellikle Arnavutköy de son 2 yılda fiyatlar öyle bir şiştiki sanki her yer plaza residence olacak m2 si 10.000 usd den satılacak,,son olayları gördük havaalanı olacak diye m2 250 tl ye satılmaya çalışılan hatta bazı iştahlı arkadaşların 250 tl den aldıkları yerler m2 si 25 tl ye kamulaştırılmaya başlandı hadi mülk sahipleri dava açsa diyelim mahkeme maxımum 29 tl der, Yatırımcı arkadaşlar kurt emlakçıların ballı laflarına kanarak 250 m2 hisseli tarlalara 80-90 bin tl paralar veriyorlar,,Arnavutköye Çatalca ya gidip gören vardır bildiğin dağ başı bakir yer,18/1 uygulaması yapıldığı zaman (bilmeyen arakadaşlar 18/1 uygulamasını biraz google dan araştırsın) o 250 m2 yeriniz olacak 130 m2 ,bu 130 m2 de tek tapu değil ,,,5000 m2 tek parselde 50 kişi ile ortak olucaksınız,akıllı mütahitler yada siyasi gücü ve tüyoları olan arkadaşlar izale şuyudan (izale şuyu davalarınıda google dan araştırmalarını öneririm) tek tek sizin 130 m2 lerinizi toplayacak,,yada şu an olduğu gibi ada bazında çevre şehircilik bakanlığı,toki kiptaş kamulaştırma yapıp gelir paylaşım esasıyla büyük mütahitlere bu adaları verecekler yani küçük yatırımcının hiç şansı yok,,, Ama paranız çoktur 3 mio tl niz vardır,İstanbul un kuzeyinden 1.5 mio tl ye 5 dönüm yer alırsınız ha o zaman en sonunda elinizde bir şey kalır ama kaç sene sonra kim bilir,,1960 lardan itibaren hızla düzensiz büyüyen İstanbul da nereyi alırsanız alın size ileride apartman izni verirlerdi ama bu bakir kuzeyde bu zamanda öyle her parsel sahibine at koşturtmazlar gibime geliyor, Bu kadar lafın özü ufak yatırımcı kuzeyde çok üzülecek,,,,sizinde görüşlerinizi merak ediyorum,,

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Söyleyeceklerimi zamanında söyledim:))) Şimdi sadece gelişmeleri takip ediyorum. Son sözü her zaman piyasalar söyler.

  03 Aralık 2013, Salı 23:57:56

  Osman Sönmez : Merhaba, İstanbul kayaşehir toki 14. bölge 2+1 daire satın almak istiyorum 70.000 civarı nakitim var ve mal sahibi 120.000 tl istiyor + 65 000 toki borcu devam ediyor toki borcu bitmeden resmi devir olmuyor ve tapu çıkmıyor bu ev üzerine kredi çekebilirmiyim ?İkinci sorum kendime ait tapusu çıkmış aynı bölgeden evim var bu evin üzerine ipotekle o evi almak için konut kredisi çekebilir miyim ? Yaklaşık 200.000 tl mal olan 85 m2 daire sizce nasıl bir yatırımdır. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim, Saygılarımla.

  Tebernüş Kireçci : merhaba. TOKİ evlerindeki kredi durumunu civardaki emlakçılar daha iyi bilir. Civardaki emlakçılarla konuşun. Bunların hepsi olabilecek şeyler.

  30 Kasım 2013, Cumartesi 15:15:43

  süleyman aksoy : tebernüş bey merhaba...sizi yıllardır arkadaşım vasıtasıyla takip ediyordum pek internetle haşirneşir değildim ve arkadaşım ortağım bana hep çıktı aldırıyordu ve okuyordum inanın güleceksiniz kitap gibi oldu...şimdi kendim alıştım tam bana göreymiş istanbul emlak ve arsalarını yıllardır takip ederim bugün yine sahadaydım yatırım için...yine alibeyköeyden başladım seyrantepeden aşağıya alibeyköy eyüp sınırına kadar nitelikli konut tem sınırında sadece finaskent 2 var yapılacak ve finanskent 1 daha 7 ay önce 84 metrekare 266000tl lerde iken bugün 325000tl lere gelmiş yani bir güncelleme olmş buradan fazla bir beklenti bulamadım yani ünüversite dışında fazla birşey yok...gaziosmnapaşaya geldim yine sarıgöl konutlarına am oradada herşey brüt metrekareye katılmış yani brütle net arası nerdeyse yüzde 55 e varmış ki diğer üç gop projesindede yüzde 37 den aşağı değil proje ve net incelendiğinde yani süpürülebilir alan..ve gerçekten çoğu konut sahibi çok uyanık olmuş kentsel dönüşümün adı değişmiş sanki ev yenilemeye geçmiş birden bire iskansız ev olmuş saray ve deniyorki aynı metrekarede daire verilecek kentsel dönüşümde burayı örneğin 25 yıllık bina iki artı bir 119 metre kare netini bilmiyor satıyor 250000tl ye ...biz kentsel dönüşümü neden geldi diye sorarsak depreme karşı konut geliştirmek kdv yüzde 1 gibi avantajları var..ve gop bölgesinde hali hazırda depo konut yok yani olası kentsel dönüşümde oradan çıkacaklar eğer kiraya çıkarsa kira fiyatları yüzde 30 artar en az görüşündeyim birde büyük çaplı kentsel dönüşümde emlak konut yada toki gibi güvence yok yani iş yine çok zor görünüyor..ve oluşan nitelikli konuattada gopta talep çok yüksek yani herkez nerdeyse en iyi fiyattan evini satma derdinde ski evini yada beklemede tem 3 ve ihlas evleri için bence bu kadar talep ve istek varsa ya yine net ve brüt metrekare farkı çok açık olan ve brüt üzerinden satılık konut olur sarıgöldeki gibi brüt 160 metrekare net 82 metrekare gibi yada metrekaresi 2500tl den 20 30 konut satıp kalan metrekare şerefiye farklı diye 3000tl den satılır..çoğu projede bunu gördüm...ıspartakuleye de yine uğradım çok güzel lokasyon asıl dönüşüm değil kentsel dönüşüm oray yapılmalı çünkü atakent gibi atakenti toki 1990 lı yıllarda başladı 2003 de erdoğan beyle atakenti yeniden inşa etti neden kısa sürede çünkü bomboş arazi ve çok hak sahibi yoktu ama gopta boş arazi yok çok hak sahibi var ve yıkım çok mekaşşetli bir iş yani yapıları yıkıp yapmak..ıspartakuel ise yeniden inşa edilenbilir çok arazi var..ama ıspartakuledede biraz fiyatları fazla buldum metrekaresi minumum 2500tl civarı yeni projelerde yine net ve brüt mertrekare oyunu var...ve beklenti olarak çok beklentisi yok..esenyurtada uğradım ama lokasyon olarak ıspartakule teme daha yakın diye dah çok beğeniyorum esenyurt çok ilginç çok arap gördüm aam yined efiaytlarda cidi beklenti yok..sonra dönüşte sevdiğim lokasyon atakente geldim güneşliyede uğradım kayınpederimin güneşlide iki adet iş hanı var ordan çok iyi biliyorum güneşli bayrampaşaya çok benziyor emintaş maltepe gibi yani konutlarla işyerleri içiçe yine düzen açısından hiç olmassa sanayi dumanı olmayan atakent daha iyi ..atakenttede cidi beklenti var gerçekten dah önce kara treni kullanırdım menekşe yda kanaryadan biner bakırköy özgürlük meydanında yada sirkeci cağaoğlu yokuşu dibind einerdim şimdi o ray hattı yenilenemsi çok hızlı ilerliyor görüştüğümde 2014 sonuna yetiştirmeye çalışıyorlarmış...birde temaworld inşaatına baktım byağı hızlı ilerliyor..tema tersada baktım gayet güğzel ve gitmişken tema tersatan kuşbakışı bizim evlerin olduğu dumankaya konsepte baktım kaba inşaat yüzde 90 bitmiş inceye başlamışlar ..sice havadan emlakta hiç görmedim dumankaya konsept halkalı hızı iyimi inşaat ilerleme masyısa yada en geç hazirana yetişirmi? bahçeşehir koleji açılmış yol faliyete geçmiş dumankayanın tema tesasın yanındaki ilk orta okul anaokul inşaatı yarıyı geçmiş seney öğrenci alacakmış.. dumankaya satış ofisinede uğradım ellerinde 118 daire kalmış ve cidi kiralık bekleyen vardı emlak ofislerinde çünkü bahçeşehir kolejindeki öğrenci öğretmenlerden dolayı ve park aparstan evostardan kaçan soluğu dumankayada almış şuan metrekare fiyatı en ucuz olan dumankaya 2900tl civarı...nitekim nacizane yine atakenti lokasyon olarak seçtim..gümrük yolundan geçip çocukluğumda denize girdiğim menekşe plajına ve bi rbürokrat arkadaşımn davetlisi olarak atatürk köşkünd eyemek yedik ve sizi yad ettik..birgün sizinled emutlaka tanışmak isteerim ve atatürk köşkünede davet etmek isterim manzarasını sakinliğini çok seviyorum...son olarak kiptaş bahçeşehiride gezdim metrekaresi 2500tl satışlar ama yeni strateji aslında ödeme kolaylığı ve bankayı aradan çıkartmışlar eminevim gibi yani aslında metrekaresi 2400tl civarı aradaki 100tl yada 200 tl yi faizi sübnasse ediyor..güzel lokasyon ama beklenti bence çok fazla değil yani cidi beklenti olan lokasyonlar şuan için avrupa yakasında gaziosmanpaşa halkalı atakent güneşli bahçelievler zeytinburnu ilçelerini görüyorum..diyerleri gelecek on yılı şimdiden satıyorlar..kendinize iyi bakın

  Tebernüş Kireçci : Peki... Bilgiler için teşekkür ederim.

  30 Kasım 2013, Cumartesi 06:25:37

  hakkı arslan : tebernüş by merhaba ferit byin sorusuna cevaben rota office kanuni sultan süleyman eğitim araştırma hastanesinin tam karşısında olmakla beraber toki istanbul biriminin de cok yakınındadır.ayrıca yenı bir kavşak calışması yakınında devam etmektedir.bu alanda başka boyle bir proje olmadiğından ötürü ilgi cekici olarak gözükmektedir. 78m2 neti olan 2+1 yer için satış rakamları 500-550 bin gibi olmalı diye düşünmekteyim.bu fiyatları baz aldığımızda kıra getirileri 2000-2500 tl arası olmalı gibi geliyor.iyi çalışmalr saygılar

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Peki...

  29 Kasım 2013, Cuma 11:09:24
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , şelale evleri tebernüş , bahçeşehir loca , oyak sitesi Ayazağa insaat , deli̇kli̇kaya mevki̇i̇nde 3 katli vi̇lla , köylerde kentsel dönüşüm , kiptaş hadimkoy 3.etap tebernus , celaliyeden arsa alınır mı , olimpiyat sitesi halkali , tekirdag saraya acilacak imar alanlari , areon andonos , küçükyalı altıntepe kiralık daireler , daireyi iade etme , saglıkkent son durum , makromtek tuzla projesi , faizsiz konut projeleri , tebernüş yeşil koru , ardıçlı evler koku , müteahhit iskan almıyor ne yapmak lazım , ağaoğlu my town ıspartakule fiyat , Temkin insaat , şile toki evleri , çintemani projesi , vaditepe kiptaş yorumlar , kadıköy emsal değer , tapuda otopark şerhi ,