"" Arama Sonuçları

Dumankaya trend 3+1 tavsiye

Burcu Taflıoğlu | 15 Ağustos 2014 | 09:28 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba, Dumankaya trend'de 3+1 137 m2 360.000 TL'lik bir daire beğendim. Oturmak için satın almak istiyorum. Sitenin fiyatlarına bakacak olursak, 2011'de 190.000TL civarında olan bu daireler 3 sene içinde 2'ye katlamış. Acaba bundan sonrası için getirisi nasıl olur? Kurtköy iyi bir yatırım bölgesimidir? Diğer bir seçeneğim de Ağaoğlu eltes günesi'nde yatırımlık 1+1 68m2 240.000TL'lik daire. Metronun gelmesi ile bu sitede fiyatların daha da artacağı söyleniyor. Sizce hangisi daha doğru bir tercih olur? Şimdiden teşekkürler. Saygılarımla,

Tebernüş Kireçci : Merhaba. İşin yatırım boyutunda önemli olan ne kadara alacağınzı ne kadara kiraya vereceğiniz? 2011'de 190 bin TL'ye satılan ev ile bugün 360 bin TL'ye satılan ev aynı kat ve konumda mı? Sadece fiyata bakmak her zaman yanıltır. Nitelikleri de gözönünde bulundurmak gerekir. Biri oturmak için diğeri yatırım için iki soru sormuşsunuz. Bence önce ne yapacağınıza karar verin.

534 Kişi Okudu | Cevabı Oku

DUMANKAYA HALKALI KONSEPT SORUN hk.

İNCİ SEREN KURTULUŞ | 07 Ağustos 2014 | 11:41 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, Dumankaya Konsept Halkalı'dan bahçe katı,3+1 daire aldık.Henüz teslim edilmedi fakat dün içine bakma fırsatımız oldu.Tek tek ölçmeye vaktimiz yoktu fakat bize gösterilen örnek daireden çok daha ufak bir mutfak ve salonla karşılaştık.Takılması için kenara konulmuş mutfak dolapları 'sunta' idi.Bunun şikayetinde bulunan kişilere,firmadan geri dönüşte bulunulmamış.Nasıl bir yol izlemeliyiz hakkımızı aramak için?Ve Dumankaya Kurtköy'ü görmediğim için size danışmak isterim,bahçe kendimize ait fakat kullanımı nasıl olacak bir bilginiz var mı?Şahsi olarak rahat hareket edebileceğimiz bir alan mı yoksa site kuralları gereği çok yayılamayacağımız bir ortam mı?Teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Normal koşullarda size söylenenden daha az alanlı bir ev teslim edilmez. Önce sözleşmenize bakın. Aykırı bir durum varsa şirketten telafisini isteyin. Örnek dairenin metrekaresi ile sizin evin metrekaresi aynı mı? Buna da bakın. Farklı daire tipleri olabilir. Bahçe kullanım hakkının detayları yönetim planında olur. Onu inceleyin.

436 Kişi Okudu | Cevabı Oku

ev tavsiyesine ihtiyacım var.

Neslihan Karadeniz | 16 Temmuz 2014 | 13:31 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey, kolay gelsin. Eylül - Ekim aylarında bir ev almak istiyorum. Ev kredisi ve peşinat için de ihtiyaç kredisi kullanacağım zira hiç birikmiş param yok zaten borçlarım da eylülde bitecek. Aylık 2750 tl civarı ödeme yapabilirim ve senede toplam 7-8 bin lira civarı ikramiyem var. Evin mutlaka güvenli bir sitede olması lazım, yalnız kalmaktan korkmayacağım bir yer olması lazım, küçük olması sorun değil, bir de Maltepe-Pendik arası E5'e yakın ya da Kurtköy civarında bir yer olması lazım, işyerimin servisleri açısından. Bana verebileceğiniz bir öneriniz var mı acaba? Dumankaya Dizayn ya da Kurtköy'e yakın Gözdağı bölgesinde gözüme güvenli görünen birkaç ev var fakat daha derin araştırmaya girmeden size bir danışmak istedim. Teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Buraya tıklayınız adresindeki yazımı okuyun. Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi www.emlakkulisi.com'un Buraya tıklayınız bölümünde istemediğiniz kadar proje bulabilirsiniz.

662 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Tuzla Aydınlı prim yaparmı?

lalehan Eraslan | 03 Haziran 2014 | 01:51 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, Tebernüş bey biz eşimle yaklaşık 5 yıldır birikim yapıyoruz. Şuan kurtköy de kiradayız. Ev almak istiyoruz. Tuzla aydınlı hoşuma gitti. Keyifli bir yer ve havası çok güzel, yeşil bir muhit. Geleceğini nasıl görüyorsunuz? Yollar çok bozuk, niçin böyle? Belediye yatırım yapar mı? Rde Dumankaya adred natura projesi hoşumuza gitti. 2+1 135m2 brüt emlakçıdan ev bulduk. Ara kat ve havuzlara bakıyor. Emlakçının söylediği 1000-1100 gibi kira getirir diyor. Fiyatı 340bin + emlakçı komisyonu olacak. Ne dersiniz bu Aydınlı ve bahsettiğim daire için. Fikirleriniz bizim için değerli, yardımlarınız için teşekkürlerler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Metrekare bazlı fiyatı ucuz değil. Kira çarpanı da yüksek. Uzun vadeli düşünülüyorsa alınabilir. İlerde mutlaka prim yapar...

260 Kişi Okudu | Cevabı Oku

viaport houses suites

Seda Keçe | 03 Mayıs 2014 | 22:24 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, bizim şu an Kurtköy Esttanbul Evlerinde oturduğumuz 2+1 açık mutfaklı giriş kat bir evimiz var. 3+1 almak istiyoruz. Çevredeki birçok projeyi araştırdık. Fiyatlar oldukça pahalı. Viaport hosues da ise alabileceğimiz 2+1 daire fiyatları 300-350 bin arası. Sizce Dumankaya Trend gibi bir siteden 143 metrekare 3+1 400-450 bin arasına mı çıkmalıyız? Yoksa Viaport gibi bir projede 300-350 bin arası 2+1 ile devam mı etmeliyiz? En azından ayrı mutfaklı ebeveyn banyolu ve teraslı bir 2+1 mi almalıyız.? Çok teşekkür ederim şimdiden yanıtınız için.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Yatırım açısından her zaman işin matematiğine bakmalısınız. İşin matematiği ne diyor? Önemli olan bu... Kira çarpanlarını karşılaştırın. Oturmak için ise her zaman beğendiğiniz ev önemlidir.

106 Kişi Okudu | Cevabı Oku

kurtköy hakkında

erdal karataş | 29 Mart 2014 | 22:37 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhabalar. tebernüş bey ben kurtköy hakkında kararsızlıklara sahibim. bugün ''mira'' sitesini incelemeye gittim ve fiyat bilgisi alınca şaşırıp kaldım. aslında hoşuma gitti çünkü eğer gerçekten kurtköy de artık brüt 110 metrekare net 80 metrekare olan 2+1 daireler 400 bin tl gibi fiyatlara satılıyorsa bu bizim gibi başka projelerde oturanlar içinde iyi bir haberdir.ama içime sinmeyen bi nokta var projeler boş. sanki kurtköylüler olarak bi toz pembe hayalin içinde yaşıyoruz. perla palas tan tutun flex dumankaya ya kadar atlantis avm ye kadar her yerde hayaletler dolaşıyo. sizin bu duruma yorumunuz nedir ? sanki bu bölgenin en az bi 5 sene beklemesi gerekecek bu fiyatların gerçekten değerinde olmaları için.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Her zaman son sözü piyasalar söyler... Dolayısıyla bizim söyleceklerimizin çok da önemi yok... Kurtköy beklentisi yüksek bir lokasyon. Ayrıca birbirinden güzel projeler yapılıyor... Emsal düşük, arsa maliyetleri yüksek. Kat karşılığı oranları her geçen yıl artıyor... Fiyatların yüksek olmasının nedeni bu... Bu fiyatlar ikinci elde korunuyorsa diyebilecek bir şey yok...

107 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Woods mu dumankaya konsept mi

Ela işbirliğini | 16 Mart 2014 | 23:32 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba düşündüğüm 2 proje ve 1 villa bunlar kurtköy bölgesinde yer alıyor.... bitmiş oturumu tam olan konsept projesi daire metrekaresi 153 fiyatı 370000 aidatı 200tl diğeri wroof yapım aşamasında olup 2015 Aralık teslim metrekaresi 155 ve 30m2 kat Bahçeli +40m2 terası ve yatak odasında 16m2lik kat bahçesi olan Güney Doğu 485000tl olan bir daire diğer ihtimalde aynı bölgede 510000tl ye Bahçeli 3üz Villa'nın ortasındaki villa bu 3ü arasında kararsız kaldım...oturum yapmamın yanı sıra yatırım yapmış olmayıda istiyorum.....bana bir fikir verirseniz sevinirim....

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Anladığım kadarıyla zihniniz epey karışık. 3 alternatifin tek özelliği Kurtköy'de olması... Bunun dışında neredeyse benzer özelliği yok. Sizin için önemli olan hemen teslim bir ev mi? İnşaatı devam eden bir ev mi? Villa mı? Çok katlı yapı mı? Bunları berraklaştırmanız gerekiyor. Gerisi kolay... Buraya tıklayınız adresindeki yazımı okuyun. Aklınıza takılan bir nokta olursa buradayım.

31 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Dumankaya konsept

Hazel kaya | 04 Mart 2014 | 22:42 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernus bey Dumankaya konsept halkalıdan 2+1 brut 124 metrekare, net 95 mtkare 9. Kat yani en son kat koşe kısımdnan bir daire almak uzereyiz. Şerefiyesi iyi diyorlar. Aslında batı yönlu ve Eroğlu Lounge konutlarına bakıyor. En çok aklıma takılan ve bir turlu net cevap alamadığım durum batı yönlu birdaire almak çok mu zararlıolur. Ev kesinlikle guneş gormeli kendi açımdan ama projedeoyle bir daire kalmamış. Burayıda çok begendim ama ilerde kafamı vurmak da istemiyorum. Ayrıca Lounge evlerinin ilerde satış yaparsam evin manzara açısından değerini duşurme olasılığı. Binalar arasında neredeyse bir 250 metre mininum var ve ferah ama Yinede kafamı karıştırdı. Bir de herkes en ust kat olduğu için çatı sorunu yaşarsın diyor. Akma sıcaklık vs.. Ama bben artık bu tarz projelerin bu durumu aştığını duşunuyorum. Uzmandan bir yanıt buşmak istedim cevaplarsanız çok sevinirim. Çok teşekkurler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. En üst katlarda sorun eskisi kadar çok olmuyor. İyi yalıtılmışsa hiç sorun olmuyor. Emin olmak için Dumankaya'nın Kurtköy'de yaptığı Kurtköy Konsept projesinde en üst katları dolaşın. Orada oturanlarla konuşun. Her zaman en sağlıklı bilgi sahada alınır. Bütçeniz el veriyorsa ve bulabiliyorsanız Güney cepheli evleri tercih edin. 250 metreden birisi görebilmeniz için dürbün gerekiyor:)

33 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Kurtköy

Fikret Genç | 12 Ocak 2014 | 12:04 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba, Öncelikle hizmetiniz için teşekkürler. Kurtköy Eyüp Arzum Sitesinde 2007 yapımı yeni blok ara kat 110 m2 net 3+1 daire için ev sahibi en son 210.000 TL istemekte . Lokasyon olarak Dumankaya Cadde nin hemen karşısı. Kira bedelleri 700-750 TL civarı. Evi oturmak için alıyoruz ve 3/4 kredi kullanacağız. Şu anki kredi oranı 0,93. 6 ay önce ev bakmaya başladığımızda 0,68 idi. 10 yıl vadede 30.000 TL lik bir fark çıkıyor ama ev fiyatları da hızla artıyor. 6 ay önce 180.000 TL ye baktığımız evler şu an 220-240 bin TL arası. Bu durumda faiz oranları için beklemek ne kadar mantıklı olur? Şu an kiradayız ve kiramız 600 TL. Karar vermekte zorlanıyoruz. Düşüncelerinize ihtiyaç duymaktayız. Teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Metrekare bazlı fiyatı gayet mantıklı. Kira çarpanı biraz yüksek. Ama oturmak için alınabilir. Herşeyden önce kiradan kurtuluyorsunuz. Bu ev almak için yeterli bir neden. Faiz oranlarına fazla takılmayın. İstanbul'da konut yatırımı yaparken temel mantığı anlamak istiyorsanız Buraya tıklayınız adresindeki haberleri çok iyi okuyun.

48 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Dumankaya Trend mi yoksa Selective Samandıra mı?

Seda Keçe | 09 Ocak 2014 | 22:41 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, biz Kurtköy Esttanbul'da 2+1 de oturuyoruz. 3+1'e geçmek istiyoruz. Dumankaya Trend'de310-360 bn arası 147-151 metrekare bulduk. Ancak Selective de fiyatlar o şekilde. Selective yeni ve daireler harika. Trend ise iyi bir proje. Kurtköy'de mi kalalım, yoksa Selective'i mi seçelim? Çok kararsız kaldık.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Yatırım açısından kira çarpanı düşük olanı tercih edin. Oturmak için ise hangisini beğeniyorsanız onu.... Tabi lokasyonun sizin ve eşinizin işine, çocuklarınızın okuluna yakınlığı önemli.

96 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Tuzla' da prim yapacak bölge

Özgür ÖZKAN | 11 Aralık 2013 | 00:42 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Selamlar Tebernüş Bey, TV yillarinizda taiştim sizinle ve bu siteleri kurduğunuzdan beride müdaviminiz oldum. Uzun bir süredir çabalarım sonucu bir miktar birikim elde ettim (150bin TL kadar) Bu parayı peşinat olarak kullanarak ailemle yaşayabileceğim bir ev düşünüyorum. Sabiha Gökçen de çaıştığım için havaalanına yakın bir bölge olsun istiyorum. Kurtköy yada Aydınlı çıkmazındayım. Hangi bölge sizce daha iyi prim yapar? Kurtköy de fiyatlar uçmuş ve sanki artık doymuş gibi geliyor. Aydınlı daha iyi mi prim yapar? Mesela Kurtköy de Eminevim5yuz60 ve Wroof projelerine gittim baktım. 3+1 begendiğim daireler için 500-600 bin TL lerden bahsediyorlar. Şaka gibi.. Aydınlı da Dumankaya projeleri var. Adres Su konsept olarak çok bekar işi geldi bana hem pek daire de kalmamış. Adres Natura da 3+1 beğendiğim bir daire oldu, 390bin TL istiyorlar. Sizce nasıl insan senelerini verip biriktirdiği parayı doğru yere yatırmak istiyor. Bana bir yol gösterirseniz çok memnun olurum. Teşekkürlerimi sunarım.

Tebernüş Kireçci : Selam. Rica ederim. Hemen taşınabileceğiniz donatıları biraz az olan bir alternatife kafa yorun. Kurtköy ve Aydınlı arasında fiyat açısından pek fark yok. İkisi de alınabilir.

173 Kişi Okudu | Cevabı Oku

dumankaya konsept kurtköy

ugur degirmen | 02 Aralık 2013 | 15:41 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, Dumankaya Konsept Kurtköy'de yatırımlık 2+1 daire almayı düşünüyoruz. Fiyat 230.000 Tl.dir. Daire 107 m2 brüt , 85 m2 civarı net alanı var. Kirası 850-900 tl. civarı. Kurtköydeki markalı diğer projelere baktığımızda ( 300 metre aşağıda yapılan arma residence gibi) m2 fiyatları 3.000 tl. ve üzerinde, bizim baktığımız daire ise 2.150 Tl. sizce dumankaya konsept ucuz mu kalmıştır, ilerde hızlı bir artış yapabilir mi? Yatırım yapmakta net karar veremedik.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Dumankaya Konsept Halkalı'da fiyatlar niteliklerine göre gayet iyi. Kira çarpanı açısından ise İstanbul ortalamasının biraz üzerinde. Bu fiyatlardan alınabilir. Hızlı artış olursa süpriz olur. Ama zamanla daha iyi noktada olur.

39 Kişi Okudu | Cevabı Oku

kurtköy eyup arzum

fikret genc | 01 Aralık 2013 | 19:41 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba, Öncelikle hizmetiniz için teşekkürler. Kurtköy Eyüp Arzum Sitesinde 2007 yapımı yeni blok ara kat 120 m2 3+1 daire için ev sahibi 230.000 TL istemekte ve kesinlikle pazarlığa yanaşmamakta. Lokasyon olarak Dumankaya Cadde nin hemen karşısı. Kira bedelleri 700-750 TL civarı. Bütcemiz 220-240 TL arası. Sizce buradan bu fiyata daire alınır mı? Yoksa bu fiyata 3+1 alternatiflerimiz ne olabilir? Teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Metrekare bazlı fiyatı mantıklı görünüyor. Kira çarpanı ise biraz yüksek. Bence başka alternatiflere kafa yorun. Aynı lokasyonda mutlaka daha cazip alternatiflerle karşılaşırsınız.

45 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Uydukent - Çamlık mh. Pendik

Mustafa KÜÇÜK | 23 Kasım 2013 | 16:46 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey selamlar, daha önce Kartal uptwind ve Kurtköy arasında kararsız kalmamla ilgili bir soru sormuştum yanıtınız için teşekkür ederim. Arayışım bugün neticelendi. Aklımda Atlantis AVM deki kulelerden 1+1 almaktı kira/fiyat oldukça iyiydi. Tek baktığım yer orasıydı hatta başka hiç bir yerle ilgilenmedim. Bugün de bu işi neticelendirmek için yola çıktık fakat son dakikada ani bir manevra ile biraz risk alarak başka bir proje tercihinde bulundum. Çamlık mh.(Uyduukentin üst tarafı) Emsey Hastanesinin arka tarafına düşen bir yeni bitmiş inşaattan (Ekşioğlu Sembol Evleri) 1+1 aldım. Kira getirisini 2 sene hiç kiraya veremesem bile kabul dedim planlamama göre. Asıl beklentim Emsey Hastanesinin arkasına yine Emsey in bağlı bulunduğu grup tarafından Semerkant Üniverstesinin yapılacak olması çok sayıda bölüm açılması planlanıyor üniversiteye. Çamlık mh. uydukente göre fiyatı düşük hareketlenmeyen bir bölge. fiyat/m2 si bu sebeple iyi durumda. Evin kalitesi ise oldukça iyi (Dumankaya caddeyi de inceledim kesinlikle o paralara değmez). Siz nasıl değerlendirirsiniz, risk almakla doğrumu yaptık. yapımım 2014 de başlayacak olan üniversite buranın kaderini değiştirebilirmi. Site Anadolu İnş Minimal in bitişiği. Teşekkür ederim yanııtnız için şimdiden

Tebernüş Kireçci : Selam. Rica ederim. Ev kaç metrekare? Kiraya verecek olursanız yalık getirisi ne olur? İşin matematiği önemli. Dumankaya Cadde o fiyattan alınıp satılıyorsa diyecek bir şey yok. Olumsuz yorum yapmamak gerekiyor.

104 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Dumankaya Projesi Hakkında

emre demirbilek | 20 Kasım 2013 | 15:27 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Sn. Tebernüş KİREÇCİ , Ben Dumankaya'nın Konsept Halkalı projesinden Güney Cepheli D blokta 40 m2 bahçe kullanımı olan bahçe Katı 2+1 104 m2 daire satın aldım , fiyatı nakit 301bin tl + diger masraflarla 330 bine yaklasıyor.Sizce proje iyi bir projemidir ? Bahçe katı daire almakla iyi bir iş yaptık mı ? Tema park yakınlarda deniyor deger kazanırmı dairemiz ? Haziran 2014 teslim , kira getirisi ne kadar olur ? Yatırımlık bir daire daha almak istiyorum nereyi tavsiye edersiniz Max fiyat 170bin olacak sekilde..Soruları kısaca cevaplarsanız memnun olurum.Şimdiden teşekkürler. iyi çalışmalar ve işinizde başarılar dilerim Emre DEMİRBİLEK TGS Yer Hizm. A.Ş.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. 40 metrekarelik bahçe dahil değilse makul fiyat. Halkalı ortalamasının altında. Projeyi daha iyi anlamak için Dumankaya Konsept Kurtköy'ü dolaşın. Keyifli bir proje. Cephesi gayet iyi. Bahçekatı meraklısını bulursanız iyi bir tercih. Biraz ısınma sorunları yaşarsınız ama yaşamak keyiflidir. Normalde kazanması lazım. Buraya tıklayınız adresindeki projelerde 170 bin TL'lik alternatif bulabilirsiniz.

205 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Kurtköy mü Kartal mı

Mustafa KÜÇÜK | 16 Kasım 2013 | 18:30 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey, iki bölge arasında kararsız kaldım maddi boyut olarak ikiside nerdeyse aynı. Oturma amaçlı değil alma nedenim. Kurtköyde Dumankaya cadde projesinden 2+1 baktım birisi 100 m2 home office bloğunda salonu şeklinden dolayı yamuk biçimsiz. diğeride ev bloklarında 81 m2 aradaki dairelerden içine girince ev hissi veriyor. Projede oturum başlayalı 4-5 ay olmuş ama bana sanki problemi var gibi geldi fiyatları oturtamamışlar kirada bekleyen satılıkta bekleyen çok ev var. sanki virajı alamayacak gibi geldi. Diğer adayımda teknik yapının kartal köprüsündeki uptwins projesi orada da 1+1 baktım lokasyon olarak güzel bir yerde metro durağı yakın adliye yakın hemen e-5 çıkılabiliyor. kira getirisi olarak dumankaya cadde 1000 -1200 diyor emlakçılar ama inandırıcı gelmedi 800-1000 arası olur gibi , uptwins te ise 900-1200 gibi bir rakam söylendi. ev fiyatı olarak cadde de hafif bir pazarlık 200 -210 binlere fiyatını çektim uptwinsi 220 bin. öncelikle 1+1 ilerde satıılır mı kiracı bulunurmu gibi bir kararsızlığım var . kurtköy uydukent bölgesini biliyorum şuan orda oturuyorum gelecek vad eden bir yer özellikle teknokentin açılmasıyla nufus artacak bundan 5 sene önce ben geldiğimde sokakta insan yoktu şimdi ise trafik bile tıkaıyor :)) durumum bu 1+1 e bakışınız (uptiwinsi yakınındaki diğer projelerden ayıran home office özelliği bundan diğerleri ile ilgilenmedim.), yoksa dumankaya cadde mi hatta kurtköyde cadde ile kısıtlı kalmayıp herhangi bir yerde de mi uygundur. Cevabınız için şimdiden teşekkürler. iyi çalışmalar.

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Bu tür yatırımlarda esas olan her zaman kira çarpanıdır. İki alternatiften hangisinin kira çarpanı düşük olursa onu tercih edin.

200 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Siltaş teras park-Kurtköy

Ahmet Yurdabakan | 15 Kasım 2013 | 09:41 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

İyi günler Tebernüş bey, sitenizi takipim sonucu yeni projelerden Siltaş Teras Park ın Kurtköyde ki projesine bakma imkanım oldu,Projeyi incelediğimde gözlerime inanamadım , 20 ay sonra teslimatı gerçekleşecek ve sitenin oturumunuda sayarsak totalde yaklaşık 25 ayı bulacak projede 2+1 135 m2 dairelerin başlangıç fiyatı 345 den başlıyormuş , düşünün başlangıç fiyatı 345 ise ofise gittiğimizde bize en az 380 derler:) konumuna bakacak olursak emsey hastanesinin civarlarıda çamlık bölgesindeymiş, tebernüş bey bu fiyatın çok altında yeni bitmiş veya bitmesine az süre kalmış lokasyon olarakta kurtköyün en değerli lokasyonu viaporta çok yakın konumda daire varken ( Mira Kurtköy-park life- Dumankaya cadde -Park town vs) bu firmanın bu fiyatı istemesi resmen biz yatırımcılara yersen , demektir .Ben bir yatırımcı olarak şahsen bu fiyatı gördüğümde satış ofisine bir gidip baksammı diye aklımdan bile geçmiyor, satıyormu satmıyormu diyecek olursanızda elbette satacak birilerini bulacaklarlar, ama artık halkımız ve yatırımcılar uyandı, siz ve sizin gibiler sayesinde!!! Bayağı uzattım kusura bakmayın, sorum şu sizce bu fiyattan bu daireyi almak ne kadar mantıklı? hatta mantığın yanından geçer mi?

Tebernüş Kireçci : İyi günler. İstanbul'da yeni satışa çıkan projelerde böyle bir sorun var. Bu fiyatlara satılabilmesi için ikinci elde fiyatların yükselmesi gerekiyor. Yapımı devam eden projelerde ve yeni satışa çıkan projelerde metrekaresi 3 bin TL'nin altında alternatif bulmak zor. Piyasayı bu hale yeni projelerden yeni projelere koşan yatırımcılar getirdi:)) Sadece şirketi suçlamayın:) Bu fiyatlardan alınır mı? Uzun vadeli düşünülürse alınabilir.

80 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Dumankaya Konsept Kurtköy

Hüseyin Akançay | 10 Kasım 2013 | 22:06 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, Sitenizi sürekli takip ediyorum. Dumankaya Konsept Kurtköy ile ilgili soru ve cevaplarınızı okudum. Benim de bir sorum olacaktı. Vakit ayırır ve görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim. İstanbul Ağaoğlu Eltes Güneşi'nde 3+1 160 m2 dairem var. Eltes Güneşi'ndeki dairemizi satıp eşimin ve benim işyerine yakılığı nedeni ile Dumankaya Konsept Kurtköy'den ev almayı düşünüyoruz.153 m2 + 20m2 bahçe kullanımlı 3+1 bahçe katı için 390.000 bir daire beğendik. Eltes Güneşinin, metro ve çevrede devam eden Metrogarden ve alışveriş merkezi projeleri ile prim yapacağını düşünüyorum. Kurtköy'de Konsept'in verdiğim fiyata göre ne durumda olduğunu bilmiyorum. Biraz daha beklesem mi yoksa Eltes'deki dairemi satıp Konsept'e mi geçsem? Siz benim yerimde olsanız nasıl hareket ederdiniz? Bir de Konsept için aldığım fiyatı nasıl buldunuz? Bölgeyi hiç tanımadığımdan fiyatı konusunda da fikir yürütemiyorum, bu konuda görüşünüzü almak isterim açıkçası. Görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Herşeyden önce İstanbul'da trafik yükü her geçen yıl artıyor. Dolayıyla ev ile işi yakınlaştırmkata yarar var. Dumankaya Konsept Kurtköy'de fiyatlar biraz fazla yükselmiş. Daha uygun alternatiflere bakın. Kira çarpanı önemli. Aynı evi kiraya verecek olursanız aylık getirisi ne olur? Bu önemli detay. 1.500-1.600 TL'ye kiraya verilebilir mi? Verilebilirse alınabilir. Çekmeköy'de fiyatlar yükselirse Kurtköy'de yerinde saymaz.

198 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Dumankaya Kurtköy

Ahmet Yurdabakan | 08 Kasım 2013 | 11:11 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

İyi günler Tebernüş Bey. Ben kurtköyden çok beklentisi olan yatırımcılardanım ve Kurtköy dışına çıkmak istemiyorum, yatırımlarımıda hep kurtköyden viaporta yakın konumlu dairelerden yapıyorum, Dumankayanın yaptığı işleri (Kurtköyde ki) hepsini takip ettim ve gördüğüm kadarıyla bitirdikleri projelerin çoğu % bayağı yukarda prim yaptı, yatırım amaçlı alındıktan sonra satımı ve kirası isim yaptığından Dumankayanın daireleri hızlı gidiyor diye düşünüyorum lakin bir kısmet olmadı Dumankaya inşaattan daire almaya, Dumankaya inşaatın son olarak cadde ve flex den sonra ,kurtköyde aynı lokasyonda kendi bünyesinde % 0 faizl imkanıyla başlayacağı bir proje olur mu? Bilginiz varsa bilgilendirirseniz sevinirim. Dumankayanın diğer lokasyonlarda yaptığı tüm projelerede baktım fakat bilmediğim lokasyona girmek istemediğimden ötürü girmek istemiyorum. Bu arada sorularıma ve sorularımıza verdiğiniz cevaplardan dolayı teşekkür ediyorum.

Tebernüş Kireçci : İyi günler. Rica ederim. Bildiğim kadarıyla yok. Buraya tıklayınız adresini takip edin.

48 Kişi Okudu | Cevabı Oku

DUMANKAYA ADRES 2

eray yücel | 24 Ekim 2013 | 20:15 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba dumankaya adres 2 de 48 m2 100 bın tl ye bır ev aldım yatırım amaclı 450 tl ye kıraya verdım benım sorum 5-6 gıbı bır sure ıcın ıyı bır yatırımmı sızce tahmını ne kadar prım yapar saygılar

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Biraz yüksek almışsınız... Kurtköy ve Aydınlı'da ikinci elde daha düşük kira çarpanlı alternatifler bulabilirdiniz...

67 Kişi Okudu | Cevabı Oku