"" Arama Sonuçları

beylikdüzü büykşehirde satılık 2+1 daire arıyorum

hasan çivi | 03 Eylül 2014 | 18:12 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

5 yıldır beylikdüzü büyükşehirde satılık daire arıyorum 5 yıl önce 2+1 daireler 80-85 binlira civarı iken şu an 160000 175000 arası bu döenmde çevreyolu genişledi ilçe olan esenyurt ve beylidüzüne alışveriş merkezleri yapıldı.boş arazi çoktu her yer inşaat oldu.metrobüs geldi.konut kredileri düştü yabancı yatırımcılar hastaneler filan derken değerlendi.sizi bu konuda yine rahatsız etmiştim.her ay 2-3 bin lira paranın üzerine ekliyorum tam ev alıcam evler 5--10 bin zam geliyor.bu süreçte 6 tane ev beğendim.kimi sorunlu çıktı.kiminde melekçeler pazarlığı artırmaya çalıştı.kiminde ben vaz geçtim. birindede depreme yakalandım.her işte hayır vardır diyerek bekliyoruz.para vadede bekiyor her ay 2 -3 ekiyoruz.beylikdüzü büyükşehirde kış ayları piyasa biraz daha durgun oluyor..sonbaharda kredler düştüğü için 160000 oturan rakamlar kışa kadar daha yükselirmi.kışı bekşiyim diyoorum.birde sürekli ineternetten araştırma yapıyorum evim edirnede .evlerde 15-20 yıllık.eski .yoksa çok yoruldum.gözümü karartıp gireyimmi diyorum.istanbula bu yüzden 15 sefer gittim.son bir senede. birde tanıdığınız emlakçı varmı bu bölgede bazı emlakçılarda fiyatı yükseltiyor.bu fiyatlar ne olacak böyle.edirnede artık veler prim yapmıyor.arz fazlası var.1 yıldır fiyatlar aynı.

Tebernüş Kireçci : Buraya tıklayınız adresindeki hikaye tam size göre... Mal sahibi olmak deli işidir. Çok akıllı, çok zeki ve çok iyi eğitimli insanlar zor eğitim sahibi olurlar. Akıllı düşünene kadar deli kırk kere dereyi geçermiş. Gözü karartıp delilik yapmayın. Ama işin mantığına uygun bir alternatif bulun. Edirne'deki durumu bilmiyorum. Toplam nüfus artışı devam ediyorsa yatırım yapılabilir.

513 Kişi Okudu | Cevabı Oku

exper rapor değeri dairenin fiyatından çok düşük çıktı

çiğdem yel | 22 Ağustos 2014 | 19:40 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

Tebernüş bey merhaba. Bir hafta kadar önce esenyurt bölgesinde bir daire beğendim. daire için bankaya kredi başvurusunda bulundum. eksper daireye gidip baktı ve 180 bin değer verdi. daireyi alabilmem için yaklaşık 220 bin gibi bir değer biçmesini bekliyorduk. çünkü yaklaşık 1 ay kadar önce aynı site içerisinde 165 metrekare ev için 260 bin değer vermişlerdi. benim almayı düşündüğüm ev de 145 metrekare. içi diğer evle aynı şekilde tadilata ihtiyaç duyuyor. yani fiziki açıdan benzer yapılar. Sizce neden düşük değer vermiş olabilir. exper raporunu bankadan şahıs olarak talep edebilir miyim. son olarak aynı site içinde almayı düşündüğüm dairenin aynısının full tadilatlısı bulunmakta ve satılık. o daire için bankaya başvurmayı düşünüyorum. sizce yine düşük değer mi verir exper. yoksa dairenin içi fiziki koşulları değerini arttırır mı. arttırırsa ne kadar etkili olur. bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Işıl Seren Keskin : Merhaba. Sorularınızın yanıtına Buraya tıklayınız ve Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz.

267 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Hane plus Acil öneriniz lazım Tebernüş Bey

selin soydan | 27 Haziran 2014 | 03:08 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba.. Nasılsınız Tebernüş bey ? Konuya direkt giriş yapayım Ukra Hane Plus deniz ve göl manzaralı brüt 71 m2 önü açık blokta 13.katta acil satılık bir ilan için ev sahibi ile anlaştım. 95.000 TL Güney cephe.. İçine eşya koyup kiraya verdiğimde 750-800 arası bir getiri oluyor.Zaten yatırımlık alacağım, oturumluk almayacağım... Kira çarpanı gayet uygun görünüyor... ancak beni korkutan Esenyurt'un durumu. 1- Esenyurt'a gittim bugün ve gerçekten kendimi Suriye'de hissettim .Ortalık dilenci ve sefillerden geçilmiyor. 2- hane plus'da daireler Ocak 2014 itibari ile bankalar tarafından krediye açılmış ancak hala iskan problemi var. Yani tapular kat irtifaklı ve ben kat irtifaklı tapuya bir türlü güvenemiyorum.Kat mülkiyetli tapulara geçişte zannediyorum 7.000 tl gibi bir masraf çıkacak ileride..Satılık Fiyatlar şu anda 1+1 için aşağı yukarı 105-120 bandında ancak dediğim gibi gerek iskan problemi gerek esenyurtun durumu beni korkuttu. 95.000 TL aylık 800 kira çarpanı gayet uygun görünsede bir anda içimdeki elektrik gördüğüm manzara karşısında beni tereddüte soktu. Bu teredütte haklı mıyım ? yoksa bence düşünmeden alın zaten oturmayacaksınız ve yatırımınızın keyfini sürünmü dersiniz ?...2.sorum ise yine yatırımlık olarak TÜYAP yanı özyurtların N residence projesi...tapu masrafları dahil 39m2 studyo önü açık güney cephe 6.kat 89.000 TL... Otel konseptinde işletileceği için aylık 600 tl kir getirisi var. Ben yatırımlık olarak düşündüğümden size anlattığım 2 proje arasında takılıp kaldım. Siz olsaydınız paranızı Tüyap özyurtlar 39m2 89.000 TL / 600 kira getirili kat maülkiyetliye mi yoksa Hane plus 71 m2 95.000 TL/ 800 Tl kira getirili olan kat irtifaklı daireye mi yatırırdınız ?

Tebernüş Kireçci : Merhaba. İstanbul Nişantaşı ya da Bağdat Caddesi'nden ibaret değil. "Öteki İstanbul"da bu manzaralar gayet doğal... Haneplus'ta bankalar kredi kullandırıyorsa alınabilir. Gayet mantıklı. Bu işte kira çarpanı düşük olan tercih edilir.

262 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Lokal bazda baloncuklar?

deniz demir | 04 Mayıs 2014 | 17:00 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey geçenlerde ekonomik ve finansal verileri baz alarak genel olarak İstanbul bazında konut balonu olduğunu iddia etmiştim ve emlak piyasasında yakında yavaşlama olacağını öngörümüştüm. Şimdi ise ekonomik ve finansal verilerden bağımsız olarak sadece arz-talep dengesini baz alarak bir yorum yapmak istiyorum. İddiam o ki özellikle Beylikdüzü ve Esenyurt ilçelerinde lokal bazda çok ciddi balon oluşmuş durumda. Bana göre çok bilimsel olmasa da sırf emlak satış sitelerindeki ilan sayılarını baz alarak bile bunu görmek mümkün. Mesela en ünlü emlak satış sitesinde herhangi bir kriter girmeden konut aradığınızda ilk sayfanın neredeyse tamamı Beylikdüzü ve Esenyurt'taki konutlarla kaplı oluyor. Yine başka kriter girmeden sadece satıştaki sıfır ve boş konutları aradığımızda Beylikdüzü ilçesinde 30 bin, Esenyurt ilçesinde ise 45.000 sıfır ve boş konutun satılmayı beklediğini görüyorsunuz. Bunlara 2. el konutları da eklerseniz rakamlar 50 bini buluyor. Bu ilçelerin nüfuslarına bakın ve bu konut arzının ne kadar arz-talep dengesinden uzak olduğunu görürsünüz. Nüfus bakımından daha kalabalık diğer ilçelerde aynı aramayı yaptığınızda 3-5 maksimum 10 bin civarında sıfır konut arzı görüyorsunuz.. Beylikdüzü'nün E-5 ve Metrobüse yakın olmayan Adnan Kahveci tarafında bile metrekare fiyatlarının neredeyse 3.000 TL'ye yaklaştığını görünce gerçekten insan şaşırıyor hem de bu kadar fazla konut arzına rağmen. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Tebernüş Kireçci : Türkiye'nin emlaktaki en büyük sorunlarından birisi seri ilan siteleri... Öyle ki 500 bağımsız bölümün olduğu sitelerde 1.000'in üzerinde satılık konut ilanı ile karşılaşılıyor... Yani bağımsız bölüm sayısından fazla satılık konut sayısı var. Hele bir projede 1.400 bağımsız bölüm var. Satılık konut sayısı 5 binden fazla:)) Görüşlerinize iki açıdan katılmıyorum. Bunlarsan ilki şu: Esenyurt, Beykent ve Beylikdüzü metrobüs ile birlikte İstanbul'un merkezi lokasyonlarının arka bahçesi haline geldi. Yani toplu ulaşımın olduğu lokasyonlar uzun vadede sağlıklı yükseliş trendine girer... Krizlerden az etkilenir. İkincisi ise şu: Yabancıların özellikle Arapların en fazla ilgi gösterdiği lokasyon Esenyurt. Banka kredisine uygun ve metrobüs ile entegrasyon sorununu çözen sitelerde makul fiyat istendiği sürece sorun olacağını sanmıyorum.

261 Kişi Okudu | Cevabı Oku

yatırım

süleyman aksoy | 30 Kasım 2013 | 06:25 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

tebernüş bey merhaba...sizi yıllardır arkadaşım vasıtasıyla takip ediyordum pek internetle haşirneşir değildim ve arkadaşım ortağım bana hep çıktı aldırıyordu ve okuyordum inanın güleceksiniz kitap gibi oldu...şimdi kendim alıştım tam bana göreymiş istanbul emlak ve arsalarını yıllardır takip ederim bugün yine sahadaydım yatırım için...yine alibeyköeyden başladım seyrantepeden aşağıya alibeyköy eyüp sınırına kadar nitelikli konut tem sınırında sadece finaskent 2 var yapılacak ve finanskent 1 daha 7 ay önce 84 metrekare 266000tl lerde iken bugün 325000tl lere gelmiş yani bir güncelleme olmş buradan fazla bir beklenti bulamadım yani ünüversite dışında fazla birşey yok...gaziosmnapaşaya geldim yine sarıgöl konutlarına am oradada herşey brüt metrekareye katılmış yani brütle net arası nerdeyse yüzde 55 e varmış ki diğer üç gop projesindede yüzde 37 den aşağı değil proje ve net incelendiğinde yani süpürülebilir alan..ve gerçekten çoğu konut sahibi çok uyanık olmuş kentsel dönüşümün adı değişmiş sanki ev yenilemeye geçmiş birden bire iskansız ev olmuş saray ve deniyorki aynı metrekarede daire verilecek kentsel dönüşümde burayı örneğin 25 yıllık bina iki artı bir 119 metre kare netini bilmiyor satıyor 250000tl ye ...biz kentsel dönüşümü neden geldi diye sorarsak depreme karşı konut geliştirmek kdv yüzde 1 gibi avantajları var..ve gop bölgesinde hali hazırda depo konut yok yani olası kentsel dönüşümde oradan çıkacaklar eğer kiraya çıkarsa kira fiyatları yüzde 30 artar en az görüşündeyim birde büyük çaplı kentsel dönüşümde emlak konut yada toki gibi güvence yok yani iş yine çok zor görünüyor..ve oluşan nitelikli konuattada gopta talep çok yüksek yani herkez nerdeyse en iyi fiyattan evini satma derdinde ski evini yada beklemede tem 3 ve ihlas evleri için bence bu kadar talep ve istek varsa ya yine net ve brüt metrekare farkı çok açık olan ve brüt üzerinden satılık konut olur sarıgöldeki gibi brüt 160 metrekare net 82 metrekare gibi yada metrekaresi 2500tl den 20 30 konut satıp kalan metrekare şerefiye farklı diye 3000tl den satılır..çoğu projede bunu gördüm...ıspartakuleye de yine uğradım çok güzel lokasyon asıl dönüşüm değil kentsel dönüşüm oray yapılmalı çünkü atakent gibi atakenti toki 1990 lı yıllarda başladı 2003 de erdoğan beyle atakenti yeniden inşa etti neden kısa sürede çünkü bomboş arazi ve çok hak sahibi yoktu ama gopta boş arazi yok çok hak sahibi var ve yıkım çok mekaşşetli bir iş yani yapıları yıkıp yapmak..ıspartakuel ise yeniden inşa edilenbilir çok arazi var..ama ıspartakuledede biraz fiyatları fazla buldum metrekaresi minumum 2500tl civarı yeni projelerde yine net ve brüt mertrekare oyunu var...ve beklenti olarak çok beklentisi yok..esenyurtada uğradım ama lokasyon olarak ıspartakule teme daha yakın diye dah çok beğeniyorum esenyurt çok ilginç çok arap gördüm aam yined efiaytlarda cidi beklenti yok..sonra dönüşte sevdiğim lokasyon atakente geldim güneşliyede uğradım kayınpederimin güneşlide iki adet iş hanı var ordan çok iyi biliyorum güneşli bayrampaşaya çok benziyor emintaş maltepe gibi yani konutlarla işyerleri içiçe yine düzen açısından hiç olmassa sanayi dumanı olmayan atakent daha iyi ..atakenttede cidi beklenti var gerçekten dah önce kara treni kullanırdım menekşe yda kanaryadan biner bakırköy özgürlük meydanında yada sirkeci cağaoğlu yokuşu dibind einerdim şimdi o ray hattı yenilenemsi çok hızlı ilerliyor görüştüğümde 2014 sonuna yetiştirmeye çalışıyorlarmış...birde temaworld inşaatına baktım byağı hızlı ilerliyor..tema tersada baktım gayet güğzel ve gitmişken tema tersatan kuşbakışı bizim evlerin olduğu dumankaya konsepte baktım kaba inşaat yüzde 90 bitmiş inceye başlamışlar ..sice havadan emlakta hiç görmedim dumankaya konsept halkalı hızı iyimi inşaat ilerleme masyısa yada en geç hazirana yetişirmi? bahçeşehir koleji açılmış yol faliyete geçmiş dumankayanın tema tesasın yanındaki ilk orta okul anaokul inşaatı yarıyı geçmiş seney öğrenci alacakmış.. dumankaya satış ofisinede uğradım ellerinde 118 daire kalmış ve cidi kiralık bekleyen vardı emlak ofislerinde çünkü bahçeşehir kolejindeki öğrenci öğretmenlerden dolayı ve park aparstan evostardan kaçan soluğu dumankayada almış şuan metrekare fiyatı en ucuz olan dumankaya 2900tl civarı...nitekim nacizane yine atakenti lokasyon olarak seçtim..gümrük yolundan geçip çocukluğumda denize girdiğim menekşe plajına ve bi rbürokrat arkadaşımn davetlisi olarak atatürk köşkünd eyemek yedik ve sizi yad ettik..birgün sizinled emutlaka tanışmak isteerim ve atatürk köşkünede davet etmek isterim manzarasını sakinliğini çok seviyorum...son olarak kiptaş bahçeşehiride gezdim metrekaresi 2500tl satışlar ama yeni strateji aslında ödeme kolaylığı ve bankayı aradan çıkartmışlar eminevim gibi yani aslında metrekaresi 2400tl civarı aradaki 100tl yada 200 tl yi faizi sübnasse ediyor..güzel lokasyon ama beklenti bence çok fazla değil yani cidi beklenti olan lokasyonlar şuan için avrupa yakasında gaziosmanpaşa halkalı atakent güneşli bahçelievler zeytinburnu ilçelerini görüyorum..diyerleri gelecek on yılı şimdiden satıyorlar..kendinize iyi bakın

Tebernüş Kireçci : Peki... Bilgiler için teşekkür ederim.

419 Kişi Okudu | Cevabı Oku

satılık rezidans dairesi arıyorum

Hakan Demiray | 23 Haziran 2013 | 17:41 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba tebernüş bey, ben istanbul avrupa yakasında ve özellikle beylikdüzü /esenyurt taraflarında 140 bin tl bütçe ile rezidans dairesi arıyorum. şu ana kadar solarkent, ntowers, regnum ve papatya gibi metrobüse çok uzak kalmayan rezidanslara baktım. danışacak pek fazla bilgili tanıdığım yok, böyle bir site yaptığınız için teşekkür ederim. metrobüse yakın, duvar yalıtımında ki kalitesizlik yüzünden komşularla ses problemi yaşamayacağım, havuzlu bir rezidans dairesi aramaktayım. 2+1 olursa sanıyorum 145 bin tl ye kadar imkanım var, fakat 1+1 olursa bütçem 120 ile 130 arasında olacaktır. ilginiz için tekrardan çok teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bahsettiğiniz sitelerde bahsettiğiniz fiyatlarda alternatifler bulabilirsiniz. Ses yalıtımı konusunda ise site sakinleriyle temasa geçin. Sohbet edin.

55 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Double park residence projesi hakkında

Onur Çiçek | 25 Şubat 2013 | 09:03 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey günaydınlar, Daha önce de size bahsettiğim üzere 5-6 aydır oturum amaçlı ev arıyorum ve özellikle Güneşli-Basın Ekpres bölgesi civarındaki projelere baktım. Aralık ayında Mar Yapı Güneşli Konutlar'dan bir ev alacak oldum son anda bir iki pürüz çıktı ben de bekleme kararı aldım. Bugün baktığımda orada hala bir sürü satılık 2. el ilanları var. O yüzden hala değerlendirilebilir bir proje olarak görünüyor. Oranın en büyük avantajı bitmiş-hazır proje olması sitede yaşamın başlamış olması (3 te 2 doluluk oranı ile) ve nispeten civardaki projelere göre fiyatının bu şartlarda uygun olması. Tabiki kalite ve nitelik olarak etraftaki projelerden biraz geri olabilir. Son olarak Keleşoğlu ve Nanda Yapı'nın beraber yaptığı Mahmutbey'de bulunan Double Park projesini inceledim. O da yine basın Ekspres'a yakın ama etrafında pek konutun olmadığı daha çok boş arazilerin bulunduğu bir yer. Ancak proje hoşumuza gitti ve içimize sindi. Bana güney cephe, 5. kat, 116 m2 brüt 2+1 daire için 355bin TL fiyat verdiler. Bütün odaları güneye bakacak şekilde konumlandırılmış 2+1 daireler. Bu da bolca güneş demek :) Projeyi konsept olarak beğendik. Hemen arkasında Polat Port Residence var, karşısında da Kemerburgaz Üniversitesi. Ancak aklıma takılan bir iki soru var. 1- Bitmemiş proje olması kafamı karıştırıyor. Teslim süresinin uzaması, ya da Esenyurt vari problemlerin yaşanması gibi (gerçi o problemler Esenyurt'a has). O açıdan bakıldığında Keleşoğlu ve Nanda Yapı (ilk işi) ortaklığını nasıl değerlendiriyorsunuz?. 2- Projeye çok yakında konumda büyük bir asfalt üretim fabrikası var (İSFALT Mahmutbey). Bu fabrikanın bölgeyi olumsuz etkileme durumu nedir? Bu konuda görüş belirtebilir misiniz? 3- Yukarıda belirttiğim fiyat için değerlendirirseniz alınabilir bir proje midir (Sözleşmede teslim 2014 Kasım ama 2014 Haziran gibi bitirmeyi planlıyorlarmış)? Bu bölge için metrekare birim fiyatı hangi mertebelerde olmalıdır? Kusura bakmayın yine uzun yazdım ama ne yapayım detaycı bir insanım :(

Tebernüş Kireçci : 1) Nanda Yapı'yı tanımıyorum. Ama Keleşoğlu Group bugüne kadar onlarca projeyi teslim etti. Referansları var. Referanslarını inceleyin. 2) İSFALT'ın etkisini civarda oturanlara sormanız daha mantıklı olur. Civardaki ev sahipleri ve esnaflar bu konuda daha fazla fikir sahibidir. Ama genel olarak Güneşli'deki sanayi tesisleri teker teker dönüşüyor. Bu iyi bir gelişme. 3) Olması gereken fiyat için bir şey diyemeyiz. Ne kadar ucuz olursa o kadar iyi...

71 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Özyurtlar N Merkez

Sülbiye YILMAZ | 12 Şubat 2013 | 17:36 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba, emlak kulisi sitenizde dün yayınlanan Sn. Şengül KIRMIZITAŞ'ın "Esenyurt imar sorununa Tamer Özyurt'un çözüm önerisi!" başlıklı haberini okumuştum ve malesef Tamer Bey?in N Merkez ile ilgili projemizi revize ettik hiçbir problemimiz yok yolumuza devam ediyoruz sözlerini şaşkınlıkla okumuştum çünkü daha bu hafta sonu şantiyeye gidip baktığımızda 3 ay önce nasıl duruyorsa aynen öyle duruyordu bloklarda hiçbir çalışma yoktu sadece avm?de yavaş bir çalışma vardı. Nasıl oluyorda bu şekilde insanları yanıltmak için demeç veriyorlar anlayamıyorum. Problem varsa bunu neden açık bir şekilde dile getiremiyorlar. Bu şekilde söylüyorum çünkü bugün emlak kulisi sitenizde yayınlanan yine aynı yazarınız Sn. Şengül KIRMIZITAŞ'ın "Esenyurt?ta imar sorunu olmayan 18 konut projesi!" başlıklı haberinde Tamer Özyurt?un belirttiği N Merkez projesi de N Towers projesi de yer almıyor? Gerçi kusura bakmayın burada size de biraz serzenişte bulunacağım ama neden arkadaşlarınız yaptıkları haberleri sadece beyana dayalı yapıyorlar? Her iki haberi yapan kişi aynı yazarınız ama ikisi arasında çelişki yok mu sizce? Bizler sizin sitelerinizde yayınlanan tüm haberleri ilgi ile takip ediyoruz ama bu şekilde haberler bizi üzüyor. Lütfen sürçi lisan ettiysem kusuruma bakmayın amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil sadece sizi takip eden bir okurunuz olarak fikrimi beyan etmek istedim. Başarılar, iyi akşamlar.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. 1) Öncelikle haberler doğru. Bu haberlerden dolayı Şengül Kırmızıtaş'a teşekkür etmeniz gerekiyor. Aramıza katılalı 3 ay oldu. Haberleriyle emlak yayıncılığına yeni bir soluk getirdi. 2) N Merkez'de satılık konut olmadığı için o listede yok. Bahsi geçen 18 proje satışı devam eden projeler. 3) N Merkez'de ruhsat bu hafta İBB'den çıkıyor. İnşaat 1 haftaya kadar başlayacak. Zemin+10 kat olarak.

14 Kişi Okudu | Cevabı Oku

satılık ev

FİGEN ORHAN | 21 Ocak 2013 | 21:18 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar beyefendi benim sorum sarıyer maden bölgesinde gravür park orman sitesinde kat irtifak tapulu bir giriş dublex 275 m kare gravür inşaata ait bir site tünelin üst kısmında karşısında orman manzarası var fiatı 490 bin tl sizce nasıl bilgilendirirseniz sevinirim . teşekkür ederim

Tebernüş Kireçci : Merhaba... Evin kaçağı yoksa tapu alınabiliyorsa fiyatı bedava. Metrekaresi 1781 TL'ye geliyor... Bu fiyata Esenyurt'ta bile ev alamazsınız... Bir yanlışlık yok değil mi...

71 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Akbatı

Sedat Çelikler | 26 Haziran 2012 | 01:40 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, herkes en kısa sürede dese de, kaçınılmaz soru her an sorulmaktadır. Akbatının çevresi ne zaman oturacak, ne zaman ışıl ışıl bir hal alacak. Teslimatlar yapılıyor fakat alıcıların %50 si yatırımcıymış. Bu oran doğru mu? Satılık ve Kiralık yazıları çevrede çok fazla görülmektedir. 1 yılı konuşurken 2-3 yıla doğru gidecek gibi görünüyor.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. 1) Zamanla oturur... 2) Yatırımcının yüzde 50 oranında olması normal... 3) Bu yıl oturmazsa gelecek yıl oturur... Sonuçta AVM'ye entegre gayet keyifli bir proje... İyi projeler mutlaka hak ettiği değeri bulur... Akbatı Sadece Esenyurt'un değil Batı Yakası'nın en iddialı projeleri arasında mutlaka hak ettiği değeri bulur...

11 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Merhaba Tebernus Bey,2,3 senedir emlak konusundaki öngörücü yaklaşımlarınız, yorumlarınızı büyük beğeni takip ediyorum. Bir konuda yorumunuzu almak istedim.Haziran 2009 da 160.000TL innovia2 den 102m2 2+1 ev aldık. Bu evi Eylül 2012 de 750TL kiraya verdik. Şu anda Bahçelievlerde kiradayız. Evin teslim edilme süresine kadar 20.000TL kira ödedik. Tapu masrafı ve abonmanlık için 5.000TL ödedik. Evin içine 2.000TL ankastre,duşakabin,portmanto yatırımı yaptık. Toplamda ev bize, 187.000TL mal oldu. Şu ana kadar 113.000TL ödedik. Siteye ziyarete gittiğimizde eve satılık bir talip çıktı. 174.000TL e almak istiyor. Bizim hiç aklımızda yoktu. Şöyle seçenekler oluştu.1.Kirada bırakmak: Kiracı, Eylül ayında çıkabileceği sinyali veriyor. Yeni bir kiracı bulmak gerekebilir. 1 sene daha kirada kalıp satmak mı.?2.Evi satmak: 5.000 TL karımız olacak. 118.000TL toplu paramız olacak. Site %100 doluluğa ulaşınca ve metrobüs gelince mi satmalıyız.? Bu ne kadar sürer, bir de Esenyurt arz çoğunluğu içinde. Satarsak hangi projelere odaklanabiliriz. 3.Sattıktan sonra DAP Dalga olabilir mi:DAP Dalga stüdyo daire 10 kat güney, havuz cepheli 46m2 220.000TL e. 110.000TL verip kalan borcu 50 ay ile ödemek ve bu proje mantıklı mı.?4.Şu anda kirada oturduğumuz ev küçük ve ısıtma sorunu var. 4,5 yaşında bir kızımız var onu 1 sene anaokuluna sonra da devlet ilköğretime başlatmayı düşünüyoruz. 1 sene daha kalıcı oturacağımız yer konusunda bekleyebiliriz.Bu yoğun ve karışık bilgiler sonrası hem bir baba hem de bir emlak uzmanı olarak yorumlarınızı alabilir miyiz.?Sevgilerle,

Tebernüş Kireçci : Merhaba... Tam damardan yakalamışsınız beni:)) İşim zor:)) Bence koşullarınız ne olursa olsun her zaman oturacağınız bir eve kafa yorun... Sizin ve eşinizin işine uygun bir ev... Ayrıca kızınızın rahat edeceği bir ev olmalı:)) Gerisi çok önemli detaylar değil...

6 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Acunkent

rasim gök | 12 Mart 2012 | 15:02 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

tebernüş bey merhabalar, öncelikle bu eşsiz hizmet için teşekkür ederim. Acunkentte 3+1 dairem var. Oturmayı düşünmediğim bir lokasyon esenyurt. Daireyi satmak mı yoksa kiraya vermek mi daha mantıklı olur sizce?

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim... Evinizi teslim aldıysanız bir satılık fiyatına bakın... Bir de kiracı bedeline... Bir de aldığınız fiyata... Satılacak ev var... Kiraya verilecek ev var... Hangisi kiralık hangisi satılık için ideal... buna rakamlar karar verir...

12 Kişi Okudu | Cevabı Oku

3.MAT SİTESİ HARAMİDERE

TARIK ELMAZ | 20 Şubat 2012 | 11:03 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

125.000 TL HARAMİDERE MATBAACILAR SİTE 240m DÜKKAN Satılık Dükkan , İstanbul Esenyurt / Saadetdere Mh. 3.MATBAACILAR SİTESİ HARAMİDERE İlan No 0-2425484 Tebernüş internetten araştırdığım fiyatlar bu şekilde karşıma çıkmaktadır.

Tebernüş Kireçci : Peki.

42 Kişi Okudu | Cevabı Oku

selamlar..Kentsel dönüşüm inşallah hayırlısıyla yapılır

Fahri Akgün | 28 Kasım 2011 | 21:20 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

selamlar..Kentsel dönüşüm inşallah hayırlısıyla yapılırda. Kimse yıkılacak bir binada oturmak zorunda kalmaz. Avcılar Büyükçekmece ve Bakırköy den başlaması planlanan kentsel dönüşüm, esenyurt ve beylikdüzündeki sağlam inşaa edildiğini varsaydığımız konutların değerini bir kere daha arttıracağını düşünüyorum. Bu bölgedeki insanlar muhtemelen esenyurt ve beylikdüzü gibi yerlere kayacaktır..Fikrimi söylemek istedim.İyi çalışmalar..

Tebernüş Kireçci : Selam... Sadece oralarda değil tüm sıfır konutlarda satılık ve kiralıklarda ciddi bir potansiyel oluşacak... Tabi planlananlar yapılırsa...

9 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Merhaba Tebernüş Bey. Çalışmalarınızda başarılar dileyer

Süha Aslan | 26 Eylül 2011 | 15:43 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey. Çalışmalarınızda başarılar dileyerek başlamak istiyorum. Yaklaşık 1,5 aydır satılık ev arıyorum. Beylikdüzü'nde kirada oturuyorum. Ancak Beylikdüzü'nün kalabalığı ve uzaklığı sebebiyle Avrupa Konutları Ispartakule projesine sıcak bakıyorum.(Ispartakule çok mu yakın diyebilirsiniz ama işim Halkalı'da)İzin verirseniz size 2 sorum olacak1)Avrupa Konutları Ispartakule 2'de Brüt 150 metrekare güneydoğu cepheli daire için 330000 TL verilir mi?2)Beylikdüzü mü Ispartakule mi daha iyi bir yatırım olur?

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Esenyurt yatırım açısından daha iyi... talep azla... Talep fazlalığı piyasayı yükseltiyor)) Ispartakule ise yaşamak için iyi... O fiyatlardan alınabilir. Avrupa Konutları Ispartakule için metrekaresi 2 bin 200 TL iyi bir fiyat. İkinci eldeki satılıkları da kontrol edin...

9 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Tebernüş bey Selamlarİzin verirseniz 15:20'de yazan Ahmet Baş

Ahmet H. Ergenç | 08 Eylül 2011 | 21:12 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey Selamlarİzin verirseniz 1520'de yazan Ahmet Baştuğ'a bazı konularda yardımcı olmak ve sizin Göktürk ile yaptığınız yoruma katılmadıımı belirtmek isterim. Umarım yayınlarsınız.5 yıldır Göktürk'te oturuyorum. Göktürk şehrin uzağında sapa dağ başı bir yermiş gibi bir imaj var sanırım. Göktürk Belgrad ormanlarının içinde çok şirin bir lokasyon. Yerleşim genelde son derece şık ve lüks sitelerde. Binalar maksimum 4 katlı. Siteler genelde 60-200 daireli. Oturum 1000' lerce konutun olduğu şehir-sitelerde değil genelde butik oluşumlar içinde. Mesa, Yapı Kredi Koray, Metal Yapı gibi bir çok yüksek kalteli inşaat şirketinin son derece kaliteli siteleri var. Tem Otoyoluna mesafesi 12-13 kilometre. Maslak'a 18 kilometre mesafede. İşyerim Maslak'ta. Maksimum 25 dakikada gidip geliyorum. Tem veya Cendere yolu (ve kağıthane tüneli) vastıtasıyla maksimum 30-35 dakikada Taksim'de oluyorsunuz. Uzaklık göreceli bir kavram. İş yerim Samandıra'da olsa Göktürk te oturmak uzak olabilir. Ona bakarsanız Ataşehir'de Maslak'a, Beşiktaş'a, Bakırköy'e uzak. Yani bu biraz göreceli. Şehrin hemen dışında. Ancak belgrad ormanları ile çevrili ve havası temiz. Sadece örnek verdiğiniz için söylüyorum. Ataşehir'in etrafında orman var mı? Yok. Göktürk çok sessiz ve sakin. Ataşehir otobanlarla çevrili çok ama çok gürültülü ve havası bence temiz değil. Göktürk'te insanlar çok nezih ve eğitimli. İstanbulda bu konuda mukayese edilir bir lokasyon var mı çok merak ediyorum. Ataşehirde 30-40-50 -60 katlı binalar yerine katlı son derece şık binalar bence daha sıcak bir ortam. Göktürk'de sinema salonu, Starbucs v.b. kafeler, Migros, carefour, her gün gelişen çok şık mağaza ve dükkanların olduğu çok şık bir caddesi var. 2 tane alışveriş merkezinin inşaatı devam ediyor. 3 yıl sonra Caddesi Etilerle bile mukayese edilir. Sadece bana ziyarete gelip bölgeyi çok beğendiği için satılık veya kiralık olarak olarak bölgeye taşınan çok arkadaşım var. Yatırımlık daire almak için şehrin bir çok yerindeki projesini dolaştım. İnanın Göktürk ile mukayese edince hiç biri içime sinmedi. Almaya elim varmadı. Mutlaka görmenizi isterim. Ayrıca Kemer Country zaten Göktürk te değil mi. Hem istanbulun içindesiniz hemde sanki bir sayfiye yerindesiniz. Tebernüş Bey. En son sözlerim ise size. Esenyurt, Halkalı, Samandıra hatta Ataşehir gibi çok yüksek katlı binaların olduğu bölgelerde 1+1'ler 200.000 TL iken 3+1'ler ise 400-500 iken (Ataşehirde çok -çok üzerinde iken) açıkcası 4 katlı binaların ve çok nezih bir ortamın olduğu Göktürk'deki fiyatları pahalı bulmanızı ise gerçekten ben anlayamıyorum. Son 2-3 yılda yapılan bir kaç site dışında (bunlarda yoğunluk çok fazla ama yinede diğer bölgeler gibi hiç olmazsa 30-40 katlı binalar yok)Teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Haklısınız. Ben piyasaları dinlerim... Peki durum böyleyse Göktürk'teki yükseliş neden hız kesti? Bunu hiç düşündünüz mü?

58 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Tebernüş Bey merhaba. Dünde bir soru sormuştum size. Cevabın

Mehmet Kil | 23 Ağustos 2011 | 19:50 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba. Dünde bir soru sormuştum size. Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle. Fiyapı, orion gibi projelerin fiyatları bazı emlak firmalarında çok uygun fiyatlarla satılık durumda.. 140000 TL ile fiyapı veya orion veya daha başka projelerden daireler alınabiliyor. Hemde muhtelif katlarda. Bu uygunluğun sebebi nedir? Satış ofisindeki fiyatlar emlak ofisindekilere göre daha pahalı.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Esenyurt'a arsa maliyetleri ucuzdu. Ondan dolayı ucuza saılıyordu. Ucuz konut dönemi yavaş yavaş kapanıyor... Arsa maliyetleri yükseldi. Tabi fırsatları insanlar keşfetmiyor... Keşfetmemekte ısrarcı Orionpark ve Agenapark'ta, regnum Astrum Towers'ta veya Solarkent'te ikinci elde ve sıfırda çok cazip fırsatlar var... İnsanlar macera arıyor... Kimsenin fırsatlara baktığı yok.

15 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Merhaba, sahibinden.com sitesinde bir ilana rastladım. INNOVIA 3

Mutlu ÖZEL | 21 Ağustos 2011 | 21:11 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, sahibinden.com sitesinde bir ilana rastladım. INNOVIA 3 etapta TOPRAK SAHIBINDEN satılık 3+1 123M2 daire 140.000TL fiyatla satışa sunulmuş... üstelik teslim tarihine kadar 400TL Yeşil İnşaat kira ödemesinde bulunuyormuş. bu daireyi satın almayı düşünüyorum ama biraz endişeliyim fikrinizi almayı düşündüm... INNOVIA satış ofisine gittim sadece alabildiğim bilgi, ilgili arsa üzerinde bir kooperatif varmış ve o kooperatifte hisseleri olanlara daire vereceklermiş ama daha fazla bir bilgi veya güvence yok... bu işlemi biraz daha güven altına alabilir veya resmi düzeyde nasıl araştırabilirim?ilginiz ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Fiyatı gayet iyi. Endişeli olduğunuz hiçbir yatırımı yapmayın. Beylikdüzü ve Esenyurt bölesinde buna benzer kooperatifler var... İnsanları çok ucuz fiyatlarla ev sahibi yapıyorlar. innovia'daki kooperatifi ilk kez duyuyorum. O koperatiflere ulaşmaya çalışın. İşin teknik ve hukuki kısmını bilmiyorum. Bence doğrudan kooperatif yönetimi ile temasa geçin. Kendilerinden bilgi alın. İkna olursanız yatırım yapın. Olmazsanız vazgeçin.

317 Kişi Okudu | Cevabı Oku

iyi günler Tebernüş Bey, Esenyurt Belediyesinde Kirac bölgesi

Ozan Özdemir | 08 Temmuz 2011 | 14:27 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

iyi günler Tebernüş Bey, Esenyurt Belediyesinde Kirac bölgesi macirlar mahallesinde satılık olarak dairelerden yatırım amaçlı satın almamızı tavsiye edermisiniz.. Özellikle lokasyon olarak uygun mu? Yada daha iyi tavsiye verebileceğiniz bi yer varmı? Kişisel görüşünüz nedir şimdiden teşekkür ederim ? Benim düşündüğüm ve elimde olan meblağ 70 bin tl dir.

Tebernüş Kireçci : İyi günler. Rica ederim. Bütçenize göre en uygun alternatifler o bölgede... Gayet iyi...

16 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Tebernüş bey merhaba, Esenyurt Milpark'dan aldığımız 1+1 d

Nalan Aktürk | 20 Nisan 2011 | 23:12 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey merhaba, Esenyurt Milpark'dan aldığımız 1+1 dairemiz var. Yatıtım içinalmıştık site bitmiş olmasına rağmen kiracı bulamıyoruz. Metrobüsün gelmesiyle bölgenin durumu ne olur? Sitenin diğer etaplarını yapılması hakkında bilginiz var mı? Eski sorulara baktığımda milpark ile ilgili olanlarda aidattan yakınmalar var. 130 lira aidat bizim dairemiz için fazla mı? Kiralık için arayanlara da çok geliyor sanırım bu aidat. Ancak arka taraftaki regnumda da hemen hemen aynı. Sosyal tesisler açısından biraz daha oturmuş orası.Milparkta henüz bir şey yok gibi, geçenlerde uğramıştım bir market var, spor salonu var şimdilik. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim... Metrobüs ile birlikte kiracı bulmanız daha kolay olur. Site yönetiminiz civardaki sitelerle anlaşarak metrobüse servis koyarsa kiralama ve satılık işleri kolaylaşır... Herşey dahil olduğunu düşünürsek fazla değil...

21 Kişi Okudu | Cevabı Oku