konut imarlı arsa - Merhaba abi, sizlerin yorumlarını takdirle

"" Arama Sonuçları

Tebernüş Kireçci Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Tebernüş Kireçci sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.

  Salim Ol : Merhaba abi, sizlerin yorumlarını takdirle okuyorum, Darıca da yatırım yapmak istiyorum, yardımcı olabilir misin. Piri reis Mah, Yeni mahalle, cami Mh, ve yalı mahallesine yogunlaşmış durumdayım. Hangi Bölgeler daha caziptir size göre. 1- ) Deniz manzaralı 150-200 arası sıfır daireler mevcut, Müstakil evler 160 bin TL ye kadar var arsa olarak da değerlendirilebiliyor, İmarı %40 , 2,5 ve 3,5 kat konut imarlı 200-250 M2 olanlar mevcut. Bana tavsiye edermisiniz? 2-)Sıfır daire mi almalıyım yoksa müstakil ev alıp mı değerlendirmeliyim sadece fikrinizi dinlemek isterim. 3-)Darıca Bölgesini 5-10 sene içinde nasıl görüyorsunuz.? 4-) Denize yakın olmak Eve değer katar mı ilerleyen yıllarda? 5-) Denize yakın konumda çok güzel 15-25 senelik daireler var, dublex manzaralı hiç tavsiye edermisiniz ? Abi Yorumlarınız benim için çok önemli. tek tek cevap almam mümkünmüdür? Hakkını helal et abi bu kadar sordum. Saygılarımla teşekkür ederim.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Darıca kapsama alanımın dışında. Umarım Buraya tıklayınız adresindeki yazım size yardımcı olur.

  14 Nisan 2014, Pazartesi 11:20:22

  murat emin : Tebernüş bey merhaba,yatırım amaçlı tarla almayı düşünüyorum sanayi olabilecek yerlerimi,konut olabilecek yerlerimi tercih edelim iyi günler.

  Tebernüş Kireçci : İyi günler... Ne kadara alacağınız önemli. Fiyatlar aynıysa normal koşullarda sanayi imarlı arsaların getirisi daha yüksek olur...

  10 Nisan 2014, Perşembe 17:14:45

  osman sadi kahraman : Kendime ait içinde oturmakta olduğum bir evim , orta halli bir arabam ve yatırım için 7 sene sonunda biriktirebildiğim 100 bin tl civarında birikmişim var.Yatırım için Silivri den 500 m2 civarı imarlı arsalar bu fiyata veya çok az daha fazlasına alınabilir gibi gözüküyor.Tam almaya karar vermişken hadımköy kiptaş projesi çıktı.Arsadan vaz geçip bu projeye yöneldim, bu seferde çevremde maddi imkanları gerçekten çok sınırlı , hiç evi olmayan ve başka türlü ev sahibi olamayacak ve hadımköy projesi için başvuru yapmış bir kaç kişi ile karşılaştım.(birisi de bizim apartman görevlisi)Her ne kadar inancım gereği banka kredisi kullanamadığımdan benim de başvurabileceğim konut kampanyaları nadiren çıkıyor olsa da ( hadimköy için peşin ödeme yapabiliyorum) benim en azından oturduğum bir evim var diye düşünüyorum.Diğer taraftan hadımköy projesi silivri de arsa almaktan daha garantili gibi geliyor.Ayrıca hadımköy projesine benden daha iyi maddi durumda olan binlerce yatırımcının da başvurduğuna inanıyorum.Kısacası arsa, konut ve vicdanım arasında sıkıştım.Sizden acil bir tavsiye bekliyorum, biliyorsunuz Hadımköy için süre bitmak üzere. İlminizle insanları faydalandırarak ödemiş olduğunuz mesleğinizin zekatının karşılığını Allah Katında bulmanız dua ve temennilerimle...

  Tebernüş Kireçci : Öncelikle sizi tebrik ederim. Çok hassas düşünmüşsünüz... Bence paranızı araziye yatırın. Arsa da değil... Metrekaresi ucuz ve geniş arazi almaya kafa yorun. Böylesi sizin için çok daha iyi olur. Silivri daha doğru lokasyon... Kaldı ki KİPTAŞ Hadımköy 3. Etap'ta başvuru sayısı 50 bini geçecek gibi görünüyor. Buraya tıklayınız adresinde başvuru sayısı ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

  02 Nisan 2014, Çarşamba 14:36:43

  Gencay bykl : Merhaba tebernüş bey.bahçeşehir boğazköyde 1 b tipi villam.arnavutköy nakkaş 2218 parselde 1500 m2 lik konut imarlı bir arsa ile takas teklifi geldi arsaya 220 binlira istiyor üzerine 200 bin teklif etti.bnm evimin bulunduğu bölüme bahçeşehir pazarı ve gölet inşaatı baslayacak diyorlar tabi bunu siz daha iyi bilirsiniz,size göre hangi secenekte bn daha çok kar ederim ve bana teklif edilen arsanın fiyatı makulmü bn villayımı bekletmeliyim yoksa arsayımı almalıyım.cevabınız için şimdiden tşk ederm

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Arsa tek tapuluysa her zaman tercih edilebilir...

  01 Nisan 2014, Salı 22:37:08

  İSA KARAK : meraba tebernüş bey kayabaşında 1dönüme yakın arsam var.konut imarlı şu anki piyasa değeri çok düşük ilerde yükselrmi ne kadar değerkazanır sizce.ilgilendirirseniz sevinirim..

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Acele etmeyin. Zamanı var. Sabırla bekleyin.

  26 Mart 2014, Çarşamba 08:47:58

  Ahmet anıl : Tebernus Bey, 2010 yılı sonunda Unikonut projesine girdim. aradan 42 ay gecmesine ragmen proje teslim edilmedi inşaat hala devam ediyor. Yeni aldığım bilgiye göre yüklenici firma iflas erteleme kararı almış. Bildiğim kadarıyla yeni doğuş sağlam sermayeye sahip bir inşaat şirketi. Nasıl bu duruma düştü anlamış değilim. Unikonutta sozleşme 2015 şubatta sona eriyor. Bu tarihte teslim edilmez ise unikonutun dolayısıyla biz daire sahiplerinin akibeti ne olacak. Belki emlak konut bir şekilde bu projeyi bitirecek ama projedeki gecikmeler ve projenin aslına uygun olup olmayacagı konusunda neler yapabiliriz.

  Tebernüş Kireçci : Öncelikle Unikonut'tan ev alanlar olarak bir araya gelin. Kendi aranızda birlik olun. Projede Emlak Konut GYO garantisi var. Bu açıdan avantajlı. Emlak Konut GYO gelişmeleri takip ediyor. Hukuki açıdan sözleşme süresi dolmadan müdahale edemiyor. Bildiğim kadarıyla şirketin Ispartakule'de ticari imarlı bir arsası var. Finansal açıdan durumu iyiydi. Mahkemeye verdiği iflas erteleme dosyasını bulun. Orada tüm detaylar olur.

  18 Mart 2014, Salı 23:26:00

  Hüseyin AKDEMİR : Merhaba Tebernüş bey, Elimde 50 bin tl nakit var, bu nakitimi arsa alarak 10 - 12 yıl satmayacak şekilde yatırım yapmayı düşünüyorum, sizin tecrübelerinize dayanaraktan hangi bölgeden arsa almamı önerirsiniz ve nitelik olarak nelere dikkat etmeliyim.(imar durumu, tarla, konut imarlı v.b. hangisini tercih etmem gerekir gibi).. Değerli tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ederim teşekkürler..

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Daha önceki yazdıklarımı okuyun.

  05 Mart 2014, Çarşamba 13:57:04

  erhan gölcük : Merhaba Tebernüş Bey. Artaş inşaatın Avrupa konutları kale projesini öğrendim, internette araştırırken 2 etap olarak topkapı ve yenibosnada olacağını gördüm ama pek bilgi sahibi değilim. Projelerin büyüklük açısından durumunu ve ne zaman satışa sunacaklarını öğrenmem mümkün mü? Artaş kaliteden ödün vermediği için yakından takip ediyorum teşekkür ederim iyi ve mutlu çalışmalar...

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Avrupa Konutları Kale Grubuyla 2 proje için el sıkıştı. Topkapı-Cevizlibağ bunlardan ilki. İkincisi ise Yenibosna'da... Ama Yenibosna bildiğim kadarıyla otel imarlı... Konut olmayacak.

  24 Şubat 2014, Pazartesi 21:15:20

  Haktan Gözer : merhabalar, Myvia Bahce projesiyle ilgilenmekteyim. Anlayamadıgım bir nokta vardı. Bunu size sormak istedim. Satılık Daireler ticari imarlı olarak görülüyor. Bunun avantajı ve dezavantajı nelerdir. Ayrıca satıs ofisinde telaffüz ettikleri rakamlar kdv dahil fiyatlarımıdır. yoksa teslimatta onumuze bir %18 kdv ödemesi cıkaracaklarmı? son olarak izmir genelinde önerebileceginiz yatırım ve oturum amaclı 3 konut projesini bizimle paylasırmısınız? saygılarımla

  Serdar Dağıstan : Bir dezavantaj şu olabilir; sonuçta konut almıyorsunuz, yanınıza yarın bir ofis de açılabilir. KDV sorusunu onlara sorun lütfen. İzmir'de yatırım yapılabilecek 3'ten fazla proje var :)

  17 Ocak 2014, Cuma 00:00:57

  Haktan Gözer : merhabalar, Myvia Bahce projesiyle ilgilenmekteyim. Anlayamadıgım bir nokta vardı. Bunu size sormak istedim. Satılık Daireler ticari imarlı olarak görülüyor. Bunun avantajı ve dezavantajı nelerdir. Ayrıca satıs ofisinde telaffüz ettikleri rakamlar kdv dahil fiyatlarımıdır. yoksa teslimatta onumuze bir %18 kdv ödemesi cıkaracaklarmı? son olarak izmir genelinde önerebileceginiz yatırım ve oturum amaclı 3 konut projesini bizimle paylasırmısınız? saygılarımla

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. İzmir kapsama alanımın dışında. Sorunuzu Serdar Dağıstan'a sorar mısınız...

  16 Ocak 2014, Perşembe 23:55:07

  yasemin özlem : İYİ AKŞAMLAR TEBERNÜŞ BEY.Bir sorum daha olacak size.Silivri büyükçavuşludan 450 metrekare konut imarlı bir arsa değerlendiriyoruz.Konum güzel gibi köşede falan fiyatıda 39 bin gerçi artık fiyatında değiliz yeterki bir sorunu olmasında.Şimdi imarı çıkmış elektriği suyu falan olan yerdeki bu arsayı aldığımızda belediyeye sorunca burada bir proje var.İşte imarı değişebilir ne imarı çıkacağı belli olmaz falan demişler eşime sizce bu doğru bir öngörü mü? böyle bişey olabilirmi biz ev yapacak değiliz yatırım için bu proje her neyse eğer başlarsa bizim arsamıza zararı dokunur mu?Lütfen cevabınızı bekliyorum.Alın derseniz yarın alıcaz inş ne yapalım??

  Tebernüş Kireçci : İyi akşamlar. Aklınızı ben de dahil kimsenin cebine koymayın. Yatırım kararı verirken kendi kararınızı kendiniz verin. Arsa ve arazi yatırımında imar her zaman için risktir. Sabırlı olabielcekseniz alınabilir.

  30 Aralık 2013, Pazartesi 23:31:59

  Cem Aslan : Merhaba tebernüş abi kısa ve net bir sorum var senden ileri ye dönük yorum bekliyorum şimdiden tşk ederim hadımköy su havzasında olmayan 500 m 2 arsam var konut imarlı 7 yıldır tutuyorum.senden bir yorum rica ediyorum hadımköyün köy karşısında derviştepede tşk ler abi çalışan tüm insanlara tşkler

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Bekleyebildiğiniz kadar bekleyin.

  20 Aralık 2013, Cuma 15:50:13

  ömer satır : Tebernüş bey merhaba, akçaburgaz mahallesinde babadan kalma 438 m2 konut imarlı bir arsamız var.. Buralarda sokak sokak arsa fiyatları değişiyor. Bizim arsa 450-460bin tl civarında eder diyorlar ancak o kadar para veren yok.. dikkatimi çeken bu sıralar bir kaç inşaatçı ve emlakçı beni aradı ve arsayı satıyorsanız alabiliriz dediler... baştan düşük fiyat verdiler ancak sonra 400bin tlye kadar çıktılar... bu durum belediye seçimlerinin yaklaşmasından kaynaklı imar büyümesi mi olacak... yada durumu siz daha iyi açıklayacağınızı umuyorum. teşekkür ederim..

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Birden fazla emlakçı aramışsa bu iyi bir şey:) Sabah namazından sonra uykusu kaçanlardan birisinin iyi ve büyük bir proje düşündüğü akla gelir:))) Ne olduğunu bilmiyorum. Ama belediyeden öğrenebilirsiniz.

  04 Aralık 2013, Çarşamba 00:24:06

  Akif Erdoğan : Tekrar Merhaba Tebernüş Bey, Son olarak aşağıdaki konu ile alakalı olarak bu araziyi almak mı yada aynı fiyata aynı ebatlarda konut imarı alabilecek bir tarla almak mı daha mantıklı? İlginize Teşekkürler. Akif Erdoğan : Tebernüş Bey Merhaba, İmarda fuar alanı olarak ayrılmış bölgeden tarla almak mantılı bir yatırım mıdır? Çerkezköy Veliköy'de otobana çok yakın 3750 m2 villa imarına sınır (villa inşaatı başlamış) 60.000 TL anladığım kadarı ile konut yapılamıyor ancak ticari olarak kullanılabiliyor. Yardımcı olabilir misiniz? Tebernüş Kireçci : Merhaba. Genelde kazançlı çıkma ihtimaliniz var. Ama alıcısını bulursanız. bekleyebilecekseniz alınabilir.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Konut imarına gireceğine dair garantisi varsa konut imarlı olacak arazi daha risksiz...

  30 Kasım 2013, Cumartesi 19:58:01

  Caner Erdoğan : Tebernüş abi merhabalar.benim sorum Özkök ailesinin halkalıdaki satın aldığı üniversite arazisine ne yapılacağı konusunda.ben önceki sorulan soruları ve cevaplarınıda inceledim.abi orası üniversite imarlı yanılmıyorsam.oraya konut veya farklı bir projenin yapılması söz konusu olabilir mi?inşallah iyi bir üniversite yapılır ve canlılık gelir.abi saygılar.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bildiğim kadarıyla arsanın bir kısmına Doğa Koleji inşa edildi. Kalan kısmına da Doğa'nın üniversitesi inşa edilecek.

  19 Kasım 2013, Salı 20:34:54

  mehmet gören : tebernüş bey istanbulda son yıllarda insanlar yatırım için konut ve arsa tercihi yapmasından dolayı fiyatların aşırı yükselmesi oturmak için daire alacak insanları da olumsuz etkilemektedir.2-3 yıl önce kayaşehir toki 80-100 bin tl ye sattığı konutları 2013 de 250-300 bine (yaklaşık 3 kat artış) satması emlakkonutun aynı şekilde ve en son kiptaşın sizinde söylediğiniz gibi yüksek fiyata konut satması diğer firmaların da o bölgelerde fiyat yükseltmesine yol açıyor.bu sadece konutta değil arsa da da aynı şekilde.örneğin 2012 de hadımköyde 120 bin tl ye alınan 450 m2 arsa( m2 yaklaşık 270 tl) şuanda 240-250 bin tl arası (m2 yaklaşık 530-540 tl ).şimdi size sormak istediğim 1) bu fiyatlar daha nereye kadar artacak.bir kaç yılda paralarına %100 %200 değer kazandıranlar bu dakikadan sonra yatırım yapacaklar için yine bu kadar kazancı elde edebilir mi? 2) kiptaşın ve kanal istanbulun ve bahçetepe emlak konutlarının hadımköy bölgesine komşu olması bu bölgeyi size göre ne düzeyde cazip kılacaktır.1 yılda % 100 değer kazanmış olması ve fiyatların hala uygun görünmesini düşünürsek. m2 fiyatı 500 tl imarlı arsa hadımköy için alınabilir fiyat mı?( 0.90 emsal 3 kat şuanda imarın durudurlmuş olması ve yeni imarın yükseltilerek çıkacak söylentisi) 3) geniş ve ucuz arsalara yönelin cevabına karşılık :)) imarlı ve garantici bir seçenek olarak şehre yakın ve hadımköy dersem bu bölge için önerilerinizi bekliyorum.

  Tebernüş Kireçci : Aslında ikinci elde yükseliş bu kadar değil. Piyasada sağlıksız göstergeler var. Olması gereken pahalı ikinci el ucuz maket aşamasında konut olması gerekirken sıfır pahalı ikinci el ucuz. Bu piyasada durumun sağlıklı olmadığını gösteriyor. Anlı şanlı projelerde yaşam başlatılamıyor... Bir zamanlar kapış kapış sayılan projelerin ikinci elde sonu hüsran oluyor. Burada her fırsatta ikinci ele dikkat çekmemin nedeni bu... Belirli odaklar cebini doldurmak adına konut piyasasına gaz verip duruyor. Bu iş yüksek gerilim hattına benzer... Biz bu filmi geçmişte de gördük... Dolayısıyla filmin sonunu tahmin edebiliyorum. Fiyatlarda artışın temeli yok... Spekülatif... Kayıtdışı ve karapara arsa ve araziye yöneliyor. Yeni projeler Hadımköy'e yaklaşıyor. Ama Hadımköy'ün biraz daha zamanı var. Alacağınız fiyat çok cazip değil. Uzun vadeli düşünüyorsanız alınabilir. İnanıyorsanız Hadımköy'e yatırım yapabilirsiniz. Ben inanıyorum. Ama alırken kazanmak koşuluyla:))) Bu arada uzun süredir sesiniz soluğunuz çıkmıyordu... Arsa ve arazi avında mıydınız?

  26 Ekim 2013, Cumartesi 16:17:50

  Nezihe Murat : Konut yapmak üzere Ankara incek mh. 1500 m2 imarlı bir arazi aldım. Ancak elektrik, su, doğalgaz ve kanalizasyon gibi alt yapı imkanlarının sağlanmasında sıkıntı yaşıyorum. İmarlı arazilerde bunun gibi temel ihtiyaçların karşılanması için hangi kanun yada yönetmelikle, hangi kurumlar sorumludur. Hangi kanun maddesine dayanarak yaptırım uygulayabilirim.

  Prof. Dr. Gürsel Öngören : Altyapı imkanlarının dağılımını belirlemek üzere yapılacak planı Devlet Planlama Teşkilatı yapar veya yaptırır. Bu planlanan altyapı imkanlarını da belediyeler yapar veya yaptırır. Bu düzenlemeler İmar Kanunu ve Belediye Kanununda yer almaktadır. İlgili Belediye ile görüşerek çeşitli çözümler oluşturabilirsiniz.

  19 Ekim 2013, Cumartesi 13:17:30

  Şafak ÜSTÜNDAĞ : merhaba tebernüş bey konut imarlı diye aldığımız her arsayı kat karşılığı veremiyoruz ancak bu durum sonradan değişebiliyor mu?yani sonradan kat karşılığı verilebilen arsa olması için belediyeye mi başvuruyoruz kafama takıldı da?

  Tebernüş Kireçci : Konut imarlı arsa etrafında yapılaşma varsa kat karşılığı müteahhite verilir. Bir yerde bir yanlışlık var.

  03 Ekim 2013, Perşembe 22:32:08

  seda ak : 2013 mayıs ayı içinde resmi gazetede yaşadığım mahalle ketsel dönüşüme alındı.şuan oturduğum ev 5 kat 10 daire üzerinde toplam 100 apartmandan oluşan site.Her kat malikinin evi imarlı ve tapuda 170 metrekare yazıyor..ileride evlerimiz yıkılırsa kat karşılığı yeni bir ev alabilirmiyiz yoksa elimdeki evide kaybedermiyim.Sonuçta emekli birisinin tekrar borçlandırılarak taksit ödemesi zor.teşekkür ederim

  Prof. Dr. Gürsel Öngören : Binanın yeniden yapımını site olarak anlaşıp bir müteahhitte verirseniz, kat karşılığı inşaat sözleşmenizde evinizin karşılığında yeni bir ev alabilirsiniz. Ancak dönüşüm uygulamasının belediye tarafından yapılması halinde taşınmazın değeri tespit edilir ve size verilecek konut inşaat maliyetinden düşülür. Bu şekilde yapılacak hesaplama neticesinde sizin ilgili kurumdan alacağınız olabileceği gibi kurumunda sizden alacağı olabilir. Sizin alacağınız olduğu takdirde bunu nakit olarak alabileceğiniz gibi ilgili kurumun kamu hizmetine tahsis edilmemiş olan taşınmazlarından ya da imar hakkının başka alana kaydırılması suretiyle ödenebilir. Sizin ilgili kuruma borcunuz olduğu takdirde bu borcu taksit ile ödeyebilirsiniz. Gördüğünüz gibi işi Belediye veya TOKİ yaparsa pazarlık şansınız yok. Bu sebeple her bir apartman yöneticisi ve site yönetimi birleşerek ve konunun uzmanı bir avukat veya hukuk bürosundan yardım yararlanarak güvenilir inat şirketlerinden randevu alırsınız, onlardan teklif istersiniz. Bu yöntemle bu konuda en karlı sonucu alırsınız. Yoksa doğrudan bu işi belediye veya Devlet yaparsa, belediye de sizden hisse alacağından o zaman böyle bir karlı sonuç çıkmaz.

  14 Eylül 2013, Cumartesi 23:57:52

  kamil colak : tebernüş bey,bigi ve birikimlerinizi bizimle paylaştığınız ve bizleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. size sorum istanbulun geleceği,trafik sorunları ve trafik sıkıntılarının insanlarda yaşattığı stres ,sıkıntı,vakit ve nakit kaybının ilerideki yıllarda durumudur. herkesizn bilgiği ve gördüğü gibi istanbul un çok hızlı büyüdüğü,göç aldığı ve nufus artışının hergeçen gün artığıdır. evet bazı yatırımlar ve ihtiyaçlar yapılıyor ve yapılmaya çalışılıyor.ancak bu nufus artışına bu yatırımlar çok yetersiz kalıyor. bugün otoban dediğimiz e-6 esenyurt-bayrampaşa ve köprüye kadar kısım çalışma saatleri içerisinde felç bir durumda.15 dak.yolu 1,5 saatte alabiliyoruz.hem vakit,hem nakit kaybediyoruz.ülkemiziz en büyük sorunu olan cari açığımızın en önemli kalemlerinden birini ,petrolü bu plansız ve projesiz imar durumlarından,yetersiz yol ve demiryollarından ötürü insafsızca tüketiyor ve tüm ülke,halkımız maddi,manevi büyük sıkıntılar çekiyor.başbakanımız dikey yapılaşmaya karşıyım diyor ve uyarıyor.ancak belediyeleri ve yetkililer uygulamada çok zayıf ve tersi hareket ediyorlar.kendi belediyeleri emsal 5-6 ve üstlerine çıkıyor.özyurtlar inşaat,tamer özyurt bir söyleşide bu konulara değiniyor ve ileriki yıllarda bu durum içinden çıkılmaz bir hal alacak ve merkeze 40-50 km uzaklıkta geniş bahçeli villa tarzı,yeşil kent ve konut projelerinin rağbet göreceğini ve prim yapacağını ,kaliteli, stresi düşük yaşamın bu tarz bölgelerde olacağını belirtmiş. sizde uzun zamandır villa kentlerin ve bu tarz projelerin her geçen gün taleplerinin artacağı ve değerleneceğini yazıyordunuz.10 senedir bahçeşehirde yaşıyoruz,ilk zamanlar rahattık,ancak artık her geçen gün artan toplu konutlar,trafik ,bahçeşehiri de şehir merkezinden farksız bir hale getirdi.son 1 yıldır villa almak için ,istanbul merkezde yeşil alanı bol,az katlı villa kentlerde araştırma yapıyoruz.,istanbulun kuzey kısımları orman açısından zengin,ancak alt yapı,yollar ve çevre çok bakir.bize en mantıklı gelen bölge ise büyükçekmece gölü etrafı geliyor.deniz,göl,e-5,e-6,yeni okullar,üniversiteler,çoğu 1.000-2000m arsalı villalar ve bu villa kentlerin düzenli yapılaşması bizi çok cezbetti.bazı projelerde fiyatlar pahalı.ancak tepekent te 2004 yapımı,2.000m bahçesi olan,480m kare,tripleks havuzlu villayı 520.000usd ye bulduk.almak istiyoruz.yatırım olarak ta yine tepekent içinde 2100m ,kaks 0.25 villa imarlı arsayı 190.000usd ye anlaştık gibi.tepekent projesini çok beğendik .çok büyük yeşil alanlara ,kendi ormanına,rekreasyon alanlarına,sosyal tesisler,avm,devlet okulu,anadolu lisesi,özel kolej,üniversite gibi her türlü ihtiyaçlar mevcut.sokak ve caddeler çok geniş.yaşayan kesim,sınıf üst kalitede. villa alıp yaşayacağız ancak arsayı yatırım olarak düşünüyoruz.hatta 2 adet alabiliriz. sizce bu tarz villa kentlere olan talep artarmı,ne zaman artar?tepekentin geleceğini nasıl görüyorsunuz?burda yapacağımız arsa yatırımında yanılırmıyız? değerli düşüncelerinizi belirtir ,bizlere yardımcı olursanız seviniriz. saygılar.

  Tebernüş Kireçci : Geleceğiniz adına iyi bir yatırım yaparsınız. Prim yapması zaman alır. Kısa vadede yüksek bir beklentiniz olmasın. Tepekent hak ettiği noktalarda değil. Ama sizin de belirttiğiniz gibi düşük yoğunluklu yapılaşması eninde sonunda fark edilecek.

  11 Eylül 2013, Çarşamba 17:25:52
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , atakent müstakil evler nasıl , Brooklyn park fikirtepe , inşaat firması komisyon alır mı , kiptaş hadımköy 5.etap , kiptas hadimkoy 3.etap başvuru sayisi , Evi idari yoldan tahliye , ege yakasi tebernus , içerenköyün geleceği , 50 bin peşinatla ev , izalei şuur davasıyla beykoz da Satılık arsa , taşdelen park mesire evleri , tapuda toplam ne kadar oderim , fiyapı tebernüş , şişlide ev almak , yalova körfez arsa fiyatları , tebernüş aqua city , vadikent başakşehir , dumankaya dizayn , innovia 2 kat irtifakı , beykoz yeni konut projeleri , yenibosna zafer mh kentsel dönüsüm , kağıthane life evleri tebernüş , tapusuz 2b arazileri , park yaşam teslim , davutpaşa yakını satılık evler ,