"" Arama Sonuçları

Üç ay sonra İstanbul'da satılık ev fiyatları düşecek mi?

burcu bulut | 13 Eylül 2014 | 12:55 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sayın Hocam; Etiler veya Ataşehir'den 700-800bin arası satılık evlere baktık ancak, Elimizdeki para istediğimiz evlerin 150bin altında kalıyor ve her geçen gün ev fiyatları artıyor. Sürekli artmaya devam edicek mi? Belli bir zaman sonra düşüşe geçer mi? Bekleyelim mi yoksa giderek artmaya devam ediceği için paramıza göre yerlere mi bakalım? Saygılarımla

Tebernüş Kireçci : Normal koşullarda Türkiye'de siyasal istikrar devam ettikçe artış eğilimi sürer. Ne kadar artar? Artış ne hızda olur bunu kestirebilmek zor. Konu ile ilgili geçtiğimiz aylarda bir okurum bir hikaye paylaşmıştı. Hikayeyi Buraya tıklayınız adresinden okuyabilirsiniz.

1233 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Dündar Inşaat Inlife Projesi Hk.

Sener Akdemir | 08 Eylül 2014 | 20:16 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, Dundar Inşaat'in 2010 yılında Ataşehir Küçükbakkalköy de başladığı ve halen devam eden Inlife projesinde 3+1, brüt 178 m daire için 800.000 TL. İstenmekte. (Daire sahibi) Projenin 4 senedir bitmemiş olması, başlangıç fiyatları ile şu andaki fiyatın arasında 4 senede ciddi bir getiri saglamamis olması ve halen satılık 100 un üzerine daire olması aklıma takılan hususlar. Konu hakkında değerli görüşlerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bir yatırımı yaparken mutlu olmuyorsanız, aklınıza yatmıyorsa başka yatırımlara bakın. Hayat kısa bu kadar kafaya takmaya değmez.

366 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Şifa mahallesinde işyeri satın almak.

ümit sevinç | 24 Haziran 2014 | 16:32 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey iyi günler dilerim . Tuzla şifa mahallesinde 90 bin liraya 80 mtkare bir işyeri var krediye uygun yeni bina pek işlek bir yayası yok kendim nalbur işi yapmaktayım . Hem işyeri kirası vermeyim hemde bir yatırım olsun diye bu işyerini satın almak istiyorum.Asıl semtim ataşehir ama buralarda kiralar ve satılık gayrimenkuller tavan yaptı.Almak imkansız görüşlerinizi bekliyorum.

Tebernüş Kireçci : İyi günler. Dükkanı kiraya verecek olursanız aylık getirisi ne olur? 450-500 TL olur mu? Olursa alınabilir. Bunun dışında size tavsiyem ticareti yapacaksanız ana akslarda yapın. Kıyıda köşede ticaret yapılmaz...

50 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Ataşehir Flora Evleri

fatma karakuş | 17 Haziran 2014 | 13:40 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, Libadiye cad. 4+1 550-600.000 TL arası satılabilen, kira getirisi 1200-1500 TL olan evimizi (yakın zamanda bitecek olan üsküdar-çekmeköy-ümraniye metrosuna 100 mt.) satıp Ataşehir flora evlerinden 650-700.000 arası satılık kira getirisi 2200-2400 tl olan siteye taşınsak mı karar veremedik. Ataşehir Flora evleri havuzlu butik bir site olmasına rağmen eski ataşehire(doğu)(600-700.000) ev fiyatlarının artışına oranla çok artmadığını görüyorum. Ataşehir Flora evlerinin dere üzerine kurulmuş olması (yalnızca bir duymdan ibaret, dere üzerinde inşaa edildiği bilgisi doğru mu?) mı fiyatlarını arttırmadı?

Tebernüş Kireçci : Ataşehir Flora Evleri'nde fiyatların neden artmadığını bilmiyorum. Platformdaki okurlarımıza soralım. Bilgisi olan varsa paylaşsın.

191 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Anadolu yakasında kiralık

Canan Ege | 12 Haziran 2014 | 19:03 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar, oğlum geçen yıl Maltepe üniversitesini kazandı. Okulun yurdunda kaldı. Yurrtta fiyatlar ev kirası gibi. Bu yıl eve çıkmak istiyor. Ataşehir Bostancı gibii semtleri tercih ediyor.Onun oturabileceği evlerde kiralar yaklaşık 1200 tl den başlıyor. 20.000tl gibi bir birikmiş param var..bu parayı peşinat olarak kullanıp aylık kredi taksitleri de 1200tl civarında olabilecek ev satın almak istesem bulunur mu? nekadar mantıklı olur.İleriye dönük de bir yatırım olurmu..Ama en önemlisi 1+1 yada 2+1 yeni yapılan konutlardan satılık daire bulabilirmiyim. Teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Oğlunuzu bu kadar düşünmeyin. Bırakın kendi sorunlarını kendisi çözsün. Benim de 2 çocuğum var. Üçüncü çocuk yolda... Anne ve babalar olarak çocuklarımızı çok korumacı yetiştiriyoruz. Gerçek hayata atıldıklarında ise mutsuz oluyorlar. Çünkü hayat onları koruyup kollamıyor. Çok acımasız davranıyor. Canlarını okuyor. Bırakın oğlunuz kendi evini kendisi bulsun. Ev konusunda ise kampüse yakın 1+1 alternatiflere yoğunlaşın.

62 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Ataşehir güncel analiz ricası

Serdar Peker | 04 Aralık 2013 | 11:48 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş bey, Ataşehir Finans Merkezi projesi bir rivayetken sanki daha popülerdi. Realiteye dönüşünce hakkında çıkan haberler ve ilgi azaldı. Bir yatırım fırsatı rivayetse, risk içeren bir beklenti varsa insanlar daha iştahla ilgi gösteriyor. Fakat ortada gerçek bir durum varsa ilgi o kadar yüksek olmuyor. İnsanın doğası sanırım hayal satın almaya daha uygun. Ataşehir için analiz rica edeceğim. Towerland teslim edildi, Brandium da teslimler başladı ve Avm?si uzun zamandır açık. Varyap Grand Tower teslim edilmişti fakat ancak % 30?u kiralanmış. Sarphanın inşası sürüyor, Şu an merkez Kadıköyde ve Acıbademde satılık kiralık konut bulunmazken Ataşehirde kiralamalar daha yavaş. Sorularım söyle; 1). Sizce Finansmerkezi sanal bir talepmi yarattı? Yoksa Finansmerkezi operasyona başladığında bölgede kiralık satılık bulmak güç mü olacak? 2). Brandium avm ve rezidansların geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Şu anki m2 fiyatları 8000 tl gibi 3). Sarphan finanspark 1+1 residans ünite fiyatı (F. Merkez tamamnlanıca) 500.000 usd olma ihtimali sizce % 50 den fazlamı? Sağlılkı günler, Teşekkürler,

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Öncelikle entellektüel bir soru sormuşsunuz. Soru için teşekkür ederim. Böyle sorular benim için zihinsel teneffüs oluyor. Ataşehir Finans Merkezi proje aşamasındayken daha popülerdi. Bittiğinde de popüler olacak:))) Şu an sessiz olması normal:)) Ama bizde her türlü büyük proje ve yatırım biraz fazla abartılıyor. Ataşehir geneli son 1 yıldır dinlenmede... İkinci elde iyi fırsatlar var. Bunun hazmı sürüyor. Bu hazım süreci de normal. her lokasyon her proje her yıl getiri sağlamaz. Gayrimenkul uzun vadeli düşünmeyi gerektirir. Ataşehir Brandium'da kira çarpanına bakmak gerekir. Sarphan Finanskent bir gün mutlaka o fiyatları görür. Ama kısa vadeli yüksek beklentiye girmeyin. Uzun vadede prim yapar.

207 Kişi Okudu | Cevabı Oku

BULGURLU LİBADİYE - ŞERİFALİ ÇEKMEKÖY - ATAŞEHİR ÇIKMAZI.!

ERHAN TURAN | 06 Kasım 2013 | 23:48 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey, Bulgurlu Libadiye cd. üzerinde Uzunlar Sitesinde 3+1 Brüt 140 m2 2000 yılında tamamlanmış 4 Bloklu Gece- Gündüz Bekçisi olan , Açık otoparklı, Yeşil alanı ve Çocuk oyun alanı olmayan ancak şu an Üsküdar-Sancaktepe Metro inşaatının yapıldığı ve metro bittikten sonra yeniden düzenlenecek olan Bulgurlu Mimoza Parkının yanında bulunan bir daireyi satın almayı düşünüyorum.Daire bölgede faaliyet gösteren emlakçıların portföyünde bulunmakta ve hepsi 450.000,-TL fiyat söylüyor.Ev sahibinin 430.000,-TL'ye kadar düşeceğini belirtiyorlar.Emlakçı böyle diyorsa belki daha da düşürebilirim.Daire 8 Katlı binanın 7.Katında Güneydoğu cepheli ve asla önü kapanmayacak konumda ferah, aydınlık, geniş balkonlu, Adalar,Ataşehir ve şehir manzarasına sahip.Eşimin işine ve çocuğumun okuluna yakın. Açıkcası içimize sindi.Ancak karar veremediğimiz konu ise çocuğumuz henüz 9 yaşında olduğundan bu fiyata Şerifali, Çekmeköy taraflarında havuzu, oyun alanı vs. olan bir sitede daire alıp almamak konusunda kararsız kaldık.Libadiye'deki daire önünden Üsküdar,Taksim,Kadıköy'e tek vasıta ile ulaşım sağlanabiliyor.Boğaziçi köprüsüne 3 km. mesafede. Yeni yapılan metro istasyonu 100 m mesafede.Finans merkezine ve Ataşehir'e çok yakın.Zaten Ataşehir'de bu fiyata ancak 1+1 alınabiliyor.Çocuk da büyüdüğünde tek başına bir yere gitmek istediğinde ulaşım açısından kolay bir yerde olacağımızı düşünüyoruz.Metro açıldığında bölgedeki fiyatlarda da artış olacaktır. Emlakçılar bu sitede kiralık dairelerin 1.400,- 1.500,- TL aralığında kiraya verildiğini söylüyorlar.Sitede bir tane daha satılık daire var ancak arka tarafa bakıyor manzarası yok ve kuzey cephede son fiyatı 380.000,-TL sitede başka satılık ve kiralık yok. Şu anda Batı Ataşehir Ağaoğlunda geniş bir 2+1 dairede kirada oturuyoruz.Burada hayat güzel Ancak Kira + Aidat 2.350,-TL. Satılık fiyatı 138 m2 650.000,- TL. Daha altı yok. O da bizde yok. Kararsız kaldık. Durumumuzun matematiğine bakarsak ; a) 450.000,-TL şu an Bankada, aylık 3.000,-TL mevduat - 2.350,- TL kira + aidat = (650 TL + Güzel Hayat) b) 450.000,- TL Libadiye'de veya Şerifali'de daire + Bankada sıfır mevduat = Cepte kalan 2.100,- TL Kira + bir miktar aidat . c) 450.000,-TL Peşinat + 200.000,-TL kredi + Ataşehir'de güzel hayat = Kira yok fakat; 120 Ay* 2.750,-TL kredi ödemesi + 250,- tl aidat . Bu durumda sizin öneriniz ne olabilir ? Saygılarımla,

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Öncelikle sizi tebrik ederim. Keşke herkes sizin gibi soru sorsa bana iş kalmayacak:))) Bence bu ev alınır. Sonuçta ulaşım kolaylığı nedeniyle siz ve eşiniz çocuğunuza daha fazla vakit ayırır.

257 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Ataşehir Japon Evler

Olcay Baran Güçlü | 17 Eylül 2013 | 15:23 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Ataşehir Japon Evler projesi teslim edilmiş ve oturulmaya başlanmış. burada 1+1 daireler 1000 Tl, 1+0 dairelerde 600 tl kira getirisine sahip. bu dairelerin satın alınması durumunda istenen ücretler ne olmalıdır. 1+0 daire için istenen 140.000 tl çok mu acaba. 1+1 daire zaten satılık bulunmuyormuş. Yatırım amaçlı düşünüyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler Tebernüş bey. iyi günler dilerim

Tebernüş Kireçci : Kaç metrekare olduğunu belirtmemişsiniz. Kira çarpanına göre fiyatı mantıklı.

20 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Ataşehir Örnek'te satılık daire

Ahmet Al | 17 Ağustos 2013 | 22:22 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Öncelikle merhabalar, Ataşehir Örnek mahallesinde Dumankaya İkona bir sokak paralelde bir ev beğendik. Bölgede m2 fiyatları apartman dairesi için ortalama 2bin civarında. Bize 70 m2 dedikleri daire ekspertiz raporunda net 55 m2 çıktı. Bu bakımdan sizce arakat (toplam 3 normal katlı binanın 1.katı) güney cephe olan 2+1 bu daireyi 150bin Tl'ye almamız ve aslında m2 başına 2700Tl gibi bir fiyat ödememiz uygun mu? Nihayetinde daire 2+1 ve net kullanım alanı 55 m2, küçük de bir balkonu var. Kiraya verildiğinde de 700TL aylık getirisi olduğu söylenmekte. Her türlü fikriniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Metrekare bazlı fiyatı mantıklı. Kira çarpanı İstanbul ortalamasının altında. Alınabilir fiyat.

32 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Ataşehir

YiğitAli Demir | 15 Ağustos 2013 | 21:51 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar, Ataşehir kentplus sitesinde kirada oturuyorum. Kira 2000TL kira vermeyip satın almak istiyorum. 2+1 daireye 600000TL satılık istiyorlar.Bu fiyattan daire almak mantıklımı?Bir miktarda kredi çekmek durumundayım tamamı olmasada.Miktar çok tavanda gibi zarar edermiyim acaba.Tecrübelerinize ve biginize güvenerek tavsiye edebileceğiniz şeyler için şimdiden teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Kira çarpanı İstanbul ortalamasının biraz üzerinde. Oturmak için alacağınız için düşünceniz mantıklı görünüyor. Türkiye'de siyasal istikrar devam ettiği sürece zarar etmezsiniz.

60 Kişi Okudu | Cevabı Oku

İstanbul Satılık ev

SEMA TEZEL | 29 Mayıs 2013 | 23:08 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, 100.000 nakitim var üstüne kredi alıp, İstanbul'da 150.000-250.000 arası ev satın almak istiyorum. Fakat yeni bebeğim olacağı için lokasyon benim için önemli, Göztepe den tek vesaiti olan bir yer olmalı, Merdivenköy, Libadiye vs evler pahalı, Kayışdağı ya da Ataşehir İkbal Cad. olabilir, ya da başka yerler var mı, siz bana değer kazanacak hangi bölgeyi tavsiye edersiniz? teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bence sahaya imin. En iyi alternatifi sahada bulursunuz? Neyi, ne kadara aldığınız önemli... Potansiyel kira getirisi daha önemli... Ulaşım akslarına yakın bir alternatifi seçin.

69 Kişi Okudu | Cevabı Oku

ataşehir vizyon projesi

zafer belirgen | 14 Mayıs 2013 | 01:06 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

vizyon projesinden 153 m2 toprak sahibinden 440.000.- tl ye satılık 3+1 daire satın almam sizce uygunmudur.? Proje yapımcısı ile aralarında problem olduğumdan kat mülkiyetli tapu çıkmamış.? internetten araştırdım 19/04/2010 tarihinde satış fiyatı 380.000-400.000.- tl arasında satış yapılıyormuş 3 yılda 40.000.- tl değerlenmesi makul mu? teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Banka kredisine uygunsa alınabilir... Mantıklı... Sorun olmasaydı daha fazla kazandırırdı...

14 Kişi Okudu | Cevabı Oku

varyap merıdıan business

tevhıde bozkaya | 11 Mayıs 2013 | 19:17 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

sayın tebernus bey varyap medıan busıness den ofıs aldım acaba sarphan dan ofıs almak daha fazlamı kar getırır varyap a gore dusuncelerınızı merak edıyorum atasehırdekı varyap tıcarı ofıslerıyle sarphan ofıslerı getırı acısından tersekkur ederım

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. 1) Varyap Meridian Business'ten kaç metrekareyi ne kadara aldınız? Ne kadara kiraya vereceksiniz? 2) Sarphanda kaç metrekare ofisi ne kadara alacaksınız? Ne kadara kiraya vereceğinizi hesaplıyorsunuz? Bunlar önemli. 2) Ataşehir'de ofis az. Bu açıdan değerli. Normalde ofis lokasyonu için cazip. 3) Normal koşullarda Sarphan'ın kiralanmasıiAtaşehir Finans Merkezi'ne yakınlığı dolayısıyla daha kolay olur. 4) Nihayetinde kira ve satılık fiyatlarını işletmecilik belirler. İyi yönetilen öne geçer.

43 Kişi Okudu | Cevabı Oku

sarissa projesınden 1+1 alırsak bu proje ne kadar prım yapar?

SEZİN KAYA | 03 Mart 2013 | 06:17 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

serıfalı de oldukca ıddıalı bır proje sarıssa 144000 tl den 1+1 lerı topraktan alanlar 220000 tl cıvarında 49 metrekarelım daırelerını satıyorlar .2 el olarak bu fıyattan aldıgımız 220 000 lık bır daıre sızce seneye ne kadar eder?sızce bu daıreler merıt lıfe ve benzerı yapacagı prımı yaptımı zaten?ayrıca bu projede rezıdans ve normal daıre dıye ayırmıslar.tapuda ısyerı ve konut olabılır dıye yazması sızce bu projede kıralarken onemlımıdır?

Tebernüş Kireçci : 1) Bir projede ikinci elde konutların prim için şu şartların sağlanması gerekir: a) Şirketin ve toprak sahibinin elindeki tüm evlerin bitmesi. Yani satışının tamamlanması. b) İkinci eldeki satılık ve kiralıklarda doluluk oranının yüzde 100'e ulaşması. c) Yapımcı şirket veya şirketlerin iyi bir satış sonrası hizmetler vermesi. d) Sitenin iyi yönetilmesi. e) Verilen hizmete göre aidatın düşük olması. Sarissa veya Meritlife bu açılardan hangi durumda? Bunu inceleyin. Başarılı noktadaysa getirisi İstanbul ortalamasının üzerinde seyreder. 2) Emlak ve konut yatırımında 1 yıl kısa süredir. En az 5 yıl ve daha uzun vadeli düşünmelisiniz. 3) Lokasyon olarak prim potansiyeli Ataşehir Finans Merkezi'ne bağlı olarak İstanbul ortalamasının üzerinde seyredecek bir lokasyonda. 4) Tapuda yazandan çok pratikte kullanımı önemli.

99 Kişi Okudu | Cevabı Oku

site doluluk oranı beklentisi

yalın aksay | 27 Şubat 2013 | 16:00 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

iyi calısmalar..sn abdullah çiftçinin bugunku emlakkulisi.com daki yazısını okudum..yazısı çok ilginç beklentilerimizin dısında olusan olayları anlatmıs..herkese okumasını tavsiye ederim...1-yeni teslim edilmiş konut projeleri özellikle atasehirde; tarihi dip fiyatları görmemize ragmen doluluk oranları yerlerde sürünmekte..o kadar ilginc ki bu yerlerde sürünen fiyatlar sadece yeni projeleri değil basta emlak bankası evleri olmak üzere atasehirdeki tüm yeni eski kiralık -satılık fiyatlar üzerinde baskı kurdu..ve dediğiniz gibi kısa vadede maketten almayıp parasını nakitte tutanlara buyuk fırsatlar olusmaya basladı....acaba bu dusuk doluluk oranları mevsimden kaynaklımıdır yoksa bir yerlerde bir sorunmu var?.. 2- bir baska merak ettiğim husus ise bizler burada gecen senelerde merkezi lokasyonların her gun dahada deger kaybedicegini ve gelişme akslarının her gun daha cazip olacagını söylerken bulundugumuz an itibariyle.. sanki bu durumun kentsel dönüşümle beraber terse döndüğünü söyleyebilirmiyiz? bizzat yasadıgım bir örneği verecek olursak 2009 yılında tac sporda 140 m2 sosyal donatısı olmayan bır evde 1200 liraya kirada otururken tasınmaya karar verdim ..2 secenek vardı batı atasehir yada bagdat caddesi..2009 mayıs ayında batı atasehirde 156 m2 bir ev 2750 tl iken ben saskınbakkalda yeni yapılmıs 122 m2 bir evi 2000 tlye tutmustum..an itibariyle bu bahsettigim 3 ev in kira degerleri ..tacspor=1300 batı atasehir=2300 saskınbakkal=3500!!(yerime giren kiracı arap değildi :)) acaba diyorum merkezi lokasyonlar sag gösterip sol mu vurdu?bu durumu nasıl acıklayabılırız ?arz talep dengesi bu kadar orantısız değişebilirmi sizce? iyi çalısmalar

Tebernüş Kireçci : Uzun süredir sesiniz soluğunuz çıkmıyordu... Mesajınızı görünce sevindim. 1) Ataşehir'de arz fazlası oluştu. Bubun erimesi biraz zaman alır. Ama erir... Ataşehir eskisi gibi likit değil.Yeni yapılan sitelerde douluk oranı yüzde 100'ü bulduktan sonra yükselişe kaldığı yerden devam eder. 2) Merkezlerde depreme dayanıklı ve banka kredisine uygun evler uzun vadede getiri açısından İstanbul ortalamasının üzerinde seyreder. Kentsel dönüşüm ile birlikte gelişme aksları getiri potansiyeli arttı.

27 Kişi Okudu | Cevabı Oku

ATAŞEHİR ERGUVAN SİTESI

Ahmet Dikil | 26 Şubat 2013 | 00:03 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey, Ataşehir Erguvan sitesinde satılık daire bakıyorum ancak satın almayı düşündüğüm dairenin bulunduğu blokta giriş katların tabusuz olduğunu öğrendim. Tapu belgelerinde görülen daire no ları ile kapı üstündeki daire numaraları uyuşmuyor , doğalgaz vb abonelikler, kapı daire numarasına göre yapılmş. Bu binadan daire satın almış olsam , ileride soruna yol açar mı ? veya ezpertiz kredi için uygun olur ver mi ? Teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Ekspertiz raporunun detaylarına bakmak gerekiyor. Banka kredi kullandırıyorsa alınabilir. Bu işin temel ölçüsü bankanın kredi kullandırması.

40 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Dora Park

Kamil Gencoglu | 03 Şubat 2013 | 18:20 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey selamlar.. Facebook'tan cevap alamadım buradan sormak istedim sorumu :) Dora Park projesinden 4+1 bir daire almak istiyoruz. Siteyi ve dairenin özelliklerini çok beğendik. Tam bir aile sitesi. Lakin şunu sormak istiyorum; 2008 yılında teslim edilmiş bir proje olmasına rağmen hala hatrı sayılır kadar toprak sahibinin satılık dairesi var hiç kullanılmamış. Böyle bir şeyin Batı Ataşehir'de olması namümkünken burada olması beni endişelendiriyor. Acaba yanlış bir şey mi yapıyoruz sorusunu soruyoruz. Bunu nasıl yorumluyorsunuz?

Tebernüş Kireçci : Selam. Bu normal bir şey:)) Abartmayın:))) Benim düşünce sistematiğim deterministtir. Yani "Eşit şartlar altında aynı sebepler aynı sonuçları doğurur" diye düşünürüm. Dorapark'ın arsa sahipleri Batı Ataşehir'de arsa sahibi olsaydı muhtemelen orada da satmazlardı... Üçe beşe bakmadan satan toprak sahibinden, dik durup satmayan toprak sahibi her zaman daha iyidir... Bence siteyi beğendiyseniz gerisini önemsemeyin.

122 Kişi Okudu | Cevabı Oku

sukent

Hanife Aylin | 14 Kasım 2012 | 20:44 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş bey, 1,5 yıl önce Sukent'ten hisse almıştık. Teslimden sonra satmayı dusunuyorduk. Ancak hem kooperatif yonetiminden hem de bölgedeki birkaç emlakçıdan "fiyatların tam oturmadıgını,şu an telaffuz edilen fiyatların teslimlerin ve tapuların gecikmesinden dolayı düşük kaldıgı..." yorumlarını duyduk.Biz de bu dusuncelerden etkilendik biraz aslında. Şu an satmayıp kiraya verme alternatifini de düşünüyoruz. Sizin bu konudaki fikrinizi de duymak isteriz? 117 m2 brüt olan dairelerimiz 600 bin,700 bin TL olacak sekilde prim yapar mı ?Satmayıp bölgede kalmaya devam etmeli miyiz sizce? Bu arada bir merakınızı da giderelim; dairelerimizi gorduk ve çok begendik.yine emlakçılardan duydugum kadarı ile şu an satılık olan 4 hisse varmış sadece.geri kalan 1100 üye ne yapmayı dusunuyor merak etmiyor degilim.Ayrıca kooperatiften bize ısrarla soylenen tapu masraflarını Agaoglu tarafından ödenecegi ve bize extra hiçbir masraf çıkmayacagı yönünde. Siz yorumlarınızda kooperatiflerde sonrasında masraflar cıkacagını söylüyorsunuz,bunu biraz acabilir misiniz?Bu konuda nelere dikkat etmeliyiz?Tesekkurler

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. 1) Yatırım için alınan bir evde, evin bulunduğu sitede doluluk oranı yüzde 100'e ulaşması beklenir. 2) 1.100 konutta 4 satılık hiçbir şey değil.. Ataşehir'de şimdilik bir arz bolluğu var... Zamanla oturur. 3) Tüm masrafları Ağaoğlu karşılayacaksa sorun yok...

47 Kişi Okudu | Cevabı Oku

maslak ağaoğlu

Sumru Şen | 28 Ekim 2012 | 22:34 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sayın Tebernüş Bey, Elimizde mevcut parayla uzun vadeli yatırım amaçlı hangisini almamızı önerirsiniz? Şu an satılık olan ataşehir az katlı mimoza bloklarından (180 m2 arsa payı da mevcutmuş) (fiyat 475.000 TL) bir dairemi alalım? yoksa ağaoğlu maslak 1453 projesine mi girelim? Değerli görüşünüz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Rica ederim... Buraya tıklayınız adresindeki yazımı okumanızı öneririm... sorunuz çok genel... Yatırım yapmdan önce elinizde net veriler olmalı...

22 Kişi Okudu | Cevabı Oku

nef 09'da 110 metrekare 560 bin dolar

ömer barlas | 16 Ekim 2012 | 15:42 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey merhaba. İyi çalışmalar dilerim. Öncelikle vermiş olduğunuz cevaplar ve öngörülerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. Nef 09 office projesinden ofis almayı planlıyorum. 110 m2 toplam alanı olan, 2 adet 55 m2 lik ünitenin (2 ayrı tapulu) fiyatı 560 bin usd+KDV. Bölgenin yapısı da dikkate alınarak, bu rakam m2 bazında normal midir? Ofislerin Net alanı ise yaklaşık 70 m2 düzeyinde. Prim yapma ve kira getirisi sağlama potansiyeli İstanbul'daki diğer satılık olan ofis projelerine göre (örneğin kağıthane bölgesi veya ataşehir finans merkezi) nasıldır?teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. 1) Vaktiniz olursa Buraya tıklayınız adresindeki videoları izleyin. 2) Metrekare bazlı fiyatı çok cazip değil... Ama bu fiyatlarla normal koşullarda İstanbul ortalamasının üzerinde getiri sağlar... 3) Uzun vadede iyi olur...

52 Kişi Okudu | Cevabı Oku