toki düzce - benim hazine araziye yapılmış vergisini

"" Arama Sonuçları

Tebernüş Kireçci Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Tebernüş Kireçci sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.

  leyla geçit : benim hazine araziye yapılmış vergisini ödediğim evim var ancak ben tapulu bir evim olsun istiyorum.aynı zamanda da babamdan kalan 9 hissedarı olan ahşap bir evde bir pay hissem var, ben bu durumlar göz önünde bulundurulunca tokiye başvurabiliyormuyum .açıklayıcı bir cevap verirseniz sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Konu ile ilgili bilgiye Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz. Toki başvuruları yoksul, alt, dar ve orta gelir gruplarına göre değişkenlik gösterdiği için bizzat Toki'ye müracaat etmeniz sizin için faydalı olacaktır. (Yanıtlayan: Işıl Seren Keskin)

  19 Nisan 2014, Cumartesi 04:04:00

  sami can : slm ahmet bey ben TÖRERLE MUCADELE (GAZİSİYİM) BİŞEY SORMAK İSTİYORUM DURUMUMDAN DOLAYI 20 VADEYLE TOKİDEN EV ALDIM HALA ÖDÜYORUM BİLDİĞİNİZ GİBİ TABUSUNU BORCU BİTİNCE ALICAM BU EVİN VERGİSİNİ BENİM ÖDEMEMMİ GEREKİYO TAPUYU ALMADIGIM İÇİN TOKİ ÖDEMİYOMU BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM TŞKUR EDERİM

  Ahmet Korkmaz : merhaba, Toki'den ev alanlar borçları bitmeden tapularını alamadıklarından dolayı sıfır oranlı emlak vergisi indiriminden de faydalanmaları da mümkün olmuyor. Toki tapuyu teslim edene kadar emlak vergilerini sizin adınıza kendisi ödüyor ve tapu teslim etmeden önceden de bu paraları sizden talep ediyor. Sizin gibi sıfır oranlı emlak vergisi indiriminden faydalanacak durumda olanlar da Toki'den tapularını alamadıklarından dolayı emlak vergisi ödemek zorunda kalıyor. Çok üzgünüm uygulama ne yazık ki böyle.Umarım en kısa sürede bir çözüm yolu bulunur.

  17 Nisan 2014, Perşembe 18:22:40

  lütfiye pehlivanoğlu : ankara gölbaşında toki projesi başlayacağı haberi aldım doğru ise ne zaman başlayacağı ve şartları 2+1 80-90 metrekare 3+1 90-100 metrekare 2.kat ve 3.kat cevap verebilirseniz sevinirim saygılarımla

  Tebernüş Kireçci : TOKİ'nin Ankara'da yapacağı kampanyaları Buraya tıklayınız adresinden takip edebilirsiniz.

  15 Nisan 2014, Salı 00:56:31

  Ozlem Alın : Tebernus Bey, Tuzla Aydınlı Toki konutları yakınında baslayacak yeni bir projeden yatırım amaclı ev bakmaktayım. 2+1 82 m² (brüt) / 102 Bin TL. (ara kat). 50 bin TL nakitim var. Proje banka aracılıgıyla kredi veriyor. Kalanını kredi ile odeyecegim.Daire 18 ay sonra teslim olacak. Civarda kiralar 450-500 tl arasında. Ancak proje bittiginde ev degerlerinin %50 yakın degerlenecegini soyluyorlar. Sizce akıllıca bir yatırım mı olur yoksa hali hazirda satiliklara mı yonelsem?

  Tebernüş Kireçci : Ev alırken yapmanız gereken çok detaylı araştırma yapmak olmalı. Sonuçta hayatınızın en büyük alımlarından birisini yapıyorsunuz... Gözünüzü dört açmanız gerekir. Buraya tıklayınız adresindeki yazımı okuyun. 18 ayda yüzde 50'lik beklenti yüksek bir beklenti... Gerçekleşmez mi? İstanbul'da her şey olabilir... Daha fazlası da gerçekleşebilir... Daha azı da...

  10 Nisan 2014, Perşembe 15:19:07

  Pınar KİREÇCİ : 2014 yılı içerisinde yapılması planlanan toki evleri var mıdır? Hadımköy - Kiptaş evleri için başvuru nasıl yapılıyor?

  Tebernüş Kireçci : TOKİ İstanbul'da yeni proje satışa çıkarırsa Buraya tıklayınız adresinde yayınlanır. KİPTAŞ Hadımköy 3. Etap başvuruları için biraz geç kaldınız... Buraya tıklayınız adresindeki haberleri okuyun.

  05 Nisan 2014, Cumartesi 13:44:06

  abdulvahap şener : % 72 engelliyim toki evlerine başvurmak istiyorum Ankara da alt gelir engelliler için yapılan toki evleri var mı yada yapılacak mı toki evlerine nasıl kayıt olacağım? teşekürler

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. TOKİ'nin Ankara'da yapacağı kampanyaları takip etmelisiniz. Buraya tıklayınız adresinden takip edebilirsiniz. Kampanyalarda genelde özürlülere kontenjan ayrılıyor.

  03 Nisan 2014, Perşembe 19:30:23

  AYHAN BÖLÜKBAŞI : Merhaba Tebernüş Bey, Sitenizi düzenli olmamakla birlikte takip etmekteyim. Öncelikle teşekkür etmek isterim. Özellikle yeni projelerde brüt metrekareler verilirken nedense net alanlardan pek bahsedilmiyor. Oysa eski TOKİ ve EMLAKKONUT projelerinde bu bilgiler de çok rahat ulaşılabilir durumdaydı. Ataşehir Bulvar üzerinde yer alan Ata Blokları'nın önünde Metropol Projesi -ki herhalde 2016 yaz veya sonunda ancak biter- arkasında ise Ağaoğlu projeleri var. Atatürk Mahallesindeki Evinpark ve Trend İstanbul sonrasında başka da inşaat yapacak alan kalmayacak. Bu dönemde Ağaoğlu projesi biraz arz fazlası yarattığı için Ata Bloklarının fiyatı blok yedi:) Sorum : Satış fiyatlarına bakıldığında Ata Bloklarının net m2 fiyatları 4.bin TL/m2 lerde gezinirken, hemen karşısındaki Metropol İstanbul projesinde teslimine daha 2,5 yıl beklenilmesi gerektiği halde net m2si 16.000 TL/m2 fiyattan satılıyor. Evet, yeni proje, altında AVM var ama Ata Blokları da hemen karşısı, yürüyerek 2 dakika bile değil. Proje başlarken Metropol 10 bin/m2 olursa Ata Blokları da yarısı olur diye tahmin etmiştim. Bu işten anlamadığım için sapma yüksek oldu:) Sizce; proje bitiminde bu aralık Ata Blokları lehine daralır ve Ata Bloklarını yıllardır prim yapacak beklentisi ile elinde tutan benim gibi bu işten anlamayanlara kader güler mi? Örneğin biri 20 bin TL iken diğeri 10 bin TL olabilir mi? Yoksa satıp başka yatırımlara mı yönelmek gerekir? Tekrar teşekkürler..

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Normalde yükseliş lokasyon bazlı olur... Normal koşullarda Ata Blokları prim yapar... Sattığınızda yapacağınız yatırım önemli...

  31 Mart 2014, Pazartesi 16:03:23

  özgür : 25 Aralık 2013, Çarşamba günkü sorumla ilgili mesajım TOKİ yönetimine iletilecekti .Acaba bir cevap var mıdır? Soru ve cvp aşağıdaki gibidir Özgür Karaova : Merhaba, 2004 yılında Erzurum Aziziye (Ilıca) ilçesinde meydana gelen sel felaketi sonrasında TOKİ tarafından 2009 yılında afetkonutlarına kura ile yerleştirildik. Bugün tebliğ edilen yazı gereği yıllık 2.473 TLtoplamda 39.560 TL borçlandırması yapıldığı belirtilmiştir. Bu durumda ; 150 m2 olan eski evimiz ne şekilde değerlendirileceği herhangi bir ödeme olup olmayacağı hususu, Zaten dar gelirli vatandaşların sahip olduğu bu evler için ödeme yapılmaması durumunda 7269 sayılı kanunun 40. maddesi gereği yapılacağı belirtilmiş olup, tam olarak ne yapılacağı hususu ( Evler geri mi alınır ,alınırsa eski evlerimiz yıkıldığı için dışar da mı bırakılacağız) Başka mahallelerde geri dönüşüm TOKİ Konutları hak sahipleri eski evlerinin yerine yeterince para aldıkları gözönüne alınırsa biz afetzede olmamamıza rağmen mağdur u olacağımız hususları hakkında yardımlarınızı rica ederim. Tebernüş Kireçci : Merhaba. Buradan mesajınızı TOKİ yönetimine iletelim. Umarım bir yanıt gelir.

  Tebernüş Kireçci : Yanıt gelmediğine göre ya görmediler. Ya da ciddiye almadılar...

  27 Mart 2014, Perşembe 11:45:32

  Aynur ÇAĞLAR : Yeni gelişmekte olan ANKARA Eskişehir yolundaki Yapracık konutları ile şu an ev fiyatları hayli yükselmiş olan Eryaman da ev almak arasında kararsız kaldık..lütfen yardımcı olurmusunuz:...Yapracık konutlarının birkaç yıl içinde bayağı değerleneceği söyleniyor.... Teşekkürler

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Ankara kapsama alanımın dışında... Yapracık'ta ne olacakmış? Bunu araştırın. Bir yerde konutların değerlenmesi için oraya ulaşım, sağlık ve eğitim gibi yatırımların gelmesi gerekir...

  26 Mart 2014, Çarşamba 09:50:36

  Asuman Palabıyık : Sayın Tebernüş Bey, Merhaba, 2014 yılında Toki nin alt gelir grubuna yönelik İstabul da satışı olacak mı? olacaksa zamanı hakkında bilginiz varmı?(Avrupa yakasında) Şu anda Kiptaş ın satısı var ama taksitler ve ara ödeme çok yüksek Toki Kayaşehir gibi bir satış tekrar olacak mı? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Saygılarımla, Asuman Palabıyık

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bildiğim kadarıyla şimdilik planlamada yok. Olursa Buraya tıklayınız adresinde yayınlanır.

  25 Mart 2014, Salı 20:38:12

  kemal altun : Tebernüş Bey saygılar, Kayaşehir'de oturma ihtimalim neredeyse sıfır olan, borcu toplamda 65 bin kalan, kira getirisi 500-600 bandında, 85m2'lik 2+1 dairemi 145 bine borcuyla birlikte devredip, yine aynı bölgeden 1+1 ya da 2+1 48-68 m2 lik daireler var. fiyatları 60-80 bin arası. toki ye kalan borçları da 30 bin. kira getirileri 400-500 arası dairelerden almayı düşünüyorum. böyle bir şeyi düşnmemin temel nedeni de benim Toki aidatlarım 700 tl. kira gelirim 500. kiracım sorunlu birisi maalesef. yatırmadığı zaman ben kendi bütçemden bu parayı yatırmakta sıkıntılar yaşıyorum. almayı düşündüğüm küçük ölçekli dairelerin borçları ise 258 ayx 120 tl mesela. tamamen yatırım amaçlı daireler için küçük daire tavsiyelerinizi hatırlıyorum sanki. hatta bu alım-satım rakamlarına göre iki daire bile alabilirim, ya da Tokinin indirim kampanyası geince birisinin borcunu tamamen kapatırm. aynı bölgeden almak suretiyle bölgenin yükseklişinden de kopmamış olacağımı düşünüyorum. mevcut dairemi satıp ta küçük dairelerden almak mantıklı mı? Siz ne dersiniz? teşekkürler.

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Sorunlu kiracı yatırımcıya ev sattırır... Düşünceniz gayet mantıklı... 5 yıl ve daha uzun vadede getirisi İstanbul ortalamasının üzerinde olur. Borcu erken ödeyebilirsiniz de süper olur...

  23 Mart 2014, Pazar 10:03:35

  sami çelik : mehmet akar bey in yazdıklarına katılmamak mümkün değil. parasal genişleme dolayısıyla sıcak para akışında artık sona gelindi. bundan böyle kolay para düşük faizli kredi artık yok. Bunlar bize bağlı gelişmeler değil. Küresel piyasa yapıcıların aldıkları karar bu yönde. Geçtiğimiz 10 yılda ülkemize akıtılan sıcak para gayrimenkule yönlendirildi. Toki-emlak konut ve bunlara çalışan mütehitler başta olmak üzere inşaat sektörü palazlandı. ilk başlarda işi inada bindirip elindeki gayrimenkulu ucuz fiyattan satmayacak bir kitle olacak fiyatlar aydan aya geriledikçe bunlarda panikleyip satışa geçecekler ozaman balon diye tanımladıgımız piyasalar da aşağı yönlü sert fiyat hareketleri görülecek. önemli olan alım gücüdür. burda esas darbe alım gücüne vuruluyor. halkımız rahat ve lüks içinde yaşasın isteriz ama memleketin heryerinden petrol fışkırmadığı sürece alım gücümüz azalacak. son altı ayda gerçekleşen devalüasyon ve faiz artışları nedeniyle %30 fakirleştik. Benim tavsiyem herkes, aileye uygun, oturabileceği, kullanışlı, mümkün olduğu kadar geniş ev alsın.

  Tebernüş Kireçci : Peki...

  21 Mart 2014, Cuma 21:00:19

  müslüme can : ben babamın üstüne ev almak istiyorum. alt gelir gurubu toki konutlarından alabilirmiyim ankarada satışı varmı şu an nereye başvurabilirim .babamın üstüne hiç bir şey yok sadece emekli ssk maaşı var bana bilgi verebilir misiniz çok sevinirim.

  Tebernüş Kireçci : Buraya tıklayınız adresini yakından takip edin. Ankara'da yeni kampanya başlarsa bu adreste olur.

  19 Mart 2014, Çarşamba 09:33:08

  Kıymet Şengül : İstanbul'da yaşıyorum.3 çocuğum var.Eşimde benim gibi ortopedik engelli.Ben ve eşim devlet memuruyuz.Benim %56 engelli raporum var.TOKİ Veya başka kurumun engellilere yönelik indirimli konut sağlama imkanı varmı,varsa şartları nelerdir Aydınlatırsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. TOKİ ve KİPTAŞ kampanyalarını takip edin. TOKİ ve KİPTAŞ kampanyalarında özürlülere yönelik kontenjan ayrılıyor.

  12 Mart 2014, Çarşamba 12:03:30

  selim yılmaz : Merhaba, Ben şuan kirada oturuyorum kartal da 750 TL ye, Tuzla Aydınlı mahallesinde bulunan Toki den öncelikle daire satın almayı düşündüm tapusu elinde olan mal sahipleri daireleri yaklaşık 125.000 TL ye satıyorlar. Kıra getirisi 450 TL. Daha sonra Dumankaya Adres de 125.000 TL ye ve şuan içinde kıracı var ve 575 TL ye oturuyormus. Ben hem bir dairem olsun hemde yatırım amaçlı almayı düşünüyorum. Dumankaya daki daireyi alıp kıraya verip kendimde toki de bir evde kiraya oturmak mantıklımı. Yaklaşık 45.000 TL kredi çekerek daire almayı düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Teorik olarak mantıklı. Pratikte ise her zaman oturacağınız bir eve kafa yorun.

  10 Mart 2014, Pazartesi 13:58:23

  BURHAN ÖZTÜRK : Merhaba, Tekirdağ da Toki alt gelir gurubu taksiti ödüyorum. İstanbul da Kiptaş dar gelirli gurubu için yapılan konutlara müracat edebilirmiyim.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Yapılacak kampanyalardaki koşullara bakmak lazım. Ciddi bir aksilik olmazsa KİPTAŞ'ın Hadımköy'de yapacağı kampanya 15 Mart'ta başlayacak...

  03 Mart 2014, Pazartesi 16:11:37

  duzgun turan : Merhabalar eskisehir vadisehir 3. Etapda tokiden halkbankasinndam yuzde pesin odeyerek 0.6 ozellikle belirtiyorum kuradan alamadim baka odeyemen ev sahiplerin evlerini satisa sumdu bu sekilde siraya girip bankadan aldim sozlesme okuyamadik daha dogrusu okutmadilar bende bir an once aldim fakat isimden dolayi ankarada artik ikamet ediyorum 4 yila yakin odedim devretmek istiyorum fakat 5. Maddesinde devredemez siye bir ibare var kirayada veremiyorum bos evi her ay oduyorum devir hakkinda yardiminizi rica ediyorum nasil devir edebilirim.tesekkurler

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Yurdum insanı ona da mutlaka bir çözüm bulmuştur... Sitenin bulunduğu lokasyondaki emlakçıları arayın. Onlar size yardım eder...

  01 Mart 2014, Cumartesi 15:33:58

  Recep Salih Şimşek : Sayın Tebernüş bey; Ankarada Eskişehir yolunda bir taşınmaza sahibim.Aldığım duyumlar sonucu Toki'ye resmi olarak başvuru yaptım ve taşınmazımın da içerisinde olduğu bölgenin planlarını TOKİ nin gerçekleştirdiği bilgisini aldım.İmar çıkması sonucunda TOKİ ile nasıl bir anlaşma süreci yaşanır? Süreç hakkında biraz bilgi verirseniz çok memnun olurum. İlginiz için şimdiden taşakkür eder, sağlık mutluluk ve başarılarınızın devamını dilerim.

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Hiç bilmediğim bir konu... Ne desem boş...

  28 Şubat 2014, Cuma 14:02:41

  faruk günaydın : Değerli Belgin Bilgiç hanımefendi Bahçeşehir Yıldızlar Kolejini bir kaç ortak birleşip kira getirisi için almayı düşünüyoruz.Bu okulu alırsak aylık yada yıllık ne kadar kira geliri elde ederiz.Birde Toki'nin bu okul ile ilgili devam eden bir davası varmış bu dava konusunda da bizi aydınlatırsanız çok memnun oluruz.Selam ve sevgilerimizle....

  Belgin Bilgiç : Faruk Bey, öncelikle anılan mülkü hangi amaçla kullanacağınızı ve okula dair kapalı alan vb hiçbir bilgi sahibi değilim. Böyle büyük montanlı gayrimenkulleri alırken, mülkün değerinin uzman kişiler tarafından belirlenmiş ve raporlanmış olmasına dikkat edin. O raporda belirtilen fiyat üzerinden hareket etmeniz sağlıklı olacaktır. Diğer taraftan TOKI ile olan davasından haberdar değilim.

  23 Şubat 2014, Pazar 15:05:57

  Abdullah Taşcı : Merhaba Tebernüş Bey, benim arnavutköy deliklikaya aktepe mevkiinde bir arsam var. Arsanın yakınlarında kiptaş ve toki konutları var. Arsanın imarıyla yeşillik alana kaldığı yönünde söylentiler var.Bu konuda doğru bir bilgi nasıl edinebiliriz? Arsaya da 70-80 bin lira veriliyordu söylentilerden önce sizce daha ne kadar beklemeliyiz? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim, Şimdiden teşekkürler, saygılarıma

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Acil paraya ihtiyacınız yoksa bekleyebildiğiniz kadar bekleyin. Sıra Hadıkmöy'e doğru geliyor. Dünyada nüfusu artan hiçbir kentin gelişme akslarında arsa ve arazi satılmaz. Satan kısa vadede kazançlı çıksa da uzun vadede kafasını taştan taşa vurur:)))

  16 Şubat 2014, Pazar 21:17:39
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , atakent müstakil evler nasıl , Brooklyn park fikirtepe , inşaat firması komisyon alır mı , kiptaş hadımköy 5.etap , kiptas hadimkoy 3.etap başvuru sayisi , Evi idari yoldan tahliye , ege yakasi tebernus , içerenköyün geleceği , 50 bin peşinatla ev , izalei şuur davasıyla beykoz da Satılık arsa , ortak ev almak , avrupa konutları temapark , tebernüş perpa , konut projesi cayma hakkı , taşdelen bölgesi prim , masko kiptaş evleri satılık , daire tapusunu alamama , nakitle ev alinirmi , beylikdüzü prestij evleri , kredili evin beyannamesi , kiptaş 6. etap başakşehir , kozapark akkoza , solarkent evleri beylikdüzü , aklandia resort , binalarda aykırı pencere ,