"" Arama Sonuçları

Kayaşehirde 2015 de yeni sosyal konut projeleri olacakmı?

melek yıldız | 30 Ekim 2014 | 11:36 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar Tebernüş bey ben şuanda kayaşehir de kiracı olarak ikamet etmekteyim.2015 yılında kayaşehir de sosyal konut projeleri olur mu dersiniz.? Çünkü epey uzun zamandır kayaşehir de artık evler pahalı satılmakta yani toki ev yapmıyor artık.Ev sahibi olmak istiyoruz.Ama bütçemiz dahilinde ancak sosyal konut projeleri olabilir.Emlak konut yada özel diğer yerler hesapladığımızda pahalıya geliyor. Cevabınız için Şimdiden teşekkür eder, İyi günler dilerim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Buraya tıklayınız adresini yakından takip edin. Yeni kampanya olursa bu platformda ve Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi www.emlakkulisi.com'da mutlaka gündeme gelir.

325 Kişi Okudu | Cevabı Oku

tokiden ev almak mantıklı mı ?

mehmet narmin | 29 Ekim 2014 | 20:18 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba Tebernüş bey. eşimle biz yeni evliyiz, şu ank evimize 500tl kira veriyoruz. istanbul pendik toki konutlarından 150.000tl ye 2+1 85 metrekare 7.kat (en üst) ve önü tamamen açık bir ev almayı düşünüyoruz..ama ev 2006 yapımı olduğu için 4 yıl da kredi ödediğimizde 12 yıllık oluyor, satarken zarar eder miyiz biraz daha fazla kredi çekip 180.000e falan sıfır ev almak daha mı iyi olur? cevabınız için çok teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Sırf TOKİ satıyor diye ev almak mantıklı değil. İşin matematiğine bakın. 85 metrekare evi 150 bin TL'ye aldığınızda aylık 600 TL ve üzeri fiyattan kiraya verebilecek misiniz? Veriliyorsa alınabilir. Bir konutta evin eskimesi inşaat değerini düşürür. Geçen zaman arsa değerini artırır.

268 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Merhaba Tebernüş Bey Evvelki hafta Makro yapının Park Mavera evleri için görüşmeye gittik kız kardeşim için. 2.600 - 3.000 tl aralığında fiyat belirtip , ön talep topluyorlardı. Beğendiğimiz yerler için 2.700 - 2.900 tl.leri konuştuk m2 olarak. , satış açıldığında ilk sizi arayacağız , 10.000 tl Kaparo hazır tutun dediler. Sonra yaptıkları reklamla 10 misli talep gelince fiyata şimdi 3.600 tl diyorlar . Aramadılar bile , biz sizle böyle konuştuk ama şimdi şartlar değişti falan der insan , sağdan soldan duyduk böyle mi durum diye arayınca iş çıktı ortaya . İnternet'e ön başvuru formu koy , talebi gör , sonra da sözünü ye. Eğer bu bir mal satma tekniği ise , Allah korumuş böyle malı iyi ki almamışız. Gel de kiptaşa Toki'ye kız . Adamlar malının fiyatını belirliyor , derslerine çalışıp malın fiyatı budur diyorlar , talep fazla olunca da Kur'a yapıyorlar. İşin bir adaleti oluyor. Onların da hata edip yüksek belirledikleri bir proje olursa , dikkat edin ellerinde kalıyor , yıllarca satmaya çalışıyorlar. Makronun bu tutumuna üzüldüm , içimi döktüm , hakkınızı helal edin. Kaçtı diye üzülmüyorum , kaçan bir şey yok zaten , ama benim yurdum insanının tutumuna üzülüyorum. Tüm bunlar sektör için normal şeyler mi , ben mi büyüttüm işi Tebernüş Bey ?

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bu işte büyük hata müşterilerden kaynaklanıyor. Biz geçmişte kapıları kırılan satış ofisleri bile gördük:)) Aradan 6.5 yıl geçti hala reel bazda fiyatlar ucuz. Projedeki konut adeti kadar ilk günlerde hergün ziyaret edilen satış ofisleri de gördük... Satışa çıkalı 3 yılı geçti. Hala projedeki konut sayısının üçte biri satılık. İkinci eli de eklersek yarısından fazlası... 3 günde 1.000 konut satıldığı açıklanıp da sonraki 2-3 yılda 1.000 konut satamayanları da gördük. Bizim halkımız yeni bir proje satışa çıkınca resmen saldırıyor... Şirketler de kalabalığı ve izdihamı görünce fiyatı artırıyor. Çok açık ve net söylüyorum. Park Mavera 3 bin TL'ye kadar yatırım için alınır. 3 bin TL'nin üzerinde alanlar öyle yüksek prim beklemesin. Ha metrekaresi 10 bin liradan ya da 20 bin liradan da alsanız uzun vadede kazanırsınız:)) Bundan şüpheniz olmasın. Ama alınabilecek eşik 3 bin TL'nin altı. Bu fiyatın üzerinde oturmak için proje beğenilirse alınabilir. Kayaşehir'de daha çok proje satışa çıkacak.Aceleye gerek yok.

762 Kişi Okudu | Cevabı Oku

toki den ev almak istiyorum

aykut kaplar | 27 Ekim 2014 | 15:14 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

selam tebernüş be size danışmakistedim ben %51 engel raporum var tokiden ev almak istiyorum istanbul civarında ne yapmalıyım nereye başvurmalıyım bu fırsatlardan yararlana bilirmiyim bana yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden teşekür eder saygılarımı sunarım 30 yaşındayım istanbul zeytinburnunda ikamet ediyorum

Tebernüş Kireçci : Selam TOKİ'nin İstanbul'da yapacağı kampanyaları takip etmelisiniz. Buraya tıklayınız adresini yakından takip edin. TOKİ yeni kampanyaya başlarsa bu adreste olur.

58 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Kiptaş Kayabaşı Konutları

Mehmet DEMİR | 25 Ekim 2014 | 00:28 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Öncelikle iyi çalışmalar diliyorum.Benim Kiptaş Kayabaşı konutlarında 3+1 115 m2 Sazlıdere barajını gören içinde kiracısı olan bir dairem var(600 TL kira getirisi) Daireyi 2008 yılında Kiptaştan topraktan satın almıştım.Kayaşehir'e yapılan ve yapıldığı parselde tek başına kalmış bölgede yapılan Toki ve Özel projelere nazaran çok geride kalmış , prim yapma , gelişme açısından talihsiz bir proje olarak bugünlere geldi.Memur maaşımla kazandığım bunun dışında başka bir yatırımımın olmadığı tek yatırımım ve yıllardır prim yapar diye bekliyorum ama insanlar Kayaşehir de ki projelerden ev alıp sadece peşinat ödeyerek aldıkları evlerini 1 yıl geçmeden 100-150 bin tl karla satıp para kazanmaları moralimi bozmakta ve bu da beni evi satıp başka yatırımlara yönlendirme konusunda kafamı karıştırmaktadır.Bu sebeple daire mi satarak Arnavutköy'de konut tahsis alanı olarak belirlenmiş yerlerden iyi konumda m2 si 300 tl (Daha uygun yerlerde mevcut m2 si 150 Tl) olan bir yerden arsa almak istiyorum ama kafam çok karışık.Arsa alırsam 3 yıl satmayı düşünmüyorum.Korkum şu ki şu an konut tahsis alanı olarak görünen yer 3 yıl sonra ya da daha erken bir zamanda yeşil alan ilan edilebilir.Bu sebeple zarar ederim korkusu var ama riskte almak istiyorum.Bana bu konuda tavsiyede bulunursanız çok memnun olurum.Siz olsanız ne yapardınız?

Tebernüş Kireçci : Metrekaresi 300 TL çok riskli. Sizin de belirttiğiniz gibi riski yüksek. Bu fiyatlardan alırsanız uzun vadede mutlaka kazanırsınız. Ama kısa ve orta vadede ne olur bilinmez. KİTAŞ Kayabaşı bir sizi talihsizlikler yaşadı. Uzun vadede iyi olacağına inanıyorum. KİPTAŞ orayı etap etap geliştiremedi. Geliştirseydi herşey farklı olurdu. TOKİ'nin Kayaşehir'in aşağı kalmazdı. Kira gelirine ihtiyacınız yoksa satılabilir. Arsa ve arazi alacaksanız metrekaresi ucuz ve geniş arazileri tercih edin.

506 Kişi Okudu | Cevabı Oku

engelliler için aylık ve konut

Gülcan Sökmen | 19 Ekim 2014 | 21:29 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba kardeşimin % 90 engelli raporunu yeni çıkartık Şimdiye kadar babam bu tür işlerle ilgilenmediği için kardeşim için bazı şeyler yapmak istiyoruz onun üstüne hem aylık bağlatıp hemde ev almak istiyoruz.Raporumuzu aldık aylık için başka hangi işlemleri yapmak gerekir? 2, sorum toki nin engelliler için için ayrılan projelerini verdiğiniz site adresini takip ediyoruz ama 2014 senesi için kaçırdık 2015 için İstanbul da engelliler için yeni projeleri var mı?Teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. TOKİ engellilere özel site yapmıyor. Projelerinde engelliler için kontenjan ayırıyor.

86 Kişi Okudu | Cevabı Oku

kayaşehir toki daire satın alma

ibrahim kaplan | 12 Ekim 2014 | 04:29 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba tebernuş bey başakşehir 5 etap 2 kısımda 2+1 85 m2 toki dairesini 235 bine sattık kayaşehirden 3+1 daire almayı düşünüyoruz.15 bolgede şehir hastanesi ve tramvay guzergahının arasında 3+1 c tipi kot1 k.batı daire bulduk fiyatı borcu bitmiş halde 208 bin 5 tane farklı usta getirdik ve hiçbirisi rutubet olmayacağını soyledi.Bu daire vadi projesinede cephe konumda ve alt adadakilerin en ust katına denk geliyor.aynı konumda diğer dairelerin fiyatı ki bu daire kadar onu açık ferah değil 240 binden başlıyor fiyatı.bizim tereddutumuz anlatıldığı kadarıyla ısınma problemi onun haricinde daireyi beğendik sizce almalımıyız?Fikirlerinizi sunarsanız memnun olurum.Ayrıca merkezi sistemli bu dairede kombiye geçiş şartları tartışılıyormu ciddi anlamda adım atılırmı çünkü anlatılan kadar fazlasıyla haksız bir sistem.biz kombili sistemde gayet rahat biçimde ısınıyordukve faturamız gayet iyiydi burada ise daire başına minimum 100 lira geldiği soyleniyor tasarruf bunun neresindedir?biz iki kisiyiz evde kullandigimiz oda sayisi 3 diger 2 oda kullanilmiyor ve yanmak zorundaymis bu tasarrufmudur? Ise gittigimiz saatlerde yanmasida cabasi.ben bu konuda da tatmin olmak istiyorumki gonlumuz rahat bir bicimde oturalim.şimdiden teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Alacağınız ev konusunda bir şey diyebilmem zor. Çünkü kirayı belirtmemişsiniz... Isınma konusunda bir şey diyemeyeceğim. Türkiye'de oturmuş bir sistem vardı. "Bir deli bir kuyuya bir taş attı. Bin akıllı çıkaramıyor" dedikleri olay bu olsa gerek:)))

150 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Başka Şehirdeki İpotek Nasıl Kaldırılır?

Meltem Zorlutuna | 08 Ekim 2014 | 14:30 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

Merhaba Tebernüş Bey, kayınvalidemin İzmit Toki evlerinde bulunan evinin 3-4 yıl önce ödemesi bitmiş, ancak ipoteği kaldırmamışlar. Şimdi ipoteği kaldırmak için İzmit'e gitmesi gerekiyor mu yoksa yaşadığı İstanbul'da halledebilir mi? Şimdiden teşekkürler. Kolay gelsin.

Işıl Seren Keskin : Merhaba. Konu ile ilgili bilgiye Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz. Farklı şehirdeki tapu ve ipotek işlemleri, şehre gidilmeden yapılabiliyor. Detaylar için TOKİ ile iletişime geçmeniz, faydalı olacaktır.

72 Kişi Okudu | Cevabı Oku

TOKİ ANKARA BAŞPINAR KONUTLARI

Ersin Yılmaz | 19 Eylül 2014 | 12:43 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

TOKİ'nin Ankara'da kurayla satışa çıkardığı Başpınar konutları için başvuralım mı? Ne dersiniz? Amacım prim yapması vs. değil. Ev sahibi olmak. Fiyatları uygun görünüyor.

Tebernüş Kireçci : Böyle düşünüyorsanız alınabilir.

70 Kişi Okudu | Cevabı Oku

diyarbakırda yapılacak toki hakkında

serdar altındağ | 18 Eylül 2014 | 19:02 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Diyarbakır'da yeni bir toki projesi var mı? varsa bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz. ilginiz için teşekkür ederim...

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Buraya tıklayınız adresini yakından takip edin. Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi www.emlakkulisi.com yeni kampanya başladığında mutlaka haber yapar.

124 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Arsa Alımı Villa arsa ne yapmalı?

mehmet uçar | 11 Eylül 2014 | 16:11 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba sayın Kireçci öncelikle bu sitede ki bilgilendirmelerinizden çok memnunum ve teşekkürler.Benim sorum ilgi alanınız dışında olan il Adana ile ilgili olacak ama cevaplarsanız sevinirim.Siz genelde villa arsalarının yavaş pirim yaptığını söylüyorsunuz ama memleketim Adananın yeni ilçesi konumunda olan sarıçam ilçesi ve yeni imara açılan bölgesi sayılan Çınarlı mahallesinde 614 metrekare 25/50 emsalli villa arsasını 74000 TL. sına alma aşamasındayım.Birazda kredi çekeceğim (30 Bin TL. sı) gelişime açık yeni yapılaşmanın başladığı toki konutlarına yakın bir bölge.Metrekaresini de ortalamanın üzerinde almadığımı düşünüyorum.Memurum böyle bir yatırım ve tek atımlık kurşunum (Birikimim) var diyelim sizce nasıl olur ?Sizin önerinizin geniş ve metrekaresi ucuz gelişme aksları olduğunu biliyorum.Fakat doğu da görev yapan bir memurum her tarafı araştıramıyorum ve birikimim de öylece bekliyor bu fırsat sizce nasıl? Teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Adana kapsama alanımın dışında. Bahsettiğiniz lokasyonu bilmiyorum. Alırken kazanıyorsanız cesur olun. Arsa ve arazi yatırımı konusunda Anadolu şehirleri İstanbul'dan daha ileri. Daha iyi fırsatlar barındırıyor.

240 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Toki Hadımköy evlerinden ev almak mantık li mi

Eyüp Tunç | 03 Eylül 2014 | 14:47 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernus bey iyi gunler öncelikle Ben oturmak amacıyla ev almak istiyorum. Bugün ilanları gezerken Toki Hadımköy evlerinde 3+1 125 metrekare 6-7 senelik bir bina da ev satıldığını gördüm. Daire sahibi 170.000 TL istiyor. Sizce almak mantıklı mi yok sa daha bekleyip başka evlere de bakmak ki daha mantıklı Teşekkür ederim yardımlarınız için

Tebernüş Kireçci : İyi günler. Rica ederim. Metrekare bazlı fiyatı gayet mantıklı. Maliyet seviyesi bile değil. Aynı evi kiraya verecek olursanız aylık getirisi ne olur? 700 TL ve üzeri olur mu? Olursa alınabilir.

331 Kişi Okudu | Cevabı Oku

engellılere ındırım soz konusumu

ebru ceylan | 02 Eylül 2014 | 21:24 | Cevaplayan : Ahmet Korkmaz

tokıden ev devır aldım % 48 engellıyım herhangıbı bır ındırım varmı emlak vergısınde. aylık taksıt odemelerınde yada herhangıbı bır odemede bır ındırım soz konusumu

Ahmet Korkmaz : merhaba,hayırlı olsun. Toki'den tapunuzu almış iseniz umarım aşağıda özelge size yardımcı olacaktır. Başlık Özürlülerin Gelir Vergisi, KDV, ÖTV, MTV ve Emlak Vergisi Muafiyeti hk. Tarih 20/03/2013 Sayı 90792880-170[4-2011-10]-264 E)-Emlak Vergisi Yönünden Değerlendirme : 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanununun 8'inci maddesinin ikinci fıkrasında "Bakanlar Kurulu, kendisine bakmakla mükellef kimsesi olup onsekiz yaşını doldurmamış olanlar hariç olmak üzere hiçbir geliri olmadığını belgeleyenlerin, gelirleri münhasıran kanunla kurulan sosyal güvenlik kurumlarından aldıkları aylıktan ibaret bulunanların, gazilerin, özürlülerin, şehitlerin dul ve yetimlerinin Türkiye sınırları içinde brüt 200 m²'yi geçmeyen tek meskeni olması (intifa hakkına sahip olunması hali dahil) halinde, bu meskenlerine ait vergi oranlarını sıfıra kadar indirmeye yetkilidir. Bu hüküm, yukarıda belirtilenlerin tek meskene hisse ile sahip olmaları halinde hisselerine ait kısım hakkında da uygulanır. Muayyen zamanda dinlenme amacıyla kullanılan meskenler hakkında bu hüküm uygulanmaz. Geliri olmadığını belgelemenin usul ve esaslarını belirlemeye Maliye Bakanlığı yetkilidir." hükmüne yer verilmiştir. Söz konusu yetkiye istinaden çeşitli tarihlerde çıkarılan Bakanlar Kurulu Kararlarıyla kendilerine bakmakla mükellef kimseleri olup onsekiz yaşını doldurmamış olanlar hariç olmak üzere hiçbir geliri olmadığını belgeleyenlerin, gelirleri münhasıran kanunla kurulan sosyal güvenlik kurumlarından aldıkları aylıktan ibaret bulunanların, gazilerin, özürlülerin, şehitlerin dul ve yetimlerinin Türkiye sınırları içinde brüt 200 m²'yi geçmeyen tek meskenleri veya tek meskende sahip oldukları hisseleri (intifa hakkına sahip olunması hali dahil) için emlak vergisi oranı sıfıra indirilmiştir. Öte yandan, 27/07/2011 tarih ve 28007 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan 57 Seri No.lu Emlâk Vergisi Kanunu Genel Tebliğinde, özürlü kimlik kartı sahibi mükelleflerin, özürlü kimlik kartlarını belediyede ilgili görevliye ibraz etmek ve bu Tebliğ ekinde yer alan "Tek Meskeni Olan (İntifa Hakkına Sahip olanlar Dâhil) Özürlülere Ait İndirimli Bina Vergisi Formu" ekine özürlü kimlik kartı fotokopisini eklemek suretiyle indirimli bina vergisi oranı (sıfır) uygulamasından yararlanabilecekleri, bu durumdaki mükelleflerden ayrıca tam teşekküllü Devlet hastanesinden alınmış sağlık kurulu raporu istenilmeyeceği ancak özürlü kimlik kartı sahibi olmayan mükelleflerin ise, sağlık kurulu raporunun aslını veya onaylı örneğini belediye görevlisine ibraz etmek ve bu tebliğ ekindeki "Tek Meskeni Olan (İntifa Hakkına Sahip Olanlar Dâhil) Özürlülere Ait İndirimli Bina Vergisi Formu" ekine raporun fotokopisini eklemek suretiyle indirimli bina vergisi oranı (sıfır) uygulamasından yararlanmalarının mümkün olduğu belirtilmiştir. Buna göre; Türkiye sınırları içinde brüt yüz ölçümü 200 m²'yi geçmeyen tek meskeninizin bulunması ve özürlü kimlik belgenizi veya sağlık kurulu raporunuzu ibraz ederek "Özürlülere Ait İndirimli Bina Vergisi Formu" ile başvurmanız halinde indirimli emlak vergisi uygulamasından yaralanmanız mümkün bulunmaktadır. Bilgi edinilmesini rica ederim.

61 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Müteahhit ile iskan sözleşmesi

murat ceylan | 31 Ağustos 2014 | 14:02 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

Merhaba Tebernüş Bey, Bugün Pendik şeyhli civarlarında müteahhitlik yapan Topçuoğlu emlak İnşaat'tan şeyhli toki konutları yanında yeni yapılmış binadan 2+1 net 93 metre kare daire için 205bin TL'ye pazarlık yaptım ve 1000 tl kapora verdim .100 bin TL kadar banka kredisi kullanmayı düşünüyorum. İnşaat sahibi yapılan binanın iskanı bina tamamlandıktan sonra alınacağını ve bunun 3-5 ay bulacağını söylemektedir ve iskan almama gibi bir durumun söz konusu olmayacağını söylemektedir. Binanın sadece zemin kattaki dükkanın ve kapalı otoparkta inşaat eksikleri bulunmakta daire alanların bir kısmı da taşınmış .Müteahhit ile iskan konusunda sözleşme yapacağız ama ne tür bir sözleşme yapmam gerektiği ile ilgili fikrim yok ayrıca sözleşmeye istinaden teminat senedi almalı mıyım? Buna benzer bir sözleşme örneğine nereden ulaşabilirim. Yardımlarınız için teşekkürler

Işıl Seren Keskin : Merhaba. Hak kaybı yaşamamanız adına müteahhit ile imzalayacağınız sözleşme örneği için bir avukattan yardım alabilirsiniz.

294 Kişi Okudu | Cevabı Oku

alt gelir grubunda konut ihtiyacı

cem şimşek | 28 Ağustos 2014 | 21:59 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

iyi akşamlar abi,herkes konutta balon var,arz fazlası var diyor ama geçen gün bri uzman şöyle demişti:alt gelir grubunda hala konut ıhtiyacı var,üst gelir grubunda arz fazlası var.istanbulda alt gelir grubu için ev kalmadı nerdeyse,krediye uygun bodrum katlar evli birinin oturabileceği şekilde en kötü 80.000 tl den başlıyor o da merkezin uzağında.Bu iş ne olacak abi böyle

Tebernüş Kireçci : İyi akşamlar. Konutta balon olduğunu söyleyenler hiç eksik olmaz. Ama sonuçlar ortada. Orta ve alt gelir grubunu ancak TOKİ ve KİPTAŞ ev sahibi yapabilir.

499 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Halkalı mı Bahçeşehir mi?

Ayşe Kartal | 27 Ağustos 2014 | 09:36 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey iyi günler biz 3 yıl önce hem oturum hem yatırım amaçlı olarak Halkalı da (Avrupa konutları 3 ün arka tarafında isim olarak yorum yapmayı tercih etmediğiniz firmanın inşa ettiği ) 4. Kat açık mutfak 2+1 net 55 m2 bir ev aldık bir yıldır oturuyoruz Aralık ayında ödemelerimiz tamamlanıyor Evimizi satıp bir kısmını sermaye bir kısmını 3+1 bir ev almak için peşinat yapmak istiyoruz fakat bölgede fiyatlar TOKİ dışında çok yüksek Bu durumda yatırım özelliğini kaybetmemesi için Halkalı lokasyonunu koruyup özelliği olmayan TOKİ sitelerinde bir ev mi almamızı önerirsiniz yoksa Merkez'den iş yerlerinden uzaklaştıp Bahçeşehir tarafında 1 stanbul evleri gibi alternatifleri mi değerlendirmemiz daha mantıklı

Tebernüş Kireçci : İyi günler. Alacağınız evin sizin ve eşinizin işine, çocuklarınızın okuluna yakınlığı önemli. Uyuyorsa Bahçeşehir'den de alınabilir. Halkalı'da fiyatlar yerlerde sürünürken zamanla prim yapacağını söylüyordum. Bugün aynı durum Bahşehir için geçerli. Niteliklerine göre en makul evlerin satıldığı lokasyonlardan biri Bahçeşehir.

888 Kişi Okudu | Cevabı Oku

toki evlerine gelen zam da alınan kdv

ömer güçlü | 25 Ağustos 2014 | 09:57 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

biz bu alınan kdv yi ev tesliminde 1 defaya mahsus olarak biliyoruz vede bize ilk olarak 800 tl civarında bu para alındı vede her zam gelmesinde kdv diyip tekrar alıyorlar...

Tebernüş Kireçci : Bir yanlışlık vardır. Devlet kimseden fazla para almaz. TOKİ'ye itiraz dilekçesi yazın.

197 Kişi Okudu | Cevabı Oku

bizimevler 5 site sakinleri ve bizimevler 5 site sakinleri grubu hakkinda

havva gursoy ozogul | 23 Ağustos 2014 | 11:14 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba tebernus bey, hergun mutlaka okumaya ozen gosterdigim emlak sitenizden yararli bilgiler edindim...bugun size soru sormayacagim.benim gibi sitenizi duzenli takip edenlere memnuniyetimi dile getirecegim.bizimevler 5 etabindan daire alirken toki-emlak konut guvencesi olmamasini benim gibi bircok okuyucu size soru olarak yoneltti...cok sukur ihlas A.S , 5 etabini da diger etaplari gibi dairelerimizi tam ve eksiksiz olarak ,1. kalite malzeme kullanarak teslim etti... .sitemizin doluluk orani az olmasina ragmen cok guzel komsuluk ilskileri basladi....

Tebernüş Kireçci : Peki...

295 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Hadımköy Toki mi yoksa Ömerli Kiptaş mı?

FATMA SES | 20 Ağustos 2014 | 20:38 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Hadımköy tokiden 1. bölge 3+1 120 m2 165 bine ev beğendik bunun yanında Ömerli Kiptaşta da 2+1 95 m2 daireler 155-160 bin civarı, hangisini almamız ilerisi için daha avantajlı olur acaba çok kararsız kaldık. Değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Oturmak için alıyorsanız hangisini beğeniyorsanız onu tercih edin. Yatırım için alıyorsanız kira çarpanı düşük olanı tercih edin.

405 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Dumankaya Insaat Hakkinda

zafer Bulgurcu | 16 Ağustos 2014 | 18:26 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Dumankaya Firmasinin Halkalida yaptigi insaat hakkinda 2011 yilinda sizinde bu siteden satin aldiginizi beyan ettiginiz daha sonrada ailevi sebeblerden dolayi vaz gectik diye beyanda bulundugunuz konut projesiyle ilgili sorum olcak, o yil 3 etapta bulunan dairemi satarak bu projeden daire almistim burdan size ne metra karesini nede kac arti bir oldugunu belirticem cunku konu bunun disinda, haziran 2014 te teslim edilecek diye sozlesme yaptigim ancak 11 Agustos 2014 gunu teslim edicek diye davet edildim ve 3 yil once parasini odeyerek bekledigim dairemin teslimi icin gittigimde, daha once size yazan Sezen Yazici VURAL hanimin da daha once size kabaca ozetledigi olayla karsilastim , sizde Sezen Hanimi Av Hilal Hanima yonlendirmissiniz. Ben bu daireyi almak icin Toki den 1999 yilinda teslim aldigim, dairemi satmistim, yazik olmus. Benim sorum biz marka bir proje satin aldikya, piyasada guvenilen tv internet ve basinda reklamlari yapilan, guvenilir binlerce konut teslimati yapmis ve kurumsal bir firma. Benim artik birakin bu firmaya bu ulkeye guvenim kalmadi bu kadar duyarsizlik nasil olur hic mi musteri memnuniyeti diye birsey yok , devletin kurumlarinca hic mi denetim yok . Hersey reklam ve Imaj mi bu sektorde, guven denilen sey sadece pazarlama araci mi ? Insanlar ne zorluklarla kredi ve faiz kulfetlerine katlaniyor ve yillarca bekleyerek daire sahibi olmak icim ugrasiyorlar, Neden bir yetkilide cikip ozur dileyip, cozum yolu sunmuyor. Yazikkk....

Tebernüş Kireçci : Peki. Buradan Dumankaya'nın yetkililerine iletelim...

885 Kişi Okudu | Cevabı Oku