vade farksız - Tebernüş Bey Merhaba, Sur yapının sultanbeylideki

"" Arama Sonuçları

Tebernüş Kireçci Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Tebernüş Kireçci sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.

  Aslı Balta : Tebernüş Bey Merhaba, Sur yapının sultanbeylideki projesinden ev bakıyoruz. 119 metrekare 2+1 ev için 366bin tl lik fiyat aldık. İki sene sonra teslim edilecek fakat vade farksız ödeme planı bizi biraz cezbetti. Ama bu evlerin prim yapıp yapmayacagını, Sultanbeyli'nin de bir çekmeköy veya sancaktepe olup olmayacağını kestiremiyoruz. Sizce bu sitenin prim yapma olasılığı nedir? Mantıklı bir yatırım yapmış olur muyuz? Tavisyeleriniz için şimdiden teşekkürler

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Metrekares bazlı fiyatı lokasyonun bugünkü değerine göre ucuz değil. Ama ödeme tablosunu da gözönüne alırsak zamanla prim yapar. Sultanbeyli'nin bir Sancaktepe veya Çekmeköy olup olmayacağının yanıtını ancak 10 yıl ya da 20 yıl sonra verebiliriz... Şimdi bu konuyu konuşmak için erken...

  14 Nisan 2014, Pazartesi 15:45:22

  ayşegül çelik : merhaba tebernüş bey, daha önce sorduğum sorulara çok aydınlatıcı cevaplar verdiğiniz için peşinen teşekkür ediyorum, hala ev alamasak da:) bu kez iki durumu belirginleştirdik. görüşünüzü almak istedim. BİRİNCİSİ : suryapı idilia'dan 89 metrekare(brüt) 2+1 240-250 bin lira civarı, yarısı peşin kalan yarısı 48 ay vade farksız. bu seçenekte 0 faizle ev almış oluyoruz, tabi iki yıl sonra teslim. İKİNCİSİ : bahçelievler ilçesinin kocasinan mahallesinde 85 metrekare(brüt) 2+1, 190-200 bin civarı evler var. emlakçı 750-800 liraya kiraya gideceğini söyledi, internetten yaptığım kira araştırması da bu yönde. ama bu seçenekte 80 bin lira kredi çekmemiz gerekecek. kredinin geri ödemesiyle evin maliyeti 220 bini bulur heralde, öte yandan kiraya verebilirsek kira getirisi faizi çıkartır. şimdi bu durumda hangi seçenek 5 yıllık vadede daha karlı olur sizce? bu arada ikisini de oturum amaçlı düşünmüyoruz ; istanbul'da uzun vadeli kalıcı olmadığımız, 85 metrekare eve eşyalarımız sığmayacağı ve şuan kirada oturduğumuz ev işyerlerimize çok yakın olduğu için....bu kadar detaylı veriyle başınızı şişirdiğim için özür dilerim ama karar vermemize yardımcı olacak bir fikir verirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Sorunuza bakınca anladığım şu: Bu işe sizi anlatamamışım... İki alternatif arasındaki tek benzerlik tapuda konut olarak görünmesi... Bence siz bu işi baştan alın... Uzun uzun yazdıklarımı ve köşe yazılarımı okuyun...

  30 Mart 2014, Pazar 22:32:59

  Ali Osman : Tebernüş Bey Merhaba ilginize teşekkür ederiz. Ortadoğu Grup'un Resim İstanbul Sancaktepe projesinden ev alma niyetindeyiz. 2+1 güney cephe 2.kat yada 3.kat 107,21 - 137,70 m2 brüt alanlı konuştuk. Fiyatı 280-290 arası. Yarısı peşin, yarısı 48 ay vade farksız düşünüyoruz. İlk etaptan yetişebilirsek 2015 Aralık bitiş tarihi. Tüm proje 2016 sonu bitiyor. Sizce proje sonlanıp, yaşam başladığında %40-%50 arası prim yapar mı? 28 bloklu proje benzetme belki yersiz ama ne bileyim Tem Avrupa konutları seviyesinde fark eder mi? Teşekkür ederim.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Ödeme tablosu gayet iyi. Prim konusunda bir şey demek zor. Ama Resim İstanbul iddialı bir proje. Prim konusunda bir şey diyemem ama getiri açısından bu fiyatlarla İstanbul ortalamasının altında kalmaz...

  18 Şubat 2014, Salı 23:34:59

  MAHMUD HAMZA : hayırlı günler tebernüş bey. skyland projesinde ofis katları için %10 peşin ve 60 ay vade farksız ödeme sunuluyor. ortalama ofis m2 fiyatları 8.000-10.000 tl arasında. proje bitiminde m2 kiralama fiyatını 20 usd olarak düşünüyoruz. bu vade imkanı ve m2 fiyatı ile ilgili olarak fikirlerinizi paylaşırmısınız. teşekkür ederim.

  Tebernüş Kireçci : İyi günler. Katını ve cephesini söylememişsiniz ama ödeme tablosunu gözönüne alırsak mantıklı. Skyland'ın metro ile bağlantısı olursa 20 dolara çok rahat kiraya verebilirsiniz.

  15 Şubat 2014, Cumartesi 13:22:59

  Ayşe Tan : Merhaba Tebernüş Bey, Suryapının yeni başlayacağı İdilia projesi için 1+1 daireler %10 lansman indirimiyle 120.000 TL civarında alınabiliyor. Yarısı peşin ödemelerde 48 ay vade farksız ödeme seçeneği bulunuyor. Yatırım amaçlı almayı düşündüğümüz bu proje için görüşlerinizi alabilir miyim ?

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Buraya tıklayınız adresinden yanıtımı okuyabilirsiniz.

  31 Ocak 2014, Cuma 16:56:06

  Ayşe Tan : Merhaba Tebernüş Bey, Suryapının yeni başlayacağı İdilia projesi için 1+1 daireler %10 lansman indirimiyle 120.000 TL civarında alınabiliyor. Yarısı peşin ödemelerde 48 ay vade farksız ödeme seçeneği bulunuyor. Yatırım amaçlı almayı düşündüğümüz bu proje için görüşlerinizi alabilir miyim ?

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Kaç metrekare? Katı ve konumu nasıl?

  31 Ocak 2014, Cuma 14:38:32

  Enis kaptan : Teberrüş Bey merhabalar; Yorumlarınızı beğenerek takip ediyorum. Benim sorum sur yapı sultanbeyli idilia projesi ile ilgili,proje 2016 temmuz teslimi 48 mt 1+1 daire 117000 tl %50 si peşin %50 si vade farksız 48 ay ödemeli.Sinpaş liva ya komşu ilerisi için değer kazanan bir proje olurmu fiyat uygunmu değerli yorumlarınızı rica ediyorum

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Finansal cazibesini de gözönüne alırsak alınabilir fiyat.

  30 Ocak 2014, Perşembe 20:48:51

  HAYDAR ERDAL : Tebernüş Bey merhaba , kendi bakış açım çok yeterli olmadığı için emlak konusundaki değerli görüşlerinizden faydalanmak istiyorum. ben kiptaş vaditepe 2. etap kamu çalışanlarına özel projesiyle ilgileniyorum. fakat bahçeşehir pek bildiğim bir lokasyon degil. 2+1 dairelerle ilgileniyorum. fiyatları 223 binden başlıyor. bildiğiniz gibi %50 kadar peşinat verilebiliyor ve vade farksız fazizsiz 48 aylık taksitlendirme yapılıyor. yatırım amaçlı olarak düşündüğüm bu girişimin getirisinin olup olmayacağı konusunda fikirlerinize başvurmak istiyorum. görüşleriniz için şimdiden teşekkürler saygılarımla iyi çalışmalar haydar erdal

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Ev alırken metrekare bazlı düşünün. Ayrıca biraz zaman ayırın ve Bahçeşehir bölgesini inceleyin. Sahaya çıkmadan masa başında bu işler olmaz... Getirisinin olmayacağına dair çok az endişeniz varsa uzak durun.

  16 Ocak 2014, Perşembe 16:48:44

  Metin Turan : Lokasyonu çok güzel olan bu AVM ve OFİS projesinin ofis kısmının ilk katında BRÜT:93 NET:59mt olan bir ofis için ön talepte bulundum. Bu ofisin KDV hariç fiyatı 267300 dolar. 2,10 sabit dolar kuruyla yüzde elli peşin kalan yüzde elli firma bünyesinde 30 ay vade farksız taksitle. Ben dövizle çalışıyorum dolayısıyla dövizle satışı benim için sorun değil. İlk defa ofisle ilgileniyorum bittiğinde karlı satmak niyetiyle tavsiye edermisiniz. Tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Şimdiden Teşekkür ederim.

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Metrekaresi 3 bin doların altı. Kağıthane için mantıklı fiyat. Uzun vadeli düşünülüyorsa alınabilir.

  13 Ocak 2014, Pazartesi 00:23:09

  Samet Yeniay : Merhaba Tebernüş Bey.. Bugün Satışa Sunulan Gül Park Yaşam Evleri Hakkında Sorum Olacaktı.. Proje Hakkında Düşünceleriniz Neler.? Özellikle 1+1 ler hakkında fikir almak istiyorum.. Bana hem çok cazip hemde hiç cazip değil gibi görünüyor :) Cazip olmasının sebebi 48 Ay Vade Farksız taksit imkanı.. Bankadan 120.000 48 ay kredi çeken biri 25 bin TL fark ödüyor. Bu yönden firmanın taksit imkanı çok güzel.. Güzel olmayan kısma gelince ; Beylikdüzü Cumhuriyet Mah. Metrobüse 200m mesafeli 70m2 brüt ( 50m2 net ) 1+1 daire aldım geçenlerde.. Güney-Batı-Doğu cepheli.. Gül Yapı projesinde benim dairem gibi daireler ortalama 140-150 arası. Ama teslim 2 yıl sonra.. Daireyi 1.000 TL den kiraya verdim. Çarpan 175.!! 2 senede zaten 25.000 kira alıcam daire 150 ye gelmiş olacak.. Ama bu 2 sene içerisinde benim aldığım konuttaki ikamet oranı %100 e ulaşır diye düşünüyorum. 2 sene sonunda gül park 0 proje olacak. Doluluk oranı %100 e ne zaman ulaşır bilemiyorum.. Bu şartlarda siz olsanız Gül Parktan 140-150 bine 1+1 daire mi alırdınız yoksa Cum.Mah. 175bin e alıp 1.000 TL ye kiraya mı verirdiniz.? Teşekkürler..

  Tebernüş Kireçci : Merhaba.Rica ederim. Projedeki brüt ile net metrekare arasındaki farkı bilmiyorum. Brüt metrekare açısından fiyat mantıklı. Ödeme tablosuna baktığımızda alınabilir fiyat. Bittiğinde kira getirisi muhtemelen sizin evden daha yüksek olur. Evin prim yapmayacağını düşünüyorsanız ikinci eldeki fırsatlara bakın.

  19 Aralık 2013, Perşembe 14:12:58

  Yavuz Onarlı : Merhaba Tebernüş Bey, Osman Nalbant isimli beyefendinin bahsettiği Halkalı Atakent bölgesindeki yeni Eviya Gayrimenkul projesi Ege Yakası?nda 5.000 TL olarak bahsedilen fiyatlar vade farksız ve firma bünyesinde ödeme seçenekli fiyatlardır. Diğer projeler banka kredili ve/veya peşin satış yaptığı için kıyaslama yaparken Ege Yakası?nın fiyatlarından %12 iskonto yapılarak karşılaştırma yapılmalıdır. Bu durumda Osman Beyin bahsettiği evlerin gerçekte m2 fiyatı 4.400 TL dir. Bu fiyatlar kendine özel geniş bahçe alanı olan sınırlı sayıdaki ev için geçerli olup, projenin ortalama çıkış m2 fiyatları dekorasyonlu 3350 TL seviyesindedir. İyi çalışmalar dilerim,

  Tebernüş Kireçci : Peki. Teşekkür ederiz.

  13 Aralık 2013, Cuma 10:52:51

  senem varan : Öncelikle sorularımıza bu denli hızlı cevap verdiğiniz için teşekkürler.Bana ev ile ilgili sorduğunuz ayrıntıları aktarıyorum hemen.Ev bürüt 85.73 m2, ödeme planı yarısı nakıt kalan yarısı 24 ay vade farksız onlara borçlanıyorum,kat 9,doğu cepheli.Verdiğim paraya değer mi yoksa yapacağı değeri zaten yaptı mı?

  Tebernüş Kireçci : Metrekaresi 5 bin TL'nin üzerinde. Katı ve cephesi iyi. Ama bence fiyatı biraz yüksek.Uzun vadede mutlaka kazandırır. Ama kısa ve orta vadede öyle aman aman bir fırsat değil.

  03 Kasım 2013, Pazar 12:02:08

  İsmail Akman : Tebernüş Bey Merhaba; Kalekent Beylikdüzü projesinden 1+1, brüt 68, net ise 47 metrekare bir daireyi 194.000-TL. ye satın aldım. %25'ini peşin geri kalanını 48 ay vade farksız ödeyeceğiz. Aslında 2+1 almak istiyordum ama taksitleri biraz zorlar diye vazgeçtim. Bu konuyla ilgili görüşlerinizi bildirirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim. Saygılarımla,

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Metrekare bazlı fiyatı iyi. Ödeme y-tablosu cazip... Daha ne olsun...

  23 Eylül 2013, Pazartesi 21:52:42

  ismail yılmaz : merhabalar tebernüş bey, ritim istanbulda 2015 mayıs teslimli 27.kat 4+1 180 m2 brüt alanlı adalar ve avrupa yakasına bakan tarafta bir konut beğendik ortalama m2si 4.400 civarı! belli bir peşinat geri kalan içinde vade farksız 36 ay taksit imkanıyla! sorularım şu olucak 1-metre kare bazlı bu fiyat uygun mudur? 2- bize denilen o ki bu etap yani 2015 mayıs teslim satışlar yeni başladı (3aylık bir süre) yani başlangıç fiyatlarına yakın bir durumdasınız bu söylemin hakikat payı var mı? 3-ayrıca ekonomik veriler kızmızı sinya vermeye başladı dolar tutulamıyor bu durumda böyle bir ev almak makul mu? satmak değilde oturmak veyahut kiraya vermek amacındayım uzun vadede satışı düşünüyorum bu kapsamda sorularıma cevap alabiilirsem sevinirim

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Metrekare bazlı fiyatı alınabilir seviyelerde. Ödeme tablosunu gözönüne alırsak cazibesi artıyor. O etabı ne zaman satışa çıkardıklarını bilmiyorum. Ama Dumankaya konut satmak için yalan söylemez. Gayrimenkul yatırımı uzun vadeli düşünmeyi gerektirir... Para ve sermaye piyasaları gibi kısa vadeli düşüncelere pek yer yoktur... Uzun vadeli düşünüyorsanız alınabilir...

  28 Ağustos 2013, Çarşamba 13:31:25

  Emrah Sayer : Batışehirde 3+1 145 brüt 570.000 Yarı peşin yarısı 24 ay vade farksız ödeme sunuluyor ödeyemezsek veya projeden vazgeçersek %3 eksik ile ödediğimiz parayı geri alabiliyormuşuz bu yasal mıdır ? zor durumda kalınabilirmi. Acil

  Tebernüş Kireçci : Sorunuzu Avukat Hilal Bayram'a sorar mısınız...

  13 Ağustos 2013, Salı 23:09:42

  Serdar Cömert : Merhaba sayın Kireççi, ailem halkalıdaki bu projeden konumu peysaj olan 155 m2 3+1 daireyi 350 bin 3 Temmuz'da kalan 55 bini de vade farksız 10 taksitte alıyorlar..Toplam 405 bin tl tapu masrafları KDV gibi masraflarla 420 bini bulacak..ev teslimi 10 ay sonra..sitedeki kent villalarının üstündeki binada..sizce yatırım için mantıklımı? Oturmak için alıyorlar ama ben yatırım içinde sormak istedim..saygılarımla..

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Halkalı bölgesi değer artışı açısından İstanbul ortalamasının üzerinde seyrediyor. Bu açıdan iyi bir lokasyon. Dumankaya Konsept şık bir proje... Uzun vadede getirisi İstanbul ortalamasının üzerinde seyreder.

  05 Haziran 2013, Çarşamba 18:23:54

  Ahmet arıkan : Merhaba, Pendik kurtköy'de inşaatına başlayacak Başarır inş.helenium Garden projesinden lansmana özel 1+1 daire alıyorum. Fiyat 155.000. Çift cephe 1 cephesi havuzu görüyor. Brüt 65 m2 % 30 peşin, kalanı için 60 ay vade farksız kredi imkanı sunuyor. Nasıl değerlendirirsiniz? Ödeme imkanı açısından buna benzer bir proje tavsiye edebilirmisiniz? şimdiden teşekkürler

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Bu fiyat ve bu ödeme tablosuyla alınabilir. Gayet mantıklı.

  13 Mayıs 2013, Pazartesi 13:32:39

  Ahmet BULUT : dumankaya miks projede 15-20 kat arası küçükçekmece göl manzaralı 1+1 home ofis brüt 58 m2.fiyatı 200 bin tl.peşin de %3 indirim var.yada 100 bin tl peşin kalanı eşit taksit vade farksız 48 ay.iskonto yok.yada 2 adet alımda %2 indirimli+yarısı peşin kalanı vade farksız 48 ay eşit taksite bölünüyor.Emlak konut güvencesinde.ritim projesinde peşin yada banka kredisinde %10 indirim var.15-20 kat deniz manzaralı 1+1,63 m2 daire. 215 bin tl.emlak konut güvencesi yok.biri avrupa-atakent diğeri asya-maltepe de olan ayrı iki proje.amacım hem prim yapması hemde kira geliri açısından ilerde kazanç sağlamak.orta vadeli(6-8 yıl)bir yatırım düşünüyorum.heriki projenin teslim tarihleri bana göre uygun ve fark yok.niyetim banka kredii kullanmadan almak.siz hangisini tercih ederdiniz ayrıca bu güzergahlarda başka bir öneriniz de varmı?:))tşkr. ederim.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. 1) Bence iki kıtadan önce hangisini tercih edeceğinize karar verin. Böylesi sizin için daha mantıklı olur. 2) Dumankaya Ritim bu fiyatlardan daha mantıklı görünüyor. Herşeyden önce E-5 kenarı projesi... Deniz görmesi önemli bir avantaj...

  07 Nisan 2013, Pazar 20:43:36

  Aziz UZUN : Tebernüş Bey iyi günler. By concept'ten 1+1 brüt 55 metrekare net 42 metrekare olan bir daireyi 139.000 TL. ye almış olsam 42.000 TL. si peşin diğer kalan tutar da vade farksız 40 ay taksitle olsa iyi mi yapmış olurum yoksa lokasyonun üzerinde mi satın almış olurum.

  Tebernüş Kireçci : 5 yıl ve daha uzun vadeli düşünüyorsanız alınabilir.

  20 Aralık 2012, Perşembe 07:58:12

  murat demir : tebernüş bey ikinci bir daire ve oturum amaçlı adapark suryapı projesinde ilk iki etapta yaşam başlamış biz birinci etapta yer alan dairelerdense üçüncü etabı gerek geniş avlusu gerekse bina mesafelerinden dolayı tercih etmenin daha avantajlı olacağını düşünüyoruz. 540.000 TL site içine bakan 4. kat 141m2 daire ile ilgileniyoruz yarısı peşin kalan bakiye 60 ay vade farksız ödenecek proje hakkında görüşleriniz bizim için çok önemli teşekkür ederim

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. 1) Metrekaresi 3 bin 829 TL lokasyon ortalamasının üzerinde... Nitelikleri de aynı şekilde.. 2) Sur Yapı'nın maliyetleri yüksek... Bu da fiyatlara yansıyor. 3) Evin katı ve konumu iyiyse alınabilir...

  26 Eylül 2012, Çarşamba 18:19:52
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , şelale evleri tebernüş , bahçeşehir loca , oyak sitesi Ayazağa insaat , deli̇kli̇kaya mevki̇i̇nde 3 katli vi̇lla , köylerde kentsel dönüşüm , kiptaş hadimkoy 3.etap tebernus , celaliyeden arsa alınır mı , olimpiyat sitesi halkali , tekirdag saraya acilacak imar alanlari , areon andonos , rüya yaşam evleri , arsa tapulu daıreleri daire tapusuna cevirme , novatrium , evin ipotekli olduğu nasıl anlaşılır , kiptas vadi tepe2 bahce sehir evleri , gaziosmanpaşa viaport venezia , osmanli insaat beylik evler ruhsatlar ne oldu , 3.derece sit alanı , kayip kira senedi , nşehir ntowers , doğal yaşam köyü kumburgaz fiyat , kiptaş konut projeleri istanbul , arsa payının düzeltilmesi , my 46 ağaoğlu , rönesans küçükyalı ,