Değer Artışı Vergisi - Ahmet Korkmaz Cevapladı..

Değer Artışı Vergisi


Bora Ozturk : Merhaba Ahmet Bey 3 sene önce almış ve içinde ikamet ettiğim daireyi satmak üzreyim (tek evimiz var) Bu satışdan dolayı herhangi bir vergi ödemem gerekiyor mu. Torba yasa ile bu şartlarda olanlardan Değer Artışı Vergisi alınmıycağını anlıyorum. Doğru mudur acaba? Çok teşekkürler

Ahmet Korkmaz : merhaba, almış olduğunuz gayrimenkulü 5 yıldan daha az bir sürede satmanız halinde, bu satıştan elde ettiğiniz gelir "değer artış kazancı" kapsamında olup, bu kazanca ilişkin olarak gayrimenkulün iktisap bedelinin tespitinde, tapuda kayıtlı değeri esas alınarak endekslemeye tabi tutulacaktır.Vergi çıkıp çıkmayacağı değer artış kazancı tespiti yapıldıkdan sonra söylenebilir.

15 Ağustos 2013, Perşembe 16:52:11

Tebernüş Kireçci Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Tebernüş Kireçci sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , şelale evleri tebernüş , bahçeşehir loca , oyak sitesi Ayazağa insaat , deli̇kli̇kaya mevki̇i̇nde 3 katli vi̇lla , köylerde kentsel dönüşüm , kiptaş hadimkoy 3.etap tebernus , celaliyeden arsa alınır mı , olimpiyat sitesi halkali , tekirdag saraya acilacak imar alanlari , areon andonos , devremülk alımından vazgeçme , ümraniye ağaoğlu sitesi , zeki eyüpteki eski evlerin metrekare fiyatı , avrupa konutları aidat ne kadar , kanal istanbul sazlıbosna , istanbul arnavutköy selametköy , şehir ışıkları sitesi , hisseli tapuda imar , datçanın geleceği , dağyenice köyü termal , akka inşaat firması güvenilir mi , 15000 peşinatla ev , hadımkoy kıptas konutları 5 etap , meşelipark , elit grand palas dükkan ,