ankara çankaya mühye 895 parsel - Tebernüş Bey merhaba, Ankara Çankaya Mühye

"ankara çankaya mühye 895 parsel" Arama Sonuçları

Tebernüş Kireçci Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Tebernüş Kireçci sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.

  Yiğit acar : Tebernüş Bey merhaba, Ankara Çankaya Mühye 895 parsel ,Açıklanan boğaz projesi içinde yer alıyor mu? İmar geçtiği taktirde fiyat artışı ne oranda olur? Bununla ilgili hiç bir bilgiye ulaşamıyorum..Bilgi verirseniz çok memnun olurum. Saygılar

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Konu ile ilgili bilgiyi belediyeden öğrenebilirsiniz. (Yanıtlayan: Işıl Seren Keskin)

  19 Nisan 2014, Cumartesi 13:28:40

  İSMAİL TURAN : Hayırlı günler. Ankara' dan yazıyorum. Geçtiğimiz yıl Trend Çankaya projesinden daire aldım. Şimdi de Trend Fulya 101' de son kalan dairelerden yatırım amaçlı satın almayı düşünüyorum. Çankaya' dan kazandım. İnşaat kalitesinden memnun kaldım. İstanbul' u çok bilmediğim için size danışmak istedim. Fulya' nın İstanbul' un en değerli yerlerinden biri olduğunu düşünüyorum. Çok merkezi görünüyor. İş merkezlerine de yakın, sosyal hayata da yakın. Sizce Göğüş Yapı' nın Fulya projesi de prim yapar mı ? Kira getirisi bakımından Fulya aranılan bir bölge mi ?

  Tebernüş Kireçci : İyi günler. Kaç metrekareyi, ne kadara ve hangi koşullarda alacaksınız? Ne kadara kiraya vereceksiniz? Önemli olan her zaman işin matematiğidir... İstanbul'da şimdiye kadar kiraya verilmeyen ev olmadı... Buraya tıklayınız adresindeki yazımı okuyun. Size yeterince yol gösterir.

  09 Nisan 2014, Çarşamba 12:28:25

  Özlem Akar : Tebernus Bey, merhabalar. Ben uzun zamandır Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir ev almak istiyorum. Şu anda yeni tamamlanmış bir ev buldum.Ancak yüklü miktarda kredi çekmem lazım ve faiz oranları da malum. Acaba şu anda konut alınmalı mi yoksa faiz oranının düşmesi için biraz daha beklemeli mi?Arsa almak fikri de cazip geliyor açıkçası. ..Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Sizi çok zorlayacaksa faiz oranları düşse de büyük yükün altına girmeyin. Aslolan ayağınızı yorganınıza göre uzatmanızdır. Faiz oranları düşerse çözümü var: Refinansman. Yükselirse çözümü yok:))

  15 Mart 2014, Cumartesi 06:53:05

  Didem Kuş : 2011 Nisan ayında 136.000 tl ye Dikmen Çankaya'dan ev aldım. Ev 100 metrekare 4. kat en üst katta.Şimdi bu evi 180.000 tl ye satsam doğru bir iş yapmış olurmuyum veya evin doğru değerini nasıl belirleyebilirim

  Tebernüş Kireçci : Ankara kapsama alanımın dışında. Buraya tıklayınız adresindeki yazıyı okuyun. Orada genel mantık var.

  19 Aralık 2013, Perşembe 09:59:34

  ali metin : Merhaba, Ankara-Çankaya-Huzur Mahallesi?nde 15 senelik bir binadan 110 bin liraya 4 yıl önce ev almıştım. Şu an kredisini ödüyorum, bitmesine 53 ay kaldı. Evcin değeri neredeyse hiç artmadı. Kiradan kurtulmak ve maddi gücüm buna yettiği için almıştım. Şimdi evi satıp kredi borcunu kapatmak ve yeni kredi çekerek başka bir ev almak istiyorum. Ankara?da hangi bölgede 200 bin lira civarına ev alabilirim? Veya ne yapmamı önerirsiniz? Satmak mı daha iyi olur kiraya vermek mi?

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Ankara kapsama alanımın dışında...

  27 Ekim 2013, Pazar 11:32:45

  ali metin : merhaba.tebernüş bey .benim şu an konut kredım var 53 ay kaldı bitmesıne ankara-çankaya-huzur mah.de ev almıştım 15 senelik bır bına.110 bıne almıştım 4sene oldu degerı hıc artmedı neredeyse sebebıde mahalleye ank.büy.bel.sinin hizmet sağlamaması oy alamadığından dolayı buraları 25 senedır cezalandırmış maddı gucum buna yettıgı ıcın aldım burayı kıradan kurtulmak ıcın.evı satıp kredımı kapatıp yenı krd cekıp ankarada hangı bölgede 200 civarına ev alabılım.veya ne yapmamı onerırsısn satmak mı kıraya verıp kredı cekıp başka bı ev almak mı mantıklı olur.tesekkurler

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Ankara kapsama alanımın dışında. Umarım Buraya tıklayınız adresindeki yazım işinize yarar.

  18 Ekim 2013, Cuma 20:13:29

  Asuman Konuk : Ankara Tunalı Hilmi Caddesi'nde yaklaşık 20 yıl önce aldığım 50 yıllık bir apartmanda 85 m2 bir evim var. 2013 yılı İçin Çankaya Belediyesi'nin hesapladığı Emlak Vergisi Rayiç Bedeli 1.777,48 TL. idi. 2013 de 141,00 TL. toplam Emlak Vergisi ödedim. Şimdi acil para ihtiyacım nedeniyle evimi satmam gerekiyor. Tapudaki rayiç bedelin, belediyenin rayiç bedelinden düşük olmaması gerektiğini biliyorum. En kısa sürede evi satabilmem için mümkün olan en düşük fiyata satmak istiyorum. Tapu rayiç bedelleri bazında bu evi satabileceğim en düşük rakamı nasıl hesaplarım? Farkına varmadan yasal olmayan bir işlem yapmamak ve sonradan ceza yememek için, satış fiyatını doğru beyan etmem dışında yapmam gerekenler nedir? İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Bu acele niye? Acele satmanız evinizi değerinin altında satmaya hazır olduğunuzu gösterir. Bu hoş bir durum değil. Tapuya uğrarsanız evinizi gösterebileceğiniz asgari değeri öğrenebilirsiniz. Yerinizde olsam gerçek değerinden göstermeyi tercih ederdim.

  18 Ekim 2013, Cuma 10:37:56

  ünay kutlay : Sayın Hocam, Ankara'da Akpınar mahallesinde 26026 nolu adada bulunan binalar ( gecekondu değil) heyelan riski nedeniyle 2 yıl önce, Çankaya belediyesince boşaltılmak için zorlandı, bir kısmımız elektrik ve suyumuz kesildiği ve bağlanmadığı için kiraya çıktık. Daha sonra Büyükşehir belediyesi işi devraldı ,ancak hiç bir şey yapılmadı. Bakanlar kurulunun 28.01.2013 gün ve 2013/4251 sayılı kararı Resmi gazetenin şubat 2013 gün ve 28551 sayılı nüshasında yayımlanarak Afet riskli bölge ilan edilerek Çevre ve şehircilik bakanlığına devredildi. Çere bakanlığı dairelerimizin değer tespitini yaptı. Kentsel dönüşüm genel müdürü isteyenin tespit değeri üzerinden parasını veririz dedi. Ancak daha sonra tespit edilen değerler kat maliklerinin çoğu tarafından düşük bulunması gerekçesiyle bedel ödenmeyeceğini rezerv alan aradıklarını söyledi. Ben tespit değer üzerinden anlaşmak istediğimi belirten dilekçeler verdim, ancak verilen cevap sadece çalışmalar devam ediyor şeklinde. Şu ana kadar hiç bir işlem yapılmıyor. Mahkemeye versem tespit edilen değeri kabul ettiğimi beyan etsem kazanabilirmiyim, bu konuda ankarada başvurabileceğim avukat adresi verebilirmisiniz. veya bana yapılabilecek bir yol gösterebilirmisiniz. SAYGILARIMLA, TEŞEKKÜR EDERİM.

  Prof. Dr. Gürsel Öngören : 6306 sayılı kanuna göre kanun kapsamında yapılacak dönüşümde öncelikli hedef "yerinde dönüşümü" sağlamaktır, ancak sizin evinizin bulunduğu bölge heyelan riski altında olduğu için dönüşüm yerinde sağlanamadığından dolayı sizleri rezerv yapı alanlarına nakletmeye karar verebilirler. Ancak kentsel dönüşüm uygulamalarını yürüten belediye bu konuda henüz tam bir karar vermediği için size dönüş yapmamış olabilir. Belediye bu konu hakkında kararını kesinleştirdikten sonra tekrar başvuru yapmalısınız. 6 ayda bir "durum ne oldu, mağduriyetimizin giderilmesi" niteliğinde dilekçeler vermeye devam edin, aradan biraz süre geçince hala bir hareket yoksa zararlarınız için bir tazminat davası da açabilirsiniz.

  31 Temmuz 2013, Çarşamba 18:45:59

  ERHAN BAYCAN : merhaba 820 parselde bulunan arsamı bilgimiz dışında bir sistem ile komple veya düşük değerle belediye veya firmalar alabilirmi acaba.ben böyle bir durum olursa ne yapabilirim.beni aydınlatabilirmisiniz.teşekkürler.

  Hilal Bayram : merhaba, tapulu yerinizle ilgili yapılacak işlemlerden bilginiz olur. ancak bazen nüfus kayıt sistemindeki adreslere tebligatlar gider. adreste olmazsanız dahi usülune uygun yapılmış tebligatlar geçerlidir.ancak tam bir hukuki değerlendirme için bir meslektaşımdan hukuki yardım almanızı tavsiye ederim.

  15 Şubat 2013, Cuma 11:04:59

  gizem solakdag : Merhaba. Ankara'da daire teslimleri yapılmış ikinci el satışları yaklaşık 5 aydır devam eden, havuzu, spor salonu henüz tamamlanmamış, aidatı 400 tl, doluluk oranı % 30 olan Trend residence'dan yatırım amaçlı 1+0 giriş kat daire almayı düşünüyoruz. Fiyatlar 170 bin civarı. Kira getirisi 850-1250 arası değişiyor. 5 yıl boyunca satmayı düşünmüyoruz. Sorum şu; bu daire prim yapar mı? Dairelerin yaklaşık % 20'si satılık. iskan durumunu henüz sormadık. Araştırmamız gereken şeyler nelerdir? Sizce uygunbir yatırım mı? yorumlarınızı bekliyoruz. Teşekkürler.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Ankara kapsama alanımın dışında..

  24 Aralık 2012, Pazartesi 00:12:50
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , atakent müstakil evler nasıl , Brooklyn park fikirtepe , inşaat firması komisyon alır mı , kiptaş hadımköy 5.etap , kiptas hadimkoy 3.etap başvuru sayisi , Evi idari yoldan tahliye , ege yakasi tebernus , içerenköyün geleceği , 50 bin peşinatla ev , izalei şuur davasıyla beykoz da Satılık arsa , ıspartakulede yeni projeler , meritlife kent , halkalı evore evleri , kozapark residence , silivri değirmenköy satılık arazi , toprak tapulu daire kredi , ankarada yatırımlık ev , ucar grup migros arkasi yeni proje , soyak hadımköy , ev tesliminde nelere dikkat edilmeli , innovia park , avrupa konutları cendere projesi , sancaktepe yenidoğan iskan , elif banu caliskan , körfezkent 2.etap ,