"emlak konut" Arama Sonuçları

yeni proje

Ali Tekin | 23 Haziran 2014 | 08:50 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar kolay gelsin. Yakın zamanda ( En geç 3 ay içinde) Emlak Konut, Toki veya Kiptaş'ın İstanbul'da herhangi bir konut projesi yapma ihtimali var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim yakinen göstermiş olduğunuz ilginizden dolayı. İyi çalışmalar.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bu platformu ve Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi www.emlakkulisi.com'u takip edin. Bu yolla tüm kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

36 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Bakırköy Florya Zeytinburnu

Belma Eryılmaz | 22 Haziran 2014 | 14:11 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, Bhacesehirdeki yoğun trafik sorunu sebebiye 250.000 Tl civrında Florya Zeyinburnu yada Bakırköyde 2+1 ynei projeler arıyorum.. biten hangi projeleri önerirsiniz

Tebernüş Kireçci : Merhaba. 250 bin TL'ye bahsettiğiniz lokasyonlarda 1+1 bulmanız bile zor... Bence ya başka lokasyonlara bakın ya da beklentinizi düşürün. Umarım Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi www.emlakkulisi.com'un Buraya tıklayınız bölümü işinize yarar.

66 Kişi Okudu | Cevabı Oku

GECEKONDU

ANIL ÖZÇEŞMECİ | 22 Haziran 2014 | 14:08 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar, bir gecekondu almak için anlaştık. Ancak gecekondunun arsasının %45 belediye %55 inin ise Miili emlağa ait olduğunu öğrendik. Söz konusu gecekonduyu almamız halinde ileride herhangi bir hak talep edebilir miyiz? Yoksa sorgusuz sualsiz buradan bizi resmi kurumların çıkarma ihtimali var mıdır? Sizce böyle biryerin alınması mantıklı mıdır? Teşekkürler,

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Emlak ve konut yatırımı yapmak bu kadar zor değil. Taş ve kaya gibi sağlam yatırım yapın. Emlak ve konut işinde yarım yapılan her işin sancısı yarım asır sürebilir.

18 Kişi Okudu | Cevabı Oku

silivri-istanbul

serdar yilmaz | 21 Haziran 2014 | 21:53 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba tebernüs bey nasilsiniz? bu gün atv de cilgin projeyi gösterdiler siz her ne kadar israrla basbakanin aciklamasini bekleyiniz desenizde insanlar kendilerinden emin bir sekilde son aciklanan kücükcekmece arnavutköy arasi oldugundan iyice eminler atv dede ayni istikameti gösterdiler benim sormak istedigim baska birsey eger son aciklanan istiamette olursa kanal istanbul bizler istanbulu avrupa ve asya olarak 2ye ayirmistik bundan sonra kanal olursa sizce istanbulun il sinirlari degisirmi bizler silivride arazi yatirimlari yaptik acaba silivri dahami iyi olur yoksa dahami kötü olur??? bundan sonra 3 yaka olacak silivri tarafina acaba hükümet baska bir isim mi verecekler avrupa yakasi silivrimi diyecekler ?? yoksa avrupa yakasi 2mi diyecekler yada silivri yani kanaldan silivriye dogru tekirtaginami baglanacak yani kisacasi istanbulun il sinirlari degisirmi ??? düsüncelerinizi paylasirsaniz memnun oluruz. saygilar.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Çok teşekkür ederim. Bomba gibiyim... Kanal İstanbul'un bugün itibari ile resmi güzergahını Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi www.emlakkulisi.com açıklamıştı. Buraya tıklayınız adresinde haberin detaylarını bulabilirsiniz. İstanbul il sınırlarından bundan sonra bir değişiklik olursa genişleme yönünde olur. Küçülme yolunda olmaz...

87 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Düşük Peşinatla Hemen Teslim Daire Sahibi Olmak

Özcan Çakır | 21 Haziran 2014 | 10:54 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar. Çevremdeki arkadaşlarımdan methinizi çokca duydum. bir çok tv reklamında gördüm duydum düşük peşinatla hemen oturabileceğim konut projeleri varmış. ancak internetten araştırmalarımda sağlıklı bir sonuç alamadım. sizin önerebileceğiniz yatırım yaptığım zaman zarar etmeyeceğim düşük peşinatla daire sahibi olabileceğim bir proje varmıdır? istediğim daire 3+1 veya daha üzeri sayıda odası olan 500bin TL nin fazla üzerine çıkmayacak bir daire. tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim..

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Sıfır peşinatla alınan evin astarı yüzünden pahalıya gelir. Finansal tablolar göründüğü gibi olmaz... Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konuıt sitesinin Buraya tıklayınız bölümünde istemediğiniz kadar alternatif bulabilirsiniz. Vaktiniz olursa mutlaka Buraya tıklayınız adresindeli yazımı okuyun. Bu dünyada çok faydasını görürsünüz:)

21 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Dumankaya Dizayn 1+0 40m2 64.00tl uygunudur

Murat Ongel | 21 Haziran 2014 | 01:08 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş bey, Öncelikle hizmetlerinizden dolayı teşekkür ederim. Dumankaya Dizayn'da 1+0 40m2 7. kat havuz manzaralı balkonsuz daire ye 64.000tl isteniliyor. Yatırım amcalı eşyalı kiraya vermek için nakiten almayı düşünüyorum. Kiracı bulmak kolay olurmu ? Sizce 1-2 yıl sonrasını dusunursek mantıklı ve değer kazanacak bir yatırım olurmu ? Saygılar

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Öncelikle emlak ve konut yatırımında 1-2 yıl çok kısa süre... 5-10 yıl vadeli düşünebiliyorsanız emlak yatırımı yapın. Metrekare bazlı fiyatı gayet mantıklı. Sitede doluluk oranını araştırın. Ayrıca kiraya vermenin kolay olup olmadığını civardaki emlakçılar daha iyi bilir.

41 Kişi Okudu | Cevabı Oku

YENİKÖY İMAR

Betül Şirin | 21 Haziran 2014 | 00:20 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar TEbernüş bey...GEçen yıl bir sorum olmuştu size...HAvaalanı bölgesinde arsa hakkında....Şu anda havaalanı için imar planları asılmış durumda...BU imar planı sadece havaalanı içinmidir , etrafındaki arazileri de etkiler mi..?Bİr diğer sorum da ;kanal istanbul için resmi açıklamadan bahsediyorsunuz,nezaman yapılabilir bu açıklama bilginiz dahilindemi.....YEniköy yolu üzerindeki arazimizi satışa çıkarmalı mı,yoksa beklemelimiyiz....KAmulaştırma yapılırsa eğer,,değerinden aşağıyamı kamulaştırılır....Son sorum;su havzası niteliğindeki araziler e imar verme gibi bi durum olabilirmi bu bölgede...TEşekkür ederim..... .

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi www.emlakkulisi.com'daki Buraya tıklayınız adresinde detaylara ulaşabilirsiniz. Kanal istanbul'da resmi açıklama yapılmadı. Ama Buraya tıklayınız adresindeki haberde resmi güzergahı bulabilirsiniz. Değerinin altında kamulaştırılsa bile dava açıp hakkınızı alabilirsiniz. Kazancınızı realize etmek istiyorsanız satılabilir. Ama "Sonuna kadar uğraşacağım" derseniz beklemenizde yarar var.

60 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Merhaba Tebernüş bey,

Abdullah KUVANCI | 20 Haziran 2014 | 21:34 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Biz Anadolu yakasından, yaşam başlamış,temiz bir siteden ev almak istiyoruz.500.bine kadar çıkabiliceğiz.Bir tavsiyeniz olabilirmi.Tercihimiz kadıköy civarı ama oralarda bu özellikli site almamız zor.Hatta yaşam başlamış olan 3-5 yıılık da olabilir.Teşekkür ederiz.

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi www.emlakkulisi.com'un Buraya tıklayınız bölümünde istemediğiniz kadar proje bulabilirsiniz.

18 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Vergi

Mehtap budak | 20 Haziran 2014 | 15:07 | Cevaplayan : Ahmet Korkmaz

Sorunuz: Merhaba 2012 yılı Eylül ayında 350.000 tl konut kredisi kullanarak daire aldım. Ve şimdiye kadar faizini ödedim. Tapuda dairenin fiyatı 136 000 tl 2012 yılındaki belediye rayiç bedeli yazıyor ancak daireyi şimdi satmak istiyorum 525 000 tl ye ve kredi kullanarak satın alacaklar Burada izlenecek yol nedir? ne kadar vergi ödenecektir? Ödediğim faiz bir önem teşkil edermi vergi ödemesinde ? Ve şimdi belediye rayiç bedeli 165 000 tl dir . Tapuya belediye rayiç bedeli yapılabilirmi?Çok teşekkür ediyorum

Ahmet Korkmaz : merhaba, Gayrimenkul alım-satımında tapu harcı, gayrimenkulün gerçek alım-satım bedeli üzerinden hesaplanır. Gayrimenkulün gerçek alım-satım bedelinin belediyelerce tespit olunan emlek vergisi değerinden az olması halinde harç emlak vergisi değeri üzerinden hesaplanır. Tapu harcı, tapu işlemi sırasında taraflarca beyan edilen değer üzerinden hesaplanarak peşin olarak tahsil edilir. alım bedeliniz 136.000 Tlsı kredi ise 350.000.- Tlsı Kullandığınınız kredi ile ödenen tapu bedeli arasında uyuşmazlık bulunuyor, bu durumun idarece tespiti halinde aradaki farka isabet eden harç %25 oranında vergi ziyaı cezası ile birlikte tahsil ödemek zorundasınız. Bu daireyi şimdi 525.000 Tlsına satmanız durumunda alım bedeliniz 136.000.- Tlsı gözüküyor ve bu bedel üzerinden endeksleme yapılırsa çok yüksek tutarda değer artış kazancı tespit edilir ve buna göre de yüksek tutarda gelir vergisi ödemek zorunda kalırsınız. Satım işleminden önce pişmanlık dilekçesi verip gerçek alım satım değerine yükseltmeniz daha uygun olacaktır.Tapuda yapılan işlemler rayiç bedelden düşük olmamak zorundadır.Satış tarihine kadar ödemiş olduğunuz konut kredisi faizleri ile alıma ilişkin diğer giderlerin ise, iktisap bedelinin tespitinde maliyete dahil edilmesi (endekslemeye tabi tutulmaksızın) mümkün bulunmaktadır.

63 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Sözleşmedeki maddenin muvafakatname ile değiştirilmesi

Kerem Okyucucu | 18 Haziran 2014 | 18:25 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, Başakşehir ilçesinde Bulvar İstanbul projesinden bir konut için küçük bir kapora yatırmak suretiyle basvuru yapmış bulunmaktayız. Gayrimenkul satış vadi sözleşmesinin Konutlar Özet Mahal Listesi kısmında Genel Başlığı altında Doğalgaz Tesisatı ile ilgili bölümde Mutfaklarda ocak için kullanılmak üzere doğalgaz tesisatı çekilecektir. İbaresi yer aldığı halde . Bize proje hakkında genel bilgiler verilirken mutfaklara elektrikli ocak konuluyor. Doğalgaz mutfaklara çekilmeyecek bilgisi verildi. Bizde bu sözleşmedeki maddeden bahsettiğimizde ise verilen yanıt şöyle; "Muvafakatname alarak ek ibare düşüyoruz." şeklinde bir yanıt verildi. Bu durum bizim kafamızı karıştırdı. Sözleşmeye bu maddenin başta belediye olmak üzere Toki ve Emlak Konut vs. kurumlara karşı bu şekliyle olması gerekli olduğu için mi konulup, sonrada, sözleşmede var olan bir hakkın muvafakatname ile geri alınması amacımı gütmektedir. Böyle büyük projelerde Mutfaklarda ocak için doğal gaz kullanımı için bir alternatif yaratmak üzere tesisat çekilme zorunluluğu yokmu? Yüklenici firma burada bir zorunluluk varsa, tesisat maliyetinden kaçmak adına böyle bir yola girmiş olabilirmi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Doğalgazdan elektiğe dönülmesinin tek nedeni şıklık. Başka hiçbir nedeni yok.

96 Kişi Okudu | Cevabı Oku