emlak konut - Merhaba hayirli gunler dilerim benim sorum

"emlak konut" Arama Sonuçları

konut beyannamesi

talat kalkan | 07 Haziran 2014 | 09:54 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba hayirli gunler dilerim benim sorum 2013 yilinda konut satin aldim ama beyanname veremedim bunun cezasi nedir evde kiraci yok kendim oturuyorum ve bir gelirim yok ne yapmam gerekiyor daireyi 2013 yilinda 70000 tl ye aldim bana yardimci olursaniz sevinirim beyanname cezasi varmi varsa bundan kurtulmak icin bir yol varmi yardiminiz icin simdiden tesekkurler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Konu ile ilgili bilgiye Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz. (Yanıtlayan: Işıl Seren Keskin)

6 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Halkalı

Serpil Hezer | 06 Haziran 2014 | 08:24 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Selam. Halkalı İstasyon Mah. Rezerv Alanı ilan edilen konut alanlarının hakkında; sizin bildiğiniz yeni bir gelişme var mıdır? Ya da böyle bir dönüşüm fikri başlamadan bitti mi? Gümrük taşınması ve Marmaray çalışmaları bu durum için ne kadar etkilidir? Cevabınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Tebernüş Kireçci : Selam. Rica ederim. Bildiğim kadarı ile yeni bir gelişme yok. Olursa Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi www.emlakkulisi.com'da yayınlanır. Buraya tıklayınız adresinde konu ile ilgili haberleri bulabilirsiniz. Dönüşüm mutlaka yapılır. AMa önemli olan ne zaman başlayacağı ya da ne zaman biteceği... Bu belli değil...

7 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Balon meselesi

Ali Hakan Nemrut | 05 Haziran 2014 | 23:56 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey Emlak balonu konusunda çok soru geldiğini ve cevapladığınızı biliyorum. Ama sanki son zamanlardaki cevaplarınızda eskisi kadar kuvvetli ve net olarak balon yoktur demediğinizi , biraz cevabı yada görüşünüzü ortada bıraktığınızı düşünüyorum. emlak satışları ile ilgili son açıklanan rakamları , inşaat sektörünün öyle yada böyle içinde olan insanlarında böyle bir beklenti içinde olduğu , inşaatta arz fazlası olduğu şeklindeki görüşleride hesaba katarak balon konusunda sizin görüşlerinizi alabilirmiyiz. Teşekkürler ve iyi çalışmalar

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Benim bir şey söylememe gerek kalmıyor. Son sözü piyasalar söylüyor. Boş yere bu konularda ısrarcı yazılar yazıyorum. Artık gerek duymuyorum. Şu an piyasalarda faizler düşecek beklentisi var. Ondan dolayı satışlar yavaş... Konut piyasası yine açılır. Kafaya takmayın:)

28 Kişi Okudu | Cevabı Oku

emlak fiyatlari

cem kiper | 05 Haziran 2014 | 11:13 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Selamlar.1)Son okudugum bir habere gore istanbulda 1 milyon konut arz fazlasi varmis, ve cevreden konut fiyatlari %40 dusecek deniyor,nitekim konut satislari gecen seneye gore ortalama yuzde 10 dusmus durumda.Sitenizdeki yazilarinizdan ise Istanbulda guclu bir talep oldugunu ve fiyatlarin yukari yonde oldugunu duyuyoruz.Bu ikilemi nasil degerlendiriyorsunuz? 2)Siyasal istikrar, yuksek konut faizleri, arz fazlasi,lokasyon, tum bunlar goz onune alinirsa ,su anda yatirim icin hangi semtler uygundur?gelisme akslari mi yoksa merkezi yerler mi?Tesekkurler.

Tebernüş Kireçci : Selam. Rica ederim. Gerçekten İstanbul'da konut fiyatlarının düşeceğine inanıyorsanız düşmesini bekleyin. Son ve en iyi sözü her zaman piyasalar söyler. En azından bugüne kadar böyle oldu... Bundan sonra da farklı bir şey olacağını sanmıyorum. Nereden aldığınız kadar ne kadara aldığınız da önemli... Aslolan kira çarpanı ve kira çarpan potansiyeli...

34 Kişi Okudu | Cevabı Oku

emlak konut rayiç değeri

Doğan Gökdemir | 04 Haziran 2014 | 22:45 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar, Tebernüş Bey, 2741 metrekare arsamızı amca çocuklarıyla 13 daire karşılığı verdik .Amca oğlu kendi dairesini 2 ay önce kardeşine sattı belediyeden rayiç değeri 12.000 tl çıktı bizde kardeşlerimiz arasında 3 daireyi birbirimize satacağız bizede belediyeden şuanda daire başı 110.000 tl rayiç değeri çıkardılar.Tapu masrafı çok çıkıyor bu 2 ay içerisinde bu artış neden?dairelerin iskanı çıkmadı 1 ay önce iskana başvuruldu. Kanunen çıkan bu rayiç değerine itiraz edebilirmiyiz ? Cepten ararsanız sevinirim.teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Konu ile ilgili bilgiye Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz. Belediye ile irtibata geçmeniz sizin için faydalı olacaktır. (Yanıtlayan: Işıl Seren Keskin)

8 Kişi Okudu | Cevabı Oku

yasal yükümlülükler

muhammet ferahzade | 03 Haziran 2014 | 14:26 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba.62 bin tl rayiç bedeli olan konutu 112 bin tl'ye alacağım.Konut Ankara keçiöeren'de 115 metre kare.Bu ev için ne kadar vergi,harç,vb. yükümlülüğüm olacak.Teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Konu ile ilgili bilgiye Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz. (Yanıtlayan: Işıl Seren Keskin)

12 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Şu dönemde ev almak mantıklımı

Şengül Tongarlak | 02 Haziran 2014 | 12:12 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

İyi günler Tebernüş Bey 60.000 TL gibi bir param var hem yatırım amaçlı hem de oturmak için ev almak istiyorum. Aylık en fazla 1000 TL civarı bir kredi ödeyebilirim. Konya'da 2+1 stüdyo daire 110-120 bin civarı (kira getirisi 800 bin TL) şu dönemde 50.000 TL kredi çekip ev almak mantıklı mı ? İnşaat sektöründeki krizden dolayı ev fiyatları daha düşer mi yada faiz indirimine gidilirse fiyatlar bu kez yükselir mi?

Tebernüş Kireçci : İyi günler. Konya kapsama alanımın dışında. Ama 120 bin TL'ye aldığınız evi 800 TL'ye kiraya verecekseniz ortada cazip bir kira çarpanı olduğu anlamına gelir... Ev fiyatları düşecek beklentisi var. Geçmişte bu iddiayı ortaya atanlar şimdi de emlak balonundan bahsediyor. Emlak ve konut yatırımı uzun vadeli düşünmeyi gerektirir. Uzun vadeli düşünüyorsanız alınabilir.

145 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Emlak satışından doğacak vergi?

şükrü berber | 02 Haziran 2014 | 11:55 | Cevaplayan : Ahmet Korkmaz

İyi günler; 2011 yılında 70.000 TL kredi kullanarak bir daire satın aldım. Ancak tapu kayıtlarında daire 5.000 TL ye alınmış görünüyor. Şimdi ben bu daireyi satmak istiyorum. Rayiç değeri 110.000 TL. Arkadaşlar bana 5.000 TL ye aldığım evi 110.000 rayiç değerinden satacak olursam oldukça yüklü bir gelir vergisiyle karşılaşacağımı söylediler. Sırf bu yüzden satıştan vazgeçtim. Mütahitten daireyi inşaat halinde almıştım. Ama anlamadığım şey 70.000 TL konut kredisi kullandığım halde satış bedeli nasıl 5.000 TL gösteriliyor? Şimdi ben bu daireyi rayiç bedel üzerinden satsam devlet beni gerçekten 105.000 TL gelir elde etmiş olarak değerlendirir mi, değerlendirirse ne kadar vergi alır?

Ahmet Korkmaz : merhaba,almış olduğunuz gayrimenkulü 5 yıldan daha az bir sürede satmanız halinde, bu satıştan elde ettiğiniz gelir "değer artış kazancı" kapsamında olup, bu kazanca ilişkin olarak gayrimenkulün iktisap bedelinin tespitinde, tapuda kayıtlı değeri esas alınarak endekslemeye tabi tutulacaktır. Tapu değerinin düşük olması değer artış kazancının çok yüksek çıkmasına ve bu sebeple de yüksek tutarda vergi ödemenize sebep olacaktır. Hesaplama yapılabilmesi için alım tarihi bilinmesi gerekir. Pişmanlık dilekçesi ile gayrimenkulu gerçek alım bedeline yükseltmeniz mümkündür.

34 Kişi Okudu | Cevabı Oku

fazla vaktim yok acele cevap lutfen :)

mehtap ata | 02 Haziran 2014 | 00:27 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernus bey.oncelikle yardimci oldugunuz icin tesekkurler.benim 130 bin gibi ufak bir param var bankada.o parayi degerlendirmk amacli bir ev almak istiyorum.orion parkta 1+1 daireyi dost isi 147 binden 130 bine indirdiler.sizce fiyati makulmudur.almami tavsiye edermisiniz.

Tebernüş Kireçci : Ev kaç metrekare? Aynı evi kiraya verecek olursanız aylık 550 TL ve üzeri fiyattan kiraya verebilir misiniz... Önemli olan bu... Ayrıca emlak ve konut işleri aceleye gelmez... Aceleyi sevmez...

37 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Kayaşehir

Sinan Gunduz | 31 Mayıs 2014 | 23:43 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sizin daha önceki tespitleriniz ile örtüşecek şekilde Kayaşehir Toki bölgeleri de Emlak Konut projeleri de ciddi değer kazandı ve kazanmaya da devam etmekte. Bölgede ikamet eden bir şehir plancısı olarak, bir konuda fikrinizi almak istiyorum bir konuya da dikkat çekmenizi. Merkez olarak bilinen bölgeye nazaran vadinin Başakşehir tarafında kalan 15. ve 16. bölgeler neden daha fazla değerlenmiş olabilir. Vadinin o tarafı Sağlık Kampusüne yakın ve etrafında halen boş parseller var. Sizce en son lansmanı yapılanlardan başka kısa vadede Emlak Konut projeleri veya kolej, iş merkezi vs gibi projeler duyacak mıyız? Bu gibi beklentiler mi vadinin iki tarafı için değer farkı oluşturmaktadır? Kanal İstanbul' un bu bölge ile entegrasyonu olacak mı? Diğer konu da bölgeye ulaşımın en temel planlama ve mühendislik kriterlerini karşılamadığı gerçeği. İnsanların hem zamanını ve parasını israf eden hem de kazalara sebep olarak canlarına kast eden ve alternatifsiz bir yol ile Kayaşehire ulaşılabilmektedir. 3. köprü yolu ile birlikte bölgeye bir viyadük ve kavşak ve bağlantı yolları planlanıyor diye biliyor ve sakinler olarak sabırla bu yolu bekliyorduk. Ancak bölgenin en aktif inş firmasının yetkilisi ile görüşmemde bu kavşağın da doğrudan Kayaşehire çıkmayacağını kendi projelerinin önünden geçmesi için mevcut sorunlu yola (kemerin bulunduğu nokta) başlanacağını, bu konuda kendilerinin bir baskısının olduğunu açıkça söyledi. Bu konuda sorumluluk sahipleri olarak yüz binlerce kişinin hakkından yana tavır almalıyız

Tebernüş Kireçci : TOKİ'nin geliştirdiği imar planlarında sosyal ve kamusal donatılar ya ihmal ediliyor ya da geç yapılıyor. Bunun tek örneği Kayaşehir değil. Ispartakule'de de aynı sorun var. O kadar konut yapıldı. 2-3 okul yapılsa Ispartakule rahatlayacak. lanlama işi masa başında "Dediğim dedik. Çaldığım düdük" mantığı ile yapılmaz. Lokasyonda yaşayacakaların ihtiyaçlarını ve konforlarını da düşünmek gerekiyor. 15. ve 16. bölgenin neden daha fazla değerlendiğini bilmiyorum. İş merkezi projesi az. Ama kolej mutlaka yapılır Herşeyden önce kolej zincirleri orayı zamanı geldiğinde boş bırakmaz. Kanal İstanbul'da resmi açıklama henüz yapılmadı. Bir şey demek zor. Ulaşım konusu ise zamanla çözülür.

59 Kişi Okudu | Cevabı Oku