hisseli arazi tapu - Merhabalar, Bu günlerde tv lerde bahçeağıl

"hisseli arazi tapu" Arama Sonuçları

Tebernüş Kireçci Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Tebernüş Kireçci sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.

  yılmaz özeser : Merhabalar, Bu günlerde tv lerde bahçeağıl köyünde 400 mt hisseli tapulu arsaları 10 000 - 15 000 tl arasında satışa çıkarmışlar, Uzun süreli yatırım için Gittim baktım bahçeağıl köyünün hemen çıkışında bir yer hoşuma gitti ancak tarla statüsünde ve hisseli ise almayın diyorlar. Hemen önünden Google map tan de görünen karlı köyüne bir kadastral bağlantı yolu geçiyor.. birde bize gösterilen yer ile tapu verilen yerin aynı olup olmadığını nasıl sorgulayabiliriz.. Çok kararsız kaldım, alsak ne gibi sıkıntısı olur, ödeyeceğim rakam da 12 000 tl... Teşekkür ederim...

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Sorunuzun yanıtını Buraya tıklayınız adresinde bulabilirsiniz. (Yanıtlayan: Işıl Seren Keskin)

  09 Nisan 2014, Çarşamba 08:52:37

  mehmet selim : tebernüş bey merhaba . hem emlak kulisinde haber olarak hemde bir okuyucnuz hisseli arazi satışının yasaklandıgını belirtmişler. fakat 20000 m2 altındaki arazilerde serbest oldugu yazıyor.bunda mantık hasatı yokmudur. hem satışlar durduruldu deniyor hemde 20000 m2 altındaki hisseli arazler servesy deniyor haberde

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Buraya tıklayınız adresindeki haberde tüm detayları anlatılıyor.

  26 Şubat 2014, Çarşamba 11:40:43

  Mithat KARBEYAZ : 1 İlk. 1 30,50m2 İlk mülk sahipleri 1+1+1=40,000m2 1 İl.m.sah 75000m2 55 yıl önce 80 dönümlük arazinin yarısını üç kardeş alarak hisse oranında bölüştüler. Babam ¼ oranında , amcanın birisi ¼ oranında, diğer amcan ise 2/4 oranında hisse ile bölüşüldü.Boru haddı geçti arazi iki parçaya bölündü. Daha sonra çevre yolu geçti arazi tapu bazında üçe bölündü.Yol bizim ekip diktiğimiz arazi üzerinden geçti.Orta bölümde kalan arazi toplamı 61,000m2 olarak kaldı. Bu arazinin yarısı ilk mülk sahiplerinin,diğer yarısı ise amcalarım ve ize ait yer.Yakın tarihta büyük parçada (ilk tarla sahipleri) mirasçı olanlar hissedar olmayanlara parça parça sattılar. Bunlardan bir hisseyi(800m2) bitr vatandaş satın aldı. 2 nolu parsali(7108m2) 11 mirascım adına 2013 yılında hissedar olmayan iki şahsa sattım. Riç bedeli 20000tl iken ,sattığım bedel üzerinden(240,000tl)beyanla satış yaptım. Şimdi 800m2 hissesi olan vatandaş yol kenarı benim diyerek satışa itiraz ediyor. X OLAN YERDEN YOL CEPHESİ YER İSTİYOR.Benim ne yapmam gerekli. Bilgi verirseni,teşekkür eder saygılar sunarım. Mithat KARBEYAZ

  Prof. Dr. Gürsel Öngören : Bu konular bizim çalışma alanımız değil o yüzden sizin çevrenizden bir avukata veya Emlak Kulisinden Av. Belgin Dönmez?e sormanızı öneririm.

  19 Şubat 2014, Çarşamba 09:26:22

  BARIŞ ERHAN : Merhaba , köyde arazi satın almak ve bir kaç arkadaş birarada üzerine prefabrik villa yaparak ufak bir site yaşamı oluşturmak istiyoruz. Yatırım amaçlı değil tamamen kafa dinlemek için .İznik köyleriyle ilgileniyoruz ancak kafamız bayağı karıştı. Köy yerleşik sınırı içinde olması olmaması ya da yüzde 5 tenyukarı imarlı olması için proje yapılması ya da parselli arazi seçimi mi yapılmalı bayağı karıştı kafamız. Bir yandan da mart 2014 te köyler büyükşehir e devrolacakmış bunu beklememk mi yoksa öncesinde mi hareket etmek ? bu konularda beni aydınlatırsanız daha doğrusu en sağlıklısı ne olur cevaplarsanız sevinirim . biz hisseli tapu da yapabiliriz 6 kişiyiz .

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Öncelikle hisseli tapudan uzak durun. 6 arkadaş olarak yanyana parseller alın. Ama asla ortak olmayın. Diğer konuyu ise tam bilmiyorum. Platformdaki okurlarımıza soralım.

  13 Aralık 2013, Cuma 11:50:31

  mehmet istemi : Merhaba Tebernüş Bey; Son 1,5 yıldır yatırım için fırsat kolluyorum. Ancak kararsız kaldığımdan, Arnavutköy bölgesinde doğru yatırım fırsatını kaçırdığımı düşünüyorum. Yine de, zararın neresinden dönsem kardır düşüncesiyle 2013 ocak ayında Çatalca Örencikte m2 si 30TL den hisseli bir arazi aldım. kısa sürede yatırım değerini ikiye katladı. Şu an elimde yatırım yapabileceğim 30bin TL daha var. ancak bu parayla müstakil tapulu ve sorunsuz bir arazi bulmak bu bölge için imkansız... bu noktada Çatalca tarafında(500-750 m2) hisselli bir araziye yönelmek mi, yoksa Arnavutköy de küçük de olsa (100-120 m2) müstakil bir arazi almak mı daha mantıklı olur?? Havalimanı ve muhtemel Kanal istanbul projelerinin bulunduğu bölgeden uzaklaşmak istemiyorum, ama eğer uzaklaşacak olsam Silivri-Çerkezköy aksında mı yoksa Çatalca- Saray aksında mı yatırım yapmalıyım??

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Yatırım için nihai kararı kendinizin vermesi daha doğru olur. Ama hisseli arsa ve arazilerden uzak durun.

  10 Aralık 2013, Salı 15:35:24

  Abdulkerim Çengeloğlu : Merhabalar, Mühendisim, yıllarca türevler, integraller aldım,yazdım,çizdim,okudum, zahmetler çektim fakat maaşla ancak anı rahat geçirebiliyorsunuz. Nitekim yıllarca Radikalde çalışan eşinizin, uzun yıllar sonunda 10.000TL biriktirebilmesini çok iyi anlayabiliyorum. Çocuklarıma güzel imkanlar bırakmanın yolunun arsa/arazi yatırımlarından geçtiğinin farkına vardım, ve bu noktada genç bir arkadaşınız olarak sizden destek bekliyorum. Tayakadın/İstanbul'da uygun bir arazi buldum 130 m^2 civarında, şu an bütçem yetiyor ve tek tapulu müstakil arsa. Orta vadede (5-10 yıl) hiç dönüş beklemiyorum. Emlakçı olmadığı ve sabrı tükenmiş bir mirascı olduğu için makul geldi, fakat bu kadar küçük bir arsa, ancak devlerin alanlarına ilerde birer yama olur diye değerlendiriyorum. Arkadaşlarıma konuyu açtım.Hisseli tapuları ve ortaklık girişimlerini tavsiye etmemişsiniz yazılarınızda. Uzun yıllardır çok kez tecrübe ettiğim insanlarla , yine küçük bütçelerle çalışmayı düşünüyorum ve öncesinde de noter huzurunda sözleşme yapmak istiyorum satılabilme kriterleri açısında (karlılık oranını belli bir seviyeye ulaşması vs.) Her ne kadar yasaların bu sözleşmeyi fes edebileceğini bilsem de baştan çizgiler koymak faydalı olacaktır. Yazılarınızda bulunduğumuz şehirden yatırım yapmayı tavsiye etmişsiniz fakat Ankara'da oturuyor olmama rağmen 3. Köprü, Havaalanı ve Kanal İstanbul gibi projelerden ötürü Arnavutköy tarafına niyetlendim. Tabi bu arada Ankara'nın imar planlarınıda satır satır okuyacağım. Ortak alımlarda illa ki dönem dönem huzursuzluklar çıkabilir fakat, küçük bütçelerle altından altın çıkmadığı müddetçe (yazılarınızdan alıntı) çok değerlenmesini beklememek gerekir haksız mıyım? Özetle, 130 m^2'lik arazi kendi başıma alıp (Tayakadın 29kTL) 5 sene içinde 50kTL (örnek olarak söylüyorum) çıkmasını mı beklemeliyim, yoksa güvendiğim insanlarla birazda risk alarak daha büyük hayaller mi kurmalıyım? Samimiyetiniz için çok teşekkür eder, gönlünüzde olanın sizin için iyi olanı ve sizin için iyi olanın gönlünüzde olmasını temenni ederim.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Sizi fazla yormayayım. Metrekaresi ucuz ve geniş arazi alın. İstikamet Silivri, Çerkezköy ve Çorlu...

  10 Aralık 2013, Salı 00:22:18

  akın çelik : sıkı takipçilerinizden biri olarak bir konuda danışmak istiyorum zira sizin fikirlerinizin değerli olduğuna inanıyorum kardeşlerimle beraber bana babadan sultanbeyli de on küsür dönüm arazi kaldı arazi hisse tapulu biz burayı değerlendirmek istiyoruz yani satalım mı yoksa bekletelim mi bilemedik ayrıca hisse tapulu olması bizi endişelendiriyor ne önerirsiiniz mevki olarak paşaköye de yakın yerimiz yanıtınız için şimdiden teşekkürler

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Merak etmeyin değerlendiği zaman emlakçılar sizi rahat bırakmaz:))) Taciz telefonları açarlar...

  02 Kasım 2013, Cumartesi 19:08:54

  mehmet demir : mrb tebernüş bey Kırıkkale Karşıyaka mahallesinde bir arsa var 4 kata imar lı hisseli, büyük olan parça satılık olan yer, diğer ufak bir başkasının, sizce bu yeri almak mantıklımıdır, m2 si 27 tl den , 5 yada 10 yıl sonrası mantıklımı, yoksa nerden olursa olsun al 5 dönüm tarla dursun mantığımı , sizce hangisi??

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Kırıkkale kapsama alanımın dışında. Metrekaresi ucuz ve geniş arazi alın. Gelişme akslarında...

  26 Ağustos 2013, Pazartesi 08:16:04

  nazife kurt : merhaba tebernüş bey 17000 1300 ve6000 m2 3 adet tarımsal arazi var yapılan yanlışlıklar sonucu 1 kişi üzerine muvafakat verip onun üzerine alımına mecbur bırakıldık.bahsettiğim 2b arazisidir.sonuçta diğer 4 kişi yine para ödeyip burasını alacağız malikler 5kişidir.alıdıktan sonra satış istiyoruz fakat içimizde anlaşmazlık var paraları daha ödemedik bize iyi bir yol gösterebilir misiniz şayet 20000 m2 aşağısı diğer maliklere satın alındıktan sonra hisseli tapuya çevrilemiyormuş.paramızı kaybetmek istemiyoruz tapuya şerh borç senedi gibi bişeyler yapılabilir mi değerli düşünceleriniz nelerdir iyi çalışmalar.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Tek tapulu bir arsa ya da araziye kafa yorun. Yatırım yapmak bu kadar zor bir iş değil...

  19 Ağustos 2013, Pazartesi 13:51:13

  ali kara : tebernus bey iyi gunler, size bir kac konuda fikir danisacagim, cevap verirseniz sevinirim. daha once size kucukcekmece cumhuriyet mahallesinde bir daire icin soru sormustum, daire'yi aldik cok sukur :) , 1) yaklasik bir yil once arnavutkoy imrahor'dan 610 m2 tek tapu yer almistik 70bn tl'ye simdi emlakci 220 bn veriyor, burayi satip cerkezkoyden kapaklidan 250 bn tl'ye 4700 m2 yer almak mantikli olurmu ? ana yola 150 m cepesi var, yolun karsisinda toplu konut var. su anda imar yok ama etrafinda 3-4 katli yapilasmalar var. 2) sahintepe'de bir arsamiz vardi 290 m2 belediye cagirdi tapulari degistirdi bize ada bazinda tapu verdi hisseli, kendinide ortak etti belediye, sizce buranin gelecegi ne olur ? kac ay oldu haala bir haber cikmadi belediyeden, gidip sorduk bizde bilmiyoruz dediler. cevaplarsaniz cok sevinirim. saygilarimla iyi gunler.

  Tebernüş Kireçci : İyi günler. Rica ederim. Kuzey projeleri yapılırsa Arnavutköy'deki arsanız daha fazla prim yapar. Ertelenirse veya yapılmazsa bu fiyatlara alıcı bulmanız zor. Uzun vadeli düşünüyorsanız kazancınızı reailize etmek adına Çerkezköy'deki arazi alınabilir. Fiyatı ucuz mu Pahalı mı? Buradan tahmin edebilmek zor. Civardaki son satılan arsalara bakın. Şahintepe'de ne olacağı belli değil...

  17 Ağustos 2013, Cumartesi 12:25:16
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , şelale evleri tebernüş , bahçeşehir loca , oyak sitesi Ayazağa insaat , deli̇kli̇kaya mevki̇i̇nde 3 katli vi̇lla , köylerde kentsel dönüşüm , kiptaş hadimkoy 3.etap tebernus , celaliyeden arsa alınır mı , olimpiyat sitesi halkali , tekirdag saraya acilacak imar alanlari , areon andonos , hadımköy arsa imar durumu , sizin nezdinizde nedir , saadetdere kiptaş , daire alırken hangi cephe , eston şehir tmsf , bulut inşaat esenyurt queen , dükkan nasıl alınır , taks kaks emsal nedir , karot değeri , kiptaş seyrantepe , gayrimenkul satış vaadi sözleşmesinin feshi , velimeşe , merter ailesi beykoz , şamlar mevki arsalar , nezdinizde ,