"innovia 3 son durum" Arama Sonuçları

İnnovia 4 mücbir sebep...

Cenk Kocaman | 23 Eylül 2014 | 14:33 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

Sayın Kireçci; Yeşil GYO geçenlerde İnnovia 4 ile ilgili bir mektup yayınladı. Bu mektuba göre Esenyurt taki imar krizi ile ilgili olarak 15 aylık gecikmeyi mücbir sebep olarak ilan etti. Tecrübelerinizden faydalanarak bu durum gerçekten mücbir sebepmidir? Ayrıca: 15 aylık bu süre inşaatın teslim tarihi olarak açıklanan tarihten mi başlar yoksa her söleşmede olan + 6 ay opsiyon süresinden sonra mı başlar aydınlatırsanız seviniriz.

Işıl Seren Keskin : Merhaba. Mücbir sebep ile ilgili detaylara Buraya tıklayınız adresinden ulaşabilirsiniz. Firma ile yaptığınız sözleşme ile birlikte bir avukata danışmanız sizin için faydalı olacaktır.

591 Kişi Okudu | Cevabı Oku

innovia 4 projesi ile ilgili

OKAN AYYILDIZ | 18 Ağustos 2014 | 12:47 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar, Aşağıda ki link te Emre KULCANAY yın haberi vardır. Bende 4. Etaptan daire aldım. Size sorum şu olacak. Yazıda mücbir sebep olarak gösterilen ruhsat iptal sebebi sizce geçerli bir neden midir ? Benim görüşüm geçerli bir sebep değildir. Çünkü 2011 yılı içinde o bölgede genel olarak ruhsat sorunları vardı. Ben alırken özellikle sordum ve bana ?? bizde hiçbir sorun yok ve çıkmayacak ?? şeklinde söylendi. Bence bu durum öngörülebilir bir durumdu ve onlar bunu bizden gizleyerek satış yaptılar. Şimdi de gecikme cezası ödememek için böyle bir yazı yazmışlar. Bir durumun mücbir sebep olarak gösterilmesi için yetkili mercilerden gerekli bir yazı alınması gerekli değil midir ? ben bunu kabul edilebilir bulmuyorum. 2011 yılından beri ben ödeme yapıyorum. Bu beni çok mağdur etti. % 5 kesintisiz geri ödeme yapacaklarını yazmışlar. Benim paramı zaten 2011 yılından beri işletiyor, birde parayı ne zaman ödeyeceklerini de belirtmemmişler. Bunun da yasal süresi en geç 1 yıl içinde ödeneceği yazıyor. Burada mağdur olan bir taraf varsa o da sadece daire alan kesimdir benim kanaatim. Lütfen bu durum ile ilgili olarak değerli görüşlerinizi benimle paylaşmanızı rica ediyorum. Saygılarımla, Okan AYYILDIZ

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Esenyurt'ta bu sorunun 2011'de çıkacağını kimse bilmiyordu. Emin olun herkes kendinden çok emindi. Daha önce defalarca söyledim. Esenyurt'ta ucuz konut furyası bitirilmek istendi. Bunun için bitti. Bence sözleşmenizle birlikte bir avukatın kapısını çalın. Daha sağlıklı bilgi alırsınız.

488 Kişi Okudu | Cevabı Oku

İstanbul Esenyurtta aşağıdaki arsa alınır mı?

Meltem SERT | 24 Temmuz 2014 | 11:38 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Selamlar, Aşağıda detayları bulunan arsayı ileride değerlenebilir düşüncesi ile satın almak istiyorum, ancak kullanılan terimler vs. bana çok yabancı olduğu için algılayamıyorum. Sizce bu arsa yatırım amaçlı satın alınabilecek bir arsa mıdır? Üzerine bina yapılmasına engel bir durum var mıdır? AJE konusu bir sıkıntı mıdır? 10.589,21 m² yüzölçümlü, ?Arsa? vasfı ile kayıtlı taşınmaz. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parsel, %10-15 eğimli ve engebeli bir topoğrafik yapıya sahiptir. Sınırları belli olmayıp zemini tabi toprak ve bitki örtüsü ile kaplı haldedir. Parsel imar planında 3 yola cephelidir. Planında görülen bu imar yolları mahallinde henüz oluşturulmamıştır. Taşınmaz D-100 Karayoluna ve metrobüse 1,3 km mesafededir. Yakın çevresinde boş parseller, Yeni Doğuş İnşaat, İnnovia-4 inşaatı, Fildişi Konakları, Nadide Evleri ve İstHanBul Evleri, bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölge hızlı bir gelişim göstermektedir. Parsele stabilize mıcır kaplı yol ile ulaşılmaktadır. İmar Durumu: Esenyurt Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün dosyada mevcut yazısına ve yapılan incelemelere göre; parsel, İ.B.B. tarafından 13.09.2013 onay tarihli Esenyurt Tem Güneyi 6. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Taks:0.30 , Emsal: 1.50 , Hmax: 30.50 m yapılaşma şartı ile ?Ticaret+Konut?? alanından kaldığı belirtilmiş olup plan örneğinde parsel ?AJE? alanında kalmaktadır. AJE sembolü ile gösterilen alanlar ?Ayrıntılı Jeoteknik Etüt Gerektiren? Alanlardır. Not: Esenyurt Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde yapılan incelemede parselin yapılaşma şartlarının değişmediği, ancak ?Konut? alanı iken ?Ticaret+Konut? alanı olarak değiştiği tespit edilmiştir.

Tebernüş Kireçci : Özetle "zeminini iyi araştırın" diyor... Fiyatı makulse alınabilir...

554 Kişi Okudu | Cevabı Oku

50 Bin Peşinatla Alabileceğim Ev

Özlem Barokas | 04 Nisan 2014 | 17:43 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey merhaba 50 bin TL peşinatımız var.Oturabileceğimiz bir ev alamıyoruz.Darüşşafakada Gazeteciler'de kiracıyız.Sarıyer ve bu taraflar tercihimiz ama kredi faizleri ve ödeyebileceğimiz miktar düşünüldüğünde durum imkansızlaşıyor.Kiramız 1400 kredi taksidi olarak maksimum 2000 TL ödeyebiliriz bu da maalesef bu civarda krediye uygun bir evi almaya yetmiyor.Beylildüzü İnnovia 2 sitesinde 110 bin TL'ye ev bulduk almak mantıklı mıdır? Deprem yönetmeliğine uygun yapıldığı söyleniyor ama bölge sanki riskli.Bir de Ayazağa Magazin Gazetecileri diye bir site bulduk.Uygun alternatifler var gibi ancak krediye uygunlukla ilgili bir sorun varmış.Çözüleceğini söylüyorlar inanmalı mıyız? Şimdiden teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Yerinizde olsam kesinlikle oturacağım bir alternatife kafa yorarım. Bunun dışındakilerle ilgilenmem bile...

153 Kişi Okudu | Cevabı Oku

İnnovia 4

Faik SAĞLIK | 09 Şubat 2014 | 13:45 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey. Biz innovia 4 pojesinden daire almak için gittiğimizde bize 21. kat 120 m' 3+1 peyzaja bakmakta olan bir daire 255.00 tl ye teklif edildi. 0 faiz ve 3 ara ödemesi var. Sizce mantıklı mı? Yoksa daire almak için beklemeli miyim? Malum faizler yükseldi projeler bayağı fazla ve buna kentsel dönüşümler de eklenince durum ne olur? Daire fiyatlarında düşüş bekliyor musunuz?

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Ev fiyatlarına düşüş yıllardır konuşulur. Ama reel bazda yön hep yukarı oldu. İnnovia'nın önceki etaplarında aynı kat,konum ve metrekaredeki evler ne kadara satılıyor? Ne kadara kiraya veriliyor? Bunu araştırın. İşin matematiği her zaman önemlidir.

36 Kişi Okudu | Cevabı Oku

innovia ıspartakule

murat dursun susoy | 20 Ekim 2013 | 15:37 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

selamlar...öncelikle dün ıspartakule inovia ilgili çelişkide kaldığımı için sorduğum soruya 5dk sonra cevap vermeniz büyük incelik,teşekkürler. bir sene sonra teslim 155.000 66m2 1+1 için hemen teslim daire için bitmiş projelerede bakın demişsiniz.hemen kısa bir araştırma yaptım ve aynı rakamlara daireler var.fakat kendimle ilgili kısa bir detayı belirtmemişim.elinde 60.000 nakiti olan bir aileyiz.130.000e bitmiş daireler buldum ama banka kredisiyle ve faiziyle rakam 160.000i geçiyor ve vade 48ayın çok üstüne çıkıyor.bu konudaki yorumunuzuda merakla bekliyorum. ikinci olarak 120.000 yarısı banka kredili 1+1 patara evleri ile 155.000 faizsiz 48ay vade 1+1 innoviaıspartakule kıyaslaması için bana innovia mantıklı geldi ama sizin görüşünüz nedir.yatırım konusunda tecrübesiz bir aile olarak gözden kaçırdığımız hususlar vardır diye düşünüyoruz.....saygılar....iyi çalışmalar...

Tebernüş Kireçci : İkinci ele bakmanızı tam olarak bunun için önermiştim. Bu sadece size değil tüm ev alanlara önerim. Niye aldığınız metleştirmeniz için. Durum böyleyse İnnovia Ispartakule daha mantıklı.

120 Kişi Okudu | Cevabı Oku

KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA

İRFAN | 26 Nisan 2013 | 22:57 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba. İnnovia-2 etaptan aldığım ev için senet ile ödeme yaparken, Yeşil İnşaat ile Vakıfbank ın yapmış olduğu anlaşma ile kalan senet borcumuz üzerinden Vakıfbank tan kredi kullandık.İki yıldır ödüyordum ancak bazı öngöremediğimiz sıkıntılar nedeniyle taksit ödemelerimde aksamalar oldu.Yapılandırma yaptırmak için (vadeyi uzatıp,taksit miktarını düşürmek arzusu ile) Vakıfbank a başvurdum.3 aydır yapacağız, bugün yarın derken, son olarak yapılandırma yapamayacaklarını, gerekçe olarak kullandığım kredinin proje kredisi olduğunu, poroje kredilerinde ve morgıç sisteminde yapılandırma yapmaya sistemlerininin izin vermediğini Genel Müdürlük Yapılandırma birimi bana iletti. Gerçekten durum böylemi.Ben proje sunmadımki onlara proje kredisi kullanmış olayım.Mantığım almadı.Yapılandırılamayan kredi olmamalı bana göre.Türkiye Bankalar Birliğine şikayette bulunacağım.Ama önce size sormak istedim. Ne öneririsiniz bana. Saygılar.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. 1) Vakıfbank ve bir kaç banka uygulama noktasında "tefeci" bankacılardan ayrışır. Çözüm odaklı bankacılık yapar. Türkiye'de öyle bankalar var ki müşterilerinin kanını emmek için fırsat kolluyor. Vakıfbank bu noktada kan emici bankalardan ayrışıyor. 2) Şikayetçi olacaksanız Türkiye Bankalar Birliği'ne şikayetçi olmanız size hiçbir yarar sağlamaz. BDDK'ye ve BİMER'e şikayetçi olun.

50 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Innovia

Sema Ede | 22 Nisan 2013 | 20:47 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar biz innovia etap 4ten daire satın aldık. bu hafta toplantı oldu ve orda bikaç sorundan bahsettiler. biz kuruma çok güvendik imar sorunlarının oluşacağını tahmin edemedik. Sizce ilerde ne gibi bir durum bizi bekliyor. Aydınlatırsanız çok memnun oluruz.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Belki biraz geç teslim edilir... Ama teslim edilir. En azından İnnovia'nın 1. ve 2. etabında böyle oldu.

147 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Innovia 3

Gülten Yılmaz | 12 Şubat 2013 | 09:25 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey günaydın, Innovia 3'den daire aldım. İnşaat belli bir süre durdu ve şimdi 2013'ün 3. çeyreğinde teslim edileceği söyleniyor. Esenyurt'daki bu durum bizim projeyi etkiliyor mu? Teslim aldıktan sonra herhangi bir yıkım riski veya oturma ruhsatı alamama gibi bir durum olur mu?

Tebernüş Kireçci : Günaydın. 1) İnnovia bugüne kadar geç de olsa teslimleri yaptı. İnnovia 1 ve 2'de imar sorunu yokken de gecikme oldu.Ucuza çok konut satınca organizasyonu gerçekleştirmek zor oluyor. 2) Yıkım kararı ya da iskanı konuşmak için erken. Bence gerek bile yok.

54 Kişi Okudu | Cevabı Oku

innovia 3-4

Uğur Ürel | 11 Ocak 2013 | 11:15 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

05 Aralık 2012, Çarşamba 10:31:19 tarihinde size yazdığım durum devam etmektedir. kasıt olduğundan artık şüphe etmiyorum. saygılarımla.

Tebernüş Kireçci : Peki...

31 Kişi Okudu | Cevabı Oku