innovia 3 son durum - Tebernüş bey merhaba 50 bin TL

"innovia 3 son durum" Arama Sonuçları

Tebernüş Kireçci Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Tebernüş Kireçci sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.

  Özlem Barokas : Tebernüş bey merhaba 50 bin TL peşinatımız var.Oturabileceğimiz bir ev alamıyoruz.Darüşşafakada Gazeteciler'de kiracıyız.Sarıyer ve bu taraflar tercihimiz ama kredi faizleri ve ödeyebileceğimiz miktar düşünüldüğünde durum imkansızlaşıyor.Kiramız 1400 kredi taksidi olarak maksimum 2000 TL ödeyebiliriz bu da maalesef bu civarda krediye uygun bir evi almaya yetmiyor.Beylildüzü İnnovia 2 sitesinde 110 bin TL'ye ev bulduk almak mantıklı mıdır? Deprem yönetmeliğine uygun yapıldığı söyleniyor ama bölge sanki riskli.Bir de Ayazağa Magazin Gazetecileri diye bir site bulduk.Uygun alternatifler var gibi ancak krediye uygunlukla ilgili bir sorun varmış.Çözüleceğini söylüyorlar inanmalı mıyız? Şimdiden teşekkürler.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Yerinizde olsam kesinlikle oturacağım bir alternatife kafa yorarım. Bunun dışındakilerle ilgilenmem bile...

  04 Nisan 2014, Cuma 17:43:59

  Faik SAĞLIK : Merhaba Tebernüş Bey. Biz innovia 4 pojesinden daire almak için gittiğimizde bize 21. kat 120 m' 3+1 peyzaja bakmakta olan bir daire 255.00 tl ye teklif edildi. 0 faiz ve 3 ara ödemesi var. Sizce mantıklı mı? Yoksa daire almak için beklemeli miyim? Malum faizler yükseldi projeler bayağı fazla ve buna kentsel dönüşümler de eklenince durum ne olur? Daire fiyatlarında düşüş bekliyor musunuz?

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Ev fiyatlarına düşüş yıllardır konuşulur. Ama reel bazda yön hep yukarı oldu. İnnovia'nın önceki etaplarında aynı kat,konum ve metrekaredeki evler ne kadara satılıyor? Ne kadara kiraya veriliyor? Bunu araştırın. İşin matematiği her zaman önemlidir.

  09 Şubat 2014, Pazar 13:45:52

  murat dursun susoy : selamlar...öncelikle dün ıspartakule inovia ilgili çelişkide kaldığımı için sorduğum soruya 5dk sonra cevap vermeniz büyük incelik,teşekkürler. bir sene sonra teslim 155.000 66m2 1+1 için hemen teslim daire için bitmiş projelerede bakın demişsiniz.hemen kısa bir araştırma yaptım ve aynı rakamlara daireler var.fakat kendimle ilgili kısa bir detayı belirtmemişim.elinde 60.000 nakiti olan bir aileyiz.130.000e bitmiş daireler buldum ama banka kredisiyle ve faiziyle rakam 160.000i geçiyor ve vade 48ayın çok üstüne çıkıyor.bu konudaki yorumunuzuda merakla bekliyorum. ikinci olarak 120.000 yarısı banka kredili 1+1 patara evleri ile 155.000 faizsiz 48ay vade 1+1 innoviaıspartakule kıyaslaması için bana innovia mantıklı geldi ama sizin görüşünüz nedir.yatırım konusunda tecrübesiz bir aile olarak gözden kaçırdığımız hususlar vardır diye düşünüyoruz.....saygılar....iyi çalışmalar...

  Tebernüş Kireçci : İkinci ele bakmanızı tam olarak bunun için önermiştim. Bu sadece size değil tüm ev alanlara önerim. Niye aldığınız metleştirmeniz için. Durum böyleyse İnnovia Ispartakule daha mantıklı.

  20 Ekim 2013, Pazar 15:37:35

  İRFAN : Merhaba. İnnovia-2 etaptan aldığım ev için senet ile ödeme yaparken, Yeşil İnşaat ile Vakıfbank ın yapmış olduğu anlaşma ile kalan senet borcumuz üzerinden Vakıfbank tan kredi kullandık.İki yıldır ödüyordum ancak bazı öngöremediğimiz sıkıntılar nedeniyle taksit ödemelerimde aksamalar oldu.Yapılandırma yaptırmak için (vadeyi uzatıp,taksit miktarını düşürmek arzusu ile) Vakıfbank a başvurdum.3 aydır yapacağız, bugün yarın derken, son olarak yapılandırma yapamayacaklarını, gerekçe olarak kullandığım kredinin proje kredisi olduğunu, poroje kredilerinde ve morgıç sisteminde yapılandırma yapmaya sistemlerininin izin vermediğini Genel Müdürlük Yapılandırma birimi bana iletti. Gerçekten durum böylemi.Ben proje sunmadımki onlara proje kredisi kullanmış olayım.Mantığım almadı.Yapılandırılamayan kredi olmamalı bana göre.Türkiye Bankalar Birliğine şikayette bulunacağım.Ama önce size sormak istedim. Ne öneririsiniz bana. Saygılar.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. 1) Vakıfbank ve bir kaç banka uygulama noktasında "tefeci" bankacılardan ayrışır. Çözüm odaklı bankacılık yapar. Türkiye'de öyle bankalar var ki müşterilerinin kanını emmek için fırsat kolluyor. Vakıfbank bu noktada kan emici bankalardan ayrışıyor. 2) Şikayetçi olacaksanız Türkiye Bankalar Birliği'ne şikayetçi olmanız size hiçbir yarar sağlamaz. BDDK'ye ve BİMER'e şikayetçi olun.

  26 Nisan 2013, Cuma 22:57:53

  Sema Ede : Merhabalar biz innovia etap 4ten daire satın aldık. bu hafta toplantı oldu ve orda bikaç sorundan bahsettiler. biz kuruma çok güvendik imar sorunlarının oluşacağını tahmin edemedik. Sizce ilerde ne gibi bir durum bizi bekliyor. Aydınlatırsanız çok memnun oluruz.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Belki biraz geç teslim edilir... Ama teslim edilir. En azından İnnovia'nın 1. ve 2. etabında böyle oldu.

  22 Nisan 2013, Pazartesi 20:47:40

  Gülten Yılmaz : Tebernüş Bey günaydın, Innovia 3'den daire aldım. İnşaat belli bir süre durdu ve şimdi 2013'ün 3. çeyreğinde teslim edileceği söyleniyor. Esenyurt'daki bu durum bizim projeyi etkiliyor mu? Teslim aldıktan sonra herhangi bir yıkım riski veya oturma ruhsatı alamama gibi bir durum olur mu?

  Tebernüş Kireçci : Günaydın. 1) İnnovia bugüne kadar geç de olsa teslimleri yaptı. İnnovia 1 ve 2'de imar sorunu yokken de gecikme oldu.Ucuza çok konut satınca organizasyonu gerçekleştirmek zor oluyor. 2) Yıkım kararı ya da iskanı konuşmak için erken. Bence gerek bile yok.

  12 Şubat 2013, Salı 09:25:54

  Uğur Ürel : 05 Aralık 2012, Çarşamba 10:31:19 tarihinde size yazdığım durum devam etmektedir. kasıt olduğundan artık şüphe etmiyorum. saygılarımla.

  Tebernüş Kireçci : Peki...

  11 Ocak 2013, Cuma 11:15:04

  Yaşar Yarar : Merhaba Tebernüş bey, İnnovia 3 projesinden 1+1 daire satın almak istiyorum. Bu proje metrobüse 1 km'den fazla uzak kalıyor. Uzak kalması tabi ki kiralamada ve satışta eksi bir durum. Ortalama 5-6 yıllık bir sürede bu bölgenin gelişmesini ve buradaki evlerin değerlenmesini nasıl görüyorsunuz. Beylikdüzü'nün 10 yıl önceki haliyle şimdiki hali arasında uçurum var. Bu uçurumun şimdiki tarihle 10 yıl sonraki tarihte de olacağını düşünüyor musunuz? Saygılar sunarım.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. 1) Aradaki mesafe önemli. Ama site yönetimleri metrobüse düzenli seferler koyarlarsa bu uzaklık fazla sorun olmaz. 2) Esenyurt ve Beylikdüzü uzun vadede İstanbul ortalamasının üzerinde getiri sağlamaya devam edecek.Ama geçmiş 10 yılda yaptığı primi beklemeyin... 1999 ile 2004 yılları arasına Beylikdüzü konutların maliyet seviyelerinin altında satıldığı lokasyonlardandı...

  04 Ocak 2013, Cuma 15:06:54

  OZLEM SARI : Merhaba, 13/04/2012 tarıhınde bır takıpcınıze ınnovıa 3 ınsaatının muhurlendıgıne daır bılgı vermıssınız.Son durum nedır

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Buraya tıklayınız adresinden inşaatın ilerleyişini görebilirsiniz... İnşaat ilerlediğine göre sorun olmadığı anlamına gelir...

  21 Eylül 2012, Cuma 17:02:37

  gözde tanca : iyi günler tebernüş bey.beylikdüzünde bir emlak firması aracılığı ile innovie 3 de 3+1 satılık bir daire bulduk site dışına bakan (innovia 4 e)güney cephe 127 m2 6.kat fiyat olarak 158000 tl isteniyor .sahibinin 40000 tl borcu kalmış .innovia taksit devri kabul etmiyormuş.tamamı peşin olarak verilecek kredi uygunluğuda tabi yok .tamamı ödendikten sonra yeşil inşaat tapuyu hazırlayacak tabi tapularda sıra olduğu için tapu 1 ayı bulabilir deniyor.satıcı yapuyu aldıktan sonra biz 2. bir satışla ondan almış olacağız.innovia bizi 3. şahıs saymayıp sadece sözleşmede adı geçenle tapu yapıyormuş.bu fiyatlara sizce nasıl.innovia 3 için fikriniz. ve bu şartlardaki bir satışı tavsiye edermisiniz sizce riklimidir.ve innovia taksit devri yapmayıp tapuyu direk bizim adımııza hazırlamazmı acaba.yeni evlenecceğiz seneye inşallah bir fikir verebilirseniz çok memnun oluruz.çok teşekkürler doğru fikirleriniz için.

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Durum anlattığınız gibiyse çok riskli olduğu anlamına gelir... Emin olmak için İnnovia'nın hukuk servisi ile temasa geçin... İşin hukuksal kısmını Avukat Hilal Bayram'a sorabilirsiniz....

  15 Temmuz 2012, Pazar 20:15:36
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , şelale evleri tebernüş , bahçeşehir loca , oyak sitesi Ayazağa insaat , deli̇kli̇kaya mevki̇i̇nde 3 katli vi̇lla , köylerde kentsel dönüşüm , kiptaş hadimkoy 3.etap tebernus , celaliyeden arsa alınır mı , olimpiyat sitesi halkali , tekirdag saraya acilacak imar alanlari , areon andonos , akasya 2 , tapu proje uyumsuzluğu , tek evi olanın gelir vergisi , toki 21 etap , anadolu yakasında kira öder gibi ev , fi yapı beylikdüzü , toki tuzla konaşlı , eston kozyatağı , delta towers 3 , gültepe kentsel dönüşüm , ev kirasi azami zam oranlari , kayaşehir 23. bölge fiyatları , kapaklıda tarla prim yaparmı , mısırlı çorap fabrikası arsası , hisseli tarlaya ev yapmak ,