tema park avrupa konutları - Tebernüş bey ben yarım kalmış

"tema park avrupa konutları" Arama Sonuçları

zekeriyaköy inanlar teras hayat projesi

nesrin özdemir | 07 Temmuz 2014 | 12:23 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey ben yarım kalmış biz siteden ötürü inşaat sektöründe çok para kaybetmiş bir aileyiz. elimizde kalan parayı yatırım olarak değerlendirmek istiyoruz. bu nedenle yukarıda bahsettiğim proje ve tema istanbul arasında tereddütte kaldık. Teras hayat zekeriyaköyde ancak yeni bir kosept...5-6 sıra evlerden oluşan alışıldık m2 lerden küçük evler....burada belki de oturabilirzi diye de üzerinde duruyorum. Çünkü havası güzel vs. buna karşılık gene bitmemiş bir poje...öte yandan tema park bitecek gibi gözüken ama çok konutun olduğu bir proje...ne dersiniz?

Tebernüş Kireçci : İki projeyi yapan şirketler de bugüne kadar hiçbir projeyi yarım bırakmadılar... Ama içinizin rahat etmesini istiyorsanız hemen taşınabileceğiniz bir alternatife kafa yorun...

138 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Avrupa 3 Tema park

Nurettin Yüksel | 16 Mayıs 2014 | 22:41 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Selamlar ben avrupa konutları atakent 3ten dairem var bu tema parktanda 3+1 almayı dusunuyorum. avrupa 3 gibi prim yapar mı senin goruslerini alabilirmiyim

Tebernüş Kireçci : Selam. Hangi projenin, ne zaman, ne kadar prim yapacağını bilebilmek için Zihni Sinir'in yapacağı zaman makinesine binip ileriye gitmek gerekiyor... Kadim dostum Zihni Sinir 10 yıldır benim için bu makineyi icat etmeye çalışıyor. Ama bir türlü beceremedi... Tema İstanbul uzun vadede prim yapar...

72 Kişi Okudu | Cevabı Oku

elit city atakent halkalı

hulya aytekin | 07 Mayıs 2014 | 08:46 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

tebernüş bey günaydın , halkalı elit city de 2+1 net 72 m2 yaşam alanı (+10 m2 balkon ) olan brüt 116 m2 bir daireyi 440 tl ya satın almak istiyoruz.daire tapudaki değerine göre %69 prim yapmış görünüyor.acaba tema park projesinin alacağımız daireye extra prim yaptırma şansı olur mu? yoksa bu daire yapacağını yapmışmı dersiniz? :)

Tebernüş Kireçci : Günaydın. Brüt metrekareyi belirtmemişsiniz... Aynı evi kiraya verecek olursanız getirisi ne olur?

9 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Nef Ataköy

Yasemin Onuncu | 05 Mayıs 2014 | 22:07 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba; Nef Ataköy 22; 3. kat 1+1/ brüt 56 m2 net 30 m2 (+6m2 balkon) 320.000 tl fiyat; yatırım amaçlı nasıl uygun görürsünüz? Tema Park 1+1 , 4 . kat 68 m2(net 50 m2) 292.000 TL ile kıyaslandığında yorumlarınızı alabilir miyiz? Teşekkürler; saygılar

Tebernüş Kireçci : Merhaba. İki proje de farklı lokasyonlarda... Önce lokasyonu netleştirin. Ayrıca Buraya tıklayınız adresindeki yazımı okuyun. Aklınıza takılan bir nokta olursa buradayım.

28 Kişi Okudu | Cevabı Oku

bosphorus

mehmet türkmen | 20 Mart 2014 | 16:27 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba, öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Sizi sürekli takip ediyorum ve görüşlerinize önem veriyorum. Bizim sorunumuz yaptığımız yatırımla ilgili. 2009 yılında oturmak için Bosphorus City?den 3+1 156 m2 brüt daire aldık. Bize kredi faiziyle birlikte maliyeti 460bin TL oldu. Evi teslim aldıktan sonra içimize sinmeyen şeyler oldu ve eve taşınmadık. Yıllık peşin kiraya verdik, aylığı 1.500 TL?ye geliyor. Ancak biz hala kiradayız ve kendi evimizde oturmak istiyoruz. Bu bilgilerden sonra sormak istediğim şu: Bu evi şu anda satmak istesek en fazla 530bin TL eder. Değeri piyasaya göre düşük seyreden bu evi şimdiden satmak mı, yoksa Tema Park gibi projelerin bitip prim yapmasını beklemek mi mantıklı. Zararın neresinden dönsek kardır deyip, evi elden çıkarıp, üzerine de bir miktar koyup oturacağımız evi alıp kira farkından kurtulmak istiyoruz. Ancak sonra düşük fiyata elden çıkardık diye pişman olmak da istemiyoruz. Arada kaldık, görüşünüz ne olur?

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Her zaman oturacağınız eve kafa yorun. Bosphoruscity'deki ev prim yaparsa alacağınız ev yerinde saymaz... Olaya her zaman geniş açıdan bakın.

69 Kişi Okudu | Cevabı Oku

TEMA PARK 3 + 1

Mehmet Ali Paçacı | 16 Mart 2014 | 21:19 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Halkalıda 3 + 1 ev arıyorum aklıma en yatan proje tema park oldu 10 kat soyaga bakan güneycepe 538bin tl 107 m2 net sizce mantıklımı oturum amaçlı alıyorum yada bu bölgede başka nerden bakmalıyım ev

Tebernüş Kireçci : Bence tüm alternatifleri tam olarak incelemelisiniz. Temapark'ta'ki alternatifin benzerlerinin Avrupa Konutları Atakent 3'te ne kadara satıldığını ve kiraya verildiğini araştırın.

22 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Atakent 3 Satlık daire

Işın berk | 11 Mart 2014 | 13:48 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, Benim halkalı atakent 3 te tam tema parkın karşısındaki binalarda 47 m2 dairem var yakın zamanda satmayı düşünüyorum. Sizce tema parkdan dolayı kısa sure zarfında prim yaparmı yada tema park 2015te bitecekmiş o zaman mı prim yapar? Sattıktan sonra uzulmek ıstemıyorum. Sızce ne kadar prım yapar. Şu anki satış fıyatı 140000lira. Bılgı verırsenız sevinirim. Çok teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Kısa sürede prim yapmasını gerektirecek bir ortam yok. Temapark tamamlandıktan sonra uzun vadede getiri açısından İstanbul ortalamasının üzerinde seyreder. Ne zaman? Ne olur? Bunun tam yanıtı ancak zaman makinesine binilirse verilebilir.

23 Kişi Okudu | Cevabı Oku

tema istanbul

ilhan eker | 28 Ocak 2014 | 10:57 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhabalar, Tema İstanbul projesinden havuz cephesi (kuzey) 2+1 5.kat 122m2 daireyi 426000 tl ye opsyonlattım bir hafta içerisinde karar vermem gerekiyor. 426000 tl nin sadece 90000 tl sini kredi kullanarak almak istiyorum, kredilendirmesini 60 ay olarak ve Teslime kadar (ilk 15 ay) 1000 teslimden sonra 2350 gibi ödeyeceğim, 1- tema parkın geleceğini nasıl görüyorsunuz sizde bu şartlar alım için uygun mu? 2-) Teslim sonrası fiyat artışı mevcut dolar artışı ve bu dolar artışının bu gibi projelere yansıması nasıl olur. 3-) söz konusu proje lansmanını izledim orada ali kantur bey e söz konusu tema park projesinin eski çöp alanı olduğunu sorduklarında ali bey zemini çöp alını olan bölgede ne konut ne park nede alışveriş merkezi olmayacağını çöp alanı olup kapatılan alının yeşil alan olarak kalacağını konuşmasın da iletti. hatta mesa sahibi ile beraber konuşmada söz konusu konutların yapılacağı zeminin kılınçlarla zor kazıldığını iletti. siz o parselin geçmişini biliyormusunuz. bu konudaki bilgilerinizi bizimle paylaşırmısınız bir kaç dedikoduya göre evlerin yapılacağı o ada eskikden o şekilde tepe değilmiş. çöpleri kapatmak için topraklar atılarak o şekilde tepe oluştı gibi söylenti var bu doğru mu yani orası bundan 30 sene önce konutların yerleşeceği tepe yokmuydu. bir söylentide tepe vardı.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Katı ve konumu iyi. Oturmak için alınabilir. Dolar artıyor. Malzeme fiyatları yerinde saymıyor. Orta vadede malzeme fiyatlarındaki artış konut fiyatlarına yansır. Aranın 30 yıl önceki halini bilmiyorum. Ama gerekli önlemleri alacaklarını düşünüyorum. Uzun vadede sorun olmayacağı düşüncesindeyim.

20 Kişi Okudu | Cevabı Oku

fikriniz nedir?

ALİ BULUT | 15 Ocak 2014 | 01:23 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

tema park istanbul projesinden 6 katlı bloğun 4 katı KD cepheli 152m2 daire(3+1)yi 584 bin tl e yatırım amaçlısatın almak isteyen yakın bir akrabama tavsiyeniz ne olur?iyi çalşmalar.

Tebernüş Kireçci : İlk tavsiyem size: Siz siz olun akrabalarınızın, eşinizin ve dostunuzun işine karışmayın:) Kazanırlarsa kendilerinden bilirler. Umdukları kadar kazançlı çıkmazlarsa faturayı size keserler:) Yatırım amaçlı düşünüyorlarsa daha küçük daire tiplerine baksınlar.

14 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Yorum

Süleyman aksoy | 11 Aralık 2013 | 12:20 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey merhaba nasılsınız... Berna hanımın sorusuna paylaşmak istedim marmaris turgutköy hisarönü söğütköye bende bakmıştım biliyorsunuz datçadan villa almıştım... O bölgede tarlaları arsa diye satanlar var... Birde ne yazıkki büyükşehiroldu kaçak yapın diyenler var unutmamak gerek ki büyükşehir belediyeleri daha titiz ve detaycı çalışır... Önce göz yumulur gibi oluyor ama elektrik su gelmez gelsede çok zor aydem ve belediye vermiyor... Sonra yapı ruhsatı inşaat ruhsatı alması çok zor birde muğlada heryerde arkeolojik sit alanı var daha sonra kat irtifak tapu almadı çok zor olur iskani söylemiyorum bile... Birde datça marmaristeki işçilik maliyeti lodra gibi çok pahalı ...yan komşudan yol alması çok zor eğer vermesse dava açmak gerkir... Eski datçada 1. Derce sit alanı olan üstünde kaçak ev olan bi sürü satılık yer var krediye uygun depil dediğiniz gibi likididesi düşük... Öneri olarak yeni datça yı öneririm kat irtifaklı villalar var.. Yeni deprem yönetmeliğine göre yapılmış yerler var..yine öneri yeni bitmiş bir iki senelik koopatatiften ferdileşme yapılmış kat irtifak tapulu evler var villa tipi çok sağlıklı olur ömrü uzatır.. Birde tam müstakil villa bağımzız bahçeli site içinde bulursa çok güzel olur...son olarak iki gündür yine ıspartakule başakşehir atakentten ev baktık çok yakın arkadaşıma.. Trafikten yine sahil yolundan yarım saatte vardık atakente ıspartakuleyede götürdüm ama ikna edemedim ciddi ulaşım sorunu var diye,birde emlaktan anlamaz ama hemen dedi arsa arzı ıspartakulede çok çok ev yapılır buraya dedi zaten ıspartakule kayabaşı başakşehir tokinin depo konut bölgesi... Son olarak soyak park aparts evostara uğradık 1+1 45 metrekare brüt net 30 metrekare 185000tl üst katlar gd cephe, 2+ 1 brüt 70. Metrekare net 49metrekare 250000tl yani metre kare fiyatı 3500tl ile 4100tl arası, temaworddede yine metrekare fiyatı 3600tl ile 4300tl arası@ konseptini yatay blok özelliğini çok beğendiğim konsetp halkalıda 800 küsür daireden satede 118 adet kalmış sadece en küçük 2 + 1 daire fiyatlarıda metrekaresi 4050 tl den başlıyor... Yani şuan atakentte boş arsa yok 4. Caddede ve min metrekare 3500tl geçmiş .. Şahsi fikrim bu fiyatın altına düşmeyeceği bir iki tane sıkışıp satan dışında... Lounge sitelerindede min metrekare 3600tl den başlıyor... Bizim arkadaşım da tokilere yöneldik akadya fulya gezdik karda ve yine menekşe sitesinde bulduk çareyi... Menekşe sitesi b1 8 bloktan brüt 84 metrekare net 78 metrekare 2+1 4. Kat iskanlı kat mülkiyetli aidatı 79tl içinde kiracısı iki aydır var 790tl ödüyor 219000tl ye aldık kapora verip sözleşme yaptık şansımıza mal sahibi o yüzden emlakçı komisyonuda olmadı.bu arada acıbadem hastanesi açılmış ve ciddi kiralık satılık ev arayanlar gördük ...belediyedende iki menekşe sitesi arasındaki kapalı yolun hazirana açılacağını ıranındaxdirekt bahçeşehir koleji önüne çıkıyor zaten hemennsolubevostar sağı dumankaya konsept tema teras, atakent 3 ede baktık ama metrekare fiyatı ikinci ellerde 4200tl lerde... Yatırımlıknaldı arkadaş metrekaresi 2550tl ye kira çarpanı 265lerde almış olduk sizce nasıl?birde atakentte ulaşım ısından o bölgenin en iyisi bence.. Kanalistanbulngüzegahıda kesin belli galiba altınşehir hüvercintepede bi çok kişide kamulaştırma tebligatı gördüm... Bari ben açıklayayım kanal istanbul küçükçekmece sazlıbosna karadeniz hattı 43km 23 km zaten doğal açılmış:)) bundan 8 sene önce 4. Caddeyi atakent merkezi olacak demiştim yakın arkadaşlarıma bugün bi kez daha emin pldum son kademe dumankaya tema teras yanı devlet okulu açılışı cani sosyal tesis açılışı iki menekşe arası yol sçılışı temaword tranvay hattı.. Marmaray atakent hattı temaworld açılışı ve yetema world yamaç araziye fuar merkezleti yapılması ve bğyük tema wordl avm açılıiı birde ikincintem kavşağı açılışı bunlarda 3 seneye bitiyor...bu arada arkadar size selamlarını iletmemi istedi... Kendinize iyi bakın tebernüş bey..

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Teşekkür ederim. Gayet iyiyim. Arkadaşınıza çok selam söyleyin. Bir gün mutlaka Florya'da buluşalım. Fiyatlar biraz yüksek. Ama lokasyonun güçlü beklentileri dolayısıyla alınabilir. Diğer konularda verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

31 Kişi Okudu | Cevabı Oku