Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi - Prof. Dr. Gürsel Öngören Cevapladı..

Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi


ALİ YASLITAŞ : Sayın Hocam, 1-Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesinde Müteahhitten 15 Milyon Teminat Mektubu alıp aşamalı tapu vermek mi daha risksiz, yoksa 25 Milyon Teminat Mektubu alıp temel ruhsatından sonra müteahhit hissesine düşen tapuyu verip teminat ipoteği koymak mı daha risksizdir. Arsamızın müteahhide devir edeceğimiz kısmının tutarı yaklaşık 50 milyon değerindedir. Saygılarımla,

Prof. Dr. Gürsel Öngören : Aşamalı tapu vermek daha garantilidir. Ama bu büyüklükte bir işte Arsa Karşılığı İnşaat Sözleşmesinin bu konunun uzmanı hukukçular tarafından konsültasyon yapılarak hazırlanması lazım, sakın başkaları için hazırlanan bir sözleşmeyi bize uyar deyip kullanmayın, birçok konuda cezai şartlar ve ek bazı güvenceler gerekli. Aman dikkat edin!

01 Ağustos 2013, Perşembe 12:42:16

Tebernüş Kireçci Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Tebernüş Kireçci sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , atakent müstakil evler nasıl , Brooklyn park fikirtepe , inşaat firması komisyon alır mı , kiptaş hadımköy 5.etap , kiptas hadimkoy 3.etap başvuru sayisi , Evi idari yoldan tahliye , ege yakasi tebernus , içerenköyün geleceği , 50 bin peşinatla ev , izalei şuur davasıyla beykoz da Satılık arsa , ağaoğlu myworld , emınevım guvenılır mı , kent orman sitesi satılık , 2b arazilerinin imar durumu , bahçeşehir metrobüs hattı , tebernüş 2b arazisi , gebze muallimköyde arsa , aldigimiz evi bir sene sonra karla satarsak ne kadar vergi gelir , essenora projesi , ucar grup migros arkasi yeni proje , kiptaş kartal , vera park esenyurt , nmerkez , vadeli daire satış sözleşmesi , esenyurttan daire ,