altınşehir şahintepe imar sonuçları

ALTINŞEHİR ŞAHİNTEPE MAH. KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ HAKKINDA...

oya çiğdem | 01 Eylül 2012 | 19:37 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey; bizim Altınşehir Şahintepe mahallesinde 18 yıl önce almış olduğumuz hisseli bir arsamız var.17/11/2006 yılında yarımburgaz mağaralarından dolayı 1.derece arkeolojik sit alanından dolayı park alanı olarak ilan edilmiş durumda. yapı izni yok fakat duyduğum bilgiye göre şahintepe mahallesine kentsel dönüşüm projesi uygulanacakmış.ve mağaraların olduğu yer de kurtarılacak deniliyor.belediyeden de öğrendiğime göre 1/1000 lik uygulama imar planları hazırlanmış fakat plan notu yazılmamış gerçekten kentsel dönüşüm yapılacak mı o bölgede . beklemek mi? yoksa arsayı satmak mı? daha mantıklı sizden bu konuyla ilgili görüşlerinizi bildirmenizi rica ediyorum teşekkür ederim .

433 Kişi Okudu | Cevabı Oku

ıspartakule gelişim analizi

cengiz aktaş | 12 Mayıs 2013 | 13:42 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

ıspartakulenin batısında bahçeşehir bölgesi var ve hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. bölgede kiptaşın 5.000 ve mesa nurolun 2.000 tane konut projesi var. loxist alışveriş merkezi eninde sonunda yapılacak. sofa bahçeşehir projesi tam kapak bir proje. bahçeşehir konakları projesinde villalar yapılıyor. ümran konakları projesiin neredeyse tamamını 06 plakalılar satın aldılar. bahçeşehir gölet parkı Türkiyenin en iyi parkı. ıspartakule kuzeyinde ise havalimanı yapılacak ve Tayyip Erdoğanın bahsettiği yeni şehir bu alanda olacak. bio istanbul projesi feci bir proje ve bölgeyi elitik olarak geliştiren bir proje. bio istanbul projesinde Türkiyenin ve Avrupanın en büyük çocuk hastanesi olacak. ıspartakulenin güneyindeki küçükçekmece gölü etrafındaki boşluğa olimpiyat tatil köyü yapılacak. ıspartakulenin doğusundan ve kuzeyinden kanal istanbul projesi geçecek. ıspartakule tema park projesine çok yakın. marmaray ıspartakuleye gelecek ve bu sayede ıspartakuleden trene binen birisi direk Kadıköye gidebilecek. metrobüs hadımköyden dolaşıp bahçeşehirin içirisine gidecek. boğazköy viyadükle bahçeşehire bağlanmak üzere. bahçeşehir ıspartakuleye de çok yakında direk bir viyadükle bağlanacak.prestige alışveriş merkezi çok iyi bir koleje dönüştürülecek. 3. köprü bağlantı yolu ıspartakuleden geçecek. Ispartakule doğusundaki şahintepe ve altınşehir komple istimlak edilip yeni şehirler kurulacak. sonuç olarak bunların hepsi cek cak gibi geliyor kulağa ama bunlar olacak.

180 Kişi Okudu | Cevabı Oku

arkeolojik alan kanal istanbul projesi

ERDAL ERCAN | 12 Nisan 2013 | 16:06 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey sitenizi daha yeni keşfettim.Emlak piyasasında ev almak isteyenlere ve yatırım yapmak isteyenlere güzel bilgiler veriyorsunuz bu açıdan öncelikle size teşekkür ediyorum.Benim size bir sorum olacak.Şu aralar gündemi bir hayli meşgul eden ve başbakanında çok üstünde durduğu KANAL İSTANBUL projesiyle alakalı.Bİlindiği üzere projenin gerçekleşeceği alanla alakalı bir cok şeyler yazıldı çizildi.En son kamulaştırma maliyetlerinin düşük olmasından kaynaklı olarak Küçükçekmece, Başakşehir, Arnavutköy hattında inşa edileceği haberleri çıktı.Bu kapsamda Başakşehir ve diğer ilçelerde binlerce metre karelik alanlarda kentsel dönüşüm için kamulaştırma yapılacağı yazıldı.Ancak bu güzergah üzerinde bulunan İstanbul'un yaklaşık 22 kilometre batısında, Küçükçekmece Gölü'nün 1,5 kilometre kadar kuzeyinde, Başakşehir İlçesinin Altınşehir semtinde Kayabaşı yolu üzerinde bulunan dünyanın en eski yerleşim yerlerinden olan ve 2001 yılında 1. Derece Arkeolojik-Doğal Sit Alanı statüsüne alınan YARIMBURGAZ MAĞARALARI BULUNMAKTADIR. Başakşehir Şahintepe mahallesinde ikamet eden birisi olarak mahallenin hemen karşı yamacında denizin 10 yada bilemediniz 50 mt seviyelerinde bulunan bu dünyaca ünlü mağaranın hemen önünden böyle bir proje geçecek olması arkeolojik alana zarar vermez mi?Tabi siz bahsettiğim mağarayı ve bölgeyi hiç gördünüz mü bilmiyorum ama bu sebep projenin gerçekleşmesine engel teşkil etmez mi?Ama bir yandan da şu soruyu kendime sormak geliyor içimden.Türkiye de eğer bu denli bir proje gerçekleşecekse orada her ne olursa olsun sit alan arkeolojik alan vs.. şeylere bakılmıyor.Örnek olarak yine Türkiye için ve dünya için çok önrmli olan MARMARAY PROJESİ ni verebilirim.Özellikle Yenikapı da çıkarılan çok önemli tarihi kalıntılar vs.. aklıma geliyor.Aslında bir nevi sorduğum sorunun cevabı gibi oldu bu örnek.Yani kısacası atalarımız boşuna dememiş."MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLAR" diye.Bu soruma bir de sizin sizin görüş açısından değerlendirmenizi istiyor ve vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ediyorum.

108 Kişi Okudu | Cevabı Oku

BAŞAKŞEHİR ALTINŞEHİR DE DÖNÜŞÜME NE ZAMAN BAŞLANACAK

OYA ÇİĞDEM | 22 Mart 2013 | 22:47 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba altınşehir şahintepe mahallesi çevre bakanlığı tarafından rezerv yapı alanı olarak ilan edildi elimize bir kağıt ulaştı Başakşehir belediyesi tarafından. 2.5 ay oldu halen bir açıklama gelmedi ne bakanlıktan ne belediyeden sizin bir bilginiz var mı? dönüşüme ne zaman başlarlar ? teşekkür ederim .

180 Kişi Okudu | Cevabı Oku

ALTINŞEHİR ŞAHİNTEPE MAHALLESİ REZERV YAPI ALANI

OYA ÇİĞDEM | 24 Ocak 2013 | 20:19 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey neyin rezerv alanı olduğu belirtilmemiş mi ? diye sormuşsunuz şu şekilde yazıyor: 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi hakkında Kanunun 2. maddesinin (c) fıkrası kapsamında "Rezerv Yapı Alanı" olarak belirlenmiştir diyor Bakanlar Kurulu Kararı ile ruhsatsız iskansız afet riski taşıyan yapıların tasfiyesini sağlamak ve afet riskini bertaraf etmek üzere yeni yerleşim alanı olarak kullanılması 644 sayılı Çevre ve Şehircilik bakanlığı Bakanlığı şekilinde açıklamalar bulunuyor. neler yapılması gerekiyor.

115 Kişi Okudu | Cevabı Oku

ALTINŞEHİR REZERV YAPI ALANI

OYA ÇİĞDEM | 24 Ocak 2013 | 18:18 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba Başakşehir ilçesi Altınşehir şahintepe mahallesinde bulunan arsamız için bugün belediyeden imar ve şehircilik müdürlüğünden bir yazı geldi imar durumunu yansıtan.o bölge 1.derece arkeolojik sit olmasına rağmen rezerv alanı olarak belirlenmiştir diyor bu ne demek yani sit alanı kalkmış mı oluyor ve ne gibi düzenlemeler olacak teşekkürler iyi çalışmalar....

98 Kişi Okudu | Cevabı Oku