bahçeşehir metro sonuçları

Ispartakule'ye metro ne zaman gelir?

volkan can | 27 Haziran 2012 | 18:38 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba , Bahçeşehire marmaray 10 senede gelmeyebilir demişsiniz bu ıspartakuleyi de kapsiyor mu , başakşehir metro gelmesini hesaplarsak gayet mantıklı bir açıklama bence. Benim anlamadığım şu Banliyö orda de geçiyor niye halkalıdan devamını getirmiyorlar mesafe 3-4 km ve raylar hazır.!? Diğer önerim ise bu platformla ilgili , mantık çok güzel yanlız bir tasarımcı olarak pek kullanışlı bulmuyorum , telefonu her mesajda yazmak zorundayız,maili de aynı şekilde,halbuki üyelik sistemi yapabilirdiniz telefon vs vererek .

318 Kişi Okudu | Cevabı Oku

KOZA 1 İN YANINDAKİ BOŞ ARAZİ

cihan tamer | 11 Ekim 2013 | 11:47 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Koza 1 in yanındaki arazi Bizimevler6 ya ait arazi sanırım. Yukarısındaki büyük yerden bahsediyorsak eğer. Bu arada Bahçeşehirden Ispartakuleye ara bağlantı yolu yapımına başlanacağını belirttiler. Bu yol ile birlikte bölgedeki projelerde fiyatlar yükselmeye başladı. Lokasyon sizin de bahsettiğiniz gibi temiz, sessiz sakin ve az yoğunluklu ferah yapılaşmaya sahiptir.Şehirden kopmak isteyenler için tercih edilesi yerlerden birtanesidir. Yapılan görüşmelerle birlikte Marmarayın buraya uzatılması ve kanal istanbula komşu olması bölgede uzun vadeli yatırım düşünenler için fırsat sayılabilir.Ulaşım imkanları hergeçen gün artmakla birlikte eskiye nazaran artık bahçeşehir esenkent otobüsleri bölgenin içine girmekte, 76t taksim , 76 iy (bakırköye kadar gidiyor) ve yeni koyulacak ring seferleri(olimpiyatköy metroya) ile birlikte kısmen de olsa gelişme kaydetmektedir. Projelerdeki mevcut doluluk oranları ise %80-%99 arasındadır. Ailelerin rahatlıkla yaşayabileceği projelerin yanında, sıradışı Stüdyo24 projesi ile gençlerin ve şehiriçi keşmekeşinden kurtulmak isteyenlerin tercih edebileceği konutlarda söz konusudur. Bilgi vermek istedim, yanıltıcı bilgi fazlasıyla ortada dolaşmaktadır. İyi çalışmalar dilerim. Tebernüş Bey bölgeyle ilgili güncel görüşünüzü de belirtmenizi rica ederim.

82 Kişi Okudu | Cevabı Oku

kiptas bahcesehir

Barbaros turgut | 05 Ekim 2013 | 02:25 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, Kiptasin 23 ekimde bahcesehir projesini satisa cikaracagini siteniz sayesinde ogrendik.Tam fiaytlar belli olmamakla beraber ,Emlakkonu Bsaksehirdeki talebi gorunce,saniyorum burayada ragbet olucaktir.Eger dusuk faizli ve uygun odemeli satis olursa yatirim icin uygun geliyor,fakat sitenin yeri hakkinda tam bilgi edinemiyorum.suzer grubundan alinan arsa oldugu soleniyor,rica etsem bu projenin yeri hakkinda bilgi verirmisiniz,bahcesehirde ana yollara yakin bir yerde midir?metro vs gelme olasiligi var mi? veya yaninda hangi projeler var ona gore google earth den bulabiliriz. saygilarinmla

58 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Bahçeşehir - Ispartakule yol - inşaat ekseni

volkan can | 03 Ekim 2013 | 14:53 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Son zamanlarda yan yol ve TEM de aşırı bir trafik olmaktadır , Büyükşehir Belediyenin belirlediği Metro planlaması de 2019 sonrası gibi komik ilanlar görüyoruz ,halbuki mevcut Raylar üzerinde Marmarayı 2014 te ulaştırabilirler ... Ayrıca görüyorum ki yeni inşaatlar başlamış yok 500 konut yok 1000 konutluk siteler inşaa etmektedirler , milletin bunlara destek vermemesi lazım, kaldı ki bazıları sevinçle karşılıyor . Halen Bahçeşehir - Ispartakule yolu bile yapılmadı... Ulaşım olmadan inşaat olmasın ,tek bir çivi çakılmasın yoksa buralar Kaos a dönüşecektır . Buralar 4 tarafa denize sarılmış adalar gibi olacak ve gişelere kadar 1 saat yol yapmak zorunda kalıcağız . Şimdiden tüm yerel yöneticilere ister belediyeden ister büyükşehir belediyesinden bu işe el atmaya davet ediyorum . Saygılarımla Tebernüş bey.

43 Kişi Okudu | Cevabı Oku

2019 Raylı Sistem Haritası

Erhan KAYA | 27 Eylül 2013 | 11:34 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernus Bey, Bugun gazetelerde reklmı yogun bir sekilde cıkan 2019 Raylı system haritalarına Bahçeşehir ve Ispartakule dahil edilmemiş. Burdan 2020'ye kadar buralara metro gelmeyecek diyebilirmiyiz ?

85 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Merhaba, Bildiğiniz gibi Ispartakule'de başdöndürücü bir şekilde inşaat faaliyetleri devam etmekte, varolan konutlarda doluluk oranları yüzde ellinin altındayken hala inşa halinde ve proje aşamasında projeler var Ben altta belirttiğim husuları dikkate alarak Ispartakulenin yatırım için son derece kötü bir konumu olduğunu düşünüyorum (bahçeşehire kıyasla). Sizin görüşünüz nedir. 1- Ispartakuleden TEM e çıkış yapılan bağlantı yolunda İstanbulun birçok bölgesinde olmayana anlamasız bir trafik var sabah vakitlerinde TEMe çıkmakı bazen 1 saat sürüyor ve daha siteler dolmadı bile. Doluncac ne olur merak ediyorum. 2- Çoğu yerde Ispartakuleye metro gelecek diye bir dedikodu var ki proje aşamasında bile olmayan bir konunun projelenmesi ekonomik kriz olmayacağı var sayılarak para bulunacağının düşünülmesi ve yapılması düşünüldüğünde dahi ben min 10 yıllık bir süre öngörüyorum. kaldı ki metro başakşehir üzerinden gelecektir dolayısı ile metro ile taksime ulaşım aktarmalar dahil min 90 dakika olacaktır. Site takıntısı olmayan insanlar buralara verecekleri paralarla şehrin içinde gayet elle tutulur evler alabilirle. 3- bahçeşehirde bildiğiniz gibi gölet bölgesi bulunmakta ve insanlara nefes alam imkanı vermektedir. ıspartakulede böyle bir alan en az 10 yıl boyunca varolmayacaktır. 4- kanal istanbula inanıp bu bölgeden ev alanları zaten kendi hallerine bırakıyorum. 5- bahçeşehirdeki 3. cadeye benzer bir ticari yapılaşma ıspartakulede min 10 yıl olmayacaktır.

123 Kişi Okudu | Cevabı Oku