esenyurt neden ucuz sonuçları

esenyurta daireler neden ucuz ve satmaya gelice para etmiyor .sel

hasan sönmez | 01 Nisan 2011 | 16:05 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

esenyurta daireler neden ucuz ve satmaya gelice para etmiyor .selamlar

164 Kişi Okudu | Cevabı Oku

exper rapor değeri dairenin fiyatından çok düşük çıktı

çiğdem yel | 22 Ağustos 2014 | 19:40 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

Tebernüş bey merhaba. Bir hafta kadar önce esenyurt bölgesinde bir daire beğendim. daire için bankaya kredi başvurusunda bulundum. eksper daireye gidip baktı ve 180 bin değer verdi. daireyi alabilmem için yaklaşık 220 bin gibi bir değer biçmesini bekliyorduk. çünkü yaklaşık 1 ay kadar önce aynı site içerisinde 165 metrekare ev için 260 bin değer vermişlerdi. benim almayı düşündüğüm ev de 145 metrekare. içi diğer evle aynı şekilde tadilata ihtiyaç duyuyor. yani fiziki açıdan benzer yapılar. Sizce neden düşük değer vermiş olabilir. exper raporunu bankadan şahıs olarak talep edebilir miyim. son olarak aynı site içinde almayı düşündüğüm dairenin aynısının full tadilatlısı bulunmakta ve satılık. o daire için bankaya başvurmayı düşünüyorum. sizce yine düşük değer mi verir exper. yoksa dairenin içi fiziki koşulları değerini arttırır mı. arttırırsa ne kadar etkili olur. bilgilendirirseniz çok sevinirim.

268 Kişi Okudu | Cevabı Oku

innovia 4 projesi ile ilgili

OKAN AYYILDIZ | 18 Ağustos 2014 | 12:47 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar, Aşağıda ki link te Emre KULCANAY yın haberi vardır. Bende 4. Etaptan daire aldım. Size sorum şu olacak. Yazıda mücbir sebep olarak gösterilen ruhsat iptal sebebi sizce geçerli bir neden midir ? Benim görüşüm geçerli bir sebep değildir. Çünkü 2011 yılı içinde o bölgede genel olarak ruhsat sorunları vardı. Ben alırken özellikle sordum ve bana ?? bizde hiçbir sorun yok ve çıkmayacak ?? şeklinde söylendi. Bence bu durum öngörülebilir bir durumdu ve onlar bunu bizden gizleyerek satış yaptılar. Şimdi de gecikme cezası ödememek için böyle bir yazı yazmışlar. Bir durumun mücbir sebep olarak gösterilmesi için yetkili mercilerden gerekli bir yazı alınması gerekli değil midir ? ben bunu kabul edilebilir bulmuyorum. 2011 yılından beri ben ödeme yapıyorum. Bu beni çok mağdur etti. % 5 kesintisiz geri ödeme yapacaklarını yazmışlar. Benim paramı zaten 2011 yılından beri işletiyor, birde parayı ne zaman ödeyeceklerini de belirtmemmişler. Bunun da yasal süresi en geç 1 yıl içinde ödeneceği yazıyor. Burada mağdur olan bir taraf varsa o da sadece daire alan kesimdir benim kanaatim. Lütfen bu durum ile ilgili olarak değerli görüşlerinizi benimle paylaşmanızı rica ediyorum. Saygılarımla, Okan AYYILDIZ

487 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Babacan Yapı - Crown Tower iskan sorunu

Emre Buruşoğlu | 11 Ağustos 2014 | 13:33 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhabalar.Babacan yapının inşa ettiği Crown Tower da daire sahibiyim. evi teslim alırken kat irtifak tapusu ile teslim ettiler. Kısa zamanda iskan alınıp kat mülkiyetine geçileceğini söylediler. ancak aradan geçen yaklaşık 2 yıla rağmen halen iskan alınmadı ve işin kötü yanı bankalar binamızdaki dairelere kredi vermiyorlar.(şantiye elektiriği ve suyu da cabası)Dolayısıyla bende dairemi satamıyorum.Yada 3-4 yıl önce temel aşamasında 74 bin liraya aldığım pirim yapmayan 46 m2 stüdyo dairemi 80 bin liraya satmak zorunda bırakılıyorum.Bu noktada sizlerin önerilerini önemseyen bir kişi olarak kat irtifaklı tapulara kredi verildiğini biliyorum ama bu durum bizim binamız için neden gerçekleşmemiş olabilir? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

385 Kişi Okudu | Cevabı Oku

İnanlar İnş. Terrace Tema hk.

emre mandacı | 06 Haziran 2014 | 14:02 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş bey, biz geçtiğimiz sene İnanlar İnşaat'ın Terrace Tema projesinden 1+1 daireyi bölge ortalamasının üzerinde m2 fiyatı ve brüt-net makas farklı ile aldık. Ancak inşaat şirketinin sözleşmeyle mutabık kalınan Şubat ayı sonunda daireleri teslim edeceğini haklı olarak düşünerek, projeyi alım aşamasında diğer projelere göre erken teslim olarak değerlendirdik ve maliyet hesabını buna göre yaparak alım kararını vermiştik. Ancak Nisan ayında yapılan ve baretlerle dairemize girdiğimiz sözde teslimden sonra Haziran ayı itibariyle halen sitede az yoğunluklu olarak ortak alan çalışmaları yapılıyor (Şubat ayı ziyaretimde kapalı ortak alanlar nasıl ile Mayıs ayı ziyaretimde de aynı şekildeydi) ve yaşam başlayamadı. Satış ofisindeki temsilciler bile yaşamın ne zaman başlayacağını bilmiyorlar ve tutarlı cevaplar veremiyorlar. Projenin önünde yol yok ve ne zaman yapılacağını kimse bilmiyor. Aynı firmanın Esenyurt inşaatındaki mücbir sebep durumu belki tartışılabilir ancak Atakentte sorun nedir? Özellikle müşterinin bilgilendirilmesi konusunda ve bir sorun var ise bunun yönetilmesi konusunda neden profesyonel hareket edilemiyor ve müşteriye sadece satışa kadar değer atfediliyor. Bunun günümüzde artık kabulü mümkün mü? İlk planda aklıma gelen Artaş, Çukurova Gayr., Mesa vb.. gibi firmalar artık 21. yy da erken teslim ve müşteri memnuniyeti, site yönetimi, 2. El gibi konularda yarışırken, bu hususlarda, gerekçe olmaksızın veya en azından bildirilmeksizin özen göstermeyen diğer aktörler geleceği nasıl planlayabilir merak ediyorum gerçekten. Teşekkürler. Saygılarımla

227 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Nlogo mağduriyeti

Ahmet hakyemez | 29 Mayıs 2014 | 00:53 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba. Size daha önce yazdıklarımı ve cevabınızı silmişsiniz.birileri rahatsız olmuş anlaşılan.sizede baskı yapmışlar yada bir müştereklik var aranızda.ikinci duruma inanmak bile istemiyorum.Baskı konusun da belediye başkanının da size baskı yapabileceğini düşünüyorum.maalesef mağduriyetimize ilgisizliğini ve esenyurttaki imar durumlarını sosyal ağlar üzerinden eleştirdiğim için Bizzat Necmi Kadıoğlu çalıştığım şirketin patronunu arayarak işten çikartılmam emrini vermiştir.size soruyorum bir belediye başkanı bir projeyle neden bu kadar çok ilgilenir ve aynı siyasi görüşü paylaştığı bir insanın ekmeğiyle oynar.cevap verirseniz sevinirim.birde Özyurtlar inşaat satış Ofisi'ni arayan müşterilere mağdurların sorunları çözüldü şeklinde cevap veriyorlar.ben dahil hiçbir mağdurun sorunu hala çözülmedi.bu konuyu okurlarınızla paylaşmanız ve onları uyarmanız gerekmez mi?tapularını alamazlarsa onlarda mağdur olacak çünkü.teşekkürler.

186 Kişi Okudu | Cevabı Oku