kayaşehir sonuçları

KAYAŞEHİR

BÜŞRA YEŞİLSELVİ | 04 Kasım 2012 | 15:37 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey; öncelikle konutlar ile alakalı verdiğiniz aydınlatıcı bilgiler için teşekkür ederim.evliyim, ve kiradayım.eşim ve ben bir ev sahibi olabilmek gece gündüz çalışıyoruz fakat ne şekilde hangi imkanlarla ev sahibi olabileceğimizi pek bilmiyoruz. kayaşehir de toki nin yapmış olduğu evleri gördüm ve çok beğendim fakat son 5 yıldır herhangi bir satış malesef yok. sizden bu konuda yardım almak istiyorum. tokinin ileriki zamanlarda yapacağı evleri bekleyip, kira ödemeye devam mı etmeliyiz yoksa diğer firmaların sunmuş olduğu imkanlardan yararlanmalımıyız. şu an elimizde olan peşinat 20.000 tl, biriktirmeye devam ediyoruz. fikirlerinizi bekliyorum,saygılar

35 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Park mavera Kayaşehir projesi

Selma Akıncı | 27 Ekim 2014 | 16:15 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar, Park mavera Kayaşehir projesi m2 fiyatlarını duyunca ağzım açık kaldı, çok merak ediyorum Tebernüş Bey, 120 m2 daire yi 500.000 tl ye satmaya çalışmak ve insanların bu fiyatlardan bu daireleri alması nasıl birşey acaba, Kayaşehir den bahsediyoruz yanlış anlaşılmasın, Bakırköy veya Kadıköyden değil, ama işin içinde Makro yapı ve Ak yapı varsa çok fazla düşünmeye gerek yok zaten çünkü ucuz proje beklemek kırmızı kar yağmasını beklemek gibi birşey, yok bu arsayı kaça aldın, üzerine yapacağın projeyi kaça maledeceksin de Allahın dağında bu fiyatları istiyorsun, 5 sene sonra ki primi şimdi istiyorsun, ama kabahat bizde bu firmaları bu hale getiren bizleriz, 3 liraya mal edilen yere 13 lira verirsen olacağı budur, Makro yapı ve Akyapı yı Allaha havale ediyorum, birde orta halli insanlar için birşeyler üretsinler, Allah bunların gözünü doyursun, çünkü bunlar doymuyor Başakşehiri parselleyip, parselleyip sattılar ama doymuyorlar, saygılarımla..

773 Kişi Okudu | Cevabı Oku

mahmutbey gişelerinin kalkması ile ilgili görüşleriniz ve yardımlarınızı bekleri

nuri kaya | 25 Ekim 2014 | 10:00 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhabalar tebernüş bey istanbul 395-1204 arası şehrini Konstantinopolis ismiyle peninsula yarımadasında kurar 1204-1261 Latinlerin işgaline uğrayan Konstantinopolis buradaki şehri kuzeye dogru taşımaya başlar 1453-1922 osmanlı devleti ise 1600 başında sur içinden kuzeye kayışa devam eder 1922 -1999 şehirleşme yerinde kalmıştır 1999 -2014 şehir tekrar kuzeye açılmış olup buradaki yerleşim yerleri yollar ve otobanlarla sarılmıştır şimdi 1992 kurulan bir ilçe olan bahçeşehir şehir dışında kaldıgında insanlar buralara evlerine gelmek için ayrı bir ücret ödemektedirler görülen tarihten beri şehir kuzeye açıldıkça yeni yerleşim alanları katıldıkça sınırlarından taşmış olup halen istanbulun göbegindeki mahmutbey gişeleri soygunculuga devam etmektedir mahmutbey gişelerinin istanbul trafigine o kadar çok sorun çıkarıcak ki farkında degiller araçla akşam üstü sıf mahmutbey gişelerinin yüzünden yolda 2 saatimiz geçiyor bu eziyettir tarihte imparatorlar şehirlerine ne gerekiyorsa onları yapıyorlardı şehirler kalabalıklaştıkça şehir dışarı kayıyordu kayarken insanlar magdur olmuyorlardı şimdi kayaşehir kuruldu başakşehir orada az ileride ıspartakule yanıbaşında bahçeşehir oradaki araçlar hangi yolları kullanıyor mahmutbey tem bizler site sakinleri olarak -Karayolları Genel Müdürlüğü -İBB Ulaşım Daire Başkanlığı -BİMER ulaşmak şartıyla dilekçeler hazırladık şu anda ıspartakule ve bahçeşehirdeki sitelerde bunları site yönetimlerine verdik başakşehir ve kayaşehirde dilekçelerini gönderirlerse el birligiyle mahmutbey gişelerini kaldıralım yoksa insanlara yazık günah sizce kalkma ihtimali ne durumdadır tebernüş bey ? kaldırırlar mı ?bakanlar kurulu izni gerekli sanırım ? illa bakanlardan biri o trafikte kalıp kaldıralım mı der ?

637 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Kiptaş Kayabaşı Konutları

Mehmet DEMİR | 25 Ekim 2014 | 00:28 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Öncelikle iyi çalışmalar diliyorum.Benim Kiptaş Kayabaşı konutlarında 3+1 115 m2 Sazlıdere barajını gören içinde kiracısı olan bir dairem var(600 TL kira getirisi) Daireyi 2008 yılında Kiptaştan topraktan satın almıştım.Kayaşehir'e yapılan ve yapıldığı parselde tek başına kalmış bölgede yapılan Toki ve Özel projelere nazaran çok geride kalmış , prim yapma , gelişme açısından talihsiz bir proje olarak bugünlere geldi.Memur maaşımla kazandığım bunun dışında başka bir yatırımımın olmadığı tek yatırımım ve yıllardır prim yapar diye bekliyorum ama insanlar Kayaşehir de ki projelerden ev alıp sadece peşinat ödeyerek aldıkları evlerini 1 yıl geçmeden 100-150 bin tl karla satıp para kazanmaları moralimi bozmakta ve bu da beni evi satıp başka yatırımlara yönlendirme konusunda kafamı karıştırmaktadır.Bu sebeple daire mi satarak Arnavutköy'de konut tahsis alanı olarak belirlenmiş yerlerden iyi konumda m2 si 300 tl (Daha uygun yerlerde mevcut m2 si 150 Tl) olan bir yerden arsa almak istiyorum ama kafam çok karışık.Arsa alırsam 3 yıl satmayı düşünmüyorum.Korkum şu ki şu an konut tahsis alanı olarak görünen yer 3 yıl sonra ya da daha erken bir zamanda yeşil alan ilan edilebilir.Bu sebeple zarar ederim korkusu var ama riskte almak istiyorum.Bana bu konuda tavsiyede bulunursanız çok memnun olurum.Siz olsanız ne yapardınız?

497 Kişi Okudu | Cevabı Oku

park mevera brüt net m2 fiyat karşılaştırması

ÜMİT AKBAŞ | 24 Ekim 2014 | 13:19 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

iyi günler Tebernüş bey.kayaşehir park mevera 3+1 dairenin brütü 182 neti 142 m2 civarı fiyat 534.000,00 tl deniyor.yatırım için alınırmı.peşinde %4 indirim yapıyorlar. teşekkür ederim.

285 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Bulvar istanbul 2+1 mi bizimevler 6 mı

tayfun bilgiç | 23 Ekim 2014 | 08:43 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey merhaba. Önceki cevabınız için teşekkür ederim.Bulvar İstanbul 2+1 daire 120-130 m2 ortalama 350-370 bin %1 peşin % 24 ü teslimde (2016 haziran ) deniyor.% 75 kredi hemen başlıyor. Aynı fiyata 2+1 , 116 m2 bizimevler 6 dan alınabiliyor.Bizimevlerde peşnat 6. 12. ayda iki taksit şeklinde yatırım amaçlı sizce hangisi mantıklıdır? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

581 Kişi Okudu | Cevabı Oku