tarlaya imar gelirse sonuçları

Tebernüs abi... Tarla fiyatlari Arsa fiyatlardan kat kat da ucu

Eren Karan | 23 Ekim 2011 | 17:35 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüs abi... Tarla fiyatlari Arsa fiyatlardan kat kat da ucuz.. Ben anlamadigim icin size sormak isterim. 10.000 m2 Tarla Istanbul Silivri de 25.000 ytl. yatirim amacli düsünüyorum. Simdi bu Tarla nasil degerlene bilir? Imar gelirse diyor bir kisim bu nedemek? Yani Imar gelirse benim aldigim Tarla Arsa mi oluyor? Yani üstünde Site Projeler kurula biliniyor? Zengin oldum sayilir ozaman! Bu Imar dedikleri sey 10-15 sene icinde gerceklesirmi? Istanbulda Tarla yatirimi iyi bir secenekmi? Ve bu Istanbulun neresinde yapilmasi gerek? Istanbula en son 1989 da 16 yasindayken gitdim Google Haritadan bakdigimda Istanbulun sanki Silivriye dogru kayacagini buralar degerli olacagini görüyorum.. Benimkisi tabii bir düsünce.. hic anlamam onun icin size sordum. öptüm

191 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Uzun ince tarlaya imar çıkar mı

gulcin aykıl | 11 Ekim 2014 | 17:12 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba, Uzun zamandır sitenizi takip ediyorum .Yatırım yapmak isteyen herkes için gerçekten çok faydalı bir platform burası , öncelikle emeğiniz için çok teşekkürler.Silivri Çeltikde yatırım amaçlı 1450 m2 bir tarla bulduk bütçemize uygun 55000 tl ,tarlanın konumuda güzel cezaevine yakın ancak tarlanın eni 5 ,boyu ise 300 metre . Bu şekilde bir tarlaya imar çıkması mümkünmüdür sizce .5 metre gerçekten çok kısa bir mesafe.Bu konu hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim rica etsem.Sizce yatırım için alınabilir mi , ileride imar çıkma şansı var mıdır ?

421 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Değirmenköy tarla yatırımı

Selim Seloğlu | 21 Eylül 2014 | 22:07 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba. Sitenizi uzun zamandır takip ediyorum. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkkürler. 50.000 tl birikimimiz var. Gayrimenkul alıp kiraya vermeyi düşündük ancak malumunuz istanbulda bu paraya ev bulmak imkansız.açıkcası virane yerlerden iş yeri alıp kiraya vermekde aklımıza yatmadı. (Kiracısıyla uğraşmak ayrı dert) Oturduğumuz ev aileme ait kira vermiyorum. Aylık gelir olarak ancak evimi ve 2 cocuğumu geçindirebiliyorum. Üzerine borçlanıp aylık ödeme ile biryer almayı düşündük ancak cocuklarım 1.5 ve 2.5 yaşında ve her ay süpriz masraflar çıkıyor. 3 yıla kadar okula gitmeyede başlayacaklar dolayısıyla uzun vadeli borçlanarak yatırımı göze alamıyorum. Sonuç olarak elimizdeki birikimi tarlaya yatırmaya karar verdik. (Bu konuda doğrumu karar verdik sizce başka bir öneriniz var mı? )Bölge olarak avrupa yakasında oturduğumuzdan, avrupa yakasında, metrekaresi en ucuz ve en geniş olanı tercih edin tavsiyenize uyarak istanbul tapusu olan değirmenköy olarak belirledik. Gittik gezdik bölgeyi. Araplı fiyat olarak bölgenin en ucuz yeri. Ancak yolu bile yok doğru dürüst. Araplı bölgesinin 15-20 yıl geçse bile gelişeceğini düşünmüyorum. Kanal istanbul veya devletin büyük proje(leri) olursa ancak gelişebilir. ( buda bana nedense çok uzak ihtimal gibi geliyor. Hayali güzel ancak ayakları belkide fazla yere basan birisiyim) metre karesi en ucuzu alalım derken parayıda tabiri caizse dağın başına yatırmak istemiyorum.(okuyucularınızdan birisi 5 yıl önce araplıdan aldığım yeri şimdi satsam aynı paraya satabilirim yazmıştı. Yani prim yapmadı yazmıştı. ) değirmenköyden 2 yeriniz olduğunu yazmışsınız. Bu arazileriniz araplıda mıdır? Evetse allah aşkına sizin gördüğünüz ancak benim göremediğim nedir:) Ancak google maps de büyükçavuşlu-değirmenköy2 yolu olarak gözüken yoldan çerkezköy istikametine giderken eski değirmenköyü geçtikten sonra sağ tarafta rüzgar güllerinin olduğu kısım (google mapsde büyükçavuşlu değirmenköy2 yolu ve eski çanta yolu arası kalan kısım) dan 2100 metre yola 2. Parsel yer için 55.000 tl fiyat aldım. (Metrekaresi 26 tl) araplıda ortalama metrekare fiyatları 15 tl olduğunu düşünürsek sizce fiyatı pahalımı (ancak gelişme aksı olarakda ihtimalleri göz önüne alın lütfen yani kanal istanbul vs hiçbir büyük yatırımın gelmeyeceğini düşünerek. Örneğin çatalcanın yazlık tarzı bir bölgesine benzeyeceğini düşünün. ) ayrıca kadastro yoluna cepheli bilgisi verilerek satılan yerler var. Eski yazılarınızda bu haritaların çok değiştiğini gördüğünüzü yazmıştınız. Bu kadastro yoluna cepheli vs olarak değerlendirmeye almalımıyız? Bu bölgede yatırımınız olduğundan detaylı takip ettiğinizi düşünüyorum. Verdiğiniz bilgi ve tavsiyeler için şimdiden teşekkürler. Son olarak kitaplarınızdan rica edebilir miyim?

588 Kişi Okudu | Cevabı Oku

İmar Durumları Hakkında Bilgi

Banu Celik | 16 Temmuz 2014 | 11:45 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

Tebernüş Bey Merhaba, Hafta sonları kullanmak için bir arsa bakıyoruz, üzerine de ufak bir ev yapmak istiyoruz. Ancak arsa tiplerinde imar durumu olarak, zeytinlik, tarla, bag-bahce vb gibi imar durum tipleri gösteriliyor. Bu arazi tiplerine göre kac metrekare ev yapılabileceğini nasıl öğrenebiliriz? İlgilendiğim yerin belediyesini arayarak bilgi almaya çalıştım, onlar, zeytinlik ise 5000 metrekarenin ustunde ve yola cephesi varsa Tarıma sorduklarını, ancak Tarımın cevabına gore imar % si verdiklerini belrttiler. Bu durumda 5000 metrekarenin altındaki tarla ve zeytinliklere kesinlikle ev yapılamaz mı? Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim. Saglıklı ve guzel günler dilerim.

165 Kişi Okudu | Cevabı Oku

BEYKOZ 2B

zafer yıldız | 27 Haziran 2014 | 21:33 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba;Beykoz Elmalı köyünde 2 dönüm 2b lik tarla var.800 bin Türk lirası isteniyor.O civardaki bir tanıdığımız vesiyle burayla ilgileniyoruz.yakın bir zaman içinde imar geçeceğini 800 bine alınacak bahse konu 2b lik 2 dönüm tarlanın 5 6 ay içinde 1,5 trilyon eski parayla edeceğini söylüyor.Sizce bu varsayım bahsettiğim Beykoz/Elmalı köyü için ne kadar gerçekçi? Yatırım için 2b lik bir tarlaya imarı yakın 2 dönüm yere 800 bin tl verilir mi?Bura ile öngörünüz nedir?Teşekkür ederim.

112 Kişi Okudu | Cevabı Oku

hacimasli hisseli tapulu tarla

yalçın doğan | 31 Mayıs 2014 | 01:13 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba tebernüs bey. Hacimasli koyunden 600m2 tarla aldik. Cok yakinda imar gececegini ve imardan sonra 400m2 olacagini soylediler. Tarla hisseli tapulu fakat muvaffakatname imzaladigimiz icin herhangi bir sikinti olmayacagini soylediler. Bu tarlaya 156 bin tl verdik. Sizce bu bolgenin gelecegi nedir bilgilendirirseniz cok seviniriz. Tesekkurler.

44 Kişi Okudu | Cevabı Oku

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/tkcom/public_html/icerik/sag.php on line 89