toki arnavutköy projeleri sonuçları

Arnavutköyde Kiptaş ve Toki Projeleri devam eder mi

Fatma KIZILIRMAK | 21 Ekim 2012 | 11:47 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar.Ben Arnavutköyde Yaşamaktayım.Son Yıllarda Arnavutköyde Kiptaş ve toki gibi kurumların yaptığı konutları alma fırsatını kaçırdım.Alıpta Tekrar satanlardan da almak istemiyorum.Eğer tekrar konut yapımına devam edilirse ben topraktan girmek istiyorum.Size sorum arnavutköy kozlardaki kiptaş veya arnavutköy kayabaşındaki toki devam edermi.Nasip olursa bu iki yerden birinden daire almak istiyorum.Veya buralar devam etmese bile arnavutköy merkeze en yakın konut projeleri olucak mı.Biçok yere baktım ama bi bilgi edinemedim.Şimdiden teşekkür ederim.Cevabınızı bekliyorum.

148 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Adnan bey teşekkürler

KADİR DEDE | 25 Mayıs 2013 | 22:54 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Teşekkür ederim adnan bey. Anlatmak istediklerinizi gayet güzel anladım zaten ben bi hata yapmışım 9200 yazmam gerekirken bir sıfır fazla yazmışım. bu da demek oluyor ki durumumuz pek iç açıçı değil aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ediyorum. Ben bu tarladan 850 m2 yer alıcam aramızda bir ön sözleşme yaptık belli bir miktar kaporada verdim. Ama şimdi ne yapsam bilmiyorum yer arnavutköy taşoluk ta etrafında toki konutlalrı var tarlanın üstünden cadde geçiyor. Yakın zamanda ifraz olması beklenen bir yermiş ama 25 parsel e bölünüş ama kaç kişeye satıldı bilmiyorum. Ne yapsam çok kararsızım valla.

24 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Arnavutköy - Toşolukta Şehircilik Bakanlığı proje alanı hakkında

Asım Yılmaz | 20 Mayıs 2013 | 19:09 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Arnavutköy Taşolukta 330 m2 arsayı 45.000 TL ye, almayı düşünüyorum. Belediyede arsayı sorgulattığımda, Şehircilik Bakanlığı proje alanında kalmaktadır, onun içinde ifraz çalışması durduruldu yanıtını aldım. Şehircilik bakanlığı buraya ne projesi yapacaktır, toplu konut olabilirmi ? Eğer TOKİ kamulaştırırsa, bize nekadar ödeme yapar veya daireye girilirse yüzde kaçını ödetir. Bu durumlar hakkında bilgi rica ediyorum.

91 Kişi Okudu | Cevabı Oku

arnavutköy taşoluk

hacialgul | 11 Mayıs 2013 | 14:54 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

mehabalar öncelikle emlak konusunda yapmış olduğunuz bu hizmetten dolayı teşekkür ediyorum bir arkadaşım vesilesi ile sizden haberdar oldum.sorum şu arnavutköy taş oluk toki konutları karşısında yol kenarı imarsız hisseli tapu bir yeri yani 700 m yi 180.000 tl ile anlaştık fakat yatırım olarak düşündüğümüz bu yer almak için uygun mudur.yada tavsiyeleriniz nelerdir ne yapmamızı tavsiye edersiniz saygılar...

73 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Atakent bölgesinde dairelerimizin satışı...

Levent USTAOĞLU | 14 Nisan 2013 | 10:50 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey,sizlere iki konuda danışmak istiyoruz.ilk sorum şu benim ailemden(malum ailemiz biraz geniştir)halkalı bölgesinde Atakent mah.de toplam 117 dairemiz var.çoğuda kiradadır.ancak bizler istanbulun gelişme aksının artık kuzeye Arnavutköy tarafına olduğunu görüyoruz.sayın başbakanımız da 3.köprü ve kanal istanbulun bu bölgeye yapılacağını,yeni bir metropolün temellerinin atıldığını birkaç kez söyledi.Bizler bu konuda ailece bir karar aldık.uzun yılların birikimi olarak yatırım amaçlı aldığımız bu dairelerimizi başta avrupa konutları Atakent 2 ve 3 olmak üzere,halkalı toki konutlarındaki çoğunlukla 1+1 ve 2+1 olan dairelerimizi, satıp(yada en başta yarısını) başta başakşehirin kuzeyi olmak üzere kayaşehir bölgesine konut dükkan arsa ve arazi yatırımı yapmaya niyetlendik.o bölgenin hem getirisinin daha çok olacağını(kira çarpanı bu bölgelerde düşük) hemde toplamda daha çok sayıda gayrimenkulumuz olacağını,(ucuz ve geniş arazi çok)yatırım için gelişmekte olan bölgeleri düşünüyoruz.Bu kararı almakdaki amaç,temaparkın istenilen düzeyde yapılamamasıyani cazibe merkezi olmaktan çıkıyor olması,başta Marmara üniversitesinin alanının konut alanı olarak el değiştirmesinin yanında, Atakent de önümüzdeki 2-3 yılda çok ciddi sayıda konutun oturur duruma geçeceğini görmemiz gibi nedenlerle bu bölgede ciddi konut arzının olacağı kanısına vardık.yani önümüzdeki 5 yıllık süreç de bu bölge bize kira geliri için karanlık geldi.size göre bu yatırım kararımız uygunmudur?ikinci sorumuz,bu daireleri satmak için çok güvenilir bir gayrimenkul danışma şirketi önerirmisiniz.Aslında kardeşlerim ve ağabeyim sahibinden satmanın daha iyi olacağını böylece hem çok daha hızlı satış yapabileceğimizi söylediler şunu diyorlar".malum bir gayrimenkul emlakçının eline düşmesin görsün.bırakın satmayı yada almayı,adamı bıktırıyorlar."bizler daha önceden birkaçını emlakçıdan almıştık.pişman olmadık desem yalan olacak..alıcıdan bizlerin sırtından haksız kazanç elde etmelerinin yanında konutun fiyatının çok yukarılara çekilerek satışını çok ciddi zamanda geciktirmeleri ve emlakçıların birbirine düşmeleri- malımızı değersiz ve itibarsızlaştırmalarıda(yaşadıklarımızdan) olasılık dahilinde.Bu konuda bize yol gösterirmisiniz.Ayrıca Daha önce almış olduğumuz 2.el dairelerin tapu masraflarını bizler ödemiştik.(1.elden aldıklarımızda dahil) son 6 ayda bir değişiklik oldumu?yani alıcımı ödeyecek yoksa yarıyarıyamı? Not:Geçmişteki tüm yazılarınızı defalarca okuduk.emlak konusunda çok bilgili olduğunuzu gördük.buara hep kira çarpanlarından bahsediyorsunuz.atakent deki kira çarpanı kayaşehir ve başakşehire göre çok yüksek çıkıyor.bu kararı almamızdaki en büyük etken bu... Mimar Levent USTAOĞLU

61 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Doğa koleji

hilal Bayram | 18 Ocak 2013 | 23:19 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernuş bey başınız sağolsun. M. Ali birand'la bir dönem çalışmıştınız diye hatırlıyorum. 212 agaoglunu kastetmemiştim ayazmayı sormuştum. Yeni öğrendiğim bilgiye göre, Avrupa konuları 1 in çapraz karşındaki TOKİ levhalı arsaya doğa koleji yapılacak ve Eylül ayında egitim başlayacakmış. Arsanın ön kısmına aynı birim üniversite yapacakmış. Bende evi okul inşaatı başladıktan sonra mı satsam şimdi mı satsam karar veremedim. Bu konuda yardımınızı istiyorum. Emlakkulisi tv den Arnavutköy projesini izledim, mükemmel bir proje , umarım hayal olarak kalmaz.

19 Kişi Okudu | Cevabı Oku