bimer şikayet dilekçesi sonuçları

BİMER E ŞİKAYET

tahsin | 25 Temmuz 2012 | 16:13 | Cevaplayan : Hilal Bayram

Merhaba Hilal HANIM ; Hastanede tartışmış olduğum bir doktoru;BİMERe şikayet ettim. şikayet nedenim ; EŞİME RÖNTGEN çektirmek istedik . kol, bacak, baldırdan şikayetimiz vardı,sadece kol ve baldırı çektirtti...eşim çalışan olduğu için ve üzerine motosiklet düştüğü için kol ,bacak ve baldırında şiddetli ağrıyla gittik hastaneye,özellikle kolunu yukarı kaldıramıyordu...röntgen çektirdi sonucuna baktı ve eşime iğne yapıp reçete yazdı,hiçbir şekilde el ve gözlem yoluyla muayene dahi etmedi...eşim önemli bi şeyim varmı DR.BEY sorusuna cevap dahi vermedi,bende eşim mağaza çalışanı olduğu için ve gerçekten kolunu dahi kaldıramadığı ve yürümektede zorlandığı için , istirahat verirmisiniz 1-2 gün dedim...bu hastanın hiç birşeyi yok vermem dedi...ama eşime iğne yapıp reçete yazdı ....bende madem hiçbişeyi yok; neden iğne yapıp reçete yazıyosunuz şeklinde konuştum...bana işimi öğretemessiniz dedi ve konuşmalarında hep azarlayarak bağırarak konuşuyodu ,diğer insanların yanında ,rencide oldum ve o kızgınlıkla BİMERE şikayet dilekçesi yazdım...doktor soruşturma geçirdi ve hiçbir ceza almadı...şikayet dilekçemde yazdığım bazı cümlelerden dolayı savcılığa şikayette bulunup hakkımda dava İFTİRA ve HAKARETTEN dava açılmasını istedi. savcılığa ifade verdim ve bazı sözlerimin aşırıya kaçtığını o anki kızgınlığımla yazılmış şeyler olduğunu, fakat;herhangibir husumetimin,art niyet ve kastımın olmadığını belirttim...savcılık dava açılmasını uygun görmüş...''doktor doktorluktan başka her işi yapmaya müsait olduğu aşikar,---doktorun yazmış olduğu ilaç reçetelerinin kontrol edilmesini asıl amacının ,anlaşmış olduğu ilaç şirketlerini ihya etmekmi yoksa hastaları iyileştirmekmi olduğunu öğrenelim türünde şeyler yazmışım... ŞİKAYET DİLEKÇEME...ayrıca savcılığa verdiği dilekçesinde hastaneden çıkarken küfür ,tehditler yağdırdığımı bu işin burada bitmedini senle sonra görüşecez dediğimi belirtmiş...ama kesinlikle böle bir durum söz konusu diil''.(yalan beyan vermiş,oda iftira atıyor bana aslında)savcılıktada bu durumu kesinlikle kabul etmediğimi böyle bişey olmadığını belirttim zaten''... savcılığın bana gönderdiği mahkeme tebligatında bu husustan bahsedilmiyor...sadece 125/1 --267/1 den (iftira ve hakaretten) mahkemeye çıkacağımızı belirtmiş...hastane çalışanı 4 çalışanı şahit yazdırmış...benimde yanımda eşim vardı oda şahit yazılmış... SORUMA GELİNCE ; bu güne kadar ne sabıkam ne mahkemeye çıkmışlığım yok.sicilim tertemiz...bu davanın sonucu nasıl gelişir...bana maddi ve manevi ne ceza verilebilir...haklı iken haksız durumu düştüm...sırf yazdığım yanlış cümlelerden dolayı... İnanın çok zor durumdayım,psikolojim bozuldu,bugüne kadar karakola gitmiş bi insan diilim ama şimdi ,SANIK oldum...işimden gücümden olurum diye korkuyorum,sizce bu dava nasıl gelişir ne yapmam lazım,bana LÜTFEN gösterin...madi durumumdan dolayı zaten avukat tutmamayı düşünmüyorum... İLGİ VE ALAKANIZDAN dolaYı şimdiden teşekkürlerimi sunar SAYGILARIMI ARZ EDERİM ,İYİ ÇALIŞMALAR...

295 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Bimer şikayet ettim karşı taraf dava actı

selçuk erdem | 09 Eylül 2014 | 15:53 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

eniştemle kız kardeşim kastamonu kara derede orman işletmesi lojmanlarında ikamet etmekteler eniştem öğretmen kız kardeşim ev hanımı eniştem 1 ay önce kalp krizi gecirdi kalbi %40 la çalısıyor bir akşam orman muhafaza memurlerı önlerini kesiyor tehdit ediyor rüşvet istiyor aralarında kavga cıkıyor bir kaç kişi enişteyi dövuyorlar silah çekiyorlar jandarma geliyor ifadeleri alınıp hastaneye ve savcılıga sevk ediliyor i karsı tarafta ruhen psikolojım bozuldu diye psikolojık tedaviye başrvuruyor ama aile karadereye gidemiyor kastamonu ögretmen evinde kalıyor mahkemeye baş vuruyor burası hep birbirlerini tanıdıkları için herkes karsı taraftan şahit oluyor kardeşlerime kimse şahit olmuyor yani haklıyken haksız duruma düşüyorlarbende bimere olayı araştırılsın diye isim belirtmeden yazdım benide şikayet etmişler .sulh ceza mahkemesinde davam var sicilim temiz dava nasıl sonuclanır nasıl bir yol izlemeliyim

416 Kişi Okudu | Cevabı Oku

konu kredisi yapılandırma masrafı

yavuz öncel | 21 Ağustos 2014 | 16:58 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhabalar şubat ayında 1,05 faiz oranı ile konut kredisi aldım yapı ve kredi bankasından. şuan faizler düştüğü için yapılandırma isteğini geçen aylarda bankaya ilettiğimde eksper masrafı ödendikten sonra yapılandırmanın mümkün olacağını fakat kredilerin düşebileceği için beklememiz gerekitğini ilettiler. bugün yine faiz oranı sorduğumuzda yapılandırma için. erken kapama cezası + eksper+ bir iki şey sıraladıktan sonra 3000 bin yakın bir masraf çıkarıyorlar ? bu normalmi nereye itiraz edebilirim ?

405 Kişi Okudu | Cevabı Oku

esenyurt ta kentsel dönüşüm

ercan önal | 28 Haziran 2014 | 17:09 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş bey. Esenyurt ta 3 katlı Binamız vardı müteahhitler anlaşarak kentsel dönüşüm şeklinde anlaşmasını yaptık. Şubat ayında yapıldı risk raporda çıkarıldı fakat bakanlık yetkiyi belediyelere devretmis esenyurt Belediyesine şu an için ben kentsel dönüşüm kabul etmiyorum kesinlikle gelmeyin istiyorsanız gidin Başbakana şikayet edin diyor.biz şimdi ne yapıcaz evi de boşalttık ..

38 Kişi Okudu | Cevabı Oku

yanlış ekspertiz

feride evren | 23 Eylül 2013 | 14:56 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba.5 sene önce giriş kat daire için ev kredisi çektik. hiç bir sorun çıkmadı.. hatta banka iyi araştırdığı için biz çok detaya girmedik bile. şimdi evi satmaya kaltığımızda önümüze bir sürü sorun çıktı..3+1 110 mk ev 1+1 40 mk gözüküyor.ve geri kalan kısım sığınak gözüküyor.şimdi evi satamıyorum.banka böyle bir eve nasıl kredi verebilir.hukuki bir hakkım var mısır?

61 Kişi Okudu | Cevabı Oku

kaçak tadilat

yusuf demirkıran | 20 Eylül 2013 | 12:59 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba tebernüş bey, sıkıntı içerisinde yazmaktayım alakanız için şimdiden teşekkür ederim. 2008 yılında bankadan ev kredisi aldım tapuda ve bankada herhangi bir sorun çıkmadan imzaları attık halende ödemekteyim. evi satmaya karar verdim ve hemen alıcı buldum benden tapu istendi ve bankaya başvuruldu exper geldi ölçüm yapdı ve 3 gün sonra şok bir telefon aldım.belediyede 85 m2 olan dairem 45 m2 gözüküyormuş benden 8 sene önce balkonlarda dahil edilerek daire büyütülmüş, banka kredi veriyor fakat sadece 45 m2 sine oysa ben aldığımda kimse beni uyarmadı ben 5.5 önce şu an verdiklerinden daha fazla kredi çekebildim. bu durumda ne yapmam gerek kime nasıl başvurayım kimlerden şikayetçi olayım? şu an diğer vatandaşı uyardıkları gibi benim bankamda beni uyarması gerekli değilmiydi? şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.

17 Kişi Okudu | Cevabı Oku