gaziosmanpaşa karayolları mahallesinde ne zaman kentsel dönüşüm başlıyor sonuçları

gop karayolları mahallesine yapılacak metro ve kentsel dönüşüm

tacettin azman | 28 Ekim 2013 | 18:52 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba .syn kireççi. Avrupa konutları tem 1 in karşısında 1 dairem var . dairemizin olduğu bölüme metro durağı yapılacağı söyleniyor. bitişiğimiz de ki dair elere mektup ve avukkat yoluyla bilgiler verilmeye başlanmış .ama bize bu konuda herhangi bir bilgi verilmedi.ayrıca dairemiz daha önce kentsel dönüşümde olan binalar içindeydi.sizin metro ve kentsel dönüşümle ilgili karayolları mahallesi için bilginiz var mı . dairem 4 yıldır satılıktı.son 1 kaç gündür evime yoğun talep var . sizce satmalımıyım beklemelimiyim tavsiyelerinizi bekliyorum

309 Kişi Okudu | Cevabı Oku

TEM 3

melek karatağ | 15 Kasım 2013 | 16:29 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba tebernüş bey ; avrupa konutları tem 3 projesinin yapılacağı yer için sitenizde sorulan soruların cevaplarında tem1 'in güneyi demişsiniz . tem1 'in güneyinde karayolları mahalesi var. İhlas holding orada 988.000 metrekare alanda büyük bir alanda yeni bir projeye başlıyacak haberlerini öğrendik.tem3 için internette yayımlanan tüm güncel haberlerde tem 2 'nin yanındaki kentsel dönüşüm bölgesinde yapılacağı bilgisi var.süleyman beyde röportajında tem 3 için tem 2 nin yanında konumlandırılacak demiş.tem2 'nin yanındaki kentsel dönüşüm bölgesi mevlana mahallesi , proje bu mahalleyi mi yapılacaktır. ?Yoksa karayoları mahallesinde ihlas holding'in projesi ile aynı yerde mi olacaktır? ipucu rica ederim.

141 Kişi Okudu | Cevabı Oku

GOP

emre mandacı | 13 Kasım 2013 | 16:46 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, daha önce de defaten söylediğiniz ve az önce de Ali Süzer beyin sorusuna cevaben belirttiğiniz ciddi arzlar GOP için başlıyor sanırım. İhlas Holding'den yapılan açıklama şu şekilde: "İhlas Holding A.Ş. bünyesindeki şirketimiz ''İhlas Yapı Turizm Sağlık Ticaret A.Ş.'' İstanbul ili, Gaziosmanpaşa ilçesi, Karayolları ve Yenimahalle'yi içine alan bölgede 988.000 metrekarelik bir alan üzerinde 6306 sayılı kanun kapsamında kentsel dönüşüm projesini geliştirmek ve inşa etmek hususunda çalışmalara başlamıştır. Şirketimiz bu proje üzerinde geliştireceği çalışmalar sonucunda maksimum %40 inşaatı hak sahipleri ve belediye şirketine bırakacaktır. Kalan %60'lık kısmın inşaatını ise İhlas Yapı değerlendirecektir. Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Gaziosmanpaşa İnşaat Yatırım Taahhüt Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin birinci etaba ait araziyi teslim etmesi halinde 2014 yılının ilk altı ayında başlayacaktır. Teslim edilen 350.000 metrekare alan üzerinde 4.500 konut ve ticari alanlar geliştirilerek yaklaşık bir milyar sekiz yüz altmış milyon (1.860.000.000 USD) ciro planlanmıştır."

86 Kişi Okudu | Cevabı Oku

tebernüş bey merhaba. öncelikle bilgilendirmeleriniz için te

resul polat | 03 Mayıs 2010 | 13:01 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

tebernüş bey merhaba. öncelikle bilgilendirmeleriniz için teşekür ederim. tebernüş bey. biz İstanbul, gaziosmanpaşa ilçesi karayolları mahallesinde oturmaktayız. bizim oturduğumuz ev gecekondu ve 1978 yılında yapıldı. arsa hazineye ait. 1983 yıllarında çıkan imar affı sonucu başvurduk iki binlik makbuzumuz var tapu tahsis belgesi o zaman bu işlemleri yapan bürolar vardı büroya gidip alınacaktı ama alınmadı. yani tapu tahsis için bütün başvurular tamam ama tapu tahsis belgesi yok. bu sadace bizde böyle. hemen yanımızdaki komşularda tapu tahsis belgeleri var. bizim evlere yanında toki konutları yapıldı medyadan duymuşsunuz belki TOKİ TEM konutları diye bizim evleri kaldırmadılar. biz belediye görüşmelerimiz sonucu kaldırıacaksınız diyorlar ama henüz bişey yapılmadı. belediye anlaşmaya davet etti ama kimse gidip anlaşma yapmadı belediye ile kendilerince bizim evler için bi enkaz bedeli çıkarmışlar kim gidip alırsa veriyorlar. sorum şu; 1-bizim evleri yıkabilirler mi? 2-biz hazineye başvursak yada nereye başvurulacaksa, bizi bu arsaları satarlar mı.? 3-karayolları mahallesi TOKİ TEM konutları yanındaki yer için bir bilginiz varmı? 4-ayrıca 2-B yasası bizim için geçerli olur mu.? yani bu kanunda faydalanabilirmiyiz. bilgilendirirseniz sevinirim hayırlı günler dilerim.

64 Kişi Okudu | Cevabı Oku