hadımköy konut yatırım sonuçları

Yatırım amaçlı konut hadımköy ömerli-kayaşehir tercihi

irfan ercan | 10 Şubat 2013 | 12:30 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sayın Tebernüş KİREÇCİ, Öncelikle sonsuz teşekkürlerimi ve emlak dünyası ile ilgili değerli düşüncelerinizi bizlerle paylaşmanızdan dolayı şükranlarımı sunarım. Biz karı-koca öğretmeniz. 3+1 evde 20 yıllık bir sitede bulunan bir dairede oturuyorduk. Oturduğumuz evi sattık ve 2+1 84 - 94 m2 bir evde oturabileceğimize karar verdik. Oturmak amacı ile Halkalı Toki konutlarından 84 m2 bir ev almak üzereyiz. İşimiz gereği bu bölge eşim ve benim için ulaşım açısından en uygun bölge. Geri kalan miktar ile de üzerine biraz kredi çekip, yatırım amacı ile bir konut daha almak istiyoruz. İki seçenek arasında karar verme aşamsındayız. Sizin değerli görüşlerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. Seçeneklerimiz: 1. Seçenek: Kayaşehir 12. Bölge 1+1 ,47 m2, Batı cephe(Tek cephe), arakat 70.000 TL, 350 TL kiracılı (Metrekare fiyatı: 1.489 , kira çarpanı: 200) 2. Seçenek: Hadımköy kiptaş 2. Etap Ömerli Konutları 2+1, 75 m2, Güney cephe(GB-GD seçenekleri mevcut), arakat 85.000 TL, 400 TL kiracılı (Metrekare fiyatı: 1.133 , kira çarpanı: 212 yaklaşık olarak) Yada biraz daha zorlanarak kiptaş kayabaşı konutlarından 2+1, 75 m2, Güney cephe arakat 120.000 TL 450 kiracılı (Metrekare fiyatı: 1.600 , kira çarpanı: 266 yaklaşık olarak) denenebilir mi?(Aslında zorlanmak istemiyorum. Sizin tabirinizle planı hep yek yapmak lazım. Düşeş gelirse ne ala... Bu nedenle 3. seçenek olarak yazmadım kiptaş kayabaşını) * 5 yıl ve sonrası için düşünürsek sizce tercih hangisinden yana olmalı? * Hadımköy Ömerli'nin geleceği hakkında ne düşünürsünüz? Mıknatıs Kent (Magnet City) projesi Hoşdere ile Hadımköy kiptaş 2. Etap Ömerli Konutları arasında görünüyor. * Güneyinde Mıknatıs Kent (Magnet City) projesi yeri, Kuzeyinde Hadımköy kiptaş 2. Etap Ömerli Konutları, Güneybatısında Askeriye kuzeydoğusunda Deliklikaya olan boş arazi acaba toplukonut projesi için mi? Görüşlerinizi paylaşaırsanız çok memnun olurum. Saygılar sunuyor işlerinizde başarılar diliyorum.

155 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Çatalca İzzettinde arsa

Manolya Nalan Doğan | 12 Kasım 2013 | 09:59 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey 7 yıl önce Çatalca İzzettinde yola birinci parsel köye bir kaç dakika uzaklıkta içinde kuyusu ve elektriği olan 5500 m2 bir arsa aldık.Aldığımızda üzerine bağ evi yapabilecek imarı vardı ama bizim onu yapacak paramız yoktu.O zamanki bedelle 80000 liraya aldığımız arsa bizim tüm birikimimizdi.Zaman içinde imar kapandı.Arsanın önünden geçen yol Nakşiler köyüne giden yol.Ordan da Hadımköy yoluna bağlanıyor.Hatta Göktürk Saray yoluna da..Geçtiğimiz yıl çok güzel bir şekilde yenilenmiş.Artık Çatalcanın içine girmeden bizim arsanın önünden geçerek giden bir otoyol oluşturmuşlar.Etrafta konut projeleri de var.Belediyeden sordum ama ancak köyün imarı yetersiz gelirse ihtiyaç olursa imar açılır dediler.Köy içi değil ki yola birinci parsel ne alakası var anlamadım.Şimdi herkes oralar çok para edicek satma tut diyor ama ben emin olamıyorum.Şimdi satmak için mi yoksa tutmak için mi iyi bir zaman sizce.Belki de biraz daha beklersek bu furyayı kaçırıcaz.5500 m2 ye sebze meyve bahçesi de yapılmazki.Kim bakıcak zaten.Cevabınızı bekliycem.Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için .Sevgiler Manolya Nalan Doğan

85 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Hadımköy Deliklikaya Sanayi Bölgesi hk.

Murat Şeker | 05 Kasım 2013 | 09:33 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş bey, Bahçeşehir'in kuzeyinde bulunan Armina Evleri, Kelebekler Vadisi civarında oturma amaçlı bir konut yatırımı düşünüyoruz. Ancak şu anda inşaatına başlanmış olan Deliklikaya Sanayi Bölgesi bizim düşündüğümüz alana kuşuçuşu 1 km. mesafededir. Ayrıca Başakşehir ve oradan da 3.ncü Otoyol'a bağlanacak olan bağlantı yolu da benim düşündüğüm bölgeye 1 km. mesafeden geçmektedir. Bağlantı yolunun bize olumsuz bir yansıması olabilir mi ? Acaba bu sanayi bölgesi ile ilgili bilginiz var mıdır ? Bacalı, çevreyi kirleten, kimyasal, zehirli atık salan sanayi tesisleri olacak mıdır ? Zira daha önce Başakşehir'de otururken İkitelli sanayi sitelerindeki demir dökümcülerin baca isleri balkonumuza kadar geliyordu ve havası çok pisti. Bu sebeplerden dolayı kafamız çok karıştı ve korktuk. Değerli tavsiyelerinize ihtiyacımız vardır. Saygılarımla.

219 Kişi Okudu | Cevabı Oku

arsa-konut fiyatlarının aşırı yükselmesi

mehmet gören | 30 Ekim 2013 | 17:58 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

yazıma verdiğiniz cevap üzerine :)) uzun süredir yazmıyordum ama hergün sabah öğle akşam alışkanlık haline gelmiş gibi sürekli platformdaki yazıları takip ediyorum.arsa ve arazi avında mıydınız demişsiniz sürekli arsa ve arazi takip ediyorum ama bütçe sınırlı olunca yatırımda sınırlı oluyor.bahsettiğim gibi en son 2012 ağustosta hadımköyden 120 bine 450 m2 0.90 imarlı yer aldım ve 1 senede 240 bin seviyelerine yaklaştı.%100 artış.ben burdan platformdaki arkadaşlara seslenmek istiyorum.1) eğer paranız çok ise geniş ve ucuz yerlere bakın (sizin cevabınız).ama eğer uzun süre beklemeden karşılığını alayım diyorsanız yapılaşmanın arttığı ,şehrin büyümekte olduğu yönlere yakın imarlı yerlere bakın :)) ve benim şahsi düşüncem hadımköy (ısrarla o bölgeye bakmaya devam ediyorum) ve çatalca merkez bölgesi (imarlı olmak şartıyla) arsa için ideal yerlerin başında geliyor.2) konut alacak arkadaşlar da kesinlikle ve kesinlikle maketten ve arsadan daire alma yanlışına düşmesin.insanın psikoloji bozulma noktasına gelmekte olup mağdur olan insanlar arasında kendinize yer buluyorsunuz.ucuza daire alacağım derken başınız ağrıyor.daire bittiğinde fiyatı yükseliyor diyen arkadaşlar BANKA KREDİSİNE uygun ise ister arsadan ister maketten alsınlar :))

0 Kişi Okudu | Cevabı Oku

arsa-konut fiyatlarının aşırı yükselmesi

mehmet gören | 26 Ekim 2013 | 16:17 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

tebernüş bey istanbulda son yıllarda insanlar yatırım için konut ve arsa tercihi yapmasından dolayı fiyatların aşırı yükselmesi oturmak için daire alacak insanları da olumsuz etkilemektedir.2-3 yıl önce kayaşehir toki 80-100 bin tl ye sattığı konutları 2013 de 250-300 bine (yaklaşık 3 kat artış) satması emlakkonutun aynı şekilde ve en son kiptaşın sizinde söylediğiniz gibi yüksek fiyata konut satması diğer firmaların da o bölgelerde fiyat yükseltmesine yol açıyor.bu sadece konutta değil arsa da da aynı şekilde.örneğin 2012 de hadımköyde 120 bin tl ye alınan 450 m2 arsa( m2 yaklaşık 270 tl) şuanda 240-250 bin tl arası (m2 yaklaşık 530-540 tl ).şimdi size sormak istediğim 1) bu fiyatlar daha nereye kadar artacak.bir kaç yılda paralarına %100 %200 değer kazandıranlar bu dakikadan sonra yatırım yapacaklar için yine bu kadar kazancı elde edebilir mi? 2) kiptaşın ve kanal istanbulun ve bahçetepe emlak konutlarının hadımköy bölgesine komşu olması bu bölgeyi size göre ne düzeyde cazip kılacaktır.1 yılda % 100 değer kazanmış olması ve fiyatların hala uygun görünmesini düşünürsek. m2 fiyatı 500 tl imarlı arsa hadımköy için alınabilir fiyat mı?( 0.90 emsal 3 kat şuanda imarın durudurlmuş olması ve yeni imarın yükseltilerek çıkacak söylentisi) 3) geniş ve ucuz arsalara yönelin cevabına karşılık :)) imarlı ve garantici bir seçenek olarak şehre yakın ve hadımköy dersem bu bölge için önerilerinizi bekliyorum.

232 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Hadımköy toki emlak konut projesi

Hakan Odabaş | 17 Eylül 2013 | 13:41 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey selamlar. Bizlere uzun süredir yardımcı oluyorsunuz teşekkürler. Bu hadımköy de toki ve emlak konut işbirliğiyle yapılacak 10 bin konutluk inşaata dikkat çekmişsiniz nerede yapılacak lokasyonu biliyormusunuz. Bu tarz haberleri sağlıklı takip edilecek yer neresi bahçekenti emlak konutu kaçırmışız. Tşkler Allah'a emanet.

71 Kişi Okudu | Cevabı Oku