imar boğaz öngörünüm sonuçları

boğaz öngörünüm

nesli gül | 10 Temmuz 2013 | 23:24 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

iyi günler..Üsküdar sultantepe de 30 yıl önce yapılmış ;şu anda sağlam olmadığı için yıkılması gereken 5 katlı ve direk boğazı gören bina;yıkıldığı taktirde yenilendiğinde kaç katlı olur..yani eskisi gibi 5 katlı mı yoksa;boğaziçi imar kanununa göre 3 ya da 4 katlı mı?

76 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Boğaz manzaralı bir daire almak mı kiralamak mı mantıklı benim için?

Hakan Akdoğan | 13 Eylül 2014 | 21:48 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey nasılsınız. Ben 18 yaşında okulu bırakıp 350bin TL sermaye ile ticarete başladım. Şu an 34yaşındayım. Zor senelerim oldu ve 2005ten sonra işi dengeye oturtup çıkışa geçtim. 2008de ilk arsamı aldım ve 2008-2013 arası 2milyon TL'lik toplam GM alımım oldu. Şu an oluşan GM portföyüm yaklaşık 5mio TL ve şirketimin değeri 2mio TL. 2011de sizin siteyi keşfettim ve keşke daha önce keşfetseymişim. Öğrendiğim okadar çok şey varki bunları daha önce bilseydim çok farklı olurdu herşey. Genede çok şükür. Sorumu sormadan birşey söyleyeceğim. Benim anadolu kentlerinde aldığım arsalar istanbulun çok üzerinde bir prim getirdi. Buradaki okuyuculara seslenmek istiyorum biraz İstanbul dışınıda araştırın, mütevazi bütçelerle çok daha iyi fırsatlarla karşılaşırsınız. Dağın başı değil hemde taş gibi arsa bunlar. Havalimani kanalist x projelerin guya dibinde arazilere tonla para saymak hiç mantıklı değil. Tebernüş bey Beylikdüzünde evim var oturduğum, şu an taş çatlasa 350bin yapar artırdığımı bugüne kadar hep arsaya araziye yatırdım. Arabam bile hala 2007de aldığım 2002model Toyota. Eşim artık bir evimiz olsun güzel bakımlı boğaz manzaralı diye söylenip duruyor. Bakıyorum ama beğendiğimiz projeler prestij şehrizar list hep fiyatları aşırı yüksek. Bu fiyatlara krediye ve maceraya girmek istemiyorum. Üsküdarda örn salacakta yeni binalarda sıfır daireler 1mio USD civari. Site olmamasını hiçte yadırgamıyorum böylesi daha çok hoşuma gidiyor güvenliği ve park yeri olsun yeter. Sitenin havuzunda yüzecek yada salonunda spor yapacak bi adam değilim. Önümde üç seçenek var 1.Gayrımenkullerimden satıp varımı yoğumu ortaya koyup 50/50 krediye girip saydığım projelerden almak bunu pek istemiyorum. 2.Salacaktan daire alıp daha rahat olmak. 3.Şehrizar konaklarından 6bin TL daire kiralamak ve böylece hiç bir arsamdan olmayıp artıracağım paralarla (krediye girmeyeceğim için) arsa almaya devam etmek. Ve arsalarımın değer artışını devam ettirmek. Aylık gelirim ortalama 30bin TL ve şu an 150bin nakitim var. Son şıkkı seçmek istiyoken hep aceba fiyatlar yükselirmi diyerek diğerlerine yöneliyorum. Burda sitenizde okuduğum hikayedeki arsa alımını hersene erteleyen adamın durumuna düşmek istemiyorum. Son ve 4.şık ise beklemek ve burada size sorum aceba iki köprü arasına bundan sonra yapılacak olan butik siteler olacakmı bilginiz varmı? Şöyle küçük keyifli manzaralı kaliteli bir site? Teşekkür ederim.

821 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Anadolu hisarı göksu da imar değişir mi

Fatma saynaç | 14 Ağustos 2014 | 19:32 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş bey merhabalar, Ailemin göksu deresinin üst tarafında (hemen alt tarafından NATO boru hattı geçiyor ) boğaz geri görünümlü arsası var. 2 kata izin veriliyor ve arsa 1,000 m2 altı ise inşaat izni yok .biz bu arsayı satmak istiyoruz ancak arsamızın 1,000 m2 nin az altında olması sebebi ile değer kaybediyor . Arsanın bulunduğu yerde imar değişir mi herhangi bir duyumunuz var mı bilgi verebilirseniz çok memnun olurum . Şimdiden çok teşekkürler .

340 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Ankara Mühye hk.

Yiğit acar | 19 Nisan 2014 | 13:28 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba, Ankara Çankaya Mühye 895 parsel ,Açıklanan boğaz projesi içinde yer alıyor mu? İmar geçtiği taktirde fiyat artışı ne oranda olur? Bununla ilgili hiç bir bilgiye ulaşamıyorum..Bilgi verirseniz çok memnun olurum. Saygılar

127 Kişi Okudu | Cevabı Oku

tapu

cemile inceoğlu | 09 Mart 2014 | 02:21 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

y merhaba beykoz cubukluda 694 metre kare arsa içersinde iki katlı gece kondumuz var on hisseli bu yer tapu tasis belgeli boğaz kanunu var imar verilmiyor boğaz kanunu kalkıyormu

24 Kişi Okudu | Cevabı Oku

crowns tower bitmeyen sorunlar

taner çelebi | 05 Şubat 2014 | 21:09 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhaba tebernüş bey crowns towers da 7 aydır kiracıyım ev almayı düşünüyordum bu siteden porejeden ama biraz yaşayıp görmek istedim malesef ev almayacağım kontratım bittiğinde taşınacağım. bitmek bilmeyen sorunlar var sitede imar sorunu,elektirk kesintileri, jenaratör sorunu, güvenlik zafiyeti, 4 şubatta salı günü çıkan yangın olayı insanların panik olması artık yeter ya demesi ve yangın tedbirlerinin olmayışı alarm sisteminin çalışmaması,havalandırma vs.. aidat paralarının çok yüksek alınması kiralama hizmet bedeli altında her faturada 14,16 tl alınması sordugumuzda yönetimden net doğru bir cevap alınmaması, 4 defa yönetici değişmesi boğaz içi yönetimin bu işi yapamıyor sucu bize değil babacan yapıya sorun diyorlar. muhasebeci kerem bey bizden kaynaklanmıyor diye ima edip duruyor, giren çıkanın belli olmaması , benim oturdugum dairede elektirk problemesi olması ve mutfağımda bulaşık makinesin yanması yönetime bildirdiğim halde kimsenin sorunu çözememesi eleketirk faz hatlarının yetersiz olması, babacan yapının binayı satarken konuşulanlarla vaad ettikleri ile yapılanların birbirini tutmaması, spor salonu ufak yetersiz ,havuz problem cafterya sosyal tesisi yok ve havuz kenarında tuvalet yok bina içindeki herşeyin bina sahiplerinden ve aidatlardan karşılanması ve aidatların haber verilmeden zamlanması bina sahiplerinin yönetimde olmaması imar iskan sorunu , mutfakta elektirkli ocak ta aynı anda iki ocağı yakamıyoruz aynı anda iki ocakta yemek pişirilemiyor.bu nasıl iş ? babacan yapı ve crowns towers deger kaybetmeye devam ediyor sorunlarda bitecek gibi değil. bana diyebilirsiniz sen kiracısın sana ne oluyor diye benim amacım kimseyi kötülemek değil ama gördüklerimi ve yaşadıklarımı yazmak benim en doğal hakkım bende para vererek bu sitede yaşıyorum. salı günü çıkan yangında bunu herkes gördü?kat sahipleri ile sorunlar hakkında sohbet ettik jenaratörün parası veya diğer masraflar kat sahiplerinden çıkartılacak düşüncesi var rant kapısı olarak görülmek yazık.... isterseniz yayınlarsınız kimseyi zan altında bırakmak değil ama mağdur olmakda istemiyorum.

40 Kişi Okudu | Cevabı Oku