kg inşaat ataşehir satılık sonuçları

Ataşehir Aşık Veysel Mahallesi KG İnşaat

Yasemin Bozkurt | 06 Mart 2013 | 12:25 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, Libadiye Bulgurlu civarında ev ararken biraz daha uzaklaşıp KG İnşaat'ın Ataşehir Aşık Veysel Mahallesinde 2+1 brüt 100m^2, net 85 civarı 17 katlı binanın 10. katındaki dairesiyle karşılaştım. Fiyatı 230bin. O civar kentsel dönüşüme girmiş ancak daha tam anlamıyla tamamlanmamış. Gece güvenli bir muhit midir? O bölge kentsel dönüşüm tamamlanınca ve finans merkezi yapılınca pirim yapar mı? Ayrıca binadaki satışlar tamamlanmadığı ve daha çevre düzenleme işleri bitmediği için iskanı şu an daha alınmamış durumda. 3 ay içinde alınacağı söyleniyor, zaten daha tamamlanalı 3 ay olmuş. Sizce bu ileride bir problem çıkarır mı? KG İnşaat hakkında çok da fikrim yok açıkçası. İlgilenebilirseniz çok sevinirim. İyi günler.

99 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Dumankaya İkon

Hakan Keskin | 12 Temmuz 2014 | 19:10 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba. Dumankaya İkon'dan kendim oturmak ve yatırım amacıyla ev almayı düşünüyorum ama bölge çok fazla değişeceği için kafama takılan sorular var. Önceki yazılarınızda bahsettiğiniz E5'ten Ataşehir'e bağlantı yolu tam olarak nereden geçecek (şuan önündeki Ercüment Batanay Sokak mı kullanılacak?) ve İkon'un önündeki ve arkasındaki büyük boş arsanın ne olacağıyla ve dumankaya'ya ait olup olmadığıyla ilgili bilginiz var mı? Teşekkürler.

582 Kişi Okudu | Cevabı Oku

kentsel dönüşüm ,kendimiz yapsak.

ibrahim bildiş | 19 Haziran 2014 | 00:38 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

ataşehir esatpaşa! da 3550 m2 içinde 6 blok, 60 daireli 1 parsel yerimiz var. emsalimiz 2.5 hergün mütahitler geliyor kat sayısı 8. yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda. sorularım şunlar; 1- biz daire sakinleri kentsel dönüşümü kendimiz yaptırsak bize maliyeti ne olur. 2- hergün birçok mütahit geliyor. verilen emsalden fazla inşaaat alanı yapacak şekilde m2 dazında daire veriyor. belediyeden emsali yükseltebilirler mi? (örnek : 3550*2.5= 8875 m2 net inşaat alanı bu mütahit % 50 ile anlaşacak . bize verdiği daire 88 m2.net, kendisi de 88 m2 net daire alıyor. o zaman 10560 m2 net inşaat alanı oluyor artan 1685 m2 inşaat alanını nasıl elde ediyor.?) 3-ataşehir esatpaşa mah. imar iskan bloklarındaki 3650 m2 arsaya % 50 anlaşmak uygun olur mu?

81 Kişi Okudu | Cevabı Oku

ATAŞEHİR ATA BLOKLARININ GELECEĞİ

AYHAN BÖLÜKBAŞI | 31 Mart 2014 | 16:03 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey, Sitenizi düzenli olmamakla birlikte takip etmekteyim. Öncelikle teşekkür etmek isterim. Özellikle yeni projelerde brüt metrekareler verilirken nedense net alanlardan pek bahsedilmiyor. Oysa eski TOKİ ve EMLAKKONUT projelerinde bu bilgiler de çok rahat ulaşılabilir durumdaydı. Ataşehir Bulvar üzerinde yer alan Ata Blokları'nın önünde Metropol Projesi -ki herhalde 2016 yaz veya sonunda ancak biter- arkasında ise Ağaoğlu projeleri var. Atatürk Mahallesindeki Evinpark ve Trend İstanbul sonrasında başka da inşaat yapacak alan kalmayacak. Bu dönemde Ağaoğlu projesi biraz arz fazlası yarattığı için Ata Bloklarının fiyatı blok yedi:) Sorum : Satış fiyatlarına bakıldığında Ata Bloklarının net m2 fiyatları 4.bin TL/m2 lerde gezinirken, hemen karşısındaki Metropol İstanbul projesinde teslimine daha 2,5 yıl beklenilmesi gerektiği halde net m2si 16.000 TL/m2 fiyattan satılıyor. Evet, yeni proje, altında AVM var ama Ata Blokları da hemen karşısı, yürüyerek 2 dakika bile değil. Proje başlarken Metropol 10 bin/m2 olursa Ata Blokları da yarısı olur diye tahmin etmiştim. Bu işten anlamadığım için sapma yüksek oldu:) Sizce; proje bitiminde bu aralık Ata Blokları lehine daralır ve Ata Bloklarını yıllardır prim yapacak beklentisi ile elinde tutan benim gibi bu işten anlamayanlara kader güler mi? Örneğin biri 20 bin TL iken diğeri 10 bin TL olabilir mi? Yoksa satıp başka yatırımlara mı yönelmek gerekir? Tekrar teşekkürler..

141 Kişi Okudu | Cevabı Oku

ıspartakule ve bahçesehir arası yol

nuri kaya | 15 Mart 2014 | 05:52 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merhabalar tebernüş bey sonunda yeni ıspartakule eski ıspartakule (bahçesehir ) arası yol çalışmasına başlanacak yarın kadir topbaşın katkılarıyla temelini atıp bizi 7 km yoldan kurtarıp 800 metrelik bir yola kavuşturucaklar bildiginizz gibi fırat cad üzerinden ulaşım araçlarınıda oradan geçirerek hem ıspartakuledeki vatandaşlar yararlanacak eski ıspartakuleliler tabi burada özcan beyin sosyal medyada açtıgı sayfa ve örgütlenmesi ön planda onu ayrıca kutlamak isterim , uphill court bahçesehir bildiginiz gibi deger bazında çok aşagalarda ihşallah marmaray ve metronunda gelişleriyle hakettigi degeri kazanıcak ama kiptaşın gelişi o bölgeyi canlandırdı kiptaş gelmese ne yol olurdu nede ulaşımı koyarlardı şimdiden ama kamyonlar cevreyi cok kirletiyor inşaat sabaha kadar sürüyor uyuyamıyoruz valla 2 sene idare edicez artık evet sorum geliyor tebernüş bey 1.bu yol eski ıspartakule yeni ıspartakule arası uphill courtun degerini artırır mı ulaşımında gelmesiyle tabi 2. baglantı yoluda uphille yakın bunlar etken mi ? 3. marmarayı eger uzatıcaklar uzarsa tabi fiyatları ne oranda oynatır su anda daireler 1+1 72 m2 brüt 150 000 ile 165 000 arası uphill court bahçesehirde 4.kiptaş bittiginde ıspartakule metrosunun temelini atarlar sanırım toparlarsak önümüzdeki 5 senede ne beklemeliyiz ataşehir uphill fiyatlarına ulaşır mı 1+1 sizce ?

124 Kişi Okudu | Cevabı Oku

trendist atasehir

İpek Sever | 08 Aralık 2013 | 16:19 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

İyi pazarlar tebernüş bey; Ataşehir'de yapılacak olan Trendist Projesini oturum amaçlı olarak nasıl değerlendiriyorsunuz? Projenin yoğunluğu ile ilgili yorumunuz ne olur? Sizce işçilik bu projede nasıl? (Ağaoğlu'nun MyWorld içinde yaptığı ilk sitelerdeki seviyeyi yakalar mı?) Şu an Myworld de oturdugumuz 2+1 evimizin planından çok memnunuz ama dairemizin balkonu olsa daha çok sevecektik. Trendist projesindeki çatı katı 4+1lerin terasları hoşumuza gitti ama inşaat firmasını hiç tanımıyoruz. 2-3 sene sonra ev yenilemek anlamında nasıl değerlendirirsiniz? Değer mi? m2 fiyatı 5250 civarında..

224 Kişi Okudu | Cevabı Oku