kiptaş vaditepe sonuçları

kiptaş vaditepe bahçeşehir

kerim yılmaz | 17 Ekim 2013 | 19:54 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

tebernüş bey nasılsınız ? iyi bayramlar . kiptaşın yeni projesi mx2 fiyatı nasıl buluyorsunuz? etrafındaki projelerde mx2 göre benzer fiyatlarda . sanırsam burada fark işçilik , inşaat kalitesi ,kullanılan malzemeler , altyapısı , dekarasyon alanı duyduğunuz bilgiler var mı?kiptaşın finaskentten daha kaliteli malzeme ve işcilik kadar olur mu? projenin ayrıntıları hiçbiryerde bulamadım. 2. soru da kiptaş vaditepe 3+1 165 mx2 verilen paraya bogazköy ve ıspartakule 2 adet 140 mx2 3+1 alınması ,hali hazırda bitmiş 5-7 senelik evler. kiraya verilmesi halinde 800 -900 tl arası verilebilir. sizce bitmiş 2 ev mi? yatırım için düşünüyorum.. çok teşekkür ediyorum.

551 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Ispartakule'nin Geleceği

Özcan Yılmaz | 20 Kasım 2013 | 10:05 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Günaydın Tebernüş Bey, Bizim Evler 5 projesi lansman öncesi satış zamanında 15. kat peyzaja bakan kuzeydoğu cephe (salon, mutfak ve oturma odası peyzaja, yani doğu cepheye, 2 yatak odası kuzey cepheye bakmaktadır.) 3+1 brüt 168 m2 net 125 m2 daireyi KDV ve masraflar dahil 322 bin TL'ye satın almıştım. Ödemenin yarısını banka kredisi ile yaptım ve 8 yıllık kredi geri ödemesi ile birlikte dairenin bana maliyeti yaklaşık 390 bin TL'ye gelmektedir. Bizim Evlerin oturum başlayan diğer etaplarında benzer konumlardaki dairelerin bugün ikinci el fiyatlarının 410 bin - 440 bin TL arasında, aylık kira getirisinin de 1.500-1.600 TL civarında olduğu bilgisini civardaki emlakçılardan öğrendim. Nisan 2014 tarihinde teslim edileceği söylenen dairenin o tarihlerdeki ikinci el fiyatının 450 bin TL civarında olacağını tahmin etmekteyim. Bizim Evler 6 ve Kiptaş Vaditepe projelerinin yüksek fiyattan satışa çıkmaları Ispartakule'deki ikinci el fiyatlarını da yukarı yönde hareket ettirmiştir. Evi öncelikle oturum amaçlı aldım ancak bugün itibariyle iyi bir yatırım da yapmış olduğumu zannediyorum. Ispartakule'nin, yapılacak ulaşım yatırımlarına paralel olarak önümüzdeki 3-5 yıl içerisinde daha da değerleneceğini düşünmekteyim. Sirkeci halkalı banliyö tren hattının Bahçeşehir'e kadar uzatılmasını düşünüldüğü, 2019 sonrasına bırakılan raylı ulaşımın 1-2 sene daha öne çekilebileceği şeklinde görüşler duymaktayız. Oturum için beğendiğim diğer bir bölge ise Büyükçekmece Mimarsinan'dır. Ancak uzaklık endişesi nedeniyle buradan ev almaktan kaçınmıştım. Mimarsinan bölgesinde ev fiyatlarının, Ispartakule'ye veya Başakşehir'e nazaran, son 1,5 senede çok fazla prim yapmadığını görmekteyim. Bu bölgedeki alçak yapılaşma ve denize olan yakınlık ön plana çıkmaktadır. Ancak fiyatların kısa sürede bu kadar yükselmesi balon endişesini de beraberinde getirmektedir. Sizce Ispartakule'deki fiyatlar orta vadede Halkalı veya Başakşehir seviyesine gelir mi yoksa burada da bir balon mu oluşmaya başladı? Bizim evler 5'teki evimi satıp Mimarsinan'da daha büyük m2 li bir ev alma imkanım olabilir diye düşünüyorum. Ulaşım konusuna hiç girmiyorum, artık nerde oturursak oturalım karayolu ulaşımı bir sorun haline geldi. Yukarıdaki veriler ve sizin tecrübeleriniz ışığında, yaşam kalitesi ve yatırım değerleri açısından her iki bölge ile ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum. Saygılarımla

451 Kişi Okudu | Cevabı Oku

bahçeşehir de eski yapılı bir ev mi?

yeşim nişancı | 20 Kasım 2013 | 09:40 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

tebernüş bey öncelikle iyi çalışmalar.. biz ailecek esenkentte oturuyoruz ama hep istediğimiz bahçeşehire geçmek.geçen yazdan beri bahçeşehir tarafında yeni yapılan projeleri gezdik ancak yeni yapılan evler hem çok küçük hem çok yüksek hem çok pahalı.. manolya evlerinin ebeveyn banyolu olanına baktık biz karar verme aşamasında ev fiyatları 100 bin arttı hemde birkaç günde..evet buraya yapılacak kiptaş vaditepe evleri fiyatları inanılmaz bir hızla yukarı çekti..ve bizim de ev hayallerimiz suya düştü..ben bahçeşehirin e tipi yada d tipi evlerini de beğeniyorum ancak eşim eski oldukları için istemiyor oysa ki eski evlerin büyüklüğü çok cazip üstelik mesa nın yaptığı evler ama 15 senelik.. size sormak istediğim eski ama büyük,ferah ve balkonlu evlerden 350 bin ve içi masraflı bir ev mi? yoksa yeni yapılan daha küçük, balkonsuz ama masrafsız bir evi mi tercih etmeliyiz.. yardımcı olursanız çok mutlu olurum..iyi günler..

169 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Kiptaş Vaditepe

Barış Görgün | 18 Kasım 2013 | 20:52 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar Tebernüş Bey, Ben sizi uzun zamandır takip ediyorum, çok fazla yazmıyorum. Ben şu anda ıspartakule Efes sitesinde kiracı olarak oturmaktayım. Vaditepe projesini inceledim hatta gittim görüştüm, o kadar güzel pazarlama yapıyorlarki birde ödeme cazibesi sununca insanlar m2 fiyatına değerine hiç bakmıyorlar. Yanlış hatırlıyorsam lütfen düzeltin Akbatı projesi ilk çıktığında m2 fiyatları 2500 civarındaydı şu anda 1600-1700TL ye almayanı dövüyorlar. :)))) Bencede sizin söylediğini gibi şu anda m2 fiyatları vaditepe de çok çok yüksek. Benim size sorum benim şu anda innoviada bir dairem var ve kendimize oturmak için daire bakıyoruz bütçemiz 250000 civarında bahçeşehir mi yoksa ıspartakule mi??

347 Kişi Okudu | Cevabı Oku

bahçeşehirin nabzı

cengiz aktaş | 18 Kasım 2013 | 13:41 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

selamlar Tebernüş bey. Bahçeşehirden işe giderken sabah Ardıçlı göl evleri yanında Bema inşaat ile TOKİ tabelasını gördüm. tabelayı daha yeni asıyorlardı hatta:) Hemen soluğu internette aldım ve search ettim. Haberi ilk ben vereyim istedim size ama emlakkulisi.com aylar öncesinde haberi vermiş bile:) internette bulamadığım sadece şu oldu bu projede kaç adet konut var, kaç adet ticari alan var? tam olarak nasıl bir proje olacak gibi detayları bulamadım. Siz bununla ilgili detayları biliyor musunuz? gerçi bilseniz emlakkulisinde yayınlayacaksınız zaten ama ben gene de dayanamadım size sorayım dedim:)) bu arada ikinci bir sorum daha olacak eğer zaman ayırabilirseniz. vaditepe bahçeşehir projesi satışa çıkınca mesa nurolun hemen vaditepenin yapacağı 900 konutluk proje rafa mı kaldırıldı acaba?? bu konuda bir bilginiz var mı??? çünkü bu yıl için de mesa nurol orada satışa çıkacaktı ama vaditepe 4.000 konut çıkarınca sanırım bölgedeki muhtemel arz fazlalığından projesini ertelemiş olabilir diye düşündüm. bu konuda sizin bir bilginiz ya da yorumunuz olabilir mi acaba??

240 Kişi Okudu | Cevabı Oku

VADİTEPE BAHÇEŞEHİR

Cengiz kuştemir | 17 Kasım 2013 | 22:43 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey Merhaba..Vaditepe projesi hakkında çok olumlu düşüncelerinizin olmadığını fark ettim ben size şunu sormak istiyorum.Bu projenin konumu bahçeşehirin bugün baktığınızda belkide eniyi yeri diyebiliriz ayrıca Kiptaş ın yapmış olduğu konutlarında kalitesi herkesce takdir toplamakta bununla beraber projenin çevresinde bulunan mesanurol hillpark gibi projelerdeki fiyatlara baktığınızda vaditepenin % 20-30 gibi daha ucuz olduğunu görüyorum.Peki sizce proje tesliminde bu ödeme koşullarının vermiş olduğu avantajla daire sahipleri kazançlı çıkmazmı banka krediside kullanmadan alındıysa kredilerin daire maliyetine %20 daha ek külfet getirdiğini düşünürsek otomatikman proje prim yapmış olmazmı !!!YADA SİZİN GÖRDÜĞÜNÜZ AMA BENİM GÖREMEDİĞİM PROJEDEKİ OLUMSUZLUKLAR NELERDİR Şimdiden İlginize ve Alakanıza Çok Teşekkür Ederim İYİ ÇALIŞMALAR...

252 Kişi Okudu | Cevabı Oku