konut almak için uygun zaman mı sonuçları

projenin eksikleri hakkında

levent ışık | 26 Ekim 2014 | 23:03 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

Merhaba Tebernüş bey ben ayışığı vadi evlerinden daire aldım ama bin pişman oldum bahçe katı daire aldım bize bu projeden ev satarken ısı ve ses izolasyonunun yapılacağını söylediler bizde proje sahibi Hamit beyin samimiyetine ve sözüne güvenerek DEMİR İNŞAAT tan bu daireyi aldık,Ne yazık ki aldık ama daireler teslim edildikten sonra gördük ki ne ses nede ısı izolasyonu var biz bunu daha önce toplantıda dile getirdik proje müdürü Hakan beye söyledik ama ısrarla bize olduğunu söyledi herkes aynı şeylerden şikayet etmeye başlayınca sıkıntı ortaya çıktı,Şimdi de bir buçuk senedir zamanında yapmaları gereken otopark izolasyonu ile uğraşıyoruz otopark tavanına izolasyon yapmadıkları için daireler ne kadar yakıt yaksanız da ısınmıyor boşuna yakıt ve fatura giderimiz oluyor,Daha önce defalarca Hakan beyi aradık ama bize her defasında şu gün bugün yok usta gelecek gibi bahaneler uydurup bizi oyalama taktikleriyle bu güne kadar getirdi şimdi kış geldi hala yaptırılmış değil tabiri caizse telefonda nerdeyse yalvardık yaptırın diye Hamit beye defalarca ulaşmaya çalıştık uluşamadık direkt telefonundan bile ulaşamadık inşaat firması bizim eksiklerimizle ve sorunlarımızla ilgilenmiyor,Benim bildiğim firma yaptığı projeye sahip çıkmak zorunda dır en azından vaat edipte yapmadığı eksikleri gidermek zorundadır,Ama ne yazık ki biz karşımızda böyle bir muhatap bulamıyoruz,Şimdi biz bu durumda ne yapabiliriz yani bizim tüm hatamız bu insanlara inanıp burdan ev almak mı oldu biz buraya para yatırdık ama ne yazık ki karşılığını alamadık onlar için sorun olmayan ama bizim için büyük bir sorun olan ısınma sorunumuzu bile çözmediler,

347 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Kaybettiklerimi İstanbul topraklarında kazanmak istiyorum

AKİF KAYA | 25 Ekim 2014 | 17:09 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Önceki soruma verdiğiniz cevap için çok teşekkür ediyorum. Bir kaç köşe yazınızı okuma fırsatım oldu. Çıkardığım sonuç 30 lu yaşlarda olmam ve ayda 700 tl gibi net bir birikimim olması nedeniyle kira geliri olan gayrimenkul almak. Haklısınız. Fakat bir yazınızda kira gelirine ihtiyacınız yoksa 5 10 sene için arsa, daha uzun vade için arazi tavsiye etmişsiniz. Şayet 5 10 sene için arsa ve arazinin getirisi alacak olduğum konut veya işyerinden fazla olacak ise arsa ve arazi almam daha iyi olur. kira geliri lazım değil. Ben Düzce de oturuyorum. 2 deprem geçirdik. Her yönden bir zarar gördük. Buralarda gelişiyor. Lakin "İki büyük cihanın kesinti noktasında, Türk vatanının ziyneti, Türk tarihinin serveti, Türk milletinin göz bebeği İstanbul, bütün vatandaşların kalbinde yeri olan şehirdir." demiş olan Mustafa Kemal Atatürk'e katıldığım için tercihimi İstanbul dan yapmak istiyorum. Çanta beldesinde işyeri olan eniştem var. Bakacağını söyledi. En fazla 130 bin liralık bir yer alabilirim. İstanbul da bir deprem beklediği için işin içinden çıkamıyorum. Yani son tutar dalımızı da kaybetmek istemiyoruz.Sizler daha iyi bilirsiniz. Ne yapmalıyım. Nereleri tercih etmeliyim. Sizi sürekli rahatsız edecek değilim. Ne kadar faydalı olabilirseniz o kadar olmanızı rica ediyorum. Kul çare arar Allah(c.c.)kapı aralar. Gün doğmadan neler doğar diyor kolaylıklar diliyorum.

675 Kişi Okudu | Cevabı Oku

İnşaat Halindeki Projeden Tapusuz Ev Almak

Hasan Korkmaz | 25 Ekim 2014 | 01:03 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

Merhaba, öncelikle cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Bursada yüksekoba inşaattan 2+1 alt kat ve 2+1 üst kat olmak üzere bir dubleks daire almak üzereyim.İnşaat firmasıyla bir sözleşme imzalanacak fakat banka kredisi ve tapu işlemlerinin aralık ayında gerçekleşmesinin münkün olduğunu söylediler. Ortada tapu olmadan ve banka krediside aralıkta çıkacakken sözleşmeyle peşinat verip evi almakta bir sakınca varmıdır? Ve bu sözleşmenin geçerliliği nedir? Sözleşme kesinlikle noter huzurundamı yapılmalıdır? Tekrar teşekkürler.

243 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Kiptaş Kayabaşı Konutları

Mehmet DEMİR | 25 Ekim 2014 | 00:28 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Öncelikle iyi çalışmalar diliyorum.Benim Kiptaş Kayabaşı konutlarında 3+1 115 m2 Sazlıdere barajını gören içinde kiracısı olan bir dairem var(600 TL kira getirisi) Daireyi 2008 yılında Kiptaştan topraktan satın almıştım.Kayaşehir'e yapılan ve yapıldığı parselde tek başına kalmış bölgede yapılan Toki ve Özel projelere nazaran çok geride kalmış , prim yapma , gelişme açısından talihsiz bir proje olarak bugünlere geldi.Memur maaşımla kazandığım bunun dışında başka bir yatırımımın olmadığı tek yatırımım ve yıllardır prim yapar diye bekliyorum ama insanlar Kayaşehir de ki projelerden ev alıp sadece peşinat ödeyerek aldıkları evlerini 1 yıl geçmeden 100-150 bin tl karla satıp para kazanmaları moralimi bozmakta ve bu da beni evi satıp başka yatırımlara yönlendirme konusunda kafamı karıştırmaktadır.Bu sebeple daire mi satarak Arnavutköy'de konut tahsis alanı olarak belirlenmiş yerlerden iyi konumda m2 si 300 tl (Daha uygun yerlerde mevcut m2 si 150 Tl) olan bir yerden arsa almak istiyorum ama kafam çok karışık.Arsa alırsam 3 yıl satmayı düşünmüyorum.Korkum şu ki şu an konut tahsis alanı olarak görünen yer 3 yıl sonra ya da daha erken bir zamanda yeşil alan ilan edilebilir.Bu sebeple zarar ederim korkusu var ama riskte almak istiyorum.Bana bu konuda tavsiyede bulunursanız çok memnun olurum.Siz olsanız ne yapardınız?

498 Kişi Okudu | Cevabı Oku

tapudaki bigiyle imar planında gözüke bilgi varklı

barış gül | 24 Ekim 2014 | 18:42 | Cevaplayan : Işıl Seren Keskin

iyi günler . konut kredisi kullanarak bir ev almak istiyorum almak istedigim evin banka expertizi sirasında soyle bir sorunu çıktı bu yuzden banka kredi vermiyor tapu belgesi uzerinde yazan blok numarası ile belediye de imar planında gozuken blok numarası farklı yani tapu belgesi üzerinde f3 blok daire 7 yazıyor imar planında f1 blok daire 7 yazıyor onun dısında diger tüm belgeler aynı ada pafta falan. bu evin kredi ile alınabillir hale gelmesi için ne yapılması lazım,expertize göre o bloktaki tüm daireler yani f3 blokta bulunan tüm daireler f1 blokta gozukuyor f 3 deki evsahiplerinin hepsinin toplu halde basvurup duzeltilmesi icin talepte bulunulması gerekirmiş. ama okadar ev sahibini ayarlayıp tapuya goturmak cok zor,burda olan var olmayan var hayatta olan var olmayan var .sadece benim almayı planladıgım ev sahibi tapusuyla gidip basvursa o daire için yanlışlık düzeltilir mi

85 Kişi Okudu | Cevabı Oku