sultangazi kentsel dönüşüm - 24-04-2014

sultangazi kentsel dönüşüm sonuçları

hakan ilgaz : oncelikle yazmis oldugunuz cevaplar icin cok tesekkur ederiz. 2. alternatif olan parka cepheli 1. kat olan daire nin kira geliri 650-700 TL gibi gorunuyor. kira carpani 287 - 267 arasi. daireyi ev sahibi 1 yil once 155TL ye almis, 8TL lik masraf etmis ve simdi 187TL ye satacak. ayni mah de ki daireler kisa surede %15-20 prim yapmis. daireyi begendik, aceleci davranmak istemiyoruz ...bu bir firsatmidir? yoksa istanbul ortalamasimidir? buna benzer ve maslaka 20-30dak uzaklikta , alternatif bolgeler, varmidir, hangileridir? simdiden cok tesekkur ederim.

Tebernüş Kireçci : Cevabı görmek için tıklayın

02 Haziran 2013, Pazar 12:42:02

mehmet gargılı : sayın tebernüş kireçci benim sorum su ben 1986eylül ayından bu yana cumhuriyet mahallesi bosna caddesi refah kent sitesinde oturuyorum ve 2011yılındanbuyana omur ilikfelçlisi olarak yaşantımı sürdürüyorum mahallemizin kentsel dönüşüm kararı kesinmikesinise mahalle halkının riski nedir veherkes kendi parselindemi kalacak nezamanbaşlayıp yaklaşık nezaman biter.

Tebernüş Kireçci : Cevabı görmek için tıklayın

15 Ocak 2013, Salı 14:46:36

özlem yılmaz : sultangazi öğretmenler sitesinden 120 m2 3+1 195 bin tl ye ev almak üzereyiz . Almak istememizin sebebi kentsel dönüşüm olduğunda sıfır bir daire sahibi olmak. Son aldığımız duyumlara göre site afet bölgesi alanı ilan edilip yıkılacak orada yaşayan insanları başkabiryerde ev verileceği ve sitenin yerine yüksek gelir seviyesine hitap eden konutların yapılacağı. sizce böyle birşey olabilirmi veya yıkıldıktan sonra ev sahiplerine oradan ev verilirmi. Alıp almamak konusunda çok karasız kaldık kentsel dönüşümde zarar edermiyiz . Saygılarımla.

Tebernüş Kireçci : Cevabı görmek için tıklayın

14 Kasım 2012, Çarşamba 20:01:33

mert şen : tebernüş bey iyi bayramlar binamız sultangazide girişteki dükkanlarla birlikte 4 katlı her kat iki daireden oluşuyor ancak sagımdakı ve solumdakı binalar 5 katlı bizde bina olarak 5. katı yaptık ortak.dogalgaz .elektrık ve su bağlandı. size sorum bu daire imara aykırı , kentsel dönüşüm yasası çıktı biz nasıl etkileniriz? bu katı nasıl resmiyete dökebiliriz ? kadir topbaş açıklamıştı 1 defaya mahsus olarak geçici ruhsat verip imar alabilirmiyiz ? nasıl doğru bir yol izlemeliyiz ?

Tebernüş Kireçci : Cevabı görmek için tıklayın

26 Ekim 2012, Cuma 09:00:58

Ahmet Ekiz : Merhabalar Tebernüş Bey, Sultangazi Uğurmumcu Mah. O Cad. bulunan Eti Tuğla fabrikasının hemen yanında Palmiye sitesinde oturuyoruz. Oturduğumuz sitedeki binaların yaşı belirsiz 1995 senesinden bu yana oturanlar var. Hemen yanımızda 70.000 metrekare alanı olan eti tuğla fabrikasının boş arazisi ve hemen yanında 28.000 metre kare yine boş bir arazi var. Bu araziler hakkında bir sürü şu yapılacak şöyle olacak diye çeşitli söylentiler var. Bu araziler hakkında belediye başvurduk pek sağlıklı bilgi alamadık. Emlakçılarda yatırımcılar olduğunu söylüyorlar ama çelişkili yanıtlar hep. Ben ise oturduğum evi satıp gitsemmi diye düşünüyorum. Acaba kentsel dönüşüm açısından değerlenirmi buralar. Siz bu konuda bir araştırma yapıp bilgi verebilirmisiniz acaba ? Saygılar

Tebernüş Kireçci : Cevabı görmek için tıklayın

10 Ekim 2012, Çarşamba 19:14:08

Ali SARISOY : Merhaba.Benim Sultangazi ilçesinde 4 katlı binam var binam 35 yıllık kentsel dönüşüme girerse ki giriyor büyük bir ihtimalle devletin yada taşeron mütahit firmaların sunmuş oldukları seçenekler hakkında nereye başvurabilirim.Birde arsamın m2 üzerinden belediyenin rahiş bedeli verileceği insanlar arasında konuşuluyor doğruluk payı nedir.Böyle olursa insanlar mağdur olmuyormu.Şimdiden teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Cevabı görmek için tıklayın

08 Ekim 2012, Pazartesi 01:22:12

Tüm sonuçlar için tıklayın

Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , şelale evleri tebernüş , bahçeşehir loca , oyak sitesi Ayazağa insaat , deli̇kli̇kaya mevki̇i̇nde 3 katli vi̇lla , köylerde kentsel dönüşüm , kiptaş hadimkoy 3.etap tebernus , celaliyeden arsa alınır mı , olimpiyat sitesi halkali , tekirdag saraya acilacak imar alanlari , areon andonos , engin sitesi anadolu yakası , kentsel dönüşüm suadiye , evka 5 satılık daire , çatalca gökçeali köyü imar durumu , ıhlamur konakları yenibosna , kayaşehir yeni projeler , bilfen atakent halkalı , toki kiptaş başakşehir 6. etap , tac mahal esenyurt , tokı kayasehır , ıspartakule avrupa konutları 3 , şahintepe imar , evin geç teslimi , twin park konutları , avcilar prim yaparmi ,