Konut piyasasında son durum - Tebernüş Kireçci Cevapladı..

Konut piyasasında son durum


Deniz Ak : Tebernüş Bey, KDV tasarısı, yavaşlayan ekonomi, kentsel dönüşüm gibi bir çok etmenin olduğu bu dönemde konut almak için düşünceleriniz nedir? Fiyatlar kısa vadede ne olur, malum ticarette kazanmak için öncelikle uygun fiyata mal almak gerekir. Bizim gibi maaşlı çalışan hayatta yapacağı en önemli bir iki yatırımdan biri olan konut yatırımı için görüşleriniz çok değerli. Teşekkürler cevabınız için şimdiden.Bir de bu hafta sorulmamış sanırım, dreamland dream mi oldu:) Ne zaman çıkar portfoye satışa?

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. 1) Ali Bey ile geçen hafta konuştuk... Projenin adı değişmiş My Dreamland değilmiş... yeni adını sır gibi saklıyor:)) Proje 30 Şubat'ta satışa çıkacakmış:)) 2) Konut yatırımı uzun vadeli düşünülmesi gereken bir iş... Uzun vadeli düşünenler iyi proje, iyi lokasyon ve iyi şirketlerden alabilirler... Kentsel dönüşüm, yabancıların mülk edinmesi ve KDV oranlarının değişmesi sanıldığı gibi kısa vadede etki etmez... Bunlar daha uzun vadeli işler... 3) Kesin olan bir şey var.. Son aylarda ikinci elde konut fiyatları enflasyon oranının üzerinde yükseliyor... Sitelerin doluluk oranı artıyor.. Bu yaz teslim edilecek konutlarda gecikmeler olacağı gözönüne alınırsa sonbaharda sitelerde doluluk oranları epey yüksek olacak...

18 Mayıs 2012, Cuma 09:14:54

Tebernüş Kireçci Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Tebernüş Kireçci sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , atakent müstakil evler nasıl , Brooklyn park fikirtepe , inşaat firması komisyon alır mı , kiptaş hadımköy 5.etap , kiptas hadimkoy 3.etap başvuru sayisi , Evi idari yoldan tahliye , ege yakasi tebernus , içerenköyün geleceği , 50 bin peşinatla ev , izalei şuur davasıyla beykoz da Satılık arsa , nasıl ev sahibi olurum , innovia 3.etap forum , göktürk arketip , kentsel dönüşümde kargir ev , tebernüş kireççi zümrütevler , büyükçekmece arsa imar durumu , esenyurtta son durum , kiptaş esenyurt 6. etap hakkında , çürük raporuna itiraz , 896 parsel mühye imar durumu , esmia istanbul , bosphorus saraylarda satilik , tapusu dükkan olan daire , kat farkı , ilke park eyüp ,