Üyelik Oluştur

Şifremi Unuttum

Şifreni mi unuttun? Lütfen kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.

Tebernüş Kireçci | Emlak ile ilgili sorularınızı cevaplıyor!

Gayrimenkul ile igili tüm soruları buradan yanıtlıyor...

Soru Sormak İçin Tıklayınız..

  • Adınız Soyadınız
  • Yazar (Lütfen Soru Sormak İstediğiniz Yazarı Seçiniz)
  • E-Posta Adresiniz
  • Soru Başlığı
  • Sorunuz
  • Telefon Numaranız
  • img

Tebernüş Kireçci kimdir?

1974 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu. Kahramanmaraş Albayrak İlkokulu ve Kahramanmaraş Anadolu Lisesi'ni bitirdi.

Selçuk üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü 3. sınıftan terk etti. Marmara üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden 2000 yılında mezun oldu.

Gazeteciliğe 1996 yılında Yeni Yüzyıl'da stajyer muhabir olarak başladı. Sırasıyla Radikal, Dünya, Sabah, Vatan, Posta ve milliyet gazetelerinde çalıştı. Nokta ve Tek Borsa dergilerine emlak sayfaları hazırladı.

Kanal D'de Mehmet Ali Birand ile birlikte Türkiye'de ilk kez emlak ve konut konusunu ana haber bültenlerine taşıdı. Habertürk TV'de Türkiye'nin ilk günlük emlak haber programına imza attı.

Emlak haberlerine 1999 yılında Sabah gazetesinde Boğaziçi ve yalılar ile başladı. 2004 yılından itibaren konut ve emlak piyasasına yöneldi.

Emlak alanında Türkiye'de ilkleri yapmayı önemsedi. Türkiye'nin ilk emlak editörlüğü, ilk emlak haber sitesi, ilk emlak bloggerlığı, günlük ilk emlak programı, ilk emlak yatırımı kitapları gibi ilklere imza attı.

Ayrıca yine alanında bir ilk olan www.havadanemlak.com adlı internet sitesi için Türkiye'nin ilk hava fotoğrafçısı Kadir Kır ile birlikte uçuşlar gerçekleştirdi.

9 Temmuz 2007'de Türkiye'nin ilk ve tek emlak haber sitesi www.emlakkulisi.com'u kurdu. 15 Eylül 2008'den bu yana www.tebernuskirecci.com.tr'de 100 binin üzerinde soru yanıtlayarak dünya genelinde internet üzerinden en fazla soru yanıtlayan gazeteci oldu.Kitapları;


Tebernus Kirecci'e soru sorma kriterleri X