Yönetici yardımcısı aidat öder mi?

Soru
Nihat Bey Merhabalar Sorum yönetici yardımcıları yönetimde adı geçen kişiler aidat öder mi? Saygılarımla



Yanıt : Merhaba. Kat mülkiyet kanunu madde 40 da bu konu işlenmiştir. kanun, tavsiye edici bir hükümle, bu konuyu kat malikleri kuruluna bırakmış, herhangi bir karar yoksa yönetici/yönetim kurulu (3 kişilik) için malik vasfıyla kendisine düşen gider avansının yarısına katılmayacağını boşluğu doldurmak amacıyla metne dökmüştür. sizin sorunuz, bu konu da kat malikler kurulu iradesi -kararına göre cevaplanabilir. teşekkür ederim. www.famcoturk.com.tr
Nihat Dönmez tarafından yanıtlandı.
16 Nisan 2021 | 16:34 Niahal 1373 Kişi okudu

Yorumlar

    Henüz yorum yok.
    Üye işlemlerinden üye olup / giriş yaparak sizde yorum yapabilirsiniz. Üye işlemleri için tıklayın