Size sorum 2b arazileri - Cihangir Dönmez Cevaplıyor

Cihangir Dönmez Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Cihangir Dönmez sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.

  Mehmet Üstündağ : Size sorum 2b arazileri için hak sahipliği sorgulamasını nasıl yapabilirim ? Bildiğim kadarıyla hak sahipliği çalışmaları bitmiş,üzerime hak sahipliği varmı yokmu nasıl öğrenebilirim ? Teşekkürler.

  Cihangir Dönmez : İlgili kadastro müdürlüğünden hak sahibi olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

  27 Şubat 2012, Pazartesi 23:35:00

  can yazıcı : cihangir bey merhaba. Edirne de ilgilendiğim bir arsa(tarla) yer ve konum olarak beğendim. Arsanın yanında otobana bağlantı yolu var. Bu yolun diğer tarafında Trakya üniversitesi tıp fakültesi mevcut. Ben beğendiğim tarlanın tapusunu alarak belediyeye gittim imar planına bakmak için. Şehir planlarında tarlanın olduğu alan üniversite genişleme sahası olarak planlanmış fakat henüz istimlak kararı verilmemiş ve kısa sürede de istimlak edilmeyeceğini düşünüyorum. Eğer ben bu arsayı (dönümü 10.000 TL.) alırsam gelecekte ne gibi problemler yaşarım? Tavsiye eder misiniz? Planlardan mahkeme yoluyla genişleme sahası durumunundan kaldırabilme durumumuz olabilir miyim? Tarla için 5-10 sene bekleyebilirim. Zaman ve parası benim için ok? Ama başıma iş mi alırım? Bu konu hakkında detaylı bilgi rica edebilir miyim? Teşekkür ederim.

  Cihangir Dönmez : İmar planında Üniversite genişleme sahası içinde olan bir arsayı almanızı önermem, sorunsuz bir arsa almanızı öneririm.

  27 Şubat 2012, Pazartesi 14:36:00

  ADEM KARACA : Merhabalar, 2B kapsamında yer alan 2 arsa sahibinden biri diğerini sınırlarda 5m² problem var diye kadastro mahkemesine askı ilan süresi içinde vermiş ve daha sonra aynı davayı sulh hukuk mahkemesine de açmıştır. Sorum şu Hazinenin arazisi olan bu yerlerde işgalci olarak bulunan kişiler bu şekilde mahkemelik ise bu durumda 2b kapsamında tapudan satışı yapılabilecek midir? Yani hazine adına başkasını mı mahkemeye vermiş oluyorlar. Bu durumda binlerce dava olduğu ve bu davanın birde karşı tarafı olduğu düşünülürse yani enaz x2 olursa 2b de beklenti ne durumda olacaktır. Saygılarımla?

  Cihangir Dönmez : Kadastro Davası kesinleşmemiş olan 2b araziler satışa sunulmayacak davanın kesinleşmesi beklenecek

  27 Şubat 2012, Pazartesi 10:49:00

  arifekantar : tşkler ilginizden dolayı arsanızın son durumunu belediye imardan öğrenebilirsiniz. demişsiniz ama ben tlf sordugumda hiç kimse bişey bilmiyo iş yerinizi yapın diyo ben ne projesi olduğunu bilmeden ne yapacam ben oraya iş merkezi olacak diye imza atmıştık şimdi oda yok biz ne yapacagız ltfn bizlere yardıncı olun tşklr

  Cihangir Dönmez : Tapunuzu ekleyerek yazılı dilekçe ile başuru yaparak arsanızın imar durumunu isteyin.

  24 Şubat 2012, Cuma 07:59:00

  2b

  kadir kızılkaya : sayın cihangir dönmez benim 2000 yılında bedelini ödediğim ve kanun değişimi nedeniyle tapusunu alamadığım 25 dönümlük bir arazim var birincisi tapumu alabilecekmiyim 2ciside benden tekrar bir bedel ödemem istenecekmi ilginize teşekür ederim kadir kızılkaya

  Cihangir Dönmez : Tapusunu bedelsiz olarak alacaksınız.

  24 Şubat 2012, Cuma 06:01:00

  2b

  yeşim başol : benim 60 dönüm tarlam 37 kayıtlarında tarla olarak görülmektedir.fakat 1981 de çıkan yasayla bu yerimi 2b ye ayrıldı.ben bu yeri 100 seneden beri işlemekteyim.bu yerin nasıl tapusunu alabilirim saygılar

  Cihangir Dönmez : Yeni  çıkacak yasa ile Evveliyatı tapulu ise tapunuzu bedelsiz olarak alacaksınız.

  22 Şubat 2012, Çarşamba 13:04:00

  2 b

  enis ışık : beykoz çubuklu da orman bakanlığı ile mahkemelik olduğumuz tapusu bize ait olan (eski tapu)orman alanı olan arsamız var.2 b de ne olacak bu yerlar

  Cihangir Dönmez : Arsanız dava sonucunda orman alanında kalırsa ya rayiç bedel ödenecek ya da eşdeğerde arsa verilecek.

  22 Şubat 2012, Çarşamba 06:42:00

  zekai yilmaz : iyi günler. geçen sene Trabzon'da 1.5 dönümlük bir tarla aldim. geçen gün e-devlet üzerinden tapu sorgulamasi yaptim. tarla üzerinde TEK lehine irtifak hakkı bulunduğu yazıyor. tam olarak ifade şu şekilde "Diğer İrtifak Hakkı (Malikin Talebiyle) M T.E.K. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ LEHİNE 190M2LİK KISIM ÜZERİNDE İRTİFAK HAKKI. İşlem Tarihi 21.02.1978". Tarlanın şu anda imarı yok, ama ilerde imara açılınca üzerinde ev yapmayı düşünüyordum. TEK'in irtifak hakkı olması ev yapmama engel olur mu? ya da tarlayı satarken bu irtifak hakkı nedeniyle değeri düşer mi? ben tarlayı satın alırken sahibi bu irtifak hakkında herhangi birşey söylemedi. acaba aldatıldım mı? cevabınız için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. zekai yılmaz.

  Cihangir Dönmez : TEK irtifak hakkı muhtemelen trafo veya yüksek gerilim hattı için pilon direği dikilmesi içindir.İmar planında yapıya engel olabilir.

  22 Şubat 2012, Çarşamba 04:26:00

  hülya kersim : samandırada eşimin miras yoluyla kalmış arsaları var ve 2Bkapsamında olduğu söyleniyor biz nezaman bunlardan para alırız ve neşekilde satılacak üüstlerinde hap mülk varmış

  Cihangir Dönmez : 2b niteliğinde ise ve eski tapunuz varsa yasayı takip edin.

  20 Şubat 2012, Pazartesi 04:18:00

  mustafa aksu : kadostro ölçüm yaparken beni burda 2007 yılından itibaren oturuyor diye belirtmiş.halbuki 1994 yılından beri ikamet etmekteyim.itiraz ettim mahkemeye verdim son duruşmaya gidemedim.mahkeme kadostronun tespitini doğru kabul etmiş.benim bütün evraklarım eksiksiz mevcut avukatım aracılığı ile yargıtaya itiraz ettim.duruşmayı bekliyoruz. şimdi ise yeni bir haber çıktı bütün davalar iptal edilecek durdurulacak diye.sizce ne yapmalıyım.bir sürüde masraf yaptım.kararın bozdurulmasını kesin gözüyle bakıyoruz.yine kadastro mahkemesine gelince yine masraf sizce ne yapmalıyım.bana doğru bir yol gösterirmisiniz.saygılar.

  Cihangir Dönmez : Davayı geri çekin adınıza tespitin 2007 yılından itibaren olması yeterli çıkacak olan yasada 31.12.2011 tarihinden önce kadastro işleminde kullanıcı olarak belirlenenlerin hak sahibi olduğuna ilişkin düzenleme var.

  19 Şubat 2012, Pazar 20:36:00
  « 3 4 5 67 »
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , atakent müstakil evler nasıl , Brooklyn park fikirtepe , inşaat firması komisyon alır mı , kiptaş hadımköy 5.etap , kiptas hadimkoy 3.etap başvuru sayisi , Evi idari yoldan tahliye , ege yakasi tebernus , içerenköyün geleceği , 50 bin peşinatla ev , izalei şuur davasıyla beykoz da Satılık arsa , avrupa konutları kale projesi , koşuyolu arsa , exper değeri , ödeme durdurma , soyak göztepe satılık , tapu tasdik , araplara ev satmak , lüleburgaz büyükkarıştıran arsa yatırımı , arsa tapulu daıreleri daire tapusuna cevirme , haramidere sanayi sitesi tavsiye , Avrupa konutları ispartakule 4 , ağaoğlu maslak kooperatif , hisarüstü , bahçeşehir vadi tepe kiptaş forum , west side istanbul ,