Üyelik Oluştur

Şifremi Unuttum

Şifreni mi unuttun? Lütfen kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.

Tebernüş Kireçci | Emlak ile ilgili sorularınızı cevaplıyor!

Gayrimenkul ile igili tüm soruları buradan yanıtlıyor...

Soru Sormak İçin Tıklayınız..

 • Adınız Soyadınız
 • Yazar (Lütfen Soru Sormak İstediğiniz Yazarı Seçiniz)
 • E-Posta Adresiniz
 • Soru Başlığı
 • Sorunuz
 • Telefon Numaranız
 • img
tebernuskirecci yazıyor

Yabancıya konut satışının verdiği 3 büyük zarar!

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Yabancıya konut satışının verdiği 3 büyük zarar!" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin o analizi...

1) Yabancıya konut satış oranı yüzde 10 bile olmasa da konut piyasasına 3 büyük noktada zarar veriyor. Verdiği zararlar sağladığı faydalardan çok daha büyük. Ama bu konuda devlet yetkililerine yanlış bilgiler veriliyor.

2) Yabancıya gayrimenkul satışına karşı değilim. Bunu peşinen belirteyim. Tam tersine bir ülkenin gelişmesinin birden fazla milletle olacağına inananlardanım. Oyunu doğru kurarsak yabancıya satış uzun vadede ekonomimizin gelişmesine büyük katkı sağlar.

3) Ama iç piyasada konut ihtiyacı varken yabancıya konut satışına karşıyım. Yabancıya emlak alımı karşılığı vatandaşlık verilmesine de karşıyım. Oturum izni verilmesi yeterli. Arsa ve özellikle arazi satılmasına da karşıyım.

4) Yabancıya konut satışının verdiği en büyük zarar konut fiyatlarında balona neden olmasıdır. Dövizdeki yükselişten dolayı yerlilerin alım gücü zayıfladı. Yerliler konut alamaz hale geldi. Böyle giderse bu sorun gelecek yıllarda artarak büyüyecek.

5) Ülkemizin vatandaşlarının alım gücü düşüyor. Yabancı parayı bastırıp alıyor. Özetle; taşlar bağlanmış, itler salınmış. İnşaat malzemelerindeki artış bu hızla devam ederse insanlarımızın ev alması iyice hayal olacak.

1 2 3 4

Yorumlar

  Henüz yorum yok.
  Üye işlemlerinden üye olup / giriş yaparak sizde yorum yapabilirsiniz. Üye işlemleri için tıklayın
Tebernus Kirecci'e soru sorma kriterleri X