"tema" ile ilgili toplam 584 soru bulunmuştur.
Toplam 582424 kişi soruları okumuştur.

avrupa tem vs. tema istanbul

Soru

Merhabalar, Avrupa tem konutlarında kirada oturuyorum 2,5 senedir ve gayet memnunum. İş yerim Leventte. Ev almak istiyorum. 175.000 TL nakdim var. Ancak emlak piyasası hakkında çok fazla bilgim yok. Bütçem maksimum 400 bin TL. Aşağıdaki seçenekleri değerlendirebilirsneiz çok mutlu olacağım. 1- Yakın zaman önce kararlarına güvendiğim bir yöneticim tema istanbulu önerdi. gidip baktım. Marka değeri yüzünde projeye güveniyorum. 1+1 brüt 73, net 53 m2'lik , 298bin tl ev için 2 bin tl kapora bıraktım. 10 gün süreniz oluyor düşünmek için, ve benim 3 günüm kaldı:(. Ev güzel ancak epey uzak. Zaten ordan alırsam büyük ihtimal kiraya devam edeceğim. Ancak kiracı bulamasam da teslimattan sonra gidip oturmam gerekecek:) çünkü maks. 1 yıl boyunca kira+konut kredisi ödeyebilirim. aşdeğeri olarak avrupa atakent 3'2 baktım. 1+1'ler çok daha büyük (brüt 85m2) 330-380 bin aralığında satılıyor ve kiraları 1300-1600 tl aralığında. bu projede aklıma takılan hususlar şöyle, pek ucuz değil, halaklıda artan konut arzı da korkutuyor, merkezi bir konumda değil, oturup oturmayacaım da belli değil. Ancak marka değeri yüksek, daha rahat bir kredi borcuna gireceğim ve prim olasılığı var. 2- Kendi oturduğum siteden ev almak istediğimde ise 1+1lerin 380 bin tl olduğunu, masraflarıyla birlikte 400 bini bulduğunu gördüm. brüt 78, nette 59 m2 evler. kira tutarı 1300-1400 tl. bildiğim ve memnun olduğum bir site, ancak ciddi bir kredi borcuna gireceğim. 6 yıl vadeli olacak yüksek ihtimal. Bütün birikimim+6 yıllık gelecek paramı 1+1 bir eve yatırmış olacağım. Hiç prim yapmayabilir. Hatta sizind e belirttiğiniz üzere çevrede çok konut arzı olacak belki düşer diye korkuyorum. 3- avrupa teme yakın validesuyu konutları var. 2+1 brüt 110 m2, netini henüz bilmiyorum bir ev var henüz sadece internetten baktım 350 bin isteniyor. Bu daha makul geliyor m2 fiyat olarak, ancak avrupa teme kıyasla bu kadar uygun olması acaba bir sorun mu var hissiyatını oluşturuyor. O civarda 2 yıl sonra teslim konut projelerinde dahi fiyatlar aynı. Bana yardımcı olabilirseniz çok mutlu olacağım ve size canı gönülden iyi dileklerimi sunacağım. Selamlar,

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
12 Mayıs 2014 | 16:58 ebru aslan 830 Kişi okudu

Tema istanbul mu Bizim Evler 6 mı

Soru

Merhaba, Yatırım amaçlı 2+1 bir daire alıp, 5 yıl içinde primli olarak satmak istiyorum. Çok fazla seçeneği eleyerek 2 proje arasında kaldım. Karar vermekte görüşünüze ihtiyacım var. Birincisi Tema İstabulda 1. kat 92 m2 Güney cephe. ikincisi ise Bizim Evler 6 Metro da 127 m2 10. kat yine Güney Cephe. Her ikisinin de fiyatı 350bin TL. Oturmak için olsa daha geniş olan BizimEvleri seçerim ama yatırım için hangisini seçmemi önerirsiniz. Sizce hangisi daha fazla prim yapar? Projeden bağımsız olarak bölge olarak hangisi prime daha elverişli? Tşk

11 Mayıs 2014 | 20:10 Serhat Kara 854 Kişi okudu

elit city atakent halkalı

Soru

tebernüş bey günaydın , halkalı elit city de 2+1 net 72 m2 yaşam alanı (+10 m2 balkon ) olan brüt 116 m2 bir daireyi 440 tl ya satın almak istiyoruz.daire tapudaki değerine göre %69 prim yapmış görünüyor.acaba tema park projesinin alacağımız daireye extra prim yaptırma şansı olur mu? yoksa bu daire yapacağını yapmışmı dersiniz? :)

07 Mayıs 2014 | 08:46 hulya aytekin 1002 Kişi okudu

Nef Ataköy

Soru

Merhaba; Nef Ataköy 22; 3. kat 1+1/ brüt 56 m2 net 30 m2 (+6m2 balkon) 320.000 tl fiyat; yatırım amaçlı nasıl uygun görürsünüz? Tema Park 1+1 , 4 . kat 68 m2(net 50 m2) 292.000 TL ile kıyaslandığında yorumlarınızı alabilir miyiz? Teşekkürler; saygılar

05 Mayıs 2014 | 22:07 Yasemin Onuncu 956 Kişi okudu

tema istanbul havadan video

Soru

Tebernüş bey merhabalar, sizin hizmetlerinizi sürekli takip eden biri olarak şimdiye kadar bizleri bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederiz. Yaklaşık 4 ay önce tema istanbuldan daire satın aldık etrafında araba ile dolaşarak inşaat gelişmelerini görüyoruz ancak sizin şu mükemmel hizmetiniz olan havadan emlak ve havadan emlak video siteleriniz sanırım artık pasif oldu 4 aydır bakıyorum sürekli sitede aynı şeyler var, sanırım bize denk geldi tema istanbulun havadan videosunumerak ediyordum açıkçası ancak maalesef tam biz aldık sizin site off oldu:)

29 Nisan 2014 | 14:43 emre emre 528 Kişi okudu

Tema Istanbul

Soru

Hem birikim hem de oturum amacli daire slmak istiyorum.Bakirkoyde ikamet ediyorum ve buradaki komplex projeler butcemi cok asiyor.Bu sebeple Tema Istanbul dan 7 katli binanin 4. katinda 3+1 brut 151 net 110 metrekare 574bin ve 6. kat icin ayni metrekare 582bin kuzey bati ucret isteniyor.%25 pesin ve 1.04 faizle 60 ay vade. Oncelikle Halkali da bu fiyata yatirim yatmak mi yoksa Bakirkoy de site degil ama yeni yapilan bagimsiz bir binadan bu fiyatlarda daire almak mi mantikli ve karli olur. Tesekkur ederim

28 Nisan 2014 | 16:46 Mahbule Yesevi 377 Kişi okudu

Tebernus bey merhaba.tema istanbuldan 9katlı blokt...

Soru

Tebernus bey merhaba.tema istanbuldan 9katlı bloktan 9.katta Bürüt 159 m2 net 116m2 Doğu cepheli peyzaj cepheli 3+1 daireyi 548000 tl ye ( Bürüt m2 3450 tl ) opsiyonladık, yatırım için almak ne kadar mantıklı aldığımız konutta 3 yıl oturup sonra kiraya verecegız.

27 Nisan 2014 | 23:51 Savaş Gümüşdağ 104 Kişi okudu

Terrace Tema Yatirim icin Uygun mu?

Soru

Merhaba Tebernus Bey. Halkali'da yapimi bitmek uzere olan Terrace Tema hakkinda bir sorum var. Su an duzenliyor olduklari %25 pesin, gerisi faizsiz 50 ay taksitle odeme seklinde kampanyalari mevcut ve fiyatlar 485000 tl den basliyor. Inanlar insaatin yuksek kaliteli yapilar yaptigi malum ayrica 3.4m lik tavan yuksekligi civar projelere gore onemli bir fark. Internette gordugum kadariyla bu en dusuk fiyatli daire yaklasik 100 m2 brut, 65m2 net. Cevredeki projelerin kira carpanlarina bakildiginda, bahsetmis oldugum en kucuk daire icin 2000 tl gibi bir kira geliri getirmesi gerekiyor ki yatirim acisindan denk olsunlar. Projede daha buyuk dairelerin de oldugunu hesaba katarsak, kiracilar acisindan projenin tam doluluga ulasma ihtimalini cok dusuk goruyorum. Bu nedenle kira degerlerinin, en kucuk konutlar icin Avrupa konutlari na yakin 1300-1500 seyredecegini tahmin ediyorum, yani yatirimliktan cok keyifle oturulabilecek bir proje gibi gorunuyor. Siz ne dersiniz?

24 Nisan 2014 | 05:45 Hakan Guney 1177 Kişi okudu

Son karar?

Soru

Selamlar ve saygılar. 2 yıldır satmaya çalıştığımız evi satamadığımızdan ve sürpriz bir alıcı çıktığından, henüz ev satın almadan evimizi satmak gibi garip bir seçim yaptık bunun sonucu olarak 2 ay içinde evi boşaltmamız lazım dolayısıyla teslime hazır veya teslimi yakın bir projede ev almak istiyoruz. Uzun araştırmalarım ve hesaplarım neticesinde Kartal ve Beylikdüzü'nden vazgeçip tamamen Halkalı - Başakşehir hattına yoğunlaştım. Burada ilgilendiğim 3 proje var ama proje bazlı konuşmadığınızı bildiğim için 1 istisna dışında proje ismi vermeden lokasyon bazında öngörünüzü almak isterim. Gönlüm Tema İstanbul'dan yana ama bu ihtimalde 10-12 ay kadar süre için kiraya çıkmak zorundayız, gerçi eşyaları yenileme amacımız olduğundan bu çok problem değil hele ki Tema diğer 2 projeden daha fazla primi yaparsa hiç problem değil. Atakent'te teslimi yakın bir proje daha var, m2 fiyatı ortalama 2.750 TL'ye geliyor ki bana göre son derece cazip görünüyor. Üçüncü proje ise TEM'in diğer tarafında Başakşehir civarında olup geçen sene teslimi yapılmış ama doluluk bulamadığı için kiraların ve fiyatların yerde süründüğü bir proje. Bu ikinci projede ikinci el m2 fiyatını 3.000 TL civarına bulabiliyorum ama emlak konutun kampanyası sayesinde m2 fiyatını 3.500 TL'den alsam da sadece %25 ödeyip kalanı istediğim rahatlıkta ödüyorum. Normalde Tema olmazsa Atakentteki ikinci proje akla daha yakın gibi ama altın birikimini bozdurmak zorunda olduğumuzdan ve altın fiyatları pek yüksek seyretmediğinden ödemeleri 6 ay 1 sene gibi erteleyip altının yükselişini beklemek bakımından emlak konut kampanyası cazip görünüyor. İkinci proje için ise altınları şimdiden bozdurup üstüne bir de kredi çekmemiz gerekecek. Sizce hangi seçenek makul?

23 Nisan 2014 | 20:41 deniz demir 790 Kişi okudu

bosphorus

Soru

Tebernüş Bey merhaba, öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Sizi sürekli takip ediyorum ve görüşlerinize önem veriyorum. Bizim sorunumuz yaptığımız yatırımla ilgili. 2009 yılında oturmak için Bosphorus City?den 3+1 156 m2 brüt daire aldık. Bize kredi faiziyle birlikte maliyeti 460bin TL oldu. Evi teslim aldıktan sonra içimize sinmeyen şeyler oldu ve eve taşınmadık. Yıllık peşin kiraya verdik, aylığı 1.500 TL?ye geliyor. Ancak biz hala kiradayız ve kendi evimizde oturmak istiyoruz. Bu bilgilerden sonra sormak istediğim şu: Bu evi şu anda satmak istesek en fazla 530bin TL eder. Değeri piyasaya göre düşük seyreden bu evi şimdiden satmak mı, yoksa Tema Park gibi projelerin bitip prim yapmasını beklemek mi mantıklı. Zararın neresinden dönsek kardır deyip, evi elden çıkarıp, üzerine de bir miktar koyup oturacağımız evi alıp kira farkından kurtulmak istiyoruz. Ancak sonra düşük fiyata elden çıkardık diye pişman olmak da istemiyoruz. Arada kaldık, görüşünüz ne olur?

20 Mart 2014 | 16:27 mehmet türkmen 1041 Kişi okudu