"tema" ile ilgili toplam 584 soru bulunmuştur.
Toplam 581478 kişi soruları okumuştur.

Tema İstanbul projesinden 3+1 daire almak

Soru

Merhaba Tebernüş Bey, Tema İstanbul projesinden Z+26 katlı bloklardan, 3.kat( brüt 147, net 107 metrekare) 3+1 Kuzey cephe (salon ve mutfak havuzu görüyor, odalar da çocuk oyun alanı ve kısa katlı binaları görüyor) 572.000 TL. ye opsiyonladım. 325.000 TL kredi kullanarak bu daireye sahip olduğumda 10 yıl sonunda geri ödemesi ile birlikte bana 774.000 TL. ye mal oluyor. Oturum amaçlı kullanmak için satın almayı düşünüyorum. Aynı zamanda yatırım değeri de göz önüne alınırsa bu fiyatlar için sizin yorumunuz ne olur acaba. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
15 Kasım 2014 | 01:25 Erdem Toga 1679 Kişi okudu

terrace mix daireleri geç teslimat

Soru

merhaba tebernüş bey sizinde görüşlerinizden faydalanarak terrace mix den daire aldık alırken %75 kredi %1 peşin gerikalan %24 teslimat tarihi 30 ekim 2014 idi ama daireler teslim edilmedi fakat geri kalan peşinatı ödedik...ve sözleşmedede böyle hakları olduğunu gördük dairelerin nezaman teslim edileceğini sorduğumuzda aralık sonu nisan ayı diyorlar..iİNANLAR inşaatın bu süreyi nisan sonuna kadar kullanırmı yada aralık ocak gibi teslimatı yaparmı...inanlar inşaat 49 yıldır kimseyi magdur etmediği müşterileriyle hiç mahkemeye dahi düşmeyen bi firma terrace tema yı ve son olarak terrace mix tede teslimatı geciktirdi...bir inşaatı söz verilen tarihe yetiştirmek için gayretmi gösterilmiyor yoksa başka sebebi varmıdır.........

05 Kasım 2014 | 09:26 hüseyin kılıç 1406 Kişi okudu

konsept halkalı mı lounge 1 mi?

Soru

Tebernüş bey merhaba, Dumankaya konsept projesinde 1+1 kuzey cephe teras tema manzaralı 1.kat 195 bin ve lounge 1 74m2 1+1 balkonlu güney ve peyjaz cephe 2.kat 225bin bir daire arasında kalıdm.kendim oturmak ve ilerisi için iyi bir yatırım yapmak istiyorum. sizce hangisi ihtiyacıma cevap verir?teşekkürler

31 Ekim 2014 | 20:26 cem güzel 1173 Kişi okudu

Soyak olympiakentteki dairemi satmalı mıyım?

Soru

soyak olympiakentte 120 metrekare giriş dairem var.Bugüne kadar yeterince pirim yaptığını düşünmüyorum. İçindeki kiracı çıkınca satma fikri oluştu. Yeni projeleri araştırdık. Tema park projesi olabilir diye düşündük ancak şu an metrekaresi 4500-5000TL civarında olunca kararsız kaldık. Bir de makro inşaatına aralık 2014 de başlayacağı yeni merkez (Başakşehir) projesini düşündük.Bunlardan hangisi daha kârlı olur? soyak olympiakentte bu aralar daire fiyatları arttı ev fiyatını belirlemede zorlanıyoruz. Ne yapmamızı tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

23 Ekim 2014 | 19:33 filiz durmuş 2707 Kişi okudu

Avrupa Konutları 3 - Tema İstanbul karşılaştırması

Soru

Tebernüş Bey merhaba, Avrupa Konutları 3'te 3+1 140 brüt (114 net) evler konumuna göre 700-775 bin tl arası satılıyor. Tema İstanbul'da ise 3+1 147 brüt (107 net) evler 600-625 bin tl civarında alınabiliyor. Görebildiğim kadarıyla Tema?nın avantajları; 0 ev olması, Avr3?e gore fiyatının düşük olması, etrafında yapılması beklenen yatırımlar (TemaWorld ve TemaPlaza), dezavantajları ise; net/brut m2 oranının düşüklüğü, proje bitişine minimum 10 ay olması. Avr3?ün avantajları; oturmuş bir site olması, çok iyi yapılmış peyzaja sahip olması, net/brut m2 oranının yüksekliği, tek dezanatajı ise yüksek fiyatı. Tema İstanbul'da 3+1 147 brüt (107 net) KB 12. kat merkez peyzaja bakan daire için 615 bin tl fiyat aldım. Avr3?teki yüksek fiyatlar nedeniyle yukarıda saydığım avantajlarına ragmen Avr3 değil de Tema?dan ev almak mı daha mı doğru olur karar veremedim. Sizce hangi seçim daha doğru olur, hangi projeyi hem oturmak için hem de yatırım için cazip buluyorsunuz?

08 Ekim 2014 | 16:58 Enver Elhakan 2817 Kişi okudu

Atakent mahallesinde yeni okul açılışı : Sultan Alpaslan İlkokulu

Soru

Merhaba. Zaman zaman bu platformda halkalıda devlet okulu açılacakmı sorularıyla karşılaştınız. ist. sarayları ile bohosporus Dumankaya mix. lounge -1 terace tema Soyak Evostar ve Tema istanbul bölgelerini kapsayan devlet okulu 22/09/2014 tarihinden itibaren açıldı.İyi günler...

24 Eylül 2014 | 05:58 aysel nergis 4387 Kişi okudu

ev satışında 5 yıl süresi

Soru

merhabalar, konu hakkında çok fazla araştırdım ancak net bir cevap bulamayınca sizin kapınızı çaldım, Tema İstanbul prosesinden lansman zamanı aldığım dairem için soruyorum sorumu, lansman ve teslim arasında geçen zaman 2 sene bu durumda ben bu evimi teslimden 3 sene sonra mı teslimden 5 sene sonra mı satmam durumunda vergiden muaf olacağım, Yani bu tür projelerde tapu tarihi önemli olacak diye düşünüyorum yani tapuda hangi tarih yazacak satınaldığım tarih mi teslim aldığım tarih mi bu durumda, teslimdeki tarih yazacak ise teslimdeki satış bedeli yazmayacağına göre burada hem firma için vergisel anlamda bir kaçak hem de bizim anlamımızda fazla vergi durumu ortaya çıkmayacak mı? birde 1 evi olan sattığında vergiden muaf olma ile ilgili kanun hakkında bilginiz var mı çıktımı yada yakın gelecekte çıkar mı?

Satfiye Kireçci tarafından yanıtlandı.
22 Eylül 2014 | 13:28 emine çevik 1679 Kişi okudu

TEM EK GİŞE YAPIMI HAKKINDA

Soru

Tebernüş Bey merhaba, Atakent bolgesine Hadimkoy, Esenyurt bolgesinden gelirken ya ispartakule giselerinden cikip donup dolasip yan yoldan ya da mahmutbey giselerinden cikip basin ekspres yolunda kitlebipgirebiliyoruz. Tema İstanbul, Agaoglu projeleri ile Tem'e ek gise yapimi planlanmaktadir.Ya da plan asamasinda ise tamamlanma tarihi hakkinda bilginiz mevcut mudur. Cevabiniz ve ilginiz icin simdiden tesekkur ederim.

20 Eylül 2014 | 11:17 Mahmut Yarıcı 1183 Kişi okudu

TEMA İSTANBUL BAÇE KATI MI? ÜST KATMI?

Soru

Biz tema istanbul'dan daire bakıyoruz fakat bahçe katı mı daha avantajlı olur üst katlar mı onun kararını veremiyoruz.bu konuda sizden yardım istiyoruz. ve tema İstanbul nasıl bir proje bilgi verirmisiniz.

01 Eylül 2014 | 13:00 GÜLSER ÇATAK 2226 Kişi okudu

OTURUM İÇİN ATAKENT 3 MÜ TEMA MI?

Soru

Merhabalar biz oturum için 4+1 daire bakıyoruz. Avrupa Konutları Ataken3 deki daire fiyatıyla tema İstanbul daki 4+1 daire fiyatları aşağı yukarı aynı sizce Atakent 3 den mi alınmalı tema İstanbul dan mı ? Atakent 3 de fiyatlar artık tavan yapmış durumda tema İstanbulun teslimine bir yıl var fakat uzun vadede orası da çok kar yapar mı? birde arazi ve lokasyon olarak hangisi daha avantajlı sizden ricam bize yardımcı olursanız iyi bir yerden almak istiyoruz.teşekkürler

19 Ağustos 2014 | 12:55 GÜLSER ÇATAK 1705 Kişi okudu