"tema" ile ilgili toplam 584 soru bulunmuştur.
Toplam 582424 kişi soruları okumuştur.

Tema istanbul devlet okulu

Soru

Tebernüş bey merhabalar, Tema istabul projesi ile ilgileniyorum sizin sitenizde şubat ayında yapılan bir haberi gördüm tema İstanbul da orta öğretime kadar eğitim verecek bir okul yapılacağını okudum, Bu okul devlet okulumu yoksa başka yerlerde okuduğum gibi özel okul mu olacak, özel okul ise ki satış ofisi ile görüştüğümde onlar proje kapsamında sadece özel okul yapılacağını ilettiler devlet okulu biz yapmayacağız dediler ancak bir camii yapılıyor. orada çok faz boş alan var bildiğiniz o bölgede bir ilk öğretim okulu olacak mı? 3600 konut tema bir o kadar da ist. sarayları ile bohosporus Dumankaya mix. lounge -1 terace tema vs. derken yaklaşık 10.000 konutluk bir parsel nerede ise ve orada hiç devlet ilköğretim okulu olmayacak ise bu çok kötü olur. keza özel okulların fiyatı malum özel üniversiteden pahalı, bu konuda sizin düşünce bilginiz bildiğiniz nedir mesela yine sizin haberlerinz de alt tarafa halkalı stadının oraya kampus lise projesi olduğunu biliyorum ilk öğretim ile ilgili bilgiyi sizden bilginiz varsa merak ediyorum

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
17 Haziran 2014 | 16:49 recep çınar 2867 Kişi okudu

Tema İstanbul Ev Sahipleri'nden Teşekkürler...

Soru

Tebernüş Bey, tekrar merhaba. 20 Mayıs tarihinde size yazdığım soruda Tema İstanbul projesinde dış cephelerdeki ahşap görünümlü kompozit kaplamaların kaldırıldığını, yerine kahverengi boya yapıldığını ve bundan ev sahiplerinin çok rahatsız olduğunu yazmıştım. Bu konuda çok olumlu gelişmeler oldu. Ev Sahipleri olarak "Tema İstanbul Ev Sahipleri " adı altında bir Facebook topluluğu oluşturduk ve burada herkesin görüşlerini aldık. Ev sahipleri bu memnuniyetsizliklerini yapıcı ve sistemli bir şekilde Tema İstanbul yönetimine, özellikle de sayın Gn. Md. Mesut Arslan'a bildirdiler. Şikayete kendisi de olumlu yaklaşan Mesut Bey konuyu konsorsiyumun Yönetim Kurulu'na götürdü. Buradan da Ev Sahipleri'nin talepleri doğrultusunda olumlu bir karar çıktı ve dış cephelerde kompozit kaplamaların kullanılacağı söylendi. Sn. Mesut Arslan da Tema İstanbul Facebook sayfasında yazılı resmi açıklamayla kararı ev sahiplerine iletti. Mesa-Artaş-Akdaş-Kantur firmaları onlara olan güvenimizi bu vesileyle perçinlediler. Müşteri odaklı yaklaşımlarıyla hepimizin gönlünü kazandılar ve doğru bir projeye yatırım yaptığımızı bize hissettirdiler. Sizden de bu olumlu haberi sitenizi takip eden diğer ev sahiplerine ulaştırmanızı rica ediyoruz. Tekrar teşekkürler.

15 Haziran 2014 | 18:23 Mert Altınel 2874 Kişi okudu

İnanlar İnş. Terrace Tema hk.

Soru

Merhaba Tebernüş bey, biz geçtiğimiz sene İnanlar İnşaat'ın Terrace Tema projesinden 1+1 daireyi bölge ortalamasının üzerinde m2 fiyatı ve brüt-net makas farklı ile aldık. Ancak inşaat şirketinin sözleşmeyle mutabık kalınan Şubat ayı sonunda daireleri teslim edeceğini haklı olarak düşünerek, projeyi alım aşamasında diğer projelere göre erken teslim olarak değerlendirdik ve maliyet hesabını buna göre yaparak alım kararını vermiştik. Ancak Nisan ayında yapılan ve baretlerle dairemize girdiğimiz sözde teslimden sonra Haziran ayı itibariyle halen sitede az yoğunluklu olarak ortak alan çalışmaları yapılıyor (Şubat ayı ziyaretimde kapalı ortak alanlar nasıl ile Mayıs ayı ziyaretimde de aynı şekildeydi) ve yaşam başlayamadı. Satış ofisindeki temsilciler bile yaşamın ne zaman başlayacağını bilmiyorlar ve tutarlı cevaplar veremiyorlar. Projenin önünde yol yok ve ne zaman yapılacağını kimse bilmiyor. Aynı firmanın Esenyurt inşaatındaki mücbir sebep durumu belki tartışılabilir ancak Atakentte sorun nedir? Özellikle müşterinin bilgilendirilmesi konusunda ve bir sorun var ise bunun yönetilmesi konusunda neden profesyonel hareket edilemiyor ve müşteriye sadece satışa kadar değer atfediliyor. Bunun günümüzde artık kabulü mümkün mü? İlk planda aklıma gelen Artaş, Çukurova Gayr., Mesa vb.. gibi firmalar artık 21. yy da erken teslim ve müşteri memnuniyeti, site yönetimi, 2. El gibi konularda yarışırken, bu hususlarda, gerekçe olmaksızın veya en azından bildirilmeksizin özen göstermeyen diğer aktörler geleceği nasıl planlayabilir merak ediyorum gerçekten. Teşekkürler. Saygılarımla

06 Haziran 2014 | 14:02 emre mandacı 1455 Kişi okudu

Ne yapmalıyım?

Soru

Merhabalar sizi yeni keşfettim daha doğrusu iş başa düştü araştırma yaparken iyi ki sizi buldum. Biz ailecek Ekim ayında İstanbul a yerleştik Havaalanında çalıştığımız ve bize göre en iyi konum olarak halkalı Soyak olimpiakent i tercih ettik ve çok sevdik kızımızın eğitimi için güzel bir bölge Şu anda bürüt 84 m^2 (net 65) 2+1 odalı ev de yaşıyoruz kirası 1000-1100 tl civarı bu sitedekilerin 94m^2 (net 75) 2+1 odalı evlerin 1100-1300 tl ailemize yeni bir fert de geliyor aslında 3+1 brüt 120 m^2 de oturmak isteriz ama kiralar 1400-1600tl artı yaklaşık olarak her dairenin 200tl aidatında var Daire fiyatlarına gelirsek 84 m^2 için 290-330 bin 94 m^2 için 320-360 bin 120 m^2 için 390-450 bin Gelelim soruma 250 bin tl nakilim var 350 bine 94 m^2 almak istesem 100bin kredi çekmek gerekir ve 10 yılda 180 bin olarak geri ödemem gerekiyor Faizle ev almak istemiyor aslen Bunun yerine Beylikdüzü taraflarında İstanbulprestijpark (2014 Aralık teslim) yada nlogo projelerini inceledim buralardan 1+1 lerden 2 tane alsak 3-4 yıl içerisinde ( siz kısa süre diyeceksiniz eminim ) prim yaptığında satarak yine soyak tan bir daire alabilirmiyiz? ( 4 yıl önce soyak 84 m^2 arkadaşımız 180 bine aldı şimdi 300 bin karşımızda Tema İstanbul yapılıyor orası teslim edildiğinde soyak olimpiakent in priminin yavaşlayacağını düşünerek bu matematiği yapmaya çalışıyorum biraz yönlendirilmek biraz göremediğimiz noktayı bize lütfen gösterin )

27 Mayıs 2014 | 00:09 Yasin AKDEMİR 1475 Kişi okudu

DUMANKAYA MİKS BANKA-GSM Dükkan yatırımı

Soru

Sayın Kireççi; Daha önce lansmandan 16. kat 180 bin tl ye göl mnz 1-1 aldığım Miks ten bir dükkan beğendim . Projenin arkasından hastaneye giden yol üzerinde hafif içerde kalan 55 m2 , projede BANKA -veya gsm operatörü olarak tahkimlenmiş dükkan 685 bin tl ye aldım . m2 si 12 bin küsür tl ye geliyo. yanımda aynı formatta bir dükkan daha var banka gsm olarak etiketlenmiş başka yok . diğer banka dükkanları kiralama yoluyla bankalara verilecekmiş. onlar 2-3 milyon lira bandında. projenin önünden uzatılan marmaray geçip ağaoğluna ordan da bahçeşehire gidicekmiş yani hastanenin oralarda bi metro durağı olacak gibi . Bu dükkanı alıp bir bankaya cep şube veya gsm opratorune 3-4 bin civarı kiraya versem sizce iyi yatırım olur mu ??Bahsettiğiniz 1e3 oranına hemen hemen yakın bir oran . projede 650 daire varmış sanırım bu da tam dolduğunda bin civarı insanın yaşayacağını düşündürdü bana. Bir de satış temsilcisi 2 yıl sonra dumankaya yönetiömi bırakınca ddükkan sıfatlarının değişebileceğini söyledi bu işin nasıl olacağı hakkınd a bir fikrim yok canı isteyen bakkal eczane açabilir mi sizce benim ve diğer yatırımcıların yararına mı olur zararına mı ? Bir de şehir efsanesine dönen tema world eğlence merkezi tarihi hakkında bilginiz varsa çok memnun olurum

22 Mayıs 2014 | 18:47 AHMET SAYGIN 931 Kişi okudu

Tema istanbul

Soru

Merhabalar tebernüşbey, sizden bilginiz olduğunuzu düşündüğüm bir soru sormak istiyorum, halkalı atakentte bir sitede oturan bir kişi olarak tema istanbul içerisine yapılacak avm yi çok merak ediyorum bir çok sitede pekçok farklı haber gördüm, bir yerde 170000m2 avm yapılacağı yazarken biryer avm iptal edildi yazıyordu biryer ise 80.000m2 olarak küçülmeye gidildi haberi vardı . Bir buraya ilave olarak ikea nın avrupa yakasındaki ikinçi mağzasının açılacağını duydum bu konudaki bilgileriniz nelerdir bizler ile paylaşırmısız saygılar

20 Mayıs 2014 | 23:48 Emre sevgi 490 Kişi okudu

Tema İstanbul'da Vaad Edilen ve Yapılan

Soru

Tebernüş Bey Merhaba. Öncelikle bu yararlı emlak platformunu bize sunduğunuz için teşekkürler. Ben Tema İstanbul'dan 3+1 bir ev satın aldım. Bu projeyi seçmemdeki en büyük etken Mesa ve Artaş firmalarına duyduğum güvendi. Projenin tüm görsellerinde ve maketlerde alçak katlı blokların dış cephelerinin kısmen ahşap veya ahşap görünümlü malzemeyle yapıldığı görülüyordu. Hala reklamlarda kullanılan görsellerde de ahşap görünüm mevcut. Ama inşaattan son gelen resimlerde bu malzemeden vazgeçildiği ve buraların kahverengi bir boya ile boyandığı görülüyor. Ev alan başka insanlar da satış ofisine gidip sormuşlar, ahşap değil kahverengi boya kullanılacağı yanıtını almışlar. Bu firmalara duyulan güvenin daha dış cephede bile sarsıldığını üzülerek gördük. Acaba binaların iç kısmında maliyet ucuzlatmak için neler yapılacak, kaygılanır olduk. Binaların dış cephelerinin vaad edilene uygun olmasını sağlamak için neler yapabiliriz? Ne tür bir girişimde bulunmalıyız? Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

20 Mayıs 2014 | 21:25 Mert Altınel 832 Kişi okudu

Tema da hangi cephe

Soru

Merhaba Tebernüş Bey, Size iki sorum olacak. 1. Oturmak ve de yatırım da amaçlı Tema projesinden 3+1 almaya karar verdim. Seçenekler, 11B blok Doğu cephe soyak'a bakıyor(brüt 155, net 113 ve 574.000 tl) diğeri 18 F yüksek katlı binada GB (brut 147net 107 m2 fiyatı 574.000) yada aynı binada KB cephe aynı metrekare 555.000 tl. Güney cephe yazın güneşten çok rahatsız edermi, yada kuzey cephe kışın soğuk ve rüzgardan etkilenir mi. Doğu cephe yine yarım gün güneş alacağı için yeterli olurmu. Tabi daire cephelerinin bakacağı manzara ve görüş de önemli. 18F de 14 veya 16 kat, 11B de 8 cni kat düşünüyorum. Konuyu konfor açısından bakarsanız tavsiyeniz ne olur 2. Haziran'da ABD ciddi faiz artırımı bekleniyor, bu durumda dolarda yükseliş ve konutta yatay veya aşağı gidiş olabilir gibi düşünce mevcut. Konu tabi emlak değil ekonomi ama yine de iki konuda görüşünüzü almak isterim. Teşekkürler ve iyi çalışmalar

20 Mayıs 2014 | 14:51 Ali Hakan Nemrut 816 Kişi okudu

Avrupa 3 Tema park

Soru

Selamlar ben avrupa konutları atakent 3ten dairem var bu tema parktanda 3+1 almayı dusunuyorum. avrupa 3 gibi prim yapar mı senin goruslerini alabilirmiyim

16 Mayıs 2014 | 22:41 Nurettin Yüksel 1083 Kişi okudu

Tema İstanbul - Avrupa Konutları 1

Soru

Merhaba Tebernüş Bey, Uzun arastirmalar sonucunda secenekleri 2'ye indirdim. Avrupa Konutlari 1 ve Tema Istanbul arasinda kararsiz kaldim. Oturum maksatli dusunuyorum, tema istanbul olursa 1 yildan fazla beklemek zorundayim biliyorum ama bekleyebilirim. Avrupa Konutlarinin konumu ve toplu tasima imkanlari daha iyi Tema nasil olur bilmiyorum. Ama temanin da yeni olmasi avantaj. Baktigim daireler icin 2'sinin de metrekaresi ve fiyatlari ayni sayilir. Siz olsaydiniz hangisini secerdiniz? Tesekkur ederim.

16 Mayıs 2014 | 22:13 Mahmut Konar 582 Kişi okudu