"tema" ile ilgili toplam 584 soru bulunmuştur.
Toplam 581442 kişi soruları okumuştur.

tema parktan 3+1 daire almak

Soru

tema parkta 3+1 güneydoğu 4.kat 141m brüt 105 m net daire 630.000 tl. sizce fiyat uygun mu. atakentte 3+1 650,000 tl den aşağı daire bulamadım. değerli fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. allah sizden razı olsun

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
23 Mart 2015 | 13:00 alaaddin caner 1180 Kişi okudu

tema istanbul projesinde parami alamiyorum

Soru

Merhaba benim sorum tema İstanbul projesinde 11 kişilik ekibimle yaptigim isin parasini yüklenici firma tuna yapidan alamiyorum ne yapmaliyim yardimci olursaniz sevinirim

11 Mart 2015 | 18:01 osman karayel 2765 Kişi okudu

Kiraya vereceğimiz dairenin değeri

Soru

Daire içi 110 m², 2+1, Kat sayısı 6, dairenin bulunduğu kat 3. Doğalgazlı kombili yeni boyalı,İstanbul Eyüp Yeşilpınar semtinde, Hastane,sağlık ocakları,süper marketler,spor salonu,eczane,park,semt pazarı,cami,ilkokul,lise muhitine çok yakın ve fiber internet altyapılı merkezi bir konumdadır.Vialand avm ve tema parkın hemen karşısında, bina önünden Gaziosmanpaşa dolmuş hattı,4.Levent-Zincirlikuyu otobüs hattı geçmekte olup 700 mt ilerisinde metro hattı vardır.Dairemize 1000 tl kira bedeli belirledik.Sizce de bu dairenin bedeli ne kadar olabilir? Vereceğiniz cevap için çok teşekkür ederiz.

04 Mart 2015 | 19:22 Emrullah Işık 2253 Kişi okudu

TEMA İSTANBUL ikamet amaçlı 3+1

Soru

Tebernüş bey merhaba. Tema İstanbul Projesi 147 m2 brüt, 3+1 , 21 katlı blokta 3. kat , Kuzey Doğu TEM'e bakan cephe, Temmuz 2015 teslim, Site dışı peyzaj ve havuz manzaralı, 585.000 TL fiyat ; Avrupa Konutları Atakent 3 projesinde 139 m2 3+1 'ler 700.000 TL - 995.000 TL satış 2.850 TL - 3.500 TL kiralık aralığındaki ilanlar en fazla bir iki hafta kalıyor ; Benim işyerim Büyükçekmece'de kendi aracım ile gidip geliyorum, eşimin işi Beyazıt, çocuğumun okulu Florya ki eşim ve çocuğum servis ile gidip geliyorlar ; projeyi çok beğeniyor ve almak istiyorum ; tek sorunum ulaşım ; 2016 yılında Havaray ve Marmaray, 2017 yılında TEMA Metro ( Yeni havalimanı güzergah üzeri) durağının açılacağı ve ulaşım konusunda sorun kalmayacağı söylenmekte ( Kanuni Suleyman Devlet Hastanesinin de olması ulaşım konusunu hızlandırır diyorlar) ; ikamet amaçlı bu fiyatta bu konutu satın almak mantıklı mı ( Bölgede yer alan TOKİ Manolya - Orkide sitelerinde 3+1 ler 500.000 TL seviyesinde, İstanbul loungae ve Laleşehir vb. projelerde 600.000 TL altı satılık 3+1 yok ) ?, proje ve ulaşım konusundaki görüşleriniz nelerdir ?

19 Şubat 2015 | 15:35 Hikmet Tunca 12947 Kişi okudu

Tema İstanbul Projesi Hakkında

Soru

Merhaba Üstat, ilk evimi sizin de görüşleriniz doğrultusunda Oyakkent'den aldım (2+1) ve 5 yıl keyifle oturdum. Ailemiz büyüyeceğinden 3+1 eve geçmemiz zorunluluk oldu. Oyakkent'den çok memnunuz ama sosyal olanaklarının zayıf olması nedeniyle Oyakkent'i tekrar düşünmedik. Başakşehir'i de lokasyon olarak çok beğeniyoruz ama merkezde yeni proje yok, Oyakkent 3.etap'da malesef bir türlü satışa çıkmadı. Kayaşehir gölgesinde de sanki altın madeni bulmuşlar gibi yeni başlayan projelere bile çok yüksek fiyatlar talep edilmekte. Bu nedenle Temmuz'da teslim edilecek Tema İstanbul projesinden 3+1 güneybatı cephe 3. kat İstanbul Sarayları cepheli bir daireyi 621.000.-TL'ye opsiyonladım. 120 ay 0,85 faiz oranı ile ödeme yapacağım. Avrupa konutları atakent 3 deki benzer dairelerin kiraları 2.700.-TL civarı, 2.500.-TL ye kiraya verilse bile 250 gibi makul sayılabilecek bir kira çarpanı ortaya çıkmakta. Daireyi öncelikle oturum amaçlı alıyoruz ancak orta ve uzun vadede prim yapması da bizim için önemli. Yapacağımız bu yatırımı nasıl değerlendirirsiniz? Orta ve uzun vadede Oyakkent 3.etap?I yada iş yerime daha yakın olan Finanskent 2?yi beklemediğimize pişman olur muyuz sizce?

11 Şubat 2015 | 21:16 Fatih Çelik 5125 Kişi okudu

Halkalı'nınm geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Soru

Tekrar merhaba Tebernüş Bey. Halkalı'da yatırımlık 1+1 fırsat bir daire buldum. Amacım alıp kiraya vermek. Yalnız konut arzı fazlalığı ve Atatürk Havalimanının kapanması gerçeğini düşününce biraz kararsız kalıyorum. Sonuçta Halkalı merkeze uzak bir yer ve eğer 3. havalimanı sebebiyle Atatürk Havalimanı kapanırsa 1+1 talep eden hostes, pilot ve benzeri havalimanı personeli bölgeden gidecek diye düşünüyorum. Ayrıca Soyak'ın 2 projesi daha yeni yeni tam dolmaya başladı ama Konsept Halkalı ve Terrace Tema da yeni bitti ve çoğu daire hala boş. Bu yaz bunlara Miks ve Tema projeleri de eklenenince konut arzı iyice artacak diye düşünüyorum. Bir de havalimanı giderse ne olacak? Ayrıca Tema Park projesinin de geleceğinin yani yapılıp yapılmayacağının belirsiz olduğuna dair duyumlar alıyorum. Sizce bu yatırım için biraz daha beklemede kalsam ve önümü görsem mi yoksa "Halkalı'nın önü çok açık düşünmeden al" mı dersiniz acaba? Ne dersiniz?

10 Şubat 2015 | 10:44 deniz yıldırım 6619 Kişi okudu

halkalı banliyo hattı ne zaman biter? Tema world ne zaman açılır?

Soru

selamlar Tebernüş bey, herşeyden önce değerli fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Bildiğiniz üzere Marmaray projesinin bir parçası olan cr3 Halkalı Gebze banliyö hatlarının iyileştirilmesi ve 3. hattın yapılması ile ilgili çalışmalar ilerlemiyor. yüklenici firma OHL teslim tarihi 19 haziran 2015 olan bu işi bitiremeyeceği anlaşılıyor . İstanbul ve Halkalı ulaşımı için hayati önem arzeden projenin daha sıkı kontrolü ve takibi yapılsa prüzler ve eksikler daha önceden çözülse zaman ve para kaybı olmasa ,işi yapmayan firmaya sen bilirsin bana verdiğin teminatından işi ben yaptırırım, sanada bir daha iş yok denemez mi? Halkalı Atakent bölgesi hızla değerleniyor. Tema istanbul hızla ilerliyor. 2015 Temmuz teslim diyorlar. Tema World eğlence merkezi ve yine aynı projede yer alan alışveriş merkezi ile ilgili yapım tarihi nedir. Bilginiz varmı ? herhangi bir hareket görünmüyor. ve bölgeye olan etkileri nasıl olur düşüncelerinizi merak ediyorum. Bu sektörde siz duayenlerden biri olarak Süleyman bey ile tema ile ilgili geniş bir röportaj yapmanızı ve sitenizde yayınlamanızı rica ediyoruz.

02 Şubat 2015 | 10:31 eray gençaydın 4239 Kişi okudu

Müteahitler neden satış sonrası hizmetin değerini anlayamıyor?

Soru

Selamlar. Yıllardır gözlemlediğim bir ayrıntıyı paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz gibi İstanbul'da projeler yapan Artaş grubu 2 yönüyle ön plana çıkıyor. Birincisi onutları zamanında hatta erken teslim ediyor ikincisi ise satış sonrası hizmetler konusunda çok takdir topluyor. İşte bu 2 küçük ayrıntı sayesinde Artaş'ın satışlarının iyi olduğunu düşünüyorum. Artaş, satışlar bitti mi çıkıp gitmiyor, yönetimi de kendisi yapıyor. Artaş grubu bana göre çok zekice hareket ediyor çünkü vatandaşın ne istediğini iyi tespit etmiş. En düşük aidat karşılığında bana göre en iyi site yönetimi veren firma. Bunun sonucunda ne oluyor? Satışa çıktığı gün millet koşup gözü kapalı maketten ev alıyor. (Bu arada Artaş reklamı yaptığım düşünülmesin görüşlerim genelde olumlu olmasına rağmen mesela Tema projelerini hiç beğenmiyorum ve eleştirecek bazı önemli noktalar görüyorum.) Yıllardır durum bu olduğu halde diğer inşaat şirketleri bunu neden örnek almaz anlamış değilim. Benim inşaat şirketim olsa önce profesyonel bir site yönetimi şirketi kurar bu alanda verdiğim hizmetler müşteri memnuniyeti sağlayarak bu alanda tanınmaya başlardım doğrusu. Ama hala inşaat firmalarının site yönetimi ve satış sonrası hizmete gereken önemi vermediğini görünce hayretler içinde kalıyorum. Tamam tapuyu verip tatlı parayı cebe atmak site yönetimi hizmeti vermekten daha kolay. Ama zoru becerip insanları memnun edemezsen konut satamazsın. Size gelen sorulardaki şikayetleri görüp üzülüyorum. Makette başka teslim başka evle karşılaşan müşteriler, tapuları verilmeyenler, site yönetimine dair hiçbir şey yapmayıp insanları ortada bırakanlar, suyu doğalgazı bağlanmayanlar vs vs. Bence o dönemler bitti artık, internet var, hangi firma insanları nasıl mağdur ediyor açıkça belli. Bana fikir "soranlara şu firmalardan ev alabilirsin ama şunlardan asla alma" diyorum. Sonuçta müteahhitin vatandaşa attığı kazık ufak değil ki gözükmesin...Siz müteahhitlerin site yönetimimi ve satış sonrası hizmet konusunu hala önemsememesini neye bağlıyorsunuz?

27 Ocak 2015 | 09:17 deniz yıldırım 1217 Kişi okudu

tema parktan 3+1 daire almak

Soru

tema parktan 3+1 daire satın almaya karar verdim. yaklaşık fiyat 600.000 tl civarı. tam kapora verecekken google da eski halkalı çölüğü diye yazınca direk tema park çıktı. ayrıca etrafta ufak bir gezinti yapınca eski çöp izlerinin hala var olduğunu gözlemledim. sizce 600.000 tl eski çöplük için çok fazla bir rakam mı. ev alırsak zarar eder miyiz. saygılar....

23 Ocak 2015 | 12:41 Aşık saklı 3536 Kişi okudu

TEMA İSTANBUL FİYAT BEKLENTİSİ

Soru

Merhaba tebernüş bey. Tema istanbuldan 3+1 155 m'2 havuz ve çoçuk parkı manzaralı 5. kat (11 katlı binadan) daire aldım. 604.000 tl daireyi 3 ay oldu alalı. benim sorum şu tema istanbul teslimden sonra tema world ve tema park yapıldıktan sonra dairenin 850.000 tl olacağını söylüyorlar yani yaklaşık 1,5 yıl sonunda sizce mantıklımı o fiyatları görürmü şimdiden cevabınız için teşekkür ederim

20 Ocak 2015 | 18:14 ertan cinan 4249 Kişi okudu