"tema" ile ilgili toplam 584 soru bulunmuştur.
Toplam 578992 kişi soruları okumuştur.

Tema Istanbul projesindeki 1+1'lerin durumu

Soru

Selamlar Tebernüş Bey. Hali hazırda Tema Istanbul'da 1+1 evde ikamet etmekteyim. Blok 1A ve karşıdaki blok da dahil olmak üzere 18 katlı olan bu blokların hepsi 1+1'lerden oluşmakta. Sadece benim oturduğum blokta 280 küsur daire olmasına, oturumun başlamasının üzerinden 3 ay geçmesine rağmen, 280 dairelik blokta 15 kişi oturuyoruz. Şerefiyesi yüksek olmasının ve oturuma ilk açıldığında tutmamdan dolayı 73 brüt, 49 net metrekaresi olan 1+1'e 1.350 tl kira ödüyorum. Öbür yandan, bu kadar daire boş olmasına rağmen 2 yıl once 275 binden satılan daireler 350 binden satılıyor. 1+1'lerin hepsi satılmış vaziyette ama ortada kiralayan yok. Sorum ise 1+1'lerin bu kadar boş olması normal mi? Etraftaki sitelere bakıldığında (Bosphorous City vb.) 1+1'lerin kiraları aynı civarda, yani fiyat olarak pek sorun gozukmemesine rağmen 1+1'lerin kiralanmıyor olmasının sebebi sizce nedir? Her ne kadar iptal edilmiş gibi dursa da eğlence parkı ve özellikle Tema metro durağı ile 3.havalimanına bağlanacak olmasından ötürü, ileride oturduğum evi alma planlarım var. Ama yukarıda da bahsettiğim evlerin bir türlü dolmamasından dolayı benim göremediğim bir olumsuzluk mu var projede diye korkuyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkürler, saygılarımla.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
02 Kasım 2015 | 03:25 Ali VELİ 2843 Kişi okudu

Kayaşehir Metro Hattı "Kayaşehir Merkez Metro" istasyonu neresidir?

Soru

Merhaba, benim sorum Kayaşehir bölgesinden geçecek metro, tramvay ve raylı sistemle ilgili olacak, bölgeyi takip eden birisi olarak cevaplarsanız sevinirim. Bir çok haber sitesinde Kayaşehir bölgesinde 3 ayrı raylı sistem projesi gözükmektedir. Birincisi metrokentte son bulan mevcut metronun ilave yapılacak 3 istasyonla Kayaşehir merkeze uzatılması projesi. (Metrokent-Sağlık Kent-Kayaşehir Merkez) İkincisi Metrokentten başlayarak Kayaşehir merkeze gelen tramvay projesi. (Metrokent-Oyakkent-Fenertepe-17.Bölge-5.Bölge-Kayaşehir Merkez-Tekstil Blokları-Güvercintepe-Olimpiyat) Üçüncüsüde Halkalıdan gelen raylı sistemin Kayaşehir merkezden geçecerek 3. havalimanına bağlanması projesi. (Halkalı-Halkalı Toplu Konut-Tema-Olimpiyat-Kayaşehir Merkez-Taşoluk-Arnavutköy Merkez-3.Havalimanı) Sorularım : 1) Bu geçecek hatlarda "Kayaşehir Merkez" olarak geçen istasyon mevcut avm nin olduğu bölgemidir yoksa 17. bölge tarafına kurulacak meydanın olduğu bölgemedir. 2) Kayaşehir merkez olarak gösterilen istasyonun mevcut kayaşehir avm'nin olduğu bölgeyle bir ilgisinin olmadığı aslında metronun 17. bölgeye geleceği oradan ring servislerle kayaşehire yolcu taşınacağı söylenmekte doğrumudur. 3)Halkalı Raylı Sistem projesi mevcut yenilenen marmaray halkalı güzergahının 3.havalimanına uzatıldığı projenin devamımıdır yoksa yeni bir projemedir. Kayaşehir Merkez istasyonun net olarak yeri bellimidir. Kayaşehir Merkez deyince herkez Avm'nin olduğu bölgeyi anlamaktadır. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

27 Ekim 2015 | 22:18 Kemal Özen 8404 Kişi okudu

Başakşehir Yeni Merkeze Taşınacak Kamu Binaları

Soru

Merhaba Tebernüş Bey, Başakşehir'in yeni merkezinin Kayaşehir'deki meydan ve çevresi olacağı dile getiriliyor. Bu çevredeki birçok konut projeside yeni merkezin bu meydan ve çevresi olacağı kamu binalarının buraya taşıyacağını açıklayarak satış yapıyor. Kayaşehir Botanik Parti'nin henüz ihalesi yapılmadı. Okuyuculardan birine verdiğiniz cevapta kamu binalarının buraya taşıyacağı konusunda henüz bir karar alınmadı takip ediyorum demiştiniz. Emlak sektöründeki kulis bilgilerine hakim biri olarak, kamu binalarının Kayaşehir meydana taşınma ihtimali nedir? Hangi kamu kurumları burada yer alacak? Bilgilendirirseniz çok seviniriz. Şimdiden teşekkürler

02 Ekim 2015 | 18:03 Kamil Gökmen 2684 Kişi okudu

Tema İstanbul sakinlerinin talepleri

Soru

Tebernus bey öncelikle size çok teşekkür ediyorum Tema istanbul konusuna değindiginiz için. Biz daireyi topraktan almıştık satış esnasında bize vaatlerde bulunulmustu bazıları iptal oldu bazılarıda minyatür hale getirildi ayrıca sitenin içerisinde ki Migros oldukça küçük ki sitenin yarısı henüz yerleşim yapmamış. Biz bu siteye akrabalarimizla kalabalık bir şekilde taşındık en az 15 haneyiz bu siteye taşınmazın tek sebebi Süleyman beye olan guvenimizdir bizim için iyi bir markadır yalnız bu projede hayal kırıklığına uğradık demeye dilim varmiyor. sizin de dediginiz gibi Atakent e söz verilen Tema Park in tam anlamıyla yapılması ümidiyle saygilarimla

01 Ekim 2015 | 21:28 Caner erdogan 2815 Kişi okudu

tema istanbul da yaşam ve sakinlerin talepleri

Soru

sayın tebernüş bey linkte http://emlakkulisi.com/tema-istanbul-sakinlerinden-7-talep/413790 haberini yaptığınız tema İstanbul sakinlerinden 7 Talep konulu haberiniz için oraya yatırım yapmak isteyen biri olarak bende merak ettim satış ofisinden alacağım bilgiler dışında sizin projeyi yapan kişiler ile ali bey erhan bey ve Süleyman bey ile zaman zaman görüştüğünüzü geçmiş yazılarınızda okumuştum bu konuda görüşleri nelerdir bir görüşmeniz ve kendilerinin bu konuda bir açıklaması oldu mu? birde bu haber içeriği hakkındaki sizin bilge görüşleriniz nelerdir sorunlar çözülür mü bilgilendirirseniz seviniriz

01 Ekim 2015 | 14:25 barış emre aydemir 2785 Kişi okudu

TEMA ISTANBUL nicelik değil NİTELİKMİDİR ?

Soru

40 yaşinda Doğma büyüme Küçükçekmeliyim. Kiptaş Sefaköy evleri - Avrupa Konutları 1-2-3 - Güneşpark - Ihlamur Evleri - TOKİ evleri - Astera Park - Laleşehir evleri loungae 1 - 2 ( colins jean Eroğlu yapı) - Soyak son 5 yılda en az bu evleri ikamet yada Satınalma amaçlı defalarca gezdim yaşadım.. özel bir bankada 8 Yıldır Aralıksız Müdürüm. Son 1 yılda yakın şubeler dahil bu projelerde yüzlerce kredi kullandırdık ki bir banka ve 4-5 şubesi . Ben Tema Istanbul 3+ 1 aldım almadan önce sizinle değerli görüşünüzü almiştım ki teşekkür ederim. Kurumumdaki arkadaslarim Arasında bu bölgeden son 5 yılda özellikle saydım 47 arkadasım ev almış. Tema Istanbul ev aldığını bildiğim arkadaşım 4. 35 gündür Yaşadığım Tema Istanbul nitelikleri ile uzak ara önde fiyat fayda ölçümünü piyasa zaten yapar. Size sorum Süleyman Çetinsaya mı MESA mı KANTUR mu TOKI mi EROĞLU YAPI mı ikinci el konut Alıp satıp fiyatları şişiriyor ? Yanıtını zaten herkes biliyor 5-10 tane barter ile konut satmış Bölgedeki adını bildiğiniz proje nedeni ile TEMA İSTANBUL kıyaslanamaz. Tema Metro Durağı Marmaray Havaray projeleri 3 yıl içinde bitmezse zaten Istanbulda hiçbir yeni lokasyonu projeyi getiriyi konuşmak mümkün olmayacaktır. Tema Istanbul. Teslim süresine günü Gününe uyma teslim sonrası mükemmel teknik destek ile satın Alanları Avrupa Konutları standardının devamı ile mutlu etmekte. Süleyman Çetinsaya sözü bizim için banka garantili Kıymetli evraktan değerlidir. Çarşı mı olacak en Mükemmeli eğlence merkezimi olacaktı en Mükemmeli metro sözü mü taahhüt tarihinden önce vd. Yeterki Süleyman bu böyle olacak desin gerisi teferruattır. Son olarak sorumun yanıtını ben vermek istiyorum "Niteliktir... " Saygılarımla

04 Eylül 2015 | 20:26 Hikmet Tunca 5766 Kişi okudu

tema park avm+tema istanbul ve atakent bölgesi

Soru

tebernüş bey merhabalar sizin yazınızdan bir alıntı olan " Tema İstanbul'daki AVM iptal oldu. Fuarlar ve oteller de muhtemelen iptal olacak. Geriye Temapark kalacak. Ama muhtemelen o da planlanandan küçük yapılacak. Geriye Marmaray beklentisi var. Bu koşullarda Atakent'e yatırı yaparken fazla yüksek beklentiye girmeye gerek yok. 5) Atakent'te bazı projelerde şişkinlik var. Bu şişkinliği nedeni bazı patronların ikinci elde fiyatları yükseltmek için ikinci elde alım yapması." şeklinde 2 gün önce bir yazınız var bu yazınız ile ilgili detayları ve daha net bilgileri paylaşır mısınız? Tema park oteller ve alış veriş merkezi iptal olduğunu iletmişsiniz biz bu konuyu satış ofisine sorduğumuzda otellerin olacağını alış veriş merkezinin ise kapalı tip değil cadde şeklinde bir avm olacağını iletmişlerdi şimdi sizin bu bilginiz güncel mi bu bilgileri Süleyman bey veya erhan bey mi size iletti bizimle paylaşırsanız seviniriz ve ayrıca atakent bölgesindeki 2. el fiyatları yükseltmek için patronlar 2. el daire alıyor yazmışsınız bu çok ciddi bir konu değil mi hangi patronlardan bahsediyorsunuz bizlerle paylaşmanız mümkünmü

04 Eylül 2015 | 09:31 emre karyer 5714 Kişi okudu

Atakent' e yatırım yapmalı mıyım?

Soru

Tebernüş bey, geçen gün sorduğum soruda evimizi kaça aldığımızı belirtmeyi atlamışım. 2010 yılında 75.000 tl peşinat, 145.000 tl kredi ile 220.000 tl ye aldık. 2013 yılında 150.000 tl yenileme ücretini verdik; 50.000 tl si nakit. 100.000 tl si kredi ile. Sizin cevabınız üzerine evimizi satıp Atakent Soyak Evostar ' da 370.000 tl 1500 tl kira getirili 3+1 ve 170000 tl 800 tl kira getirili 1+1 almayı düşünüyoruz. Sitenin problemleri varmış, çözülmüş sanırım. Ayrıca Marmaray gelince seneye olumlu etkiler mi, ne dersiniz? Tekrar teşekkürler.

02 Eylül 2015 | 22:05 Sanem Yanmaz 3512 Kişi okudu

Tema İstanbul daire fiyatları

Soru

Tema İstanbul'da iyi konumdaki 2+1 net 95 m2 daire için 670.000 TL fiyat konusunda görüşünüzü iletebilirmisiniz.

25 Ağustos 2015 | 00:25 Fatih Çelik 2195 Kişi okudu

TEMA İSTANBUL PRİM YAPMAYA DEVAM EDERMİ ?

Soru

Tebernüş bey öncelikle hayırlı günler dilerim, sorum başlıktaki gibi, tema istanbulda 151 m2 bürüt iyi konumda 3+1 daire almayı düşünüyorum fiyatı 758.000 TL tema istanbul henüz tam dolmadı ve faal duruma geçmedi, çevremdeki emlakçılar bir yıl süre içinde 1.000.000 TL olacağını söylüyorlar, Avrupa konutları 3 ü baz alırsak olma ihtimali var diye düşünüyorum, fikrinizi öğrenebilirmiyim, iyi çalışmalar dilerim.

12 Ağustos 2015 | 09:01 Hakan Onal 2713 Kişi okudu