"tema" ile ilgili toplam 584 soru bulunmuştur.
Toplam 578946 kişi soruları okumuştur.

Halkalı mi Maslak mi yatırım amaçlı

Soru

Merhaba Tebernüş bey, Ben İngiltere de yasıyorum. Yağırım amaçlı ve ailece yılda 9-10 hafta gelip ziyaret edebileceğimiz.3+1 daire almak istiyoruz. Bütçemiz nakit 1milyon250binTL. Kafamız çok karışık. Kanal İstanbul projesini dikkate alarak yatırımımızı Küçükçekmece Halkalı taraflarında tema, Avrupa konutlari3 projelerine mi yapsak? Yoksa herzaman varolan Boğaz ve is merkezlerine yakın olan maslak Ağaoğlu projelerine mi? Kendimizi biraz daha sıkabiliriz %80 pesin ve sıfır faiz aidatlarla. Bir fikrinizi alırsak çok memnun oluruz. Tesekkurler. Saygılarımla. GC

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
25 Mart 2018 | 10:06 Gamze Clark 2116 Kişi okudu

Havakent mi, Terrace Tema mı ?

Soru

Merhaba Tebernüş Bey, Halkalı Terrace Temada?dan 1+1 96m2 satılık ev almak istiyorum. 340bin ve ortalama 1400 TL? ye kiraya veriliyor. Yaklaşık 20 yılda amorti ediyor kendisini. Sadece 120bin peşinatla banka kredisi düşünüyorum 5 senelik ve içinde oturmayı planlıyorum. İkinci bir seçenek Havakent kooperatif projesi 3. havalimanına yakın olan. Burdan 210bine 90m2 30bin peşinat, aylık 1.500TL taksitle 2+1 mi alsam iki sene daha kirada oturup ya da Terrace Tema projesini mi tercih etsem. Terrace Tema ileride gelecek olan metro, marmaray ve çok ileride olması planlanan kanal istanbul projesine yakın. 210bine alacağım 2+1 2020 martta teslim. Bir de kooperatifin riskleri var tabi zamanında bitecek mi, her şey yolunda gidecek mi. Havalimanından sonra çok fazla değerlenir mi hangisini tercih etmeliyim ?

13 Şubat 2018 | 02:58 Didem Burak 3699 Kişi okudu

İnanlar Terrace Tema sorusuna ek bılgı

Soru

Daire satın alındıgı taktırde bir ay beklersenız 1600 tl ye kıracınız hazır bızden diyeerek destek sağlayan satış ofisi var ancak cevredeki kira bedelleri ile kıyaslama yaptıgımda dairenın hmen kıraya verılme bedelı 1300-1400 tl aralığında.Benzer dairenın 2014 yılında satısı 530-540 bın cıvarında ıken su an 375 bın tl Anladıgım kadarı ıle INANLAR artık projeden tamamen cıkmak ıstıyor ve ellerınde kalmıs olan daırelerı nakıte cevırmek ıstıyorlar.96 ay sonra daırenın bana net malıyetı 497 bın tl olacak.Satış fıyatı 375 bın tl.497000/1400 tl =355 ay.Kira çarpanı yuksek ancak evin kira bedelide 96 ay boyunca 1400 tl olarak yerınde saymayacaktır. ancak ne olacagınıda bılemıyorum.Ucuncu havalımanına gecıs gerceklestıgınde havacılara bu daırelerı kıralayabılır mıyız bılemıyorum.Bu noktada 250 kira çarpanını yakalamak yatırım için Halkalıda hayal oluyor. Bunun yanında İnanların projesını dıkkate almazsak elimde 100 bın tl nakıt var.insaat ofısınden de daire almadıgım taktırde ıkıncı el daıreler ıcınde ekstra emlakcı parası ve buna ek olarakta 1.01 ve uzerınde banka faızlerı soz konusudur.Insaat ofıslerınde faız avantajı var ve ekstra emlakcı parası odemek yerıne bu bedelı evın malıyetını uzerıne eklemek daha akıllıca gelıyor.Aldıgım evi hemen kıraye verebılecegım ve kredı odememde de elde edecegım kıra bedelı ıle de odemelerımı rahatlatabileceğim bir yatırım yapmak ıstıyorum.Sız bu konuda bır yonlendırme yapabılır mısınız

04 Aralık 2017 | 17:22 PINAR BURAK 1981 Kişi okudu

İnanlar Terrace Tema yarırımlık

Soru

Halkalıda İnanlar terrace tema projesınde 20.kat brut 90 metrekare,net daıre ıcı 57,16 metrekare+ blok altında bulunan depo da dahıl ortalama 65 metrekare.(Satıs personelı blokt altında bulunan depo alanınıda hesaba katarak net metrekareyı soyluyor),sehır manzaralı ve fıyatı 375 bın tl.Projeyı yatırım amaclı dusunuyorum.Proje ıcınde emsal daıreler 1300-1600 tl cıvarında kıraya verılmektedır.Faız oranı olarakta 96 ay 0,90 faız ve 130 bın tl de pesın sekılde odeme planı olusturuldu.Sızce bu projeye kira çarpanı acısından yatırımlık mıdır?

04 Aralık 2017 | 00:03 PINAR BURAK 1322 Kişi okudu

Eston Koru projesi ve bahcesehir 1.kısım

Soru

Tebernüş Bey merhaba. Lansmani yeni yapilan eston koru projesinden bahceli bir ev almayi dusunuyorum. Metrekare fiyatlari 6200 tl civari. Bahce 140 m2 ev 200m2. 1.300.000 civarina denk geliyor. Bahcesehir 1. Kisim yeni gelisiyor. Bolge ile ilgili pek bilgim yok. Oturumluk dusunuyoruz ancak yatirim icin de iyi bir yer olsun istiyoruz. Bolge ve proje ile ilgili dusunceniz nedir. Tema istanbulun yeni projesini bekliyordum ancak 3 odali apartman dairesi ayni fiyattan satisa cikinca eston projesine yoneldim. Tesekkurler

16 Kasım 2017 | 03:14 FIRAT GÜNTEKİN 2715 Kişi okudu

emlak vergilerindeki artışlar

Soru

merhaba tebernüş bey. emlak vergilerinde 4 katı bulan artışlar söz konusu, emlak yatırımının önüne bir engel daha koyulmuyor mu sizce? yatırımcılar satın alıp kiraya verdiği dairenin iki kirasının emlak vergisine, bir kirasının gelir vergisine, bir kirasının bilumum masraflara gittiğini eninde sonunda görecek. yatırımcı arkadaşlar(Gürhan bey örneğin) üç sene niye benim emlağım değer kazanmıyor diyeceğine size sitem ediyor (niye memed ince bey in mesajını yayınlıyorsunuz diye) iyiki varsınız reel olarak piyasanın ne olduğunu görebiliyoruz, teşekkürler

03 Ağustos 2017 | 08:47 naci fırat 1107 Kişi okudu

Tema Istanbul hakkinda yazilanlari kontrol ederek mi yayinliyorsunuz?

Soru

Merhaba Tebernus bey.,Sizi yillardir ilgi ile izliyorum ve verdiginiz degerli bilgiler ile ev-evler aliyorum. Simdiki zamanda da Tema Istanbul da yatirimlarim var ve halen burada oturmaktayim. Sizin gibi degerli bir emlak uzmaninin, asilsiz yazilan bir yaziyi (30 temmuz tarihi) burada paylasmaniz, beni cok mutsuz etti. Oturdugumuz yerde, herşey mükemmele yakın işliyor ve burada çok mutluyuz. En ufak bir sorunda site yönetimi hemen çözüm üretiyor ve sorunu hallediyorlar.Siz ve degerli okuyucularınızın yanliş yönlendirilmemesi için, affınıza sığınarak paylaşmak istedim.

02 Ağustos 2017 | 11:36 Gurhan ozdem 3623 Kişi okudu

Sizce tema istanbul yeni etap da daire alınırnı?

Soru

Merhaba, Tema istanbul da oturuyorum ve bugün sms geldi tema yeni etap için başvuru için iletişime geçin diye. Aradım sordum Yeni etap yapılacak etabın yanına da tema park yapıcağız diyorlar. Tema park dediker burdaki daireleri sattılar şimdide tema park deyip yeni etabı satmaya çalışıyolar. Sizce bu yeni yapılan etap da daire alınırmı? Çünkü bize verilen hiçbir söz tutulmadı ayrıca yeni yer daha aşağıda yapılacakmış ve tema park da yanına yapılınca bizim siteden çok yeni etap ve karşısındaki toki evlerine yaricak bize baya baya kazık atıldı. Avrupa konutları yer alınıcak tek site derdim şimdi baya hayal kırıklığına uğradım. taşeronların paralarını ödemedik ondan servis yazdırınca gelmiyorlar dedi site müdürü hasan bey hatta ardınada biz naapalım diye de ekledi mesela bu sadece bir örnek. Ya da Tema plaza nerde Ondan zaten bahseden yok, o nedir ki. Sizce bu yeni etap nasıl olur daireler prim yaparmı çünkü artaş holding ve ortakları verdikleri hiç bir sözü tutmamaya başladı.

30 Temmuz 2017 | 14:07 Mustafa Elmas 4792 Kişi okudu

Tema İstanbul fiyasko mu oldu?

Soru

Tebernüş Bey, Tema İstanbul neden prim yapmıyor..2 yıl önce 850 bine satılan 3+1 yine aynı paraya satılık...Hem de müşteri bulunmuyor.. Bu tema park ve metro hikayesi hüsran oldu sanırım..

28 Temmuz 2017 | 16:20 Memed İnce 4478 Kişi okudu

Yatırım için soyak evostar mı terrace tema mı ?

Soru

Merhaba tebernüş bey, Yatırım için ve aynı zamanda kira getirisi için ev almak istiyorum. Soyak evostar da 2+1 yaklaşık 74 m2 ev için 270-280 bin isteniyor. Kira getirisi; 1200-1300 arası deniyor. Diğer proje terrace tema da 1+1 93m2 ev için 350-360 bin tl isteniyor. Kira getirisi: 1400-1500 arası değişiyormuş. Prestij olarak terrace tema daha iyi görünüyor. Sizce bu 2 yatırımdan hangisini yapmalıyım veya yapmamalımıyım? teşekkürler.

30 Mayıs 2017 | 16:05 haluk demirci 1864 Kişi okudu